Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-05-17, 00:20   #541
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez Sandija
Ale czy t o nie miłe? nie mamy żadnych granic,globalna wioska
Jowisiu, mów mi tak częściej "MŁODA damo" siedzę całą dobę (prawie ) i pracuję, zmary mi wyszły ze zmęczenia, no zaczynam wyglądać prawie na swoje lata
Ja mam cerę bez rumieńców, bez przebarwień, bez piegów, jednolitą jeżeli chodzi o koloryt - jak coś się dzieję, to od razu widzę - stąd moje podejrzenia co do łososia.

A wracając do naczynek:
Jowiś, witaminka c! pod filtry to podstawa. Do tego na noc Diroseal i gwarantuję Ci, ze po 3 miesiącach zobaczysz różnicę. Możesz zapytać Eratkę, ją też męczyłam Dirosealkiem i, o, jak go chwali
Ja używałam go 2,5 roku,nawet ponad. Retinaldehyd mi tak pogrubił naskórek, że w życiu by nikt nie powiedział, że mam cerę naczynkową. Sama o niej mówię "potencjalnie naczynkową" już nic nie widać, nawet się nie czerwieni, ale wiem,ze jakbym się rozhulała, np. z kwasami AHA (dla nas nie za bardzo,oj nie), to bym miała za swoje.
No i o alkoholu trzeba zapomnieć, zewnętrznie, znaczy.

KOchanie moje, troszczysz sie o nas jak matka najlepsza!!
Zadnej witaminki C nie stosuje pod filtry. A zatem powinnam. Ok. Co? Wy sobie rozrabiacie jakos to wiem, w miksturach, ale ja sie do tego nie nadaje (nawet peelingu z kawy nie umiem, wole kupic gotowy), poza tym tu vit. C droga tu jak mieso u nas za komunizmu , szkoda kasy ( podobnie jest z najzwyklejsza aspiryna!!! - a fraczki nie wiedza, ze w polsce by ja dostali za kilkadziesiat centow...hehehe ).
Slyszalam, ze chwalicie tego LRP Active C. No i zmierzalam sie do niego... a potem wpadlam i filtry i na nich poprzestalam. Ale podobno swietny, tak? Kupic?
Retina.... co??
Odkad pamietam zawsze mam "jakis" krem na naczynka. Swietne rezultaty odkrylam po dwumiesiecznej kuracji Avenka Antirougeurs, jednak znow sie zaniedbalam. Nie sa moze jakies straszne te naczynka - dbam o nie, i jak widze w klasie jakas z wypiekami jak burak - toz to zal mi dziewczecia, ze tak sie zaniedbuje i nie ratuje chorej w koncu skory. Cos mi sie robi.

Ja dbam. Vit. C przyjmuje doustnie. Zatem polecasz Dioseral. Nie wiedzialam co to, ale juz zerkam do KWC.


..AVENKA, okazuje sie!! Czyli jestesmy w domu. Aaa, no to owszem, moge zakupic. Antirougeurs podzialal wysmienicie, wiec Diroseral powinien dzialac podobnie. Choc recenzja Erato nie wypadla tam najlepiej . Powiem szczerze, ze AR pokochalam. Wiec nei waham sie do niego tez wrocic. Zreszta jest moja recenzja - absolutny KWC do walki z naczynkami


Wewnetrznie - nie zapomne, nie ma szans, nie martw sie

MLODA damo - mila, oczywiscie, ze mila ta nasza Globalna Wioska.
I powiem CI cos w sekrecie - to glownie Twoja zasluga

__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-17, 00:32   #542
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Jowisiu, dziękuję przemiło mi się zrobiło. Zawstydziłaś mnie takim wielgachnym komplementem, przesadziłaś chyba

Active C jest bardzo fajny, sama go przez lata używałam. Jej, nie pomyślałam,że rzeczywiście, we Francji ceny z kosmosu, jeżeli chodzi o składniki do serum.
Nic to. Bierze Active

NIe przejmuj się recenzją Eratki, już została za nią zbesztana w założym zresztą przez siebie wątku - Diroseal powinno się używać przynajmniej rok (!), ale efekty powalające, jakby się nigdy nie miało naczynek.
Zresztą - plotkując bezczelnie - ona teraz znów go używa i chwali (prawda, Erato, halo? ja Cię obgaduję).
Powtórzę jeszcze raz - po ponad 2,5 roku używania Dirosealu zostałam jego wyznawczynią teraz już go nie używam.

BTW retinaldehyd to ten składnik, co robi dobrze naczynkom. wzmacnia naskórek, uodparnia itd. Pochodna wit. A, uwaga: ma działanie przecizmarszczkowe i zwęża pory
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-17, 06:34   #543
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez jowisia
MLODA damo - mila, oczywiscie, ze mila ta nasza Globalna Wioska.
I powiem CI cos w sekrecie - to glownie Twoja zasluga

I tu się zupełnie z Tobą nie zgodzę.
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-17, 07:59   #544
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez Sandija
Bardzo podoba mi się ten wątek - jest na nim bałagan, posty rosną tak szybko, że po jednym dniu nieobecności już trudno się połapać, ważne i mniej ważne informacje przeplatają się jak szalone, pełno naszych przemyśleń, żartów, oburzenia - taki nasz mały filtromaniaczkowy śmietnik - czuję się tu zupełnie jak w domu, to jest w naszym kultowym wątku "do filtromaniaczek"
A wiecie, że ja dzisiaj rano też o tym pomyślałam
Normalnie telepatia. Ale dzięki temu jest fajnie. Pierwsze moje kroki po przebudzeniu skierowane są do kompa i oczywiście TU. Dzień bez BK to dzień stracony
__________________



Edytowane przez Contax
Czas edycji: 2006-05-17 o 09:32
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-17, 08:14   #545
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez chocolatka
I tu się zupełnie z Tobą nie zgodzę.
Choco, kopę lat!! Co Ty taka bojowo nastawiona? Też prace piszesz??
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-17, 09:20   #546
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez jowisia
Pytanie o Avenke:
Paula : moglabys prosze opisac jak sie sprawuje Albinos? (jesli juz gdzies pisalas to przepraszam, musialam przeoczyc).
NA mnie sprawuje się super , jest to najlżejsza Avenka jaką używałam, Prawdziwy łosoś przy tym kremie to tłuścioch , zastanawiam się nawet czy na zime snie będzie za lekki, bardzo szybko się wchłania, nie lepi , nie świeci się(oczywiście tylko po nałożeniu się świeci). Cud miód, jedyna wada to trochę wybiela, ale ja go uzywam razem z tonującą avenką i ona nadaje bardziej ciepły odcień twarzy, nawet kryje, także ją lubię i będę ją lubiła jak mnie nie zacznie zapychać .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-17, 09:29   #547
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez Wojtusia
Paula Tak miałam próbkę (tzn chodzi o ten w pomarańczowym opakowaniu, co do składu dorzucili trójglicerydy zamiast chyba iron oxide?) Jeśli o tym samym mówimy to zużyłam próbkę i byłam zadowolona, ale też się boję czy po dłuzszym stosowaniu nie będzie mnie zapychał tak jak mleczko Avene 50+, no ale tego to się już chyba nie dowiem dopóki nie wypróbuję na sobie jakiś czas. Spraye mówisz? ja to lubię z kolei takie lekkie filtry. Nie miałam próbki Sprayu Avene, on kurcze chyba troche drogi jest nie?
Wojtusia , mnie zapychało mkleczko 40 ,a ten krem mnie nie zapycha , ale niestety musisz sama wypróbować, na allegro te spraye są tanie, spf40/200ml - 59 zł, a spf50/100ml - 49 zł,.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-17, 09:33   #548
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Paula

a mnie coś się kołacze po głowie, że gdzieś pisałaś, że albinos ma tendencję do wysuszania - popraw mnie jak się mylę
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-17, 09:38   #549
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez Contax
Paula

a mnie coś się kołacze po głowie, że gdzieś pisałaś, że albinos ma tendencję do wysuszania - popraw mnie jak się mylę
Pisałam, pisałam, ale okazało się ,że to nie on był przyczyną tego wysuszenia . A ja niedobra oskarzyłam go .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-17, 09:39   #550
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

No to całe szczęście, bo już myślałam, że bubel Avene wypuściło.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-17, 09:42   #551
mania19
Zadomowienie
 
Avatar mania19
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 002
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

hmmm no to mam dylemat co do albinosa Niektóre z Was są zadowolone, inne wręcz przeciwnie. Cóż, poczekam jeszcze na recenzje w KWC Może coś mi się rozjaśni ...
mania19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-17, 09:50   #552
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

maniu

a może spróbujesz upolować próbeczkę w aptece, alto u nas na BK, na targowisku też się trafiają
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-17, 10:06   #553
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

jejku dziewczyny...nie nadążam za Wami...a ja dzisiaj mam doła...
PMS mi się przyplątał, w gazowni mnie wkurzyli i jeszcze za dwa dni mam kolejne urodziny...

ale jest światełko w tunelu...dostałam od YR kartkę z życzeniami urodzinowymi mam sobie iść odebrać prezencik w jakimś ich sklepie plus 40% rabat na wybrany kosmetyk ...mam kartkę i nie zawaham się jej użyć
marianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-17, 10:34   #554
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

marianno

w takim razie sto lat Ci życzę i dużo fajnych prezentów. I nos do góry, jutro też będzie dzień i to na pewno lepszy niż dzisiejszy.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-17, 10:46   #555
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Kochane Wizażanki może polecicie mi jakiś dobry kremik przeciwzmarszczowy - chciałam mojej mamusi sprawić na "Dzień Mamy"
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-17, 10:49   #556
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez Sandija
A wracając do naczynek:
Jowiś, witaminka c! pod filtry to podstawa. Do tego na noc Diroseal i gwarantuję Ci, ze po 3 miesiącach zobaczysz różnicę. Możesz zapytać Eratkę, ją też męczyłam Dirosealkiem i, o, jak go chwali
Ja używałam go 2,5 roku,nawet ponad. Retinaldehyd mi tak pogrubił naskórek, że w życiu by nikt nie powiedział, że mam cerę naczynkową. Sama o niej mówię "potencjalnie naczynkową" już nic nie widać, nawet się nie czerwieni, ale wiem,ze jakbym się rozhulała, np. z kwasami AHA (dla nas nie za bardzo,oj nie), to bym miała za swoje.
No i o alkoholu trzeba zapomnieć, zewnętrznie, znaczy.
Sandija Twoje rady są nieocenione
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-17, 11:18   #557
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez mania19
hmmm no to mam dylemat co do albinosa Niektóre z Was są zadowolone, inne wręcz przeciwnie. Cóż, poczekam jeszcze na recenzje w KWC Może coś mi się rozjaśni ...
Przede wszystkim trzeba zrobic aktualizacje na KWC zeby nie bylo pomylek wzgledem recenzji,chodzilo juz to za mna od jakiegos czasu i stukam PW do Magi
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-17, 12:03   #558
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Przede wszystkim trzeba zrobic aktualizacje na KWC zeby nie bylo pomylek wzgledem recenzji,chodzilo juz to za mna od jakiegos czasu i stukam PW do Magi
To swietnie, ze sie tym zajmiesz. Bo mi sie nie chce.
Ja natomiast poswiecilam tej sprawie clay moj pierwszy akapit w recenzji lososia na KWC i tam rowniez poprosilam modow o oddzielenie od siebie dwoch produktow.



Cytat:
Napisane przez Paula07
NA mnie sprawuje się super , jest to najlżejsza Avenka jaką używałam, Prawdziwy łosoś przy tym kremie to tłuścioch , zastanawiam się nawet czy na zime snie będzie za lekki, bardzo szybko się wchłania, nie lepi , nie świeci się(oczywiście tylko po nałożeniu się świeci). Cud miód, jedyna wada to trochę wybiela, ale ja go uzywam razem z tonującą avenką i ona nadaje bardziej ciepły odcień twarzy, nawet kryje, także ją lubię i będę ją lubiła jak mnie nie zacznie zapychać
Paulo, pocieszasz zagubiona jowisie...
Dziekuje, ze nie jestem jeszcze do konca stracona.
Mam nadzieje, ze jak wykoncze zapasy lososia, albinosem sie nie rozczaruje.
Dzieki

Ps./ A mnie losos i tak troche pobiela, wybiela.. Po pierwszym opakowaniu nie mialam takiego wrazenia ( oprocz ujednolicenia kolorytu), ale teraz przy kolejnych, widze jednak, ze troche tak.
Czyzby jakies wadliwe okazy, czy losos zmienia swoje wlasciwosci po jakims terminie i dlatego probuja sie go pozbyc?
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-17, 12:10   #559
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Napisalam do Magi-glownie po to,by przeniesc lososia lososiowego do Zapomnianych Kosmetykow poniewaz i tak nie bedzie dostepny w sprzedazy,zglosilam ponownie krem 50+ z nowym opisem i przede wszystkim nowym skladem-mam nadzieje,ze sie Maga nie pogubi
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-17, 12:14   #560
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Napisalam do Magi-glownie po to,by przeniesc lososia lososiowego do Zapomnianych Kosmetykow poniewaz i tak nie bedzie dostepny w sprzedazy,zglosilam ponownie krem 50+ z nowym opisem i przede wszystkim nowym skladem-mam nadzieje,ze sie Maga nie pogubi
To super! Dziekujemy

Eeee, mysle, ze Magus juz nie to przechodzila na KWC... ma wprawe

EDIT : Ale sobie teraz tak pomyslalam : Czy naprawde roznica miedzy lososiem a albinosem jest tak wielka...??!
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-17, 12:19   #561
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez Sandija
NIe przejmuj się recenzją Eratki, już została za nią zbesztana w założym zresztą przez siebie wątku - Diroseal powinno się używać przynajmniej rok (!), ale efekty powalające, jakby się nigdy nie miało naczynek.
Zresztą - plotkując bezczelnie - ona teraz znów go używa i chwali (prawda, Erato, halo? ja Cię obgaduję).
Powtórzę jeszcze raz - po ponad 2,5 roku używania Dirosealu zostałam jego wyznawczynią teraz już go nie używam.

BTW retinaldehyd to ten składnik, co robi dobrze naczynkom. wzmacnia naskórek, uodparnia itd. Pochodna wit. A, uwaga: ma działanie przecizmarszczkowe i zwęża pory
No, to już wiem, dlaczego mnie tak uszy palą Ktoś mnie obgaduje Eratko używa, bo jedna blondina bardzo się chciała wymienić na olejek Haushkowy Ale, jak to mówią, nie chwal Diroseala przed końcem piątej tubki Moja recenzja na KWC rzeczywiście dotyczy wrażeń z czasów, kiedy nie miałam pojęcia, że retinaldehyd ujawnia swoje dobroczynne działanie dopiero po roku lub dlużej Teraz sie doedukowałam, używam Diroseal i już za dwa lata Wam powiem, czy jestem zadowolona Wtedy edytuję recenzję na KWC

mckabi, za tel do Biodermy
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-17, 12:21   #562
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Napisalam do Magi-glownie po to,by przeniesc lososia lososiowego do Zapomnianych Kosmetykow poniewaz i tak nie bedzie dostepny w sprzedazy,zglosilam ponownie krem 50+ z nowym opisem i przede wszystkim nowym skladem-mam nadzieje,ze sie Maga nie pogubi
Taki porządek przydałby sie zrobić ze wszytskimi biodermami .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-17, 12:24   #563
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez Paula07
Taki porządek przydałby sie zrobić ze wszytskimi biodermami .

Fanki Biodermy do roboty
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-17, 12:26   #564
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez jowisia

EDIT : Ale sobie teraz tak pomyslalam : Czy naprawde roznica miedzy lososiem a albinosem jest tak wielka...??!

Jak dla mnie to jak dwa swiaty,roznica kolosalna
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-17, 12:34   #565
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

OT: mckabi Twój avatarek jest śliczny, jak go zmienisz to się chyba zapłaczę
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-17, 13:18   #566
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

To teraz ja wam sprzedam newsa...


Otoz wrocila z dluuugiego urlopu moja najblizsza tu przyjaciolka - Chinka.
Ogolnie osobka bardzo zadbana, interesujaca sie moda, kosmetykami z wyzszych glownie polek, dbajaca o siebie jak to na Chinke przystalo .

I mowie jej : musimy pogadac. BO na wizazu okrylam cos i musze sie z toba tym podzielic. I zaczynam jej opowiadac cala filtromaniee.. tlumacze, wyjasniam, opisuje, pokazuje tubke antka, ktora mam w torebce, mowie, za caly rok, ze rozne promieniowania, ze od +50 w zwyz i te pe...

A ona mnie (jak zwykle) wysluchala do konca, po czym sie smieje.
I mowi : "alez ty jestes glupiutka. Myslisz, ze ja nic nie wiem. TO wy, europejczycy jestescie zacofani, i wydaje wam sie, ze to takie odkrycie teraz. A u nas w Chinach, my wszystkie dawno o tym wiemy. I kazda Chinka jest filtromaniaczka. I kremy stosujemy przez caly rok. I przeciw UVA i UVB. I wszystkie kremy zaczynaja sie od +50. A wszystkie ponizej, to nawet nie wiem, czy by sie gdzies dostalo jakby sie chcialo kupic. I ja od lat stosuje filtry na cale cialo, 365 dni w roku. I to wysokie filtry. I to stabilne filtry. I dobrze wiemy, o przenikaniu przez szybe, przez chmury. To dlatego chodzimy sobie z parasolkami czesto, a nawet w niektorych szkolach kobiety siedza z parasolka na lekcjach (), bo promienie przenikaja przez szyby. Dlatego wszystkie jestesmy takie blade, a solarium to tylko haczyk dla turystow A te, ktore maja ciemniejsza cere (nigdy tego nie moglysmy z kolezankami zrozumiec - choc opowiadala nam juz o tym dawno), sa postrzegane jako gorsza klasa spoleczna i gorsze pochodzenie. I wszystkie dbamy o to, a slonce to nasz najwiekszy wrog. I okulary sloneczne, myslisz, ze dlaczego ciagle nosze...? "


To tyle wam chcialam powiedziec, moje kochane filtromaniaczki. ZACOFANE jestesmy
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-17, 13:34   #567
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez jowisia
To teraz ja wam sprzedam newsa...
To tyle wam chcialam powiedziec, moje kochane filtromaniaczki. ZACOFANE jestesmy

To ja wiedziałam,że my jesteśmy 100 lat za murzynami , no ale lepiej późno niż w cale .
Oglądałam kiedyś strone chińską z filtrami i wiecie jaki oni maja wybór, ile odcieni tonujących . Tam o nich dbają firmy farmaceuteczne, a u nas , jak sobie przypomnę co było w zimę , straszne. Na jesien to ja będę chyba musiała kredyt wziąść , aby zrobić sobie zapas aż do wiosny .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-17, 13:49   #568
mania19
Zadomowienie
 
Avatar mania19
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 002
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

O Azjatach było coś kiedyś na BU z tego co pamiętam, to mają tam wielki wibór wysokich i stabilnych filtrów. Nie to co u nas ... Choć ja tam nie narzekam na Avenki LRP też lubię, tylko ograniczają moją fantazję i wybór kosmetyków jeśli chodzi o makijaż. Bardzo lubię te wszystkie rozświetlacze, puderki, brązerki
mania19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-17, 14:02   #569
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez jowisia
"
To tyle wam chcialam powiedziec, moje kochane filtromaniaczki. ZACOFANE jestesmy
Ha, Jowisu, przebudzenie boli, prawda?? ak sobie pomyślę, że 20 lat nic nie wiedziałam o filtrach to mi się słabo robi.

A co do CHin, Japonii i tamtych rejonów - oni mają największy wybór filtrów na świecie...Basia na BU pisała, że tylko tam dostępne są filtry wysokie i fotostabilne które naprawde matują. Aż zal człowieka ściska, chlip...

Ty lepiej wyślij spowrotem swoją przyjaciółkę po filtry!!!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-17, 14:09   #570
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez Paula07
Na jesien to ja będę chyba musiała kredyt wziąść , aby zrobić sobie zapas aż do wiosny .
Uśmiałam się Paula
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:44.