Pomóżcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-13, 13:12   #1
olala261
Przyczajenie
 
Avatar olala261
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9
Smile

Pomóżcie


Prosze o pomoc, marze o naturalnych paznkokciach kwadratowycj, nie raz juz próbowalam je tak wypiłować, ale za każdym razem wychodzi mi kształt okrągły
Jak mam kierowac pilnikim aby osiągnąc wymarzony kształt?
olala261 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 13:22   #2
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: Pomóżcie

To trochę zależy od budowy pazurka, ale jeśli są wystarczająco długie, to prawdopodobnie będziesz mogła wyprowadzić taki kształt - piłuj pazurki z długości długimi ruchami, trzymając pilnik zupełnie poziomo, a potem przypiłuj też trochę boki paznokcia, aby były równoległe do siebie a prostopadłe do krawędzi. Ruchami takimi samymi jak wcześniej. Musisz uważać, aby nie uszkodzić skórek i nie wypiłować paznokci za bardzo, piłując boczki.

Edit: następnym razem staraj sie tak tytułować wątki, aby było przynajmniej częściowo wiadomo, o co chodzi
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 13:23   #3
olala261
Przyczajenie
 
Avatar olala261
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9
Dot.: Pomóżcie

Serdeczne dzięki
olala261 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 18:34   #4
Birt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 22
Dot.: Pomóżcie

i ja tez poprosze o pomoc. szukalam na forum juz podobnego tematu i nic nie moglam znalezc:

pytanie nr 1:

na wyrastajacej czesci paznokcia mam przezroczyste plamki, troche biala czesc a troche przezroczysta - od czego to jest ?

pytanie nr 2:

po wewnatrznej stronie paznokcia - czesc wyrastajaca - na paznokciach mam pionowe prązki. nie pottrafie nawet tego opisac dokladnie - generalnie wynika to z ksztaltu paznokcia - takie faldki malutkie. co to jest ? moze to od skory i moze to jest naturalne ?
Birt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 21:15   #5
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Pomóżcie

Cytat:
Napisane przez Birt Pokaż wiadomość
i ja tez poprosze o pomoc. szukalam na forum juz podobnego tematu i nic nie moglam znalezc:

pytanie nr 1:

na wyrastajacej czesci paznokcia mam przezroczyste plamki, troche biala czesc a troche przezroczysta - od czego to jest ?

pytanie nr 2:

po wewnatrznej stronie paznokcia - czesc wyrastajaca - na paznokciach mam pionowe prązki. nie pottrafie nawet tego opisac dokladnie - generalnie wynika to z ksztaltu paznokcia - takie faldki malutkie. co to jest ? moze to od skory i moze to jest naturalne ?

Ad 1.
Takie przezroczyste plamki często pojawiają się gdy paznokcie są długo moczone w wodzie lub są czymś natłuszczone - podczas prac domowych stytuacje nie do uniknięcia. Zauważ, czy plamki znikają gdy paznokcie są zupełnie suche (np rano po przebudzeniu)? Jeśli tak to wszystko ok.

Ad 2.
Chodzi i takie podłużne bruzdy tak? Mogą być one oznaką jakiejś choroby lub skutkiem złej diety, niezdrowego tybu życia itp. Spróbuj dostarczyć organizmowi trochę witamin a może zaczną zanikać. Jeśli sytuacja się nie poprawi trzeba szukać przyczyny u lekarza.
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 21:43   #6
Birt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 22
Dot.: Pomóżcie

1 - z rana znikaja plamki - czyli naturalne
2 - jakie witaminy wcinać ?

3 - Bardzo Ci dziekuje - jak zwykle profesjonalna pomoc!
Birt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 22:23   #7
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Pomóżcie


Witaminy z rupy B i żelazo (o ile dobrze pamiętam)
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-19, 13:46   #8
allexx
Przyczajenie
 
Avatar allexx
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Inny wymiar
Wiadomości: 9
Dot.: Pomóżcie

Mam podobny problem i BARDZO proszę o jakieś wyjasnienie Kiedy pomaluję jakimkolwiek lakierem/odżywką (unikam np. zawierających formaldehyd) i po 2-4 dniach zmyję zmywaczem bezacetonowym, zauważam, że część moich paznokci, która rośnie, jest wciąż biała na środku, a boki są jakby "odbarwione", przezroczyste.

Kiedy daję im odpocząć i nie nakładam lakieru, a jedynie odżywkę keratynową GAL, paznokcie szczególnie na małym i serdecznym palcu obu rąk są śnieżno białe na całej szerokości rosnącej płytki, mocne. Na pozostałych palcach trochę mniej, bo są rozdwojone (najgorzej wskazujący prawej ręki).

Od czego ta przezroczystość i jej znikanie zależy?
Może to głupie, ale mam wrażenie jakby moje paznokcie potrzebowały powietrza i nie lubiły być przykrywane lakierami. Często nawilżam dłonie Neutrogeną, używam łagodnego mydla + gal, biorę Centrum (z innych preparatów pomagał mi tylko H-Pantoten, żadne skrzypovity). Skracam je tylko pilniczkiem szklanym, piłując w jedną stronę, unikam detergentów, piszę na delikatnej klawiaturze laptopa.
Co mam zrobić, żeby 6 moich paznokci z dziesięciu przestało się rozdwajać?

I czy naturalne jest, że paznokcie nie są idealnie gładkie na powierzchni (na zewnątrz) płytki, tylko mają bardzo, bardzo delikatnie podłużne bruzdki (nie wiem, jak to nazwać)?
allexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:43.