Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-05-26, 19:26   #1441
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez obłoczek Pokaż wiadomość
Też się trochę podłamałam... Dobiłam już do dawki 130 mg/kg a cera nadal nie jest nieskazitelna. Co prawda pryszcze nie wyskakują mi już od kilku miesięcy, ale pozostałości trądziku nie wygoiły się całkowicie A może niepotrzebnie się martwię
Chciałabym jeszcze łykać Akne przez kolejny miesiąc żeby dobić do maksymalnej dawki. Może poprosze też o coś mocniejszego "na zewnatrz" bo teraz używam tylko papki z metronidazolem.
no ja też jeszce nie mam idealnej cery, mam jeszce te przeklęte grudki podskórne, niby nie dużo ale są . Mam przez to dłuższą kurację o miesiąc albo nawet dwa..... ja do końca czerwca miałam wybrać dawkę 150 mg - czyli pewnie wybiorę 160 mg..... gdziesz czytałam, że ososby wybieraja nawet dawkę 180 mg..... tylko nie wiem czy to ma sens..... zobaczymy, wolę wziąć większą dawkę niż za małą....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 19:38   #1442
obłoczek
Raczkowanie
 
Avatar obłoczek
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 281
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
no ja też jeszce nie mam idealnej cery, mam jeszce te przeklęte grudki podskórne, niby nie dużo ale są . Mam przez to dłuższą kurację o miesiąc albo nawet dwa..... ja do końca czerwca miałam wybrać dawkę 150 mg - czyli pewnie wybiorę 160 mg..... gdziesz czytałam, że ososby wybieraja nawet dawkę 180 mg..... tylko nie wiem czy to ma sens..... zobaczymy, wolę wziąć większą dawkę niż za małą....
Ja też mam grudki - dokładnie 4 Poza tym sporo czerwonych malutkich plamek, które kiedyś nazywałam "przebarwieniami" dopóki jedna pani dermatolog nie uswiadomiła mi, że to są po prostu niezagojone do końca pryszcze.
Nie miałabym nic przeciwko zwiekszonej dawce. Wzięłam już niby właściwą ilość, ale kto wie, ile z tego tak naprawdę się wchłonęło.
__________________

Wszyscy chcą rozumieć malarstwo, dlaczego nie próbują zrozumieć śpiewu ptaków? (Pablo Picasso)
obłoczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 19:48   #1443
nińa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 99
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja biorę izotek 5 miesiąc (jak ten czas leci, nie mogę w to uwierzyć) i tez zauważyłam lekkie pogorszenie wzroku. Ale u mnie obserwuję to tylko przy sztuczny świetle, wieczorami. Tylko nie wiem ile z tego to rzeczywiście wina izoteku, a ile mojej pracy, gdzie dzień w dzień siedze przed komputerem po 10 godzin, mam ekran zdecydowanie za blisko oczu i w dodatku jeszcze sztuczne światło. Jak na razie planuję zakup jakichś okularów zerówek, żeby trochę chronić oczy.

Ejj chyba musimy przestać zamartwiać się tymi nawrotami po skończonych kuracjach. Jasne, ja też sie boję, nie chcę nawet o tym myśleć, ale mam nadzieję że to mnie ominie.. Znam dwie osoby które są po kuracjach już kilka dobrych lat (mieli na prawdę bardzo bardzo silny trądzik) i nic im nie wróciło. Z nami też tak będzie!!! Grunt to pozytywne myślenie!!!
nińa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 20:25   #1444
_eLeKtroda_
Rozeznanie
 
Avatar _eLeKtroda_
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraina marzeń
Wiadomości: 522
GG do _eLeKtroda_
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

a jak jest u was z bliznami?
Ja zauwazylam ich ostatnio multum u mnie...

poprostu masakra..
__________________
28 Czerwiec 2009 - Już tyle razem;*!
_eLeKtroda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 22:23   #1445
obłoczek
Raczkowanie
 
Avatar obłoczek
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 281
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez _eLeKtroda_ Pokaż wiadomość
a jak jest u was z bliznami?
Ja zauwazylam ich ostatnio multum u mnie...

poprostu masakra..
U mnie też masakra Ale jeśli wyleczę się Aknenorminem to "wezmę" się za blizny. O alabastrowej cerze nie ma co marzyć, ale postaram się przynajmniej je zminimalizować.
__________________

Wszyscy chcą rozumieć malarstwo, dlaczego nie próbują zrozumieć śpiewu ptaków? (Pablo Picasso)
obłoczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 07:02   #1446
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja na rozjaśnienie przebarwień stouję serum z wit.C. Chyba je troszkę rozjaśnia, no i stanowi uzupełnienie ochrony UV. Gorzej u mnie z bliznami góry i doliny na mojej twarzy ;( Wcześniej jak pryszcze wszystko wypełniały to nic nie było widać,a teraz .... strasznie to wygląda.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 07:45   #1447
Kamma1507
Zakorzenienie
 
Avatar Kamma1507
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 276
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

U mnie na razie nie ma za dużo blizn, ale za to mnóstwo przebarwień i aż nie mogę na to patrzeć wiedząc, że nie moge nic na nie używać...
__________________

[...] Może jutro znów odkryjesz, że życie jest wciąż szalone,
jeśli po prostu się uśmiechniesz."

Kamma1507 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-27, 09:11   #1448
an_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Mam pytanie. Zastanawiam się nad rozpoczęciem kuracji lekiem Aknenormin. Nie mam ciężkiej postaci trądziku (raczej grudkowo-zaskórnikową), ale jest on bardzo uporczywy, często pojawiają mi się pojedyncze nacieki i bolące "kule", z którymi trudno cokolwiek zrobić.
Moja pani dermatolog stwierdziła, iż kuracja musi być połączona z braniem tabletek antykoncepcyjnych - i tu mam problem, ponieważ zastanawiam się czy nie będzie to zbyt duże obciążenie dla organizmu? Rozumiem, że nie wolno zajść w ciążę itd, ale mnie ten temat nie dotyczy.Zaznaczę jeszcze, że nigdy nie współżyłam i nie mam zamiaru. (panią doktor to nie przekonało) Czy wasze kuracje również zawsze były połączone z zażywaniem tabletek anty?
an_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 09:33   #1449
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Ja na rozjaśnienie przebarwień stouję serum z wit.C. Chyba je troszkę rozjaśnia, no i stanowi uzupełnienie ochrony UV. Gorzej u mnie z bliznami góry i doliny na mojej twarzy ;( Wcześniej jak pryszcze wszystko wypełniały to nic nie było widać,a teraz .... strasznie to wygląda.
a jakie serum? i można je stosować teraz, jak jest dużo słońca? tzn oczywiście że z filtrami, ale myślałam, że serum z wit. C, wystawione w lecie na słońce może pogorszyć przebarwienia.

Cytat:
Napisane przez an_a Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Zastanawiam się nad rozpoczęciem kuracji lekiem Aknenormin. Nie mam ciężkiej postaci trądziku (raczej grudkowo-zaskórnikową), ale jest on bardzo uporczywy, często pojawiają mi się pojedyncze nacieki i bolące "kule", z którymi trudno cokolwiek zrobić.
Moja pani dermatolog stwierdziła, iż kuracja musi być połączona z braniem tabletek antykoncepcyjnych - i tu mam problem, ponieważ zastanawiam się czy nie będzie to zbyt duże obciążenie dla organizmu? Rozumiem, że nie wolno zajść w ciążę itd, ale mnie ten temat nie dotyczy.Zaznaczę jeszcze, że nigdy nie współżyłam i nie mam zamiaru. (panią doktor to nie przekonało) Czy wasze kuracje również zawsze były połączone z zażywaniem tabletek anty?
to nie jest wielkie obciążenie dla organizmu, tylko ochrona dla Ciebie. moim zdaniem musisz, tzn jest to BARDZO wskazane, żebyś brała tabletki anty. okej, nie współżyjesz, ale tka naprawdę, to nigdy nie wiesz co się stanie, nie wiesz po prostu... i trzeba tu wziąść pod uwagę nawet najgorsze scenariusze... bo jeśli zajdziesz w ciążę w trakcie kuracji, to dziecko może urodzić się chore, a wtedy, jesli podpiszesz u lekarza taką notatkę (ja podpisywałam), to nie możesz mieć pretensji do niego tylko do siebie...

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość

Uważam podobnie jak Ty... lepiej mieć ładną twarz... wątroba niestety poszłaby na drugi plan
Cytat:
Napisane przez Makrela w kapeluszu Pokaż wiadomość
Ja też wolę 'poświęcić' wątróbkę w zamian za zdrową i ładną twarz.. Na podstawie chorej wątroby nikt nie będzie mnie oceniał, a na podstawie twarzy niestety tak...
Wiecie co, to naprawdę przykre, że w młodym wieku trzeba martwić sie takimi rzeczami.... a inne osoby dramatyzują z powodu jednego małego pryszczyka..
Cytat:
Napisane przez julia1612 Pokaż wiadomość
Jakby jakas osoba postronna przeczytała te słowa "wole mieć zdrową twarz niż wątrobe" to by się chyba w głowe popukała. A tu wszyscy wiedza o co chodzi i zgadzaja się z tym
ufff, czyli nie jestem taka stuknięta :P wydaje mi się, że nasi rodzice tego nie rozumieja, jak możemy chcieć mieć ładniejszą buźkę niż zdrową wątrobę...bo np. moi rodzice nie mieli takich problemów z cerą. jakieś tam mieli, ale nie na taką skalę jak ja nie wiedzą przecież, jak to jest nie iść na wykłady czy inne zajęcia, bo akurat wyskoczyło mi parę nowych pryszczy, nie wiedzą jak to jest unikać wzroku ludzi, byle nie patrzyli na twarz, jak to jest spędzać godziny w łazience maskując to świństwo czy wklepując kolejny "super działający' krem/żel...
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 09:33   #1450
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez an_a Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Zastanawiam się nad rozpoczęciem kuracji lekiem Aknenormin. Nie mam ciężkiej postaci trądziku (raczej grudkowo-zaskórnikową), ale jest on bardzo uporczywy, często pojawiają mi się pojedyncze nacieki i bolące "kule", z którymi trudno cokolwiek zrobić.
Moja pani dermatolog stwierdziła, iż kuracja musi być połączona z braniem tabletek antykoncepcyjnych - i tu mam problem, ponieważ zastanawiam się czy nie będzie to zbyt duże obciążenie dla organizmu? Rozumiem, że nie wolno zajść w ciążę itd, ale mnie ten temat nie dotyczy.Zaznaczę jeszcze, że nigdy nie współżyłam i nie mam zamiaru. (panią doktor to nie przekonało) Czy wasze kuracje również zawsze były połączone z zażywaniem tabletek anty?
Powiem Ci, że lekarka, która rozpoczynała u mnie kurację nie wspomniała mi o tym ani słowem. Kazała oczywiście podpisać oświadczenie, że nie zajdę w ciąże itp...
Po 2 mies. sama zadbałam o to, żeby te tabletki brać. Nie wiem co Ci doradzić, bo mówisz, że nie zamierzasz współżyć, ale lekarze biorą pod uwagę również takie przypadki jak gwałty itp.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 09:47   #1451
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
a jakie serum? i można je stosować teraz, jak jest dużo słońca? tzn oczywiście że z filtrami, ale myślałam, że serum z wit. C, wystawione w lecie na słońce może pogorszyć przebarwienia.
Serum z Biochemii Urody. Pisałam do nich maila z zapytaniem czy podczas kuracjimogę go uzywać. Odp., że jeżeli mam wrażliwą teraz skórę to nie i lepsze byłoby inne... Ale moja skóra dobrze je toleruje, nawet mnie nic nie szczypie
A to ze strony BU o tym serum:

"Serum stanowi świetne uzupełnienie ochrony przeciwsłonecznej. Raz nałożone wchłania się w głąb skóry i w przeciwieństwie do kremów z filtrami nie może zostać starte lub zmyte.
Chroni przed wolnymi rodnikami, które przyczyniają się do przedwczesnego starzenia skóry; hamuje i regeneruje zniszczenia skóry powodowane promieniowaniem UV.
Wspomaga ochronę skóry przed słońcem – zapobiegając fotostarzeniu i zmianom nowotworowym skóry.
Wspomaga walkę z przebarwieniami pigmentacyjnymi (brązowo-szare plamy na skórze) i pozapalnymi (ślady po wypryskach)".
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-27, 10:21   #1452
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

oooo a które dokładnie używassZ?
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html
czy
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumflavoCEF.html ?

no i faktycznie Cie np. nie wysusza to serum? bo widzę, że ma alkohol..
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 10:27   #1453
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
oooo a które dokładnie używassZ?
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html
czy
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumflavoCEF.html ?

no i faktycznie Cie np. nie wysusza to serum? bo widzę, że ma alkohol..

Ja mam to pierwsze, bez dodatku silikonów.
Używam tego serum co 2-gi dzień. Wcale nie podrażnia. Nic mnie nie szczypie, nie wysusza. Czasem po jakichś 15-20 min. nakładam na to krem, ale z reguły samo nawilża wystarczająco
Też obawiałam się alkoholu w składzie, ale wszystko jest OK.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 12:41   #1454
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez an_a Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Zastanawiam się nad rozpoczęciem kuracji lekiem Aknenormin. Nie mam ciężkiej postaci trądziku (raczej grudkowo-zaskórnikową), ale jest on bardzo uporczywy, często pojawiają mi się pojedyncze nacieki i bolące "kule", z którymi trudno cokolwiek zrobić.
Moja pani dermatolog stwierdziła, iż kuracja musi być połączona z braniem tabletek antykoncepcyjnych - i tu mam problem, ponieważ zastanawiam się czy nie będzie to zbyt duże obciążenie dla organizmu? Rozumiem, że nie wolno zajść w ciążę itd, ale mnie ten temat nie dotyczy.Zaznaczę jeszcze, że nigdy nie współżyłam i nie mam zamiaru. (panią doktor to nie przekonało) Czy wasze kuracje również zawsze były połączone z zażywaniem tabletek anty?
Nie dziwie sie, że nie przekonało..... to są tylko Twoje słowa, a ona odpowiada jako lekarz za Ciebie... a może w chwili przypływu jakis miłosnych uniesień cos sie wydarzy.. i co wtedy?
Ja biorę anty i Akne i dodatkowo tabletki regenerujace wątrobę Sylimarol
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 12:48   #1455
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Ja mam to pierwsze, bez dodatku silikonów.
Używam tego serum co 2-gi dzień. Wcale nie podrażnia. Nic mnie nie szczypie, nie wysusza. Czasem po jakichś 15-20 min. nakładam na to krem, ale z reguły samo nawilża wystarczająco
Też obawiałam się alkoholu w składzie, ale wszystko jest OK.
przepraszam, że tak nękam, ale czy ono faktycznie Ci coś pomaga, tzn zauważyłaś rozjaśnienie przebarwień?
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 13:34   #1456
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
przepraszam, że tak nękam, ale czy ono faktycznie Ci coś pomaga, tzn zauważyłaś rozjaśnienie przebarwień?
A nękaj chętnie odpowiem.
No właśnie muszę powiedzieć, że rzeczywiście zauważyłam lekkie rozjaśnienie przebarwień. Używam go dopiero jakieś 1,5 miesiąca (co 2-gi dzień, nie raz rzadziej).
Ogólnie twarz jest jakaś taka promienniejsza po tym serum jak wstaję rano
Jak skończę to co mam, na pewno zamówię kolejne, bo chodzi mi też o tą ochronę przeciwsłoneczną. Wiadomo filtry się ścierają, gdy nakładamy podkład, destabilizują pudrami sypkimi itp. A to serum to świetne uzupełnienie ochrony UV.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 13:41   #1457
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

no to zamawiam dzisiaj miałam wprawdzie zamawiać hydrolaty na mazidłach (wole tamtejsze, zwłaszcza, że mają buteleczki z atmizerem), ale zamówię na BU serum i kilka hydrolatów
a dermatologowi mówiłaś, że używasz tego serum?
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 13:57   #1458
lili88
Raczkowanie
 
Avatar lili88
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 97
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Hej!
Pisze, poniewaz mam problem do zgryzienia. Od poczatku lutego do połowy maja brałam izotek (40mg/dobe). Od połowy maja, skonczyły mi sie zapasy wiec musiałam sie udac do swojej dermatolog po recepte na kolejne. Jednak Pani doktor kategorycznie odmówiła mi tego, ze wzgledu na to ze zbliza sie lato. Powiedziała ze nie mozna stosowac retinoidów doustnie w tym okresie bo mozna sobie narobic tym wiecej szkód niz pozytku. Przepisała mi zel isotrexin (tetracyklina+retinoid) w celu zapobiegniecia nawrotowi tradziku. A co do izoteku to powiedziała ze w razie koniecznosci bedzie mozna do niego wrocic na jesieni. Nie wiem co o tym myslec... Wybrałam dopiero połowe minimalnej dawki. Boje sie nawrotu... a wiem ze wiele osob stosowalo kuracje prawie przez rok, wiec chcac nie chcac takze w ciagu lata. Dodam ze lecze sie u bardzo doswiadczonej pani doktor z renomowanej kliniki dermatologii w Krakowie. Co o tym myslicie?
__________________
Dorosąć?? Tylko po co...??
lili88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 13:58   #1459
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
no to zamawiam dzisiaj miałam wprawdzie zamawiać hydrolaty na mazidłach (wole tamtejsze, zwłaszcza, że mają buteleczki z atmizerem), ale zamówię na BU serum i kilka hydrolatów
a dermatologowi mówiłaś, że używasz tego serum?
No jakoś nie wspomniałam o tym Ani o tym, że używam od czasu do czasu toniku z BHA (mam nadzieję, że w BU pracują ludzie z wiedzą na poziomie i nie wprowadziliby mnie błąd).
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-27, 15:39   #1460
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez lili88 Pokaż wiadomość
Hej!
Pisze, poniewaz mam problem do zgryzienia. Od poczatku lutego do połowy maja brałam izotek (40mg/dobe). Od połowy maja, skonczyły mi sie zapasy wiec musiałam sie udac do swojej dermatolog po recepte na kolejne. Jednak Pani doktor kategorycznie odmówiła mi tego, ze wzgledu na to ze zbliza sie lato. Powiedziała ze nie mozna stosowac retinoidów doustnie w tym okresie bo mozna sobie narobic tym wiecej szkód niz pozytku. Przepisała mi zel isotrexin (tetracyklina+retinoid) w celu zapobiegniecia nawrotowi tradziku. A co do izoteku to powiedziała ze w razie koniecznosci bedzie mozna do niego wrocic na jesieni. Nie wiem co o tym myslec... Wybrałam dopiero połowe minimalnej dawki. Boje sie nawrotu... a wiem ze wiele osob stosowalo kuracje prawie przez rok, wiec chcac nie chcac takze w ciagu lata. Dodam ze lecze sie u bardzo doswiadczonej pani doktor z renomowanej kliniki dermatologii w Krakowie. Co o tym myslicie?
hm, ja mam podobnie, tzn moja dermatolog nie chce żebym brała retinoidy w lecie będę ją próbowała przekonywać niedługo, ale nie wiem czy się uda
czyli teraz jesteś mniej więcej w drugim tygodniu bez kuracji, tak? i jak buźka i reszta rzeczy (przetłuszczanie włosów, świecie się buzi itp)?
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 16:12   #1461
rose87
Raczkowanie
 
Avatar rose87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 127
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez lili88 Pokaż wiadomość
Hej!
Pisze, poniewaz mam problem do zgryzienia. Od poczatku lutego do połowy maja brałam izotek (40mg/dobe). Od połowy maja, skonczyły mi sie zapasy wiec musiałam sie udac do swojej dermatolog po recepte na kolejne. Jednak Pani doktor kategorycznie odmówiła mi tego, ze wzgledu na to ze zbliza sie lato. Powiedziała ze nie mozna stosowac retinoidów doustnie w tym okresie bo mozna sobie narobic tym wiecej szkód niz pozytku. Przepisała mi zel isotrexin (tetracyklina+retinoid) w celu zapobiegniecia nawrotowi tradziku. A co do izoteku to powiedziała ze w razie koniecznosci bedzie mozna do niego wrocic na jesieni. Nie wiem co o tym myslec... Wybrałam dopiero połowe minimalnej dawki. Boje sie nawrotu... a wiem ze wiele osob stosowalo kuracje prawie przez rok, wiec chcac nie chcac takze w ciagu lata. Dodam ze lecze sie u bardzo doswiadczonej pani doktor z renomowanej kliniki dermatologii w Krakowie. Co o tym myslicie?
moim zdaniem to się troche mija z celem, przecież zaczynając kuracje Twoja dermatolog zdawała sobie sprawę z tego że nie wybierzesz minimalnej dawki przed wakacjami, więc po co ją w ogóle zaczynać, mogła poczekać do września, października...
ja niedawno zaczęłam brać izotek i moja dermatolog mówiła mi żebym sie nie opalała i w ogóle unikała słońca, bo skóra jest wrażliwsza i moge nabawić się poparzeń, a jeżeli już będę musiała dłużej przebywać na słońcu to że mam użyć jakichś kremów z filtrami.
__________________


Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia,
Żeby umieć żyć
Bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia
myśli złych



rose87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 16:32   #1462
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez lili88 Pokaż wiadomość
Hej!
Pisze, poniewaz mam problem do zgryzienia. Od poczatku lutego do połowy maja brałam izotek (40mg/dobe). Od połowy maja, skonczyły mi sie zapasy wiec musiałam sie udac do swojej dermatolog po recepte na kolejne. Jednak Pani doktor kategorycznie odmówiła mi tego, ze wzgledu na to ze zbliza sie lato. Powiedziała ze nie mozna stosowac retinoidów doustnie w tym okresie bo mozna sobie narobic tym wiecej szkód niz pozytku. Przepisała mi zel isotrexin (tetracyklina+retinoid) w celu zapobiegniecia nawrotowi tradziku. A co do izoteku to powiedziała ze w razie koniecznosci bedzie mozna do niego wrocic na jesieni. Nie wiem co o tym myslec... Wybrałam dopiero połowe minimalnej dawki. Boje sie nawrotu... a wiem ze wiele osob stosowalo kuracje prawie przez rok, wiec chcac nie chcac takze w ciagu lata. Dodam ze lecze sie u bardzo doswiadczonej pani doktor z renomowanej kliniki dermatologii w Krakowie. Co o tym myslicie?
Ja pytałam się o słońce lekarza..... nie ma przeciwskazań, tylko obowiązkowe jest stosowanie blokerów albo bardzo badzo wysokich filtrów.... po prostu chodzi, żeby nie nabawić się głębokich przebarwień. Z tego co wiem, to przerywanie kuracji też nie jest zbyt korzystne.....
Dodam jeszce, że nie unikam słońca, oczywiście stosuję filtr i nic złego się nie dzieje z moją skórą....
__________________
21 lat z WIZAŻEM





Edytowane przez Gonia
Czas edycji: 2008-05-27 o 17:10
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 16:34   #1463
lili88
Raczkowanie
 
Avatar lili88
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 97
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Tak, od 8 dni nie biore juz izoteku. Jak narazie nic sie nie zmienilo, nic mi nie wyskoczyło, twarz sie nie swieci, nie jest tłusta, włosy tak samo jak podczas kuracji. Tylko skutki uboczne ustapiły: wzrok wrócił do normy i plecy mnie juz nie bolą;-) Nie wiem co zrobic... Mam mozliwosc zalatwienia sobie recepty "na lewo" ale juz sama nie wiem czy sobie tym nie zaszkodze?
__________________
Dorosąć?? Tylko po co...??
lili88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 16:38   #1464
lili88
Raczkowanie
 
Avatar lili88
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 97
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez rose87 Pokaż wiadomość
moim zdaniem to się troche mija z celem, przecież zaczynając kuracje Twoja dermatolog zdawała sobie sprawę z tego że nie wybierzesz minimalnej dawki przed wakacjami, więc po co ją w ogóle zaczynać, mogła poczekać do września, października...
ja niedawno zaczęłam brać izotek i moja dermatolog mówiła mi żebym sie nie opalała i w ogóle unikała słońca, bo skóra jest wrażliwsza i moge nabawić się poparzeń, a jeżeli już będę musiała dłużej przebywać na słońcu to że mam użyć jakichś kremów z filtrami.
Hmm... tez mnie to zastanawialo, ale ona mi wytlumaczyła, ze chodziło jej przede wszystkim o zlikwidowanie stanów zapalnych i dokładne oczyszczenie porów izotekiem. A reszte mozna juz skutecznie leczyc mniej szkodliwymi i inwazyjnymi metodami. Tak twierdzi...
__________________
Dorosąć?? Tylko po co...??
lili88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 16:45   #1465
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez lili88 Pokaż wiadomość
Hmm... tez mnie to zastanawialo, ale ona mi wytlumaczyła, ze chodziło jej przede wszystkim o zlikwidowanie stanów zapalnych i dokładne oczyszczenie porów izotekiem. A reszte mozna juz skutecznie leczyc mniej szkodliwymi i inwazyjnymi metodami. Tak twierdzi...
sorki.... ale jeżeli tak mówi Twoja dermatolog to zmień ją......
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 16:48   #1466
rose87
Raczkowanie
 
Avatar rose87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 127
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez lili88 Pokaż wiadomość
Tak, od 8 dni nie biore juz izoteku. Jak narazie nic sie nie zmienilo, nic mi nie wyskoczyło, twarz sie nie swieci, nie jest tłusta, włosy tak samo jak podczas kuracji. Tylko skutki uboczne ustapiły: wzrok wrócił do normy i plecy mnie juz nie bolą;-) Nie wiem co zrobic... Mam mozliwosc zalatwienia sobie recepty "na lewo" ale juz sama nie wiem czy sobie tym nie zaszkodze?
Cytat:
Napisane przez lili88 Pokaż wiadomość
Hmm... tez mnie to zastanawialo, ale ona mi wytlumaczyła, ze chodziło jej przede wszystkim o zlikwidowanie stanów zapalnych i dokładne oczyszczenie porów izotekiem. A reszte mozna juz skutecznie leczyc mniej szkodliwymi i inwazyjnymi metodami. Tak twierdzi...
zamiast załatwiać recepty "na lewo" może lepiej skonsultuj się z innym dermatologiem? bo kontynuowanie kuracji bez wiedzy i kontroli lekarza jest delikatnie mówiąc nie mądre, możesz sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc.
a Twojej dermatolog nie rozumiem, bo chociaż ja się na tym nie znam, to wydaje mi się że jak już się zaczyna kogoś "truć" izotekiem to lepiej doprowadzić kuracje do końca i całkowicie wyleczyć trądzik żeby już później nie męczyć buzi maściami...
__________________


Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia,
Żeby umieć żyć
Bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia
myśli złych



rose87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 18:42   #1467
olenkah
Raczkowanie
 
Avatar olenkah
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 129
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez lili88 Pokaż wiadomość
Tak, od 8 dni nie biore juz izoteku. Jak narazie nic sie nie zmienilo, nic mi nie wyskoczyło, twarz sie nie swieci, nie jest tłusta, włosy tak samo jak podczas kuracji. Tylko skutki uboczne ustapiły: wzrok wrócił do normy i plecy mnie juz nie bolą;-) Nie wiem co zrobic... Mam mozliwosc zalatwienia sobie recepty "na lewo" ale juz sama nie wiem czy sobie tym nie zaszkodze?

hmm... a nie widzialas w ciagu dnia, czy tylko wieczorem? bo ja jutro planuje isc do okulisty,bo nie widze nic i wygladam jak kret jak chce cos zobaczyc :/ nie tylko wieczorem :/ a plecy to i mnie straszliwie bola. kuracje koncze kolo 10 lipca, wiec jeszcze troche sie z tym pomecze
olenkah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 22:21   #1468
obłoczek
Raczkowanie
 
Avatar obłoczek
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 281
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
Nie dziwie sie, że nie przekonało..... to są tylko Twoje słowa, a ona odpowiada jako lekarz za Ciebie... a może w chwili przypływu jakis miłosnych uniesień cos sie wydarzy.. i co wtedy?
Ja biorę anty i Akne i dodatkowo tabletki regenerujace wątrobę Sylimarol
Ja tez nie biorę tabletek anty mimo, że byłam do tego bardzo namawiana. Tabletki są co prawda coraz doskonalsze, ale na pewno nie obojętne dla organizmu więc nie będę ich brać skoro nie ma potrzeby. Jestem myślącą, odpowedzialną osobą i wiem, ze o żadnym niekontrolowanym "przypływie miosnych uniesien" nie ma mowy (i nie ma z kim)
__________________

Wszyscy chcą rozumieć malarstwo, dlaczego nie próbują zrozumieć śpiewu ptaków? (Pablo Picasso)
obłoczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 08:38   #1469
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

azzis, ja jeszcze cię ponękam w sprawie serum ile go wychodzi? pisze 40 g, ale tak na ml? albo na "oko"? i w jakim pojemniku to jest przechowywane? z jakimś aplikatorem czy nie?
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 09:07   #1470
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
azzis, ja jeszcze cię ponękam w sprawie serum ile go wychodzi? pisze 40 g, ale tak na ml? albo na "oko"? i w jakim pojemniku to jest przechowywane? z jakimś aplikatorem czy nie?
Pozwoliłam sobie umieścić zdjęcie zestawu z Biochemii Urody.
W sumie jest go dość dużo - na moje rozumowanie powinno go wyjść gdzieś 40ml ale wagowo to może być inaczej niż objętościowo, ale sprawdzę dokładnie w domu w instrukcji o ile będzie tam napisane. Jest bardzo wydajne (ale ja nakładam go raczej dużo, wklepuję 2-3 razy w te miejsca z przebarwieniami). Zapas serum jest przechowywany w takim pojemniku jak na leki (na zdjęciu pierwsze po lewej stronie - o ile dobrze pamiętam to wyszła gdzieś ponad połowa tego opakowania),a porcja serum do używania jest w tej szklanej buteleczce z pipetką (na zdjęciu po prawej stronie).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg flavo.jpg (23,7 KB, 31 załadowań)
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:25.