Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III. - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-12-03, 07:28   #3751
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Cytat:
Napisane przez Mania1987 Pokaż wiadomość
anngeli i dlatego ja już porzuciłam farby. Kolor rzadko wychodził taki jak chciałam. Wolę się już pomęczyć z odrostami przez 1,5 roku albo i dłużej A potem spokój - do pierwszego siwego włosa. Jeśli geny mam po mamie to może nie osiwieje (55 lat i żadnego siwego włosa).
Też sobie obiecałam, że nie będę farbować, dopóki nie zacznę siwieć a moja mama późno zaczęła siwieć, więc jest dla mnie nadzieja
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 08:51   #3752
Hazel_Eyed
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 091
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

ja też mam plan nie farbować aż osiwieje a jak zacznę siwieć to może henna zamiast tych drogeryjnych koszmarków?


własnie zamówiłam na dozie Jantar i jeszcze Seboradin (podobno włosy po nim fajnie rosną ) też go jakoś trafić nie umiem nigdy, a tak to sobie wypróbuję
Hazel_Eyed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 09:13   #3753
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Cytat:
Napisane przez Hazel_Eyed Pokaż wiadomość
ja też mam plan nie farbować aż osiwieje a jak zacznę siwieć to może henna zamiast tych drogeryjnych koszmarków?


własnie zamówiłam na dozie Jantar i jeszcze Seboradin (podobno włosy po nim fajnie rosną ) też go jakoś trafić nie umiem nigdy, a tak to sobie wypróbuję
Seboradin lioton? w sensie ten płyn? Lubiłam go tylko nie na końcówki, bo wysusza.

A ja niedawno kupiłam odżywkę z Seboradinu, niestety, robi mi siano na głowie i paskudnie śmierdzi
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 09:30   #3754
Hazel_Eyed
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 091
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Cytat:
Napisane przez justyna_dt Pokaż wiadomość
Seboradin lioton? w sensie ten płyn? Lubiłam go tylko nie na końcówki, bo wysusza.

A ja niedawno kupiłam odżywkę z Seboradinu, niestety, robi mi siano na głowie i paskudnie śmierdzi
tak, lotion - dokładnie ten ciekawe jak mi podziała
Hazel_Eyed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 09:37   #3755
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Cytat:
Napisane przez Hazel_Eyed Pokaż wiadomość
tak, lotion - dokładnie ten ciekawe jak mi podziała
Aż chyba znowu go kupię, włosy mi lecą tak, że mam w pokoju prawie dywan :/ a używała któraś wcierki z Radicala? Bo leży mi w szafce i nie wiem, czy zużyć czy wywalić, a nie chcę próbować na ślepo...
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 09:46   #3756
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

też go używałam, ale nie zauważyłam jakos specjalnie różnicy, no, może tylko miałam i mam duzo baby hair, a może to po prostu farbowane sie wykruszyły przy grzywce
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 09:46   #3757
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Cytat:
Napisane przez Mania1987 Pokaż wiadomość
anngeli i dlatego ja już porzuciłam farby. Kolor rzadko wychodził taki jak chciałam. Wolę się już pomęczyć z odrostami przez 1,5 roku albo i dłużej A potem spokój - do pierwszego siwego włosa. Jeśli geny mam po mamie to może nie osiwieje (55 lat i żadnego siwego włosa).
moja mama nawet nie wiem kiedy zaczela siwiec, niestety nie siwieje ladnie ale mamy jednak troche inny kolor wlosow wiec moze u mnie bedzie to inaczej wygladac
ale na pewno jeszcze troche czasu do tego mi zostalo

Cytat:
Napisane przez justyna_dt Pokaż wiadomość
Aż chyba znowu go kupię, włosy mi lecą tak, że mam w pokoju prawie dywan :/ a używała któraś wcierki z Radicala? Bo leży mi w szafce i nie wiem, czy zużyć czy wywalić, a nie chcę próbować na ślepo...
ja uzywalam kiedys tylko mgielki, pomogla mi wtedy na wypadanie wlosow
__________________
"It is never too late to be what you might have been."

Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-03, 09:54   #3758
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

mi na wypadanie pomógł sam szampon z Joanny

a co do naturalków to muszę się pochwalić, że z tyłu 3/4 włosów to już moje naturalne mam fryzurę z przodu dłuższe, z tyłu krótsze, no i te z tyłu u doły były mocno krótkie, więc praktycznie naturalki tam tylko będą rosły jak zetnę
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 10:01   #3759
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Cytat:
Napisane przez TwojaKokaina Pokaż wiadomość
a co do naturalków to muszę się pochwalić, że z tyłu 3/4 włosów to już moje naturalne mam fryzurę z przodu dłuższe, z tyłu krótsze, no i te z tyłu u doły były mocno krótkie, więc praktycznie naturalki tam tylko będą rosły jak zetnę
zazdroszcze

ja jestem na samym poczatku drogi...
tak sie zastanawiam tez czy nie jest latwiej zapuszczac naturalki kiedy swoje wlosy ma sie dosc krotkie
__________________
"It is never too late to be what you might have been."

Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 10:04   #3760
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość
zazdroszcze

ja jestem na samym poczatku drogi...
tak sie zastanawiam tez czy nie jest latwiej zapuszczac naturalki kiedy swoje wlosy ma sie dosc krotkie
nie ma czego zazdrościć dziś mijają mi 3 miesiące bez farby dopiero. a tak wyszło tylko dlatego, że z tyłu mam krótsze i też nie wszystkie
ale dokładne wymiary i zdjęcia podam we wtorek w Mikołajki
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 10:17   #3761
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Cytat:
Napisane przez TwojaKokaina Pokaż wiadomość
nie ma czego zazdrościć dziś mijają mi 3 miesiące bez farby dopiero. a tak wyszło tylko dlatego, że z tyłu mam krótsze i też nie wszystkie
ale dokładne wymiary i zdjęcia podam we wtorek w Mikołajki
wlasnie zobaczylam ze ja jakies 2 tyg po Tobie ostatni raz farbowalam
ale moje wlosy wolno rosna
no i mam je dlugie, wiec to tez troche potrwa zanim najkrotsza warstwa bedzie w jednym kolorze

tak sie zastanawiam... pewnie lepiej byloby te wlosy jakos sporo podciac
ale poki co podoba mi sie ich dlugosc (dawno nie mialam takich dlugich), wiec chcialabym sie jeszcze nimi troszke nacieszyc ale moze za jakies pol roku bym je mocniej podciela...
o ile uda mi sie wytrwac w moim postanowieniu

ale chyba jest tu wiecej dziewczyn ktore zarowno zapuszczaja wlosy jak i probuja wrocic do swojego koloru??
jaki macie plan? najpierw sciac farbowance i pozniej zapuszczac dlugosc czy zostawiacie jak jest??
__________________
"It is never too late to be what you might have been."

Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-03, 10:21   #3762
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość
wlasnie zobaczylam ze ja jakies 2 tyg po Tobie ostatni raz farbowalam
ale moje wlosy wolno rosna
no i mam je dlugie, wiec to tez troche potrwa zanim najkrotsza warstwa bedzie w jednym kolorze

tak sie zastanawiam... pewnie lepiej byloby te wlosy jakos sporo podciac
ale poki co podoba mi sie ich dlugosc (dawno nie mialam takich dlugich), wiec chcialabym sie jeszcze nimi troszke nacieszyc ale moze za jakies pol roku bym je mocniej podciela...
o ile uda mi sie wytrwac w moim postanowieniu

ale chyba jest tu wiecej dziewczyn ktore zarowno zapuszczaja wlosy jak i probuja wrocic do swojego koloru??
jaki macie plan? najpierw sciac farbowance i pozniej zapuszczac dlugosc czy zostawiacie jak jest??
Ja pamiętam, że farbowane wyrównałam mniej więcej do naturalnego koloru i od tego momentu co miesiąc podcinałam trochę.
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 10:33   #3763
Hazel_Eyed
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 091
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

ja po prostu zapuszczałam i podcinałam co jakiś czas, zawsze tak na długość do ramion, a niedawno wycieniowałam i pozbyłam się tych najciemniejszych partii włosów i już bliżej niż dalej
Hazel_Eyed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 10:39   #3764
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

też zapuszczam i podcinam co jakiś czas ale teraz dłużej nie będę ścinać bo chcę, by sięgały ramion, później tylko końcówki. zobaczymy jak do świąt będą wyglądać
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 10:40   #3765
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Cytat:
Napisane przez justyna_dt Pokaż wiadomość
Ja pamiętam, że farbowane wyrównałam mniej więcej do naturalnego koloru i od tego momentu co miesiąc podcinałam trochę.
z tym wiaze sie kolejny dylemat: probowac wyrownac kolor czy lepiej nie kombinowac

Cytat:
Napisane przez Hazel_Eyed Pokaż wiadomość
ja po prostu zapuszczałam i podcinałam co jakiś czas, zawsze tak na długość do ramion, a niedawno wycieniowałam i pozbyłam się tych najciemniejszych partii włosów i już bliżej niż dalej
czyli jednak na krotszych wlosach....
__________________
"It is never too late to be what you might have been."

Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 10:41   #3766
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość
z tym wiaze sie kolejny dylemat: probowac wyrownac kolor czy lepiej nie kombinowac



czyli jednak na krotszych wlosach....
A jaki masz kolor naturalny/farbowany?
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 10:53   #3767
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Seboradin dla niektórych śmierdzi
mnie na szczęście nie przeszkadza, a wręcz czuję przyjemność z czucia tego zapachu ^_-' hehe
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 10:59   #3768
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Cytat:
Napisane przez Ivonea Pokaż wiadomość
Seboradin dla niektórych śmierdzi
mnie na szczęście nie przeszkadza, a wręcz czuję przyjemność z czucia tego zapachu ^_-' hehe
Mi nie przeszkadza zwykle, zresztą nie należę do wrażliwców, jeśli chodzi o zapachy takich specyfików, ale ta odżywka autentycznie wypala mi nozdrza nie ma porównania nawet do płynu.
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 11:04   #3769
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Cytat:
Napisane przez justyna_dt Pokaż wiadomość
A jaki masz kolor naturalny/farbowany?
swoje mam blond, taki sredni raczej popielaty (ale od slonca sie robily jasniejsze sloneczne pasemka)
farbuje na jasniejszy i cieplejszy blond

chcialam wczoraj zrobic zdjecia odrostom i uchwycic roznice kolorow, ale niestety jest u mnie tak szaro za oknem ze na zdjeciach ledwo co widac
__________________
"It is never too late to be what you might have been."

Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-03, 11:12   #3770
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość
swoje mam blond, taki sredni raczej popielaty (ale od slonca sie robily jasniejsze sloneczne pasemka)
farbuje na jasniejszy i cieplejszy blond

chcialam wczoraj zrobic zdjecia odrostom i uchwycic roznice kolorow, ale niestety jest u mnie tak szaro za oknem ze na zdjeciach ledwo co widac
To masz podobnie, jak ja. A teraz dużą różnicę masz w kolorach czy tylko odcień? Bo jak odcień, to nie ma sensu kombinować ew. możesz sobie na farbowańce jakąś płukankę zaaplikować.
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 11:20   #3771
sikoreczka111
Zakorzenienie
 
Avatar sikoreczka111
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 3 915
GG do sikoreczka111
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

witam, u mnie za ok tydzień -dwa minie rok odkąd nie farbuję, mam gdzieś 17 cm odrostu ( gdzieniegdzie więcej, na czubku rosną mi najwolniej ) i nieszczęsy zestaw ciemne farbowane - jasne swoje ...ale jakoś daję radę .

Nie wiem tylko czy nie wyrównam koloru, bo za 5 miesięcy biorę ślub siostra, która szkoli się na fryzjerkę pytała w szkole i Pani doradziła aby wybrać farbę zbliżoną do naturalnych i do farby dodać utleniacz i najpierw zrobić próbę na jakimś pasemku, co to wyjdzie ... no i ie wiem czy przed świętami nie będę kombinować ?? ale najpierw zrobiłabym sobie jakieś pasemko , a powiedzmy po 2 tyg jeśli wciąż będę zadowolona to więcej ...

ja ze względu na ślub ciągle zapuszczam ( siostra mi tylko co się widzimy podcina końce - dosłownie 0,5 cm ) ogólnie chcę też zejść z cieniowania , dlatego też, po ślubie obcinam włoski na prosto do naturalnych ( czyli zostanie mi jeszcze trochę farbowańców na końcach )


oprócz tego intensywnie o nie dbam łykam witaminki , piję skrzypokrzywę i mam wcięrkę od dermatologa - w czasie gdy tego używam włosy mi dość znacznie podrosły dlatego do ślubu na pewno będę prowadzić dalej tą kurację ( z małymi przerwami co by się organizm nie przyzwyczaił, np teraz mam przerwę w piciu i łykaniu)

a potem zobaczymy jaki będzie efekt . mam też duuużo małych włosków i chciałabym aby jak najszybciej rosły

aktualie myślę o nowej masce do włosow...co polecicie ? :

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...te.html&next=1 kallosa ( a może iny rodzaj? )

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...sk.html&next=1

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...os.html&next=1

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...em.html&next=1


http://allegro.pl/mirable-maska-gold...965693762.html

http://allegro.pl/mirable-maska-crem...967192337.html


ewentualnie mogę kupić kilka w zależności od opakowania, ale nie chciałabym wydać więcej niż 30 zł ...także czekam na recenzje ...
__________________
Jeśli chce się być szczęśliwym, nie wolno gmerać w pamięci...





iskierka zgasła...
sikoreczka111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 11:26   #3772
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Cytat:
Napisane przez justyna_dt Pokaż wiadomość
To masz podobnie, jak ja. A teraz dużą różnicę masz w kolorach czy tylko odcień? Bo jak odcień, to nie ma sensu kombinować ew. możesz sobie na farbowańce jakąś płukankę zaaplikować.
roznica nie jest jakas strasznie duza.. gdyby te odrosty nie odcinaly sie taka prosta linia to by bylo ok

na razie sprobuje sie wstrzymac, pokombinowac z plukankami albo naturalnymi sposobami ocieplic i rozjasnic troche odcien moich

zobacze tak za miesiac lub dwa

a Ty sama sobie pofarbowalas czy poszlas do fryzjerki??

a najgorszy czas dla mnie bedzie jak przyjade do domu bo moja mama nie rozumie po co chce swoje zapuscic

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

sikoreczka, akurat nie mialam dokladnie tych co podalas, ale z stapiz bylam dosc zadowolona (zapach mi na poczatku sie nie podobal tylko), z kallosa teraz mam jasminowa i ona mi silikony z tego co wyczytalam, z joanny mialam wisniowa, ladny zapach i calkiem ok ale cudow nie robila
__________________
"It is never too late to be what you might have been."

Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 11:42   #3773
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość
roznica nie jest jakas strasznie duza.. gdyby te odrosty nie odcinaly sie taka prosta linia to by bylo ok

na razie sprobuje sie wstrzymac, pokombinowac z plukankami albo naturalnymi sposobami ocieplic i rozjasnic troche odcien moich

zobacze tak za miesiac lub dwa

a Ty sama sobie pofarbowalas czy poszlas do fryzjerki??

a najgorszy czas dla mnie bedzie jak przyjade do domu bo moja mama nie rozumie po co chce swoje zapuscic

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

sikoreczka, akurat nie mialam dokladnie tych co podalas, ale z stapiz bylam dosc zadowolona (zapach mi na poczatku sie nie podobal tylko), z kallosa teraz mam jasminowa i ona mi silikony z tego co wyczytalam, z joanny mialam wisniowa, ladny zapach i calkiem ok ale cudow nie robila
No nie żartuj! Moja zawsze po mnie jeździła, że farbuję
Z moimi włosami to różnie było. Robiłam ten kolor http://images.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠.pl/p/zdrow...ecka-mokka.jpg i bardzo go lubiłam, ale odrost się strasznie odcinał. Poszłam więc do fryzjera zrobić pasemka jasne, żeby tak nie było widać, no i postanowiłam wrócić do naturalnych. W sierpniu chyba poszłam do innego fryzjera żeby całe włosy zrobić na średni blond i tak wracać już bez stresu do natury ale fryzjer miał "wizję" i zrobił mi na głowie to żółto-białe "coś", co pokazywałam kilka stron wcześniej. Dwie dekoloryzacje i farbowanie (oczywiście farba nie chwyciła, ale była niewiele ciemniejsza) przy jednej wizycie! Po tygodniu włosy się posypały totalnie w kawałki, zostały mi na głowie strzępy popalone. Tak popalone, że wyglądało, jakbym była krzywo ścięta :/ od sierpnia chyba do listopada już sama w domu kładłam średnie blondy, żeby to zakryć, wszystko się wypłukiwało momentalnie, ale w końcu coś zostało... No i w listopadzie 2008 przestałam farbować, w grudniu ścięłam, w listopadzie 2009 ścięłam najkrócej i od tej pory zapuszczam z podcinaniem w domu miałam pełną kontrolę nad tym, ile trzymam farbę i jak coś mi nie pasowało, to zmywałam. Poza tym miałam dość przerażonych spojrzeń fryzjerek, które bały się dotknąć moich włosów, żeby mi nie odpadły, poważnie. Jedna mi odmówiła wtedy podcięcia.

---------- Dopisano o 12:42 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------

Cytat:
Napisane przez sikoreczka111 Pokaż wiadomość
witam, u mnie za ok tydzień -dwa minie rok odkąd nie farbuję, mam gdzieś 17 cm odrostu ( gdzieniegdzie więcej, na czubku rosną mi najwolniej ) i nieszczęsy zestaw ciemne farbowane - jasne swoje ...ale jakoś daję radę .

Nie wiem tylko czy nie wyrównam koloru, bo za 5 miesięcy biorę ślub siostra, która szkoli się na fryzjerkę pytała w szkole i Pani doradziła aby wybrać farbę zbliżoną do naturalnych i do farby dodać utleniacz i najpierw zrobić próbę na jakimś pasemku, co to wyjdzie ... no i ie wiem czy przed świętami nie będę kombinować ?? ale najpierw zrobiłabym sobie jakieś pasemko , a powiedzmy po 2 tyg jeśli wciąż będę zadowolona to więcej ...

ja ze względu na ślub ciągle zapuszczam ( siostra mi tylko co się widzimy podcina końce - dosłownie 0,5 cm ) ogólnie chcę też zejść z cieniowania , dlatego też, po ślubie obcinam włoski na prosto do naturalnych ( czyli zostanie mi jeszcze trochę farbowańców na końcach )


oprócz tego intensywnie o nie dbam łykam witaminki , piję skrzypokrzywę i mam wcięrkę od dermatologa - w czasie gdy tego używam włosy mi dość znacznie podrosły dlatego do ślubu na pewno będę prowadzić dalej tą kurację ( z małymi przerwami co by się organizm nie przyzwyczaił, np teraz mam przerwę w piciu i łykaniu)

a potem zobaczymy jaki będzie efekt . mam też duuużo małych włosków i chciałabym aby jak najszybciej rosły

aktualie myślę o nowej masce do włosow...co polecicie ? :

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...te.html&next=1 kallosa ( a może iny rodzaj? )

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...sk.html&next=1

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...os.html&next=1

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...em.html&next=1


http://allegro.pl/mirable-maska-gold...965693762.html

http://allegro.pl/mirable-maska-crem...967192337.html


ewentualnie mogę kupić kilka w zależności od opakowania, ale nie chciałabym wydać więcej niż 30 zł ...także czekam na recenzje ...
Nie znam żadnej oprócz kallosa, którego bardzo sobie chwalę
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 11:53   #3774
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Cytat:
Napisane przez justyna_dt Pokaż wiadomość
No nie żartuj! Moja zawsze po mnie jeździła, że farbuję
Z moimi włosami to różnie było. Robiłam ten kolor http://images.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠.pl/p/zdrow...ecka-mokka.jpg i bardzo go lubiłam, ale odrost się strasznie odcinał. Poszłam więc do fryzjera zrobić pasemka jasne, żeby tak nie było widać, no i postanowiłam wrócić do naturalnych. W sierpniu chyba poszłam do innego fryzjera żeby całe włosy zrobić na średni blond i tak wracać już bez stresu do natury ale fryzjer miał "wizję" i zrobił mi na głowie to żółto-białe "coś", co pokazywałam kilka stron wcześniej. Dwie dekoloryzacje i farbowanie (oczywiście farba nie chwyciła, ale była niewiele ciemniejsza) przy jednej wizycie! Po tygodniu włosy się posypały totalnie w kawałki, zostały mi na głowie strzępy popalone. Tak popalone, że wyglądało, jakbym była krzywo ścięta :/ od sierpnia chyba do listopada już sama w domu kładłam średnie blondy, żeby to zakryć, wszystko się wypłukiwało momentalnie, ale w końcu coś zostało... No i w listopadzie 2008 przestałam farbować, w grudniu ścięłam, w listopadzie 2009 ścięłam najkrócej i od tej pory zapuszczam z podcinaniem w domu miałam pełną kontrolę nad tym, ile trzymam farbę i jak coś mi nie pasowało, to zmywałam. Poza tym miałam dość przerażonych spojrzeń fryzjerek, które bały się dotknąć moich włosów, żeby mi nie odpadły, poważnie. Jedna mi odmówiła wtedy podcięcia.
moja mama tez nie wiedzia po co farbuje jak ona sama nie farbowala
tzn nie mowi mi nic w stylu: wez w koncu pofarbuj te odrosty
ale mowi: aaaaaaleee masz odrosty
i jak sie jej pytam o zdanie to mowi zebym pofarbowala haha

niestety zdarzaja sie tacy fryzjerzy dlatego wolalam sobie zawsze sama farbowac

na tym zdjeciu z 11.11 to jest juz caly Twoj kolor?
wydaje mi sie ze moj naturalny jest podobny do tego drugiego zdjecia gdzie widac fryzure z boku
mi niestety takie krotkie wlosy nie pasuja
__________________
"It is never too late to be what you might have been."

Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 12:00   #3775
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość
moja mama tez nie wiedzia po co farbuje jak ona sama nie farbowala
tzn nie mowi mi nic w stylu: wez w koncu pofarbuj te odrosty
ale mowi: aaaaaaleee masz odrosty
i jak sie jej pytam o zdanie to mowi zebym pofarbowala haha

niestety zdarzaja sie tacy fryzjerzy dlatego wolalam sobie zawsze sama farbowac

na tym zdjeciu z 11.11 to jest juz caly Twoj kolor?
wydaje mi sie ze moj naturalny jest podobny do tego drugiego zdjecia gdzie widac fryzure z boku
mi niestety takie krotkie wlosy nie pasuja
Tak, 11.11. już jest mój naturalny właściwie od 01.2009 już same naturalne (łącznie z blond pasemkiem z 20.08. ), bo tyle miałam odrostu właśnie od czasu dekoloryzacji. W sumie właśnie na tym zdjęciu bokiem przypomina najbardziej to, co mam na głowie. Teraz ciut cieplejszy, bo jeszcze mam pozostałości po lecie, ale w zimie jest taki: http://img20.imageshack.us/img20/3622/dscf4597.jpg (zdjęcie ze stycznia). Włosy ścięłam na całkiem krótko nie ze względów praktycznych, ale głównie dlatego, że mnie kusiła taka fryzura no a jeśli chodziło o względy pielęgnacyjne, to nie z powodu odrostu, a złej kondycji po prostowaniu.
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 13:11   #3776
anngeli
Zadomowienie
 
Avatar anngeli
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 314
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość
wlasnie zobaczylam ze ja jakies 2 tyg po Tobie ostatni raz farbowalam
ale moje wlosy wolno rosna
no i mam je dlugie, wiec to tez troche potrwa zanim najkrotsza warstwa bedzie w jednym kolorze

tak sie zastanawiam... pewnie lepiej byloby te wlosy jakos sporo podciac
ale poki co podoba mi sie ich dlugosc (dawno nie mialam takich dlugich), wiec chcialabym sie jeszcze nimi troszke nacieszyc ale moze za jakies pol roku bym je mocniej podciela...
o ile uda mi sie wytrwac w moim postanowieniu

ale chyba jest tu wiecej dziewczyn ktore zarowno zapuszczaja wlosy jak i probuja wrocic do swojego koloru??
jaki macie plan? najpierw sciac farbowance i pozniej zapuszczac dlugosc czy zostawiacie jak jest??
Mi bardzo zależy na długich włosach, więc nie będę ścinać na krótko, mimo, że czasami przechodzi mi myśl, że jak odrosty będą takie długie to obciąć farbowańce, ale wiem, ze bym tego nie zrobiła. Marzą mi się włosy prawie do pasa i muszę takie mieć, jeszcze zanim wezmę ślub
Przykryłam dzisiaj swoją bordową-czerwień, palette do 24 zmyć, te w żółtych pudełkach, kolor ciemna czekolada. Wyszła trochę ciemniej, ale nie jest czarna, tylko bardzo ciemny brąz, który pewnie po 2 myciach będzie czekoladkowy, odrosty nieruszone, śmiesznie to wygląda, bo są popielaty brąz, a reszta taki czekoladowy ciepły jednak mi to ni przeszkadza. Bardziej wyrazista się czuje w ciemniejszych, może dlatego, że naturalne mam ciemne. Teraz odrościku "rośniemy" a co za tym idzie, z długości też.
Idę sie uczyć, za jakieś 2-2,5h TŻ przyjedzie a wieczorem do jego rodziców na imieniny taty... Ale będzie jego babcia, którą bardzo lubię i z wzajemnością
Uciekam skarby Wy moje
__________________
blonding&zapuszczanie

6.07.2008r.
T.

anngeli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 13:42   #3777
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Cytat:
Napisane przez biemi Pokaż wiadomość
ja ostatnio stwierdziłam że trzeba zacząć oszczędzać końcówki w trakcie mycia, i tak zaczęłam myć włosy szamponem do połowy długości włosów, bo na moich włosach nie sprawdza się metoda OMO i są wtedy za bardzo przyklapnięte, a obecnie jak tak robię szampon Eva rzepa na pierwszzy rzut do połowy głowy a później odżywka joanna rzepa i włosy są super miękkie i pachnące, i obecnie na przemiennie używam oleju kokosowego i amli, a teraz jestem świeżo przed użyciem mydełka sesa ciekawe co to będzie
Konwalia11 - na początku też twierdziłam że kokosowy olej to zło - ale już nauczyłam się z nim obchodzić i jest super
i moim zdaniej czasem mniej znaczy więcej, przestałam przesadzać z ilością kosmetyków bo wtedy nie wiadomo co działa a co nie
Ok, sprobuje dac jesczcze szanse kokosowemu.
Anngeli - ale odwalilas numer z tym farbowaniem. Ale powiem Ci, ze Cie rozumiem, bo tez mnie kusi np. ciemny blond (bez odrostu).
Dziewczyny, a mam takie pytanie - czemu chcecie miec na sile tak bardzo dlugie wlosy, do pasa itp.? Z mioch obserwacji wynika, ze w sumie niewielu osobom pasuja az taaakie dlugasne! Pisze w sumie z wlasnego doswiadczenia, bo tez sie kiedys strasznie upieralam przy dlugich. Dopiero przypadkiem odkrylam, ze taka krotsza, dynamiczna fryzurka dodaje mi uroku

Edytowane przez Konwalia11
Czas edycji: 2011-12-03 o 14:51
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 18:40   #3778
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a mam takie pytanie - czemu chcecie miec na sile tak bardzo dlugie wlosy, do pasa itp.? Z mioch obserwacji wynika, ze w sumie niewielu osobom pasuja az taaakie dlugasne! Pisze w sumie z wlasnego doswiadczenia, bo tez sie kiedys strasznie upieralam przy dlugich. Dopiero przypadkiem odkrylam, ze taka krotsza, dynamiczna fryzurka dodaje mi uroku
Chyba kwestia gustu i tego ,co komu pasuje. Ja uwieeelbiam długie włosy,prawie zawsze miałam długie,lubię to uczucie,jak idę i wiatr mi wieje we włosy i tak latają.Mogłam już dawno ściąć ,żeby zostały same naturlisch ,ale nie lubię krótkich,czy nawet do ramion i dlatego maluje farbowane.
Czuję się wtedy bardziej kobieca,długie włosy często też mogą być pomocne w podrywaniu płci przeciwnej,to samo jak długie paznokcie .Poza tym wydłużają sylwetkę,nadają jakiejś takiej eteryczności,to trzeba lubić po prostu.

Edytowane przez ricca166
Czas edycji: 2011-12-03 o 18:42
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 18:50   #3779
Hazel_Eyed
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 091
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

mnie też się długie włosy strasznie podobają o ile są ładne, zadbane i pasują temu, kto je nosi

sama mam zamiar zapuscić takie za ramiona (do łopatek czy tam do zapięcia stanika - wiadomo mniej więcej), dłuższe to już za długie, co nie znaczy, że na cudzej głowie mi się nie podobają , ale np. takich do pasa to bym nie chciała
Hazel_Eyed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 19:01   #3780
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów.Offtopowo część III.

długie są fajne, chociaż niektórzy mają takie przyklapnięte...
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:49.