bez podkładu.... - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-30, 09:48   #361
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez wilhelmina Pokaż wiadomość
Odstawiam podkład co jakiś czas, ale przyznam szczerze, że dużej poprawy wtedy nie ma Pewnie to dlatego, że używam i tak ultra lekkich podkładów, które tylko wyrównują koloryt. Na szczęście znalazłam takie, które mnie nie zapychają Od kilku dni jednak nie używam podkładu i tak chyba zostanie już do końca wakacji, ponieważ jest za ciepło i poza tym, znalazłam lepszy sposób na moją cerę, niż podkład Zielony korektor + puder mineralny. Cudo Zresztą, wyżej któraś wizażanka pisała o tym by puder nakładać gabeczką - zgadzam się. Wtedy da się uzyskać naprawdę porządne krycie Jednak mi wystarczy omieść twarz pędzlem kubuki i I'm good to go

Pomyśleć, że kilka lat temu używałam bardzo mocno kryjących podkladów. Gdy dziś położę, np. ColorStay Revlonu to nie daję rady - muszę zmyć to cholerstwo. Niby ładnie cera wygląda, ale wszystko pod spodem się gotuje. Ble... Nigdy więcej mocno kryjących podkładów . Polecam wszystkim wizażankom powolutku przechodzić na lżejsze podkłady, a potem już na nic - dobry puder wystarczy


Goniu, bardzo mądry wątek
Dzieki Wilhelmino... nie będe skromna i nie zaprzeczę
Zaczłęł sie to od mojego lekarza, który to leczy mnie retinoidami.....
Pozdrawiam Gdynianke . ja w Gdyni mieszkałam przez ponad 27 lat.....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 13:56   #362
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: bez podkładu....

Da sie wyjsc do ludzi bez podkladu i nikt nie ucieka, daje slowo!
O wiele bardziej wole widok takiej nieubranej, zadbanej skory, niech sie nawet troche blyszczy, a co tam (przy filtrach predzej czy pozniej cos zaczyna sie blyskac ) niz tapete, zwlaszcza kiedy podklad jest w zle dobranym odcieniu i twarz zaczyna odcinac sie od szyji albo podklad jest nie dobrze roztarty i uklada sie plackami na twarzy

Ostatnio sobie obliczylam, ze podkladu nie uzywam od...5 lat.
Poprawa w wygladzie cery (no, przyznaje, ze rownoczesnie zaczelam stosowac systematycznie filtry, preparaty do mycia bez SLS, zaczelam unikac mirystynianow i isopropyli w kosmetykach do pielegnacji i kolorowych etc.), nie waham sie powiedziec - ze spektakularna.

W dzien, tylko filtr i mieszanka skrobii z Translucide, troche rozu i odrobina korektora, czarny tusz do rzes. Makijazowo "wyzywam" sie w malowaniu oczu, palet i cieni wystarczy mi na dziesieciolecia

Czasem bywa, ze maluje sie na jakies wieksze wyjscia, wtedy cere traktuje jakas baza pod podklad i resztkami podkladu Stephane Marais (niestety firma przestala istniec, wiec trzymam ten podklad w lodowce i modle sie, zeby nic mu sie tam nie stalo) - to byl moj podkladowy ideal, w czarnej tubce taki bladobezowy mus, ktory idealnie stapia sie z cera i nie kryje za mocno - od krycia to sa moim zdaniem korektory.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 15:20   #363
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: bez podkładu....

Popieram,da sie zyc bez podkladu.
Minusy podkladu to
potegowanie tradziku
zapychanie porow skory i gorsze oddychanie
wysuszanie skory.
Ja stosuje jedynie korektor pod oczy bo musze.Mam cienie pod oczami.
Jak nie macie cieni to nie uzywajcie podkladu.
W przeciwnym razie okolo 30 tki potrzebny wam bedzie lifting.
Wiem to od ciotki dermatologa,tak koncza jej pacjentki milosniczki mocnego krycia i silnego matowienia. Jesli podklad to na wielkie wyjscia ,dobrej jakosci i bardzo lekki.
A po nim dobry,poltlusty krem.
Jak macie tradzik to zrezygnujcie z lekkich kremow i idzcie do lekarza.
Podklad tylko pogorszy stan waszej skory.Popularny tu jak widze Dermacol pomaga ale naduzywany bardzo wysusza skore. Lagodzi objawy ale nie wyleczy.
Francuski maja dlugo mloda cere bo nie uzywaja podkladu a jedynie lekkiego sypkiego pudru dla zmatowienia skory,nakladanego puszkiem lub grubym pedzlem na nakremowana wczesniej skore.To wiem od rodzinki z Francji.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 15:39   #364
Miriam19
Raczkowanie
 
Avatar Miriam19
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 389
GG do Miriam19
Dot.: bez podkładu....

Masz całkowitą rację z tymi Francuzkami jak byłam w Paryżu to praktycznie niemożliwością było znaleźć Francuzkę z trądzikiem
Miriam19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 16:40   #365
Anamika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8
Re: bez podkładu....

Ja podkladu uzywam tylko zima, a i to oszczednie. Mam rozszerzone naczynka, wiec musze. Latem wrecz sobie nie wyobrazam meczyc sie pod tapeta. Zgadzam sie z dziewczynami, ze podklad uzywany codziennie niszczy cere. Widze to po sobie. Kiedy go nie uzywam cera jest promienna i gladsza.
Anamika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 02:49   #366
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: bez podkładu....

Ja jestem zwolenniczką stopniowego odkładania podkładu, stopniowo coraz lżejsze, potem puder i potem już nic Ostatnio wychodzę czasem z podkładem (teraz jest to bardzo dobry moim zdaniem Vichy Flexilift Teint), czasem bez. Lubię jednak wyglądać na zadbaną, a moja cera nie jest jeszcze idealna (blizny po trądziku i małe przebarwienia) choć cały czas ją leczę i dbam o nią. Szukam jakiegoś dobrego pudru w kamieniu, sypkiego lub w kompakcie do bardzo jasnej cery (po kuracji antytrądzikowej differinem) o odcieniu raczej żółto brązowym, bez żadnego odcienia różu. Wcześniej dziewczyny polecały różne pudry ale nie wiem czy sprawdzą się do bardzo jasnej cery, przeszukałam też KWC jednak gdyby któraś z Was poleciła jakiś puder, który fajnie się używa sam bez podkładu byłabym bardzo wdzięczna
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 10:16   #367
wilhelmina
Zadomowienie
 
Avatar wilhelmina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 371
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez eunchae Pokaż wiadomość
Ja jestem zwolenniczką stopniowego odkładania podkładu, stopniowo coraz lżejsze, potem puder i potem już nic Ostatnio wychodzę czasem z podkładem (teraz jest to bardzo dobry moim zdaniem Vichy Flexilift Teint), czasem bez. Lubię jednak wyglądać na zadbaną, a moja cera nie jest jeszcze idealna (blizny po trądziku i małe przebarwienia) choć cały czas ją leczę i dbam o nią. Szukam jakiegoś dobrego pudru w kamieniu, sypkiego lub w kompakcie do bardzo jasnej cery (po kuracji antytrądzikowej differinem) o odcieniu raczej żółto brązowym, bez żadnego odcienia różu. Wcześniej dziewczyny polecały różne pudry ale nie wiem czy sprawdzą się do bardzo jasnej cery, przeszukałam też KWC jednak gdyby któraś z Was poleciła jakiś puder, który fajnie się używa sam bez podkładu byłabym bardzo wdzięczna
Ja polecam Everyday Minerals
Mozesz kupic tu: https://www.everydayminerals.com/
Mają bardzo jasne kolory, a ich produkty są przyjazne dla wrażeliwej cery, ponieważ wszystkie są mineralne. Jeśli Ci się spodoba, zapraszam do wątku o Everyday Minerals
__________________
Bloguję ---> Po godzinach
wilhelmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-22, 14:33   #368
dyka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sanok
Wiadomości: 16
Dot.: bez podkładu....

Tyle jest teraz podkładow do cery tradzikowej czy tlustej ktore nawet potrafia leczyc. dziwie sie ze nie pozwolil Ci urzywac podkładu. A czy próbowałac kremy koloryzujace?
dyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 14:34   #369
dyka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sanok
Wiadomości: 16
Dot.: bez podkładu....

Z oriflame sa cudowne pudry sypkie i w kamieniu najlepsze sa te transparentne
dyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 19:51   #370
martiniątko
Zadomowienie
 
Avatar martiniątko
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 166
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez dyka Pokaż wiadomość
Tyle jest teraz podkładow do cery tradzikowej czy tlustej ktore nawet potrafia leczyc. dziwie sie ze nie pozwolil Ci urzywac podkładu. A czy próbowałac kremy koloryzujace?
Żaden podkład nie polepszy stanu cery a juz na pewno nie leczy! Może jedynie być lżejszy i szkodzić mniej niż inne... Każdy podkład w mniejszym lub większym stopniu utrudnia wydostawanie się łoju z porów, a więc działa "zapychająco". Nic tak nie działa na skórę jak odstawienie podkładów i pozwolenie skórze oddychać
martiniątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 21:25   #371
vanilia1
Raczkowanie
 
Avatar vanilia1
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 420
Dot.: bez podkładu....

Twarz pokryta samym pudrem w kamieniu często wygląda lepiej niż z podkładem, zdrowiej, poza tym po niektórych podkładach wyskakują krosty, plamy na twarzy.
vanilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-03, 18:32   #372
201611241302
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 242
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez vanilia1 Pokaż wiadomość
Twarz pokryta samym pudrem w kamieniu często wygląda lepiej niż z podkładem, zdrowiej, poza tym po niektórych podkładach wyskakują krosty, plamy na twarzy.
Dokładnie Używam tylko pudru i jest lepiej, a cera się nie świeci. I powiem wam, że teraz podkład na twarzy przeszkadzał by mi ..odzwyczaiłam się. Używam go tylko na specjalne okazje, bo cera zrobiła się mniej problematyczna i stał się zbędny
201611241302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-03, 20:28   #373
Miriam19
Raczkowanie
 
Avatar Miriam19
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 389
GG do Miriam19
Dot.: bez podkładu....

Od jutra znowu próbuję "żyć bez podkładu" odkąd zaczęła się szkoła znowu się bawię podkładami, ale cera zaczęła mi się znowu świecić, a jak wracam po lekcjach do domu, to wydaje mi się, że na twarzy zebrała mi się taka jakby tłusta warstewka, jak np. kutyna na jabłkach i to nie jest przyjemne dlatego od jutra tylko korektor, puder sypki, no i oczka-wiadomo
__________________
"For me music and my life are all about style"
Miles Davis
Miriam19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-03, 22:07   #374
No_Doubt1
Zadomowienie
 
Avatar No_Doubt1
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 764
GG do No_Doubt1
Dot.: bez podkładu....

to spróbuj czegoś bardziej naturalnego
No_Doubt1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-03, 22:46   #375
201611241302
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 242
Dot.: bez podkładu....

Bo wiele podkładów ma niestety tendencję do ciemnienia na twarzy..co nie wygląda naturalnie, szczególnie przy jasnej karnacji.
201611241302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 14:43   #376
Satvari
Raczkowanie
 
Avatar Satvari
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 33
GG do Satvari
Dot.: bez podkładu....

Sama nie wyobrażałam sobie, jak można wyjść na ulicę bez podkładu, ale przemogłam się i od 2 tygodni używam tylko trochę pudru. Już widzę poprawę, nie wyskakują mi nowe pryszcze, a przy regularnym pilingu znikają grudki i zaskórniki.
Wcześniej miałam pełno krostek, przebarwień i po prostu musiałam to ukrywać, bo było naprawdę źle. Jednak warto się przemóc!
Satvari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 15:28   #377
Entuzjazm
Raczkowanie
 
Avatar Entuzjazm
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Edynburg
Wiadomości: 51
Dot.: bez podkładu....

A ja z kolei nigdy nie byłam fanką podkładów, bo mam dość tłustą cerę i się strasznie "lały" po twarzy, ale zmęczona trądzikiem w ogóle oprócz mega mocnych maści od dermatologa nie dbałam zbytnio o twarz. Od jakiegoś czasu uzależniłam się od wizażu i chcialabym w końcu jakoś wyglądać (to samo w ciuchami - umiem fajnie wyglądać ale na codzień cenię wygodę i wychodziam z założenia że nic się nie stanie jak wyjdę we wciąż tej samej bluzie albo sweterku) no i zaczęłam się właśnie rozglądać jaki by tu podkład wybrać. Dodam że teraz największym moim probemem z cerą nie jest już trądzik jako taki, ale wielkie rozszerzone pory po nim... i nie równa powierzchnia twarzy, więc nie wiem na ile podkład pomoże.
Mam właśnie próbkę colorstaya revlonu, kolor buff.
Myślicie że każdy podkład naprawdę zapycha? W takim razie to totalnie nie dla mnie...
Entuzjazm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-01, 14:14   #378
kasssandra
Raczkowanie
 
Avatar kasssandra
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 164
Dot.: bez podkładu....

NIe używam podkładu od wakacji zeszłego roku poprawa jest, cera mniej się zanieczyszcza, wypryski jeśli się robią to maleńkie i paradoksalnie czuje się bardziej komfortowo psychicznie nie myślę, ze coś mi tam spłyneło, świeci się, ściemniało. No i odpadł wieczny problem dobrania podkładu do mojej ekstremalnej jasnej cery. Niestety powoli dopada mnie zimowe zwątpienie, jak zwykle o tek porze cera jest szara, bez koloru, widać żyłki, zaczerwienienie eh. Zastanawiam się co kupić lub zmienić w pielęgnacji, może krem z wit C? na dzień używam kremu z filtrem wiec może jakiś róż lub puder brązujący? eh marzy mi się coś takiego co lekko mnie ożywi.. jak sobie wy radzicie o tej porze roku bez podkładu?
__________________
All that I am
All that I ever was
Is here in your perfect eyes, they're all I can see...

Edytowane przez kasssandra
Czas edycji: 2008-11-01 o 21:10 Powód: literówki
kasssandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-01, 14:45   #379
mikipalka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 90
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez dzasminka Pokaż wiadomość
Dokładnie Używam tylko pudru i jest lepiej, a cera się nie świeci. I powiem wam, że teraz podkład na twarzy przeszkadzał by mi ..odzwyczaiłam się. Używam go tylko na specjalne okazje, bo cera zrobiła się mniej problematyczna i stał się zbędny
Popieram. Ja również już nie potrafiłabym wyjść z podkładem na twarzy. Dobry, markowy puder prasowany jest dla mojej skóry naj naj.
mikipalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-01, 17:11   #380
adusiadu
Wtajemniczenie
 
Avatar adusiadu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 144
GG do adusiadu
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez kasssandra Pokaż wiadomość
Zastanawiam sie co kupić lub zmienić w pielegnacji, moze krem z wit C? na dzien uzywam kremu z filtrem wiec moze jakis róż lub puder brazujący? eh marzy mi sie cos takiego co lekko mnie ożywi.. jak sobie wy radzicie o tej porze roku bez podkałdu?
Moze jakis podklad mineralny? Ja uzywam wlasnie podkladow w pudrze, a dawno juz zrezygnowalam z tych plynnych swinstw. One fajnie ozywiaja cere, zakrywaja conieco i, zaleznie od firmy, matuja, rozswietlaja, mocno kryja...
Poza tym sa takze w ofercie niektorych marek brązery i róze. Zalezy co wolisz. W kazdym razie ja polecam taka mineralna opcje
adusiadu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-01, 18:40   #381
Basiulek
Zakorzenienie
 
Avatar Basiulek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 680
GG do Basiulek
Dot.: bez podkładu....

Ja również podkładu jako takiego nie używam, jednak mam tendencję do strasznych rumieńców, tak sobie wyglądających więc na policzki używam korektora w musie Maybelline w prawie najjaśniejszym odcieniu (mam bardzo jasną karnację) i czasem na to pudru. Mam cerę mieszaną, regularnie używam delikatnego peelingu i nigdy nie śpię bez dokładnego umycia twarzy. Myślicie, że ten korektor bardzo mi szkodzi?
Basiulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-01, 21:07   #382
kasssandra
Raczkowanie
 
Avatar kasssandra
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 164
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez adusiadu Pokaż wiadomość
Moze jakis podklad mineralny? Ja uzywam wlasnie podkladow w pudrze, a dawno juz zrezygnowalam z tych plynnych swinstw. One fajnie ozywiaja cere, zakrywaja conieco i, zaleznie od firmy, matuja, rozswietlaja, mocno kryja...
Poza tym sa takze w ofercie niektorych marek brązery i róze. Zalezy co wolisz. W kazdym razie ja polecam taka mineralna opcje
właśnie zabieram się do czytania wątków nt pudrów mineralnych. Poluje na mozaikę Essence, używałabym sobie ją jako brazer ale w mojej Naturze puste półki. Myślałam tez nad tym https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-i-stresu.html, i tym różem https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...elice-roz.html.
__________________
All that I am
All that I ever was
Is here in your perfect eyes, they're all I can see...
kasssandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-01, 21:40   #383
adusiadu
Wtajemniczenie
 
Avatar adusiadu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 144
GG do adusiadu
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez Basiulek Pokaż wiadomość
Ja również podkładu jako takiego nie używam, jednak mam tendencję do strasznych rumieńców, tak sobie wyglądających więc na policzki używam korektora w musie Maybelline w prawie najjaśniejszym odcieniu (mam bardzo jasną karnację) i czasem na to pudru. Mam cerę mieszaną, regularnie używam delikatnego peelingu i nigdy nie śpię bez dokładnego umycia twarzy. Myślicie, że ten korektor bardzo mi szkodzi?
Mysle, ze korektory to generalnie są bardziej skoncentrowane od podkladów i chyba bardziej szkodza(?) chociaz z kolei policzki zwykle nie sa jakas problemowa strefa jesli chodzi o wypryski, wiec wybor nalezy do Ciebie. Ze swojej strony moge Ci doradzic najwyzej jakis korektor mineralny jesli poczujesz potrzebe zmiany, w koncu kryje tez dobrze, a do tego pielegnuje
Pozdrawiam


kasssandra: ten róż jest calkiem fajny i na pewno ożywi Twoja cere jesli dobierzesz odpowiedni odcien
Ja ostatnio kupilam brązer wygladajacy wlasciwie jak ciemny puder (dla opalonej buzi moglby byc podkladem), ale poniewaz jestem bladolica to mi służy do brązowienia policzków, a jest na tyle jasny, ze nie sposob z nim przesadzic i ładnie ozywia. Ma kolor herbatnika
adusiadu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-01, 21:41   #384
iza72
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 119
Dot.: bez podkładu....

Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość
Popieram,da sie zyc bez podkladu.
Minusy podkladu to
potegowanie tradziku
zapychanie porow skory i gorsze oddychanie
wysuszanie skory.
Ja stosuje jedynie korektor pod oczy bo musze.Mam cienie pod oczami.
Jak nie macie cieni to nie uzywajcie podkladu.
W przeciwnym razie okolo 30 tki potrzebny wam bedzie lifting.
Wiem to od ciotki dermatologa,tak koncza jej pacjentki milosniczki mocnego krycia i silnego matowienia. Jesli podklad to na wielkie wyjscia ,dobrej jakosci i bardzo lekki.
A po nim dobry,poltlusty krem.
Jak macie tradzik to zrezygnujcie z lekkich kremow i idzcie do lekarza.
Podklad tylko pogorszy stan waszej skory.Popularny tu jak widze Dermacol pomaga ale naduzywany bardzo wysusza skore. Lagodzi objawy ale nie wyleczy.
Francuski maja dlugo mloda cere bo nie uzywaja podkladu a jedynie lekkiego sypkiego pudru dla zmatowienia skory,nakladanego puszkiem lub grubym pedzlem na nakremowana wczesniej skore.To wiem od rodzinki z Francji.
Nie mogę do końca zgodzic sie z opinią powyżej. Wydaje mi sie ze to wszystko zależy od rodzaju skóry, genów itp. Moja mama obecnie prawie 60-cio latka uzywa podkładów od ukonczenia 15 roku zycia i uzywa go do dnia dzisiejszego codziennie. Cere ma piekną, bardzo niewiele zmarszczek. Ale ogólnie zawsze miała cerę bezproblemową-nie wie co to pryszcze, zaskórniaki itp. Ale jak sama zaznacza używa kremu i na to podkładu (bez wykończenia pudrem). Odnosze wrażenie że u niej pokład pełni rolę dodatkowego nawilzacza na jej sucha skórę. I dodatkowo prawie w ogóle nie je słodyczy.
Natomiast ja na moje nieszczescie mam cere mieszaną i u mnie stosowanie podkładu raczej nie jest wskazane bo robia mi sie zaskórniaki. O roku odłozyłam stosowanie podkładu. Rano nakładam krem nawilażjący ,kiedy krem sie dobrze wchłonie na to sypki puder, troche różu i tuszuje rzesy. Cera bardzo mi się poprawiła odkąd tak stosuję. A podkład tylko na wielkie wyjscia. Odłożyłam też wszelkie kosmetyki majace w swojej nazwie "matujacy" poniewaz poprawa w matowieniu strefy T była chwilowa a potem było jeszcze gorzej.
iza72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-01, 22:03   #385
mary_alice_young
Wtajemniczenie
 
Avatar mary_alice_young
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 972
Dot.: bez podkładu....

od wakazji przestałam uzywać podkładu codziennie i moja cera tylko na tym zyskała, mniej się świeci i mniej pryszczy. takze polecam
__________________
WYMIANA
mary_alice_young jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-01, 22:28   #386
Icy-fruit
Rozeznanie
 
Avatar Icy-fruit
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: cato-cato
Wiadomości: 783
GG do Icy-fruit
Dot.: bez podkładu....

ja byłam w piątek na oczyszczaniu twarzy. Poczekam az skóra wróci do normy obecnie gojenie przyśpieszam maścią cynkową i tez rezygnuje z podkładu. Wyłącznie puder bronzujący, Wizażanki nie zapominajcie o myciu pędzli !
__________________
Learning is a treasure that will follow its owner everywhere..
Icy-fruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-01, 23:08   #387
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: bez podkładu....

A jak sobie poradzić z zakrywaniem niespodzianek bez podkładu?
Sam korektor na kremie + puder sypki nie utrzyma się tak długo na skórze jak z podkładem.No i bardziej widać go na skórze
Niestety ja mam co przykrywać i bez krycia do pracy nie mogę iść.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 08:03   #388
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: bez podkładu....

Z kryciem radzą sobie pudry mineralne. Te prawdziwe ( a nie pseudo jak loreal max factor itd. ) nie zapychają. Maja do 5 naturalnych składników- kazda firma je wymienia więc dermatolog szybko zdiagnozuje ich dzialanie dla Was (w moim: Mica, Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Iron Oxides ) mnie tego niz w wielu pudrach klasycznych. Pozytywnie. I dla jasnej karnacji duży wybór kolorów. Przeszukajcie wątek o Everyday Minerals.
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 09:43   #389
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: bez podkładu....

A kryją tak dobrze jak fluidy typu Max Factor LP?
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 10:42   #390
cybercat11
Rozeznanie
 
Avatar cybercat11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 577
Dot.: bez podkładu....

pastereczka a jakiej firmy używasz?Myślałam że puder mineralny L'oreal jest prawdziwym pudrem mineralnym...
cybercat11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-29 14:01:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:55.