Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik? - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-27, 08:55   #241
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

keyka

No jak na pierwszy raz to trochę przesadziłaś z tym przetarciem wcześniej tonikiem BHA. Na początku radziłabym ostrożnie bez wzmacniaczy, bo podrażnisz sobe skórę. Ja po dwóch miesiącach dostałam podrażnienia na skórze szyi i dekoltu właśnie przez nałożenie retinu na uprzednio przetartą Effaclarem skórę. Musiałam zrobić przerwę i ratować się antybiotykiem, bo byłam w pięknych czerwonych, swędzących plamkach. Naprawdę trzeba z tym uważać.

Na początek spróbuj dwa razy w tygodniu i to po godzinie od umycia twarzy, nakładaj na suchą skórę.
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 10:14   #242
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez keyka Pokaż wiadomość
Contax wielkie dzieki za te objasnienia
wydaje mi sie, ze dobrze wybralam


no to zaczelo sie

Wczoraj poszlam do apteki po odbior zamowionego Retinu 0,025%
okazalo sie, ze zamiast 0,025 'przyszedl' tylko ten 0,05%
ponoc w hurtowni nie ma juz tego kremu z nizszym stezeniem, gdyz producent wstrzymal jego produkcje

szczerze to zbytnio sie tym nie zmartwilam /skuteczniejszy -pomyslalam/ i wyszlam z apteki z tym 0,05%

Musialam go wyprobowac, wiec nie czekajac na 'odpowiedni dzien' mojego planu aplikacji wieczorkiem, na uprzednio przetarta skore tonikiem BHA, nalozylam go cienka warstwa.
i spokojnie, nic nie pieklo, nie szczypalo, nie swedzialo, nie sciagalo
(tylko wydalo mi sie ze cos mnie grzeje, ale moze to byly tylko kaloryfery?)
A dodam, ze mnie czasami nawet grubsza warstwa Ystheal+ potrafi piec pod oczami.

Po nocy z Retinem rano zrezygnowalam z serum witC, nawilzylam twarz kremem i przy nakladaniu filtra niespodzianka jakas drobna luszczyca! po pierwszej aplikacji retinu? pewnie to dobrze, ale dzis nie wygladam matowanie na nic sie nie zdalo.

zastanawiam sie jeszcze kiedy znowu posmarowac sie retinem?
moze im szybciej tym lepiej, bo zluszcze sie dokladniej
Witaj
ja też dopiero zaczynam z retinem 0,05%, narazie jestem po dwóch aplikacjach, i troszkę podrażniłam sobie okolice oczu ponieważ zamiast stosować raz w tygodniu, podkusiło mnie żeby zaaplikować sobie 2 dni po pierwszej aplikacji podrodze dostałam jeszcze strasznego uczulenia od blokera Iwostinu ale naszczęście jest juz ok.U mnie łuszczenie tak jak i u ciebie zaczeło się po pierwszym posmarowaniu.

pozdrawiam
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 10:17   #243
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Dorota-Coco Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wczoraj poslalam do Was retinki, paczki priorytetowe- wiec dzis juz powinny byc u Was dajcie prosze znac jak juz dotra.
Dorotko-Coco, paczuszka dzisiaj do mnie dotarła, dziękuje bardzo za załatwienie retinków
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 10:48   #244
keyka
Raczkowanie
 
Avatar keyka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 144
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Contax, Basia jak zawsze bardzo jestem Wam wdzieczna za wszelkie rady dziekuje
Madziorka dzieki za podzielenie sie 'reakcjami skory' fajnie, ze nie jestem sama wsrod poczatkujacych

Przyznaje, ze po tylu latach bezmyslnego packania sie roznymi nowinkami kosmetycznymi mam ochote teraz, po lekturze z biochemii, wszystko 'na gwalt' wyprobowac

No przesadzilam najwidoczniej, a chcialam dobrze.

poradzcie jeszcze prosze, czy po kilku dniach nawilzen moge wrocic do schematu:
1. Retin-a
2. tonic AHA & BHA i Diroseal & Ystheal
3. tonic BHA i Effaclar K
4. maseczka aspirynowa & nawilzacz

wiem, ze Diroseal & Ystheal maja slabsza forma wit a, ale mam jeszcze ich duuzo i nawet lubie, bo m.in. nie wysuszaja. Wiec jako dodatkowe wspomozenie Retinu chyba bedzie ok?

dodam jeszcze, ze lektura ulotki Retinu troche mnie wystraszyla : 'nakladac miejscowo na wypryski'

mam nadzieje, ze to nie OT
keyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 10:55   #245
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

też mam w zapasie Ystheal chyba ze 4 opakowania i ułozyłam sobie podobny plan pielęgnacji do twojego ale narazie chyba za wcześnie żeby dołączyć w wolne dni od retinu ystheal+, przynajmniej dla mnie boję się kolejnego podrażnienia.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 10:56   #246
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Keyka przede wszystkim jak teraz zaczęłaś stoswać retin, to musisz odczekać kilka dni i poobserwować skórę jak reaguje. Jak wszsytko będzie dobrze, to powoli pojedyńczo możesz wprowadzać inne kosmetyki.

Dirosealu i Ysthealu jak masz pod dostatkiem możesz używać, choć jak już stosujesz retin to są one zbyteczne; albo możesz je używać na szyję i w okolice oczne.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 10:59   #247
keyka
Raczkowanie
 
Avatar keyka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 144
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

o dzieki Contax za szybka odpowiedz


chodziloby mi tez oprocz wykorzystania 'swej kosmetyczanej spizarni' o nie przesadzanie z Retinem, wiec prawie zamiennie bede go uzywac z tym Dirosealem i Ysthealem

Madziorka tez tak zrobie powolutku do skutku
keyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-27, 11:02   #248
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez keyka Pokaż wiadomość
o dzieki Contax za szybka odpowiedz

dobrze tak zrobie powolutku do skutku
Właśnie tak, powoli, ale najwazniejsze systematycznie
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 21:23   #249
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Stosuję Retin A od około 2 miesięcy. Wprowadzałam bardzo powoli (1 raz w tygodniu przez pierwsze 3 tygodnie), teraz stosuję co drugi dzień, czasami dwa dni pod rząd. Skóra gładka(nie zapychał mnie nigdy), koloryt super. Ale zauważylam jeszcze jeden efekt Retinu A. Nie czerwienie się tak jak do tej pory. Na fitnesie zawsze burak, teraz bladość, po lampce wina burak teraz bladość itd. Mam nadzieję że efekt ten utrzyma się na stałe i moje naczynka pójdą precz.
arba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 07:29   #250
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Pora na krótkie podsumowanie: po roku z retinoidami [zeszła jesien i zima] i tym sezonie z retinem i diacnealem, kolezanki i TZ pytaja sie co ja robie, ze moja skora pod oczami jest taka sama jak na twarzy - jasna, bez workow i cieni....hehe, jest po prostu grubsza!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 14:39   #251
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Pora na krótkie podsumowanie: po roku z retinoidami [zeszła jesien i zima] i tym sezonie z retinem i diacnealem, kolezanki i TZ pytaja sie co ja robie, ze moja skora pod oczami jest taka sama jak na twarzy - jasna, bez workow i cieni....hehe, jest po prostu grubsza!
czytając takie posty jestem zła na siebie że tak późno zaczełam używać retinoidów i dopuściłam między innymi przez nadmierne opalanie się ale i nie tylko (problemy alergiczne) do zbyt wczesnych zmarszczek pod oczami a jednocześnie jestem bardzo szczęśliwa że używam retinu-a i kwasów chciałam wam podziękować bo gdyby nie wy to dalej bym była nieświadomą kobitką która kupuje kremy w perfumeriach a faktorów słonecznych uzywa wyjeżdżając w ciepłe kraje.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-28, 16:46   #252
Olivka1990
Raczkowanie
 
Avatar Olivka1990
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 100
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Witam serdecznie wszystkie wizażanki!

Od kilku tygodni śledzę ten temat i w końcu odważyłam się również o coś zapytać, gdyż wkrótcę zaczynam kurację retinem A, a jak widać po mojej dacie urodzenia to raczej nie kuracja przeciwzmarszczkowa Zatem mam kilka pytań do Pani Basi:
1.) czy retin A działa głównie na przebarwienia po trądziku czy również do leczenia samych krost, których jeszcze kilka mi zostało?,
2.) czy eliminuje lub ma wogóle jakikolwiek wpływ na wydzielanie sebum?,
3.) czy bardzo konieczne jest używanie filtrów przy takiej aurze jaka jest w tej chwili za oknem, czyli brak słońca lub bardzo lekkie?
4.) czy mogę równolegle z retinem ( na noc ) stosować cicaplast ( na dzień ), a skórę oczyszczać physiogelem?,
5.) czy delikatny makijaż ( puder sypki, lub trochę podkałdu) nie zmniejszy działania kremu z filtrem?,
6.) po jaim czasie mogę odstawić retin bez obawy, że wyskoczą nowe krosty?,
7.) ile czasu musi minąć od odstawienia retinu aby móc troszkę opalić buzię?

To narazie tyle pytań będe bardzo wdzięczna Pani Basi jak rozwieje moje wszystkie wątpliwości i odpowie na nie pozdrawiam Was serdecznie!
Olivka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 17:29   #253
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Olivka1990 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie wszystkie wizażanki!

Od kilku tygodni śledzę ten temat i w końcu odważyłam się również o coś zapytać, gdyż wkrótcę zaczynam kurację retinem A, a jak widać po mojej dacie urodzenia to raczej nie kuracja przeciwzmarszczkowa Zatem mam kilka pytań do Pani Basi:
1.) czy retin A działa głównie na przebarwienia po trądziku czy również do leczenia samych krost, których jeszcze kilka mi zostało?,
2.) czy eliminuje lub ma wogóle jakikolwiek wpływ na wydzielanie sebum?,
3.) czy bardzo konieczne jest używanie filtrów przy takiej aurze jaka jest w tej chwili za oknem, czyli brak słońca lub bardzo lekkie?
4.) czy mogę równolegle z retinem ( na noc ) stosować cicaplast ( na dzień ), a skórę oczyszczać physiogelem?,
5.) czy delikatny makijaż ( puder sypki, lub trochę podkałdu) nie zmniejszy działania kremu z filtrem?,
6.) po jaim czasie mogę odstawić retin bez obawy, że wyskoczą nowe krosty?,
7.) ile czasu musi minąć od odstawienia retinu aby móc troszkę opalić buzię?

To narazie tyle pytań będe bardzo wdzięczna Pani Basi jak rozwieje moje wszystkie wątpliwości i odpowie na nie pozdrawiam Was serdecznie!

Nie jestem Panią Basią, ale odpowiem.

Ad1.
Tak, retin A jest lekiem przeciw tradzikowym i to chyba jednym z najskuteczniejszych jakie znamy. jego działanie jest dosyć gwałtowne na cerze tradzikowej - początkowo stan cery zwykle ulega pogorszeniu - jest to wynikiem oczyszczania się skóry. Do tego łuszczenie, które jednak funduje nam zdrową, czystą skórę. Obowiązkowe jest umiejętne dawkowanie retinu w poczatkowej fazi ekuracji no i filtry.

Ad2.
Ma - zmniejsza wydzielanie sebum.

Ad3.
Absolutnie, bez żadnych "ale" i aura nie ma tu nic do tego. Chodzo o ochronę przeciwko promieniowaniu UVA głownie, a te jesienią i zimą jest naprawdę spore.

Ad4.
Możesz. Im łagodniej, tym lepiej.

Ad5.
Zależy jaki filtr i jaki puder. NA filtry avene mozesz kłaśc jakikoloweik makijaż bez obawy o zniszczenie ochrony. Wszystkie inne filtry wymagaja niestety troche kombinowania, ale nie jest to niemożliwe.
Avene sa to jedyne filtry, ktorym nie przeszkadz talk, mika i tlenki.

Ad6.
Hmmm..zależy to od Twojej cery jedynie. Nie potrafię przewidzieć, zalezy jak silne są zmiany trądzikowe. Ale chyba 6-8 tygodniowa kuracja to minimum.

Ad7.
Jeśli masz zamiar się opalać, to po co ta cała kuracja retinoidami? Są bezpieczne sposoby na brązową buzię - bronzery, samoopalacze, balsamy, toniki, kremy tonujące, filrty tonujące itp...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 17:31   #254
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
czytając takie posty jestem zła na siebie że tak późno zaczełam używać retinoidów i dopuściłam między innymi przez nadmierne opalanie się ale i nie tylko (problemy alergiczne) do zbyt wczesnych zmarszczek pod oczami a jednocześnie jestem bardzo szczęśliwa że używam retinu-a i kwasów chciałam wam podziękować bo gdyby nie wy to dalej bym była nieświadomą kobitką która kupuje kremy w perfumeriach a faktorów słonecznych uzywa wyjeżdżając w ciepłe kraje.
MAdziorka, pamiętaj, że retinoidy mają moc cofania zmian fotostarzeniowych - przy odrobinie systematyczności i samozaparcia uda Ci się znacznie poprawić stan skóry.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 17:50   #255
Olivka1990
Raczkowanie
 
Avatar Olivka1990
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 100
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Serdecznie dziękuję L_V za wszystkie odpowiedzi teraz z czystym sumieniem mogę zacząć stosować retin... Ach, no i nie mam zamiaru się opalać tylko martwię się, czy latem będe mogla wyjść na świat... jeszcze raz wielkie dzięki!!
Olivka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 17:58   #256
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Olivka1990 Pokaż wiadomość
Serdecznie dziękuję L_V za wszystkie odpowiedzi teraz z czystym sumieniem mogę zacząć stosować retin... Ach, no i nie mam zamiaru się opalać tylko martwię się, czy latem będe mogla wyjść na świat... jeszcze raz wielkie dzięki!!
Spokojnie, latem nie stosujemy tak silnych złuszczających kuracji, a mam nadzieję, że fltry zostaną w Twojej pielęgnacji na dłużej
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 19:43   #257
CIAMPUREK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 419
GG do CIAMPUREK
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Basia39 Pokaż wiadomość
keyka
Stosuję Retin od sierpnia, obecnie co drugi dzień 0,05% na całą twarz łącznie z okolicami oczu i tak naprawdę żadnej poważnej wylinki nie miałam, jedynie kilka razy po nałożeniu makijażu zauważyłam drobne łuszczenie skóry. Wystarczył piling enzymatyczny i było po problemie

Szczerze to trochę brak mi tego lnienia
Mam w szufladzie Atrederm 0,025% i czekam na Zorac 0,05% obecnie, chyba zaszaleję
Basiu napisz prosze czy po Retinie powinno sie stosowac te kremy ktore wymieniłas?
czym myc twarz co jest najlepsze?dziewczyny chwaiły hydro czy tojest dobre?czy mleczko wystarczy?
CIAMPUREK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 19:45   #258
CIAMPUREK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 419
GG do CIAMPUREK
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

jak zaczne wprowadzac Retin to tez pod oczami moge go uzywac?
jak czesto?np raz w tygodniu wystaczy?
co oprocz filtrow aplikowac na dzien a co na noc?
jaki kolejny krem moge wprowadzic po retinie?efectar?- ona ma kwasy BHa?mam naczynkowa skore wiec AHa pewnie nie moge z tego co wyczytałam?
serdecznie dziekije za pomoc
CIAMPUREK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 19:56   #259
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez CIAMPUREK Pokaż wiadomość
jak zaczne wprowadzac Retin to tez pod oczami moge go uzywac?
jak czesto?np raz w tygodniu wystaczy?
Na początek raz na tydzien wystarczy, z terenami podocznymi nie mozna za bardzo poszalec, ja daje rade max 2-3 razy w tyg, a jestem juz zaprawiona diacnealem.

Cytat:
Napisane przez CIAMPUREK Pokaż wiadomość
co oprocz filtrow aplikowac na dzien a co na noc?
Najpierw poczekaj i obserwuj skórę, jesli nie bedzie reagowała agresywnie, mozesz wprowadzic na dzien kremik z wit C [moze niestety szczypac]. Na wieczory bez retinu polecam cos super-łągodzącego: apteczne kremy o prostym skłądzie albo oleje/ oliwki .

Cytat:
Napisane przez CIAMPUREK Pokaż wiadomość
jaki kolejny krem moge wprowadzic po retinie?efectar?- ona ma kwasy BHa?mam naczynkowa skore wiec AHa pewnie nie moge z tego co wyczytałam?
serdecznie dziekije za pomoc
Możesz wprowadzic kwasy, jeśłi jestes naczynkowcem to AHA odpadają. ZOstaja do wyboru BHA [tzn Effaclar] lub PHA - szczegolnie poelcane do cer naczynkowych i suchych.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-28, 20:11   #260
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez CIAMPUREK Pokaż wiadomość
Basiu napisz prosze czy po Retinie powinno sie stosowac te kremy ktore wymieniłas?
czym myc twarz co jest najlepsze?dziewczyny chwaiły hydro czy tojest dobre?czy mleczko wystarczy?
Ciampurku jakie kremy masz na myśli, bo nie bardzo zrozumiałam?
A jeśli chodzi o mycie twarzy do dobry będzie każdy łagodny żel, najlepiej bez SLS w składzie. Retinoidy powinno się nakładac na dobrze oczyszczoną skórę, mleczko nie spełni tu swojej roli właściwie.

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=140497
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 08:22   #261
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Basia39 Pokaż wiadomość
Retinoidy powinno się nakładac na dobrze oczyszczoną skórę, mleczko nie spełni tu swojej roli właściwie.

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=140497
oooo nie wiedziałam, odkąd używam retinoidów (nie jest to długi czas ) oczyszczam buzię mleczkiem vichy a potem zamiast toniku pryskam buziaka wodą termalną, czy to nie jest wystarczające?
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 09:08   #262
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
oooo nie wiedziałam, odkąd używam retinoidów (nie jest to długi czas ) oczyszczam buzię mleczkiem vichy a potem zamiast toniku pryskam buziaka wodą termalną, czy to nie jest wystarczające?
Takie oczyszczenie twarzy jest wystarczajace; jak przetrzesz twarz wacikiem po uzyciu wody termalnej i jest czysty, a twarz nie jest lepka tzn. ze jest dobrze oczyszczona i przygotowanan do dalszej pielegnacji. Odczekaj jeszcze jakies 20 minut i mozesz nakladac retin.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 13:13   #263
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Takie oczyszczenie twarzy jest wystarczajace; jak przetrzesz twarz wacikiem po uzyciu wody termalnej i jest czysty, a twarz nie jest lepka tzn. ze jest dobrze oczyszczona i przygotowanan do dalszej pielegnacji. Odczekaj jeszcze jakies 20 minut i mozesz nakladac retin.
oki, dzięki Contax
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 14:55   #264
CIAMPUREK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 419
GG do CIAMPUREK
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Na początek raz na tydzien wystarczy, z terenami podocznymi nie mozna za bardzo poszalec, ja daje rade max 2-3 razy w tyg, a jestem juz zaprawiona diacnealem.


Najpierw poczekaj i obserwuj skórę, jesli nie bedzie reagowała agresywnie, mozesz wprowadzic na dzien kremik z wit C [moze niestety szczypac]. Na wieczory bez retinu polecam cos super-łągodzącego: apteczne kremy o prostym skłądzie albo oleje/ oliwki .



Możesz wprowadzic kwasy, jeśłi jestes naczynkowcem to AHA odpadają. ZOstaja do wyboru BHA [tzn Effaclar] lub PHA - szczegolnie poelcane do cer naczynkowych i suchych.
rozumiem ze uzywasz diacnealu na dzien?tak wyczytałam ze dziewczyny tak robia a Ty?jak czesto go uzywasz?

rozumiem a jestes w stanie podac mi nazwe jakiegos kosmetylu zawierajacego PHA?
CIAMPUREK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 15:05   #265
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez CIAMPUREK Pokaż wiadomość
rozumiem ze uzywasz diacnealu na dzien?tak wyczytałam ze dziewczyny tak robia a Ty?jak czesto go uzywasz?
rozumiem a jestes w stanie podac mi nazwe jakiegos kosmetylu zawierajacego PHA?
diacnealu uzywa sie na noc, na poczatku raz w tygodniu i trzeba skore obserwowac, jak nie bedzie podraznien, to mozna zwiekszyc czestotliwosc aplikacji
=> http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=106313

preparaty z kwasami PHA ma firma Neostrata
=> http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ight=Neostrata
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 16:51   #266
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez CIAMPUREK Pokaż wiadomość
rozumiem ze uzywasz diacnealu na dzien?tak wyczytałam ze dziewczyny tak robia a Ty?jak czesto go uzywasz?

rozumiem a jestes w stanie podac mi nazwe jakiegos kosmetylu zawierajacego PHA?
Bron boze, zawsze na noc, retinoidy i kwasy tylko na noc.

Co do porduktow z PHA - firma Neostrata ma ich sporo w ofercie - szukaj na Allegro. nie mogew podac Ci konkretnych linkow, bo to niezgodne z regulaminem wizazu.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 08:57   #267
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
oooo nie wiedziałam, odkąd używam retinoidów (nie jest to długi czas ) oczyszczam buzię mleczkiem vichy a potem zamiast toniku pryskam buziaka wodą termalną, czy to nie jest wystarczające?
Tak jak napisała contax jeśli później przecierasz jeszcze twarz tonikiem albo wodą termalna tak, że buźka jest bez żadnej tłustej powłoczki, gotowa na przyjęcie kremów, to ok.

Ja generalnie nie lubię mleczek ponieważ nie dają takiego uczucia czystości i oczyszczenia cery jakie mam po umyciu twarzy łagodnym żelem z wodą. Ale to moje subiektywne odczucie.

Minusem mleczka jest dla mnie również to, że trzeba przecierać twarz wacikiem, często wielokrotnie, aby ostatni był czysty, co przy uwrażliwionej po retinoidach skórze może spowodować jej niepotrzebne podrażnienie. Przy myciu twarzy żelem z wodą taka sytuacja nie ma miejsca - raz dwa i twarz dokładnie oczyszczona bez niepotrzebnego tarcia o
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 17:29   #268
Olivka1990
Raczkowanie
 
Avatar Olivka1990
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 100
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Witam!

Dziś zdobyłam Retin... Jestem strasznie ciekawa, jaki będzie stan mojej zatrądzikowanej twarzy za kilka tygodni Mam jeszcze jedno pytanko do znawczyń... Posiadam ciemne obwódki pod oczami, które jak sądze są odziedziczone, gdyż nie ma na nie wpływu bardziej lub mniej przespana noc Widzę, że wizażanki stosują na nie retin, czy mi również nie zaszkodzi? Jeśli mogę stosować retin pod oczy, to domyślam się, że nie mogę tego robić codziennie...? Bardzo proszę o odpowiedź...

Pozdrawiam!
Olivka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 18:27   #269
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Olivka1990 Pokaż wiadomość
Witam!

Dziś zdobyłam Retin... Jestem strasznie ciekawa, jaki będzie stan mojej zatrądzikowanej twarzy za kilka tygodni Mam jeszcze jedno pytanko do znawczyń... Posiadam ciemne obwódki pod oczami, które jak sądze są odziedziczone, gdyż nie ma na nie wpływu bardziej lub mniej przespana noc Widzę, że wizażanki stosują na nie retin, czy mi również nie zaszkodzi? Jeśli mogę stosować retin pod oczy, to domyślam się, że nie mogę tego robić codziennie...? Bardzo proszę o odpowiedź...

Pozdrawiam!
myślę że mozesz stosować retin pod oczy tylko ostrożnie, raz w tygodniu i cieniutką warstwą.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 19:41   #270
Pablitos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 8
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

czym więcej czytam, tym mniej wiem. . Mam taki mętlik w głowie.
Narazie stosuje 4 razy w tyg retin i daje go tez pod oczy za kazdym razem.Czy retin moge codziennie stosować, czy lepiej te 2-3 noce poswiecic na jakies nawilżanie jakimś olejem np. różanym. I co z tymi oczami, nie za duzo te 4 razy na tydz.?
Generalnie robie tak.
Rano
oczyszczenie
serum z wit.c
10 minut później filtr
wieczór retin( 4xtydz).
co byście kobietki doradziły, abym miał piękną gładziutką buźkę?
Pablitos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-06 08:04:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:30.