Wszystko o farbowaniu henną - część II - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-10-27, 12:04   #991
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
odrosty za każdym razem trzeba będzie dwufazowo traktować, jeśli będę hennować czarnym ( bądz ciemnym brązem chociaz wiem że gorzej mi wyjdzie bo nie wyjdzie) ?
To już od Ciebie zależy...u mnie to mniej więcej tak: farbuję same odrosty etapowo, jak trochę podrosną to nakładam tylko ciemny brąz, potem znów etapowo, itd. Co któreś hennowanie odrostów nakładam papkę na całość. To bardzo zależy od tego jak dużo mi włosy urosły, czy mnie denerwują odrosty, itp. musisz próbować...

Cytat:
Napisane przez Coffee Girl Pokaż wiadomość
A poprawiać nieudany kolor możesz w każdej chwili, jednak weź pod uwagę, że to nie farba, którą pacniesz na głowę na 40 minut, a kilka godzin z babrania się z błotkiem Trzeba je rozrobić, nałożyć, odczekać odpowiedni czas, spłukać, ogarnąć kołtun na głowie itd.
Eee...u mnie całość 'zabiegu' to max 3h naturalną i ciemny brąz trzymam po godzinie jakoś i jest w porządku tyle wystarczy. A na kołtun to odżywka [nie ma wpływu na kolor, przynajmniej u mnie].

Cytat:
Napisane przez Coffee Girl Pokaż wiadomość
Z tego co wiem, po jakiejkolwiek chemii powinno się odczekać przynajmniej 3-4 tygodnie, inaczej kolor może nie złapać.
A tego nie wiem...niech ktoś bardziej doświadczony się wypowie w tej kwestii. Wydaje mi się jednak, że nie trzeba czekać i można nakładać po tych 2 tygodniach...ale pewna nie jestem.
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."

Edytowane przez DMkAnia
Czas edycji: 2011-10-27 o 12:05
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-27, 12:49   #992
pooolka
Raczkowanie
 
Avatar pooolka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 229
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
To już od Ciebie zależy...u mnie to mniej więcej tak: farbuję same odrosty etapowo, jak trochę podrosną to nakładam tylko ciemny brąz, potem znów etapowo, itd. Co któreś hennowanie odrostów nakładam papkę na całość. To bardzo zależy od tego jak dużo mi włosy urosły, czy mnie denerwują odrosty, itp. musisz próbować...



Eee...u mnie całość 'zabiegu' to max 3h naturalną i ciemny brąz trzymam po godzinie jakoś i jest w porządku tyle wystarczy. A na kołtun to odżywka [nie ma wpływu na kolor, przynajmniej u mnie].



A tego nie wiem...niech ktoś bardziej doświadczony się wypowie w tej kwestii. Wydaje mi się jednak, że nie trzeba czekać i można nakładać po tych 2 tygodniach...ale pewna nie jestem.
Dmka, a jaka stosujesz odzywke po hennowaniu? Nie ma protein, gliceryny, alkoholu? Bardzo malo jest odzywek ktore nie maja wplywu na kolor zaraz po farbowaniu, bynajmniej ja nie znam... a ciekowa jestem
pooolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-27, 12:52   #993
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez pooolka Pokaż wiadomość
Dmka, a jaka stosujesz odzywke po hennowaniu? Nie ma protein, gliceryny, alkoholu? Bardzo malo jest odzywek ktore nie maja wplywu na kolor zaraz po farbowaniu, bynajmniej ja nie znam... a ciekowa jestem
Garnier Awokado i Karite. Nie zauważyłam zmiany koloru, ale nakładam ją tylko na długość i na parę chwil [kilka minut wystarczy żeby ewentualnego kołtuna się pozbyć].
Tak w ogóle to ją kocham i moje loki też
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."

Edytowane przez DMkAnia
Czas edycji: 2011-10-27 o 12:54
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-27, 12:53   #994
cynamonowe
Zadomowienie
 
Avatar cynamonowe
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 280
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Siedzę właśnie w turbanie z orzechową khadi pod spodem. Jestem ciekawa, jak wyjdzie, bo moja poprzednia próba (ale to nie khadi była) nie dała żadnych rezultatów. No, ale popełniłam dużo błędów, więc może to jest tłumaczeniem.
__________________

cynamonowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-27, 17:50   #995
Magda_M_1973
Wtajemniczenie
 
Avatar Magda_M_1973
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 096
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

ja może jutro dam radę się pofarbować - u mnie problemem jest brak czasu a potrzebuję go więcej na początek bo nie mam wprawy.
Zdecydowałam się hennę zalac gorącą wodą i od razu aplikowac bez dodatków na wigotne włosy.
póki co dwa razy olejowałam włosy i myłam szamponem z amlą....to sprawiło że włosy (ciemny brąz) wpadają teraz w czarny odcień - ale bardzo fajny - o tu zdziwona jestem.
Fajne i nawilżone są, ale zaczeły mi falować

a mam pytanie czy po spłukaniu henny naturalnej i potem ciemnego brązu mogę użyć odżywki w sprayu??? np do kołtuna
używam takiej z joico k-pak i do farbowanych color endure na zmianę
Magda_M_1973 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-27, 18:09   #996
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

właśnie jestem po zmyciu Khadi czarnej, farbowałam drugi raz po 3 tygodniach bo z odrostu kolor zszedł i zamiast czarnego był brąz. najgorsze jest to rozczesywanie :P a mogę np nałożyć na nie od razu po zmyciu henny odżywkę bez spłukiwania Joanny z miodem i cytryną, czy lepiej nie?
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-27, 18:29   #997
kropaa
Raczkowanie
 
Avatar kropaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 251
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dziewczyny zaraz będę rozrabiać khadi. Nię chce używać cytryny tylko samej wody i odstawić "papkę" na noc. "Szybki sposób użycia" to woda o temp 80 stopni ale ja poczekam te 12h - czy też mam zalać taką gorącą wodą?
Proszę o szybka odpowiedz
kropaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-27, 18:35   #998
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Na wszelki wypadek troszkę chłodniejszą, celowałabym w jakieś 60 - 70 stopni.
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-27, 18:38   #999
kropaa
Raczkowanie
 
Avatar kropaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 251
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Na wszelki wypadek troszkę chłodniejszą, celowałabym w jakieś 60 - 70 stopni.
Dziękuję Ci bardzo
kropaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-27, 20:04   #1000
Coffee Girl
Raczkowanie
 
Avatar Coffee Girl
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 145
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Eee...u mnie całość 'zabiegu' to max 3h naturalną i ciemny brąz trzymam po godzinie jakoś i jest w porządku tyle wystarczy. A na kołtun to odżywka [nie ma wpływu na kolor, przynajmniej u mnie].



A tego nie wiem...niech ktoś bardziej doświadczony się wypowie w tej kwestii. Wydaje mi się jednak, że nie trzeba czekać i można nakładać po tych 2 tygodniach...ale pewna nie jestem.
Ponad 3 godziny to ja sam brąz trzymam Widzę różnicę, jak trzymam krócej. Odżywki nie używam, czekam aż szopa sama wyschnie i wtedy ją rozczesuje jakoś.

Co do odczekania po farbowaniu, czytałam to w ulotce jakiejś henny (chyba Sipy) i jeszcze gdzieś w necie. Niestety nie jestem w tej chwili w stanie przytoczyć strony.

A co do mojego pomysłu rozjaśnienia włosów, chyba mi przeszło. Zwizualizowałam sobie swój wygląd po
__________________
1.06.2011- zaczynam dbać o włosy, koniec z chemią, teraz tylko natura

Edytowane przez Coffee Girl
Czas edycji: 2011-10-27 o 20:06
Coffee Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-28, 08:26   #1001
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Coffee Girl - Rozjaśnianie włosów dotkniętych indygo kończy się niebiesko. Pamiętaj o tym jeśli wróci ci ochota na rozjaśnianie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-28, 09:06   #1002
kropaa
Raczkowanie
 
Avatar kropaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 251
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Trzymam pod turbanem tą "kupo-żółtawą" papkę, czy tak powinna wyglądać mam nadzieje że wszystko się uda...
kropaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-28, 11:23   #1003
cynamonowe
Zadomowienie
 
Avatar cynamonowe
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 280
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez kropaa Pokaż wiadomość
Trzymam pod turbanem tą "kupo-żółtawą" papkę, czy tak powinna wyglądać mam nadzieje że wszystko się uda...
Kolor papki nie jest zachęcający, fakt . U mnie wczoraj był zgniłozielony, mniam.

U mnie wczorajsze farbowanie poszło doskonale, wszystkie włosy pokryte, odrost ładnie złapał (a martwiłam się, że będzie różnica -- to odrost po farbie chemicznej), yay !
Pochwalę się fotkami, jak tylko złapię trochę słońca.
__________________

cynamonowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-28, 12:30   #1004
Calabrie
Raczkowanie
 
Avatar Calabrie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 142
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dzięki Dziewczyny za odpowiedzi. W takim razie poczekam 3 tyg. po chemii i położe khadi
Calabrie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-28, 14:01   #1005
kropaa
Raczkowanie
 
Avatar kropaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 251
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Miał być machoń a jest rudy... (w słońcu pomarańczowy!)
Czy jest szansa że w ciągu tych 3 dni kolor zmieni się na pożądany?

Edytowane przez kropaa
Czas edycji: 2011-10-28 o 14:04
kropaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-28, 14:17   #1006
pooolka
Raczkowanie
 
Avatar pooolka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 229
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez kropaa Pokaż wiadomość
Miał być machoń a jest rudy... (w słońcu pomarańczowy!)
Czy jest szansa że w ciągu tych 3 dni kolor zmieni się na pożądany?
Niestety watpie... w kazdym razie pewno jeszcze sciemnieje, ale mahoniu raczej nie otrzymasz. Jaki mialas kolor wyjsciowy? Czym farbowalas? Ile trzymalas? Moze popelnilas jakis blad?
pooolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-28, 14:28   #1007
kropaa
Raczkowanie
 
Avatar kropaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 251
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez pooolka Pokaż wiadomość
Niestety watpie... w kazdym razie pewno jeszcze sciemnieje, ale mahoniu raczej nie otrzymasz. Jaki mialas kolor wyjsciowy? Czym farbowalas? Ile trzymalas? Moze popelnilas jakis blad?
Miałam jeszcze resztki rubinu z chemicznej farby, włosy miałam ciemne a teraz są jaśniejsze niż były...
Pierwszy raz farbowałam khadi z Almą i Jatrophią, wczoraj rozrobiłam dziś nałożyłam hm.. Czy mogę liczyć na to że po kolejnych farbowaniach włosy nabiorą tej czerwieni?

---------- Dopisano o 15:28 ---------- Poprzedni post napisano o 15:23 ----------

Jeśli chodzi o jakiś błąd to hm.. konsystencja była gęstej papki aczkolwiek mogłam lepiej się przyłożyć to rozdrobnienia powstających grudek no i w momencie nakładania nie była ciepła co na str khadi jest wskazane (ale jak ma być ciepła skoro leżała przez całą noc..). Następnym razem na pewno Sposób użycia będzie na "szybko"

Edytowane przez kropaa
Czas edycji: 2011-10-28 o 14:25
kropaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-28, 14:42   #1008
pooolka
Raczkowanie
 
Avatar pooolka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 229
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez kropaa Pokaż wiadomość
Miałam jeszcze resztki rubinu z chemicznej farby, włosy miałam ciemne a teraz są jaśniejsze niż były...
Pierwszy raz farbowałam khadi z Almą i Jatrophią, wczoraj rozrobiłam dziś nałożyłam hm.. Czy mogę liczyć na to że po kolejnych farbowaniach włosy nabiorą tej czerwieni?

---------- Dopisano o 15:28 ---------- Poprzedni post napisano o 15:23 ----------

Jeśli chodzi o jakiś błąd to hm.. konsystencja była gęstej papki aczkolwiek mogłam lepiej się przyłożyć to rozdrobnienia powstających grudek no i w momencie nakładania nie była ciepła co na str khadi jest wskazane (ale jak ma być ciepła skoro leżała przez całą noc..). Następnym razem na pewno Sposób użycia będzie na "szybko"
Khadi z A&J hmm... to, ze po kolejnych farbowaniach nabiora intensywnosci masz zapewnione tzn. powinny. Byc moze przyczyna tak malego efektu bylo wczesniejsze farbowanie chemiczne- ja bynajmniej kiedys gdy zaczynalam na farbowanych chem. wlosach otrzymalam malo zadowalajacy kolor :/ teraz gdy wlosy mam tylko naturalne z kazdym farbowaniem Khadi z A&J kolor mam jeszcze bardziej intensywny... praktycznie sie nie spiera farbuje raz na 1miesiac odrosty lub czysto relaksacyjnie :d

Bylo to Twoje pierwsze hennowanie#?
pooolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-28, 14:48   #1009
rockandrollqueen
Zadomowienie
 
Avatar rockandrollqueen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 484
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez kropaa Pokaż wiadomość
Miał być machoń a jest rudy... (w słońcu pomarańczowy!)
Czy jest szansa że w ciągu tych 3 dni kolor zmieni się na pożądany?
Może spróbuj samej henny bez jantrophi.
__________________
IT - programuj, dziewczyno!
rockandrollqueen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-28, 14:53   #1010
pooolka
Raczkowanie
 
Avatar pooolka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 229
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez rockandrollqueen Pokaż wiadomość
Może spróbuj samej henny bez jantrophi.
Czysta henna ? Watpliwe zeby otrzymala odcien mahoniu po samej hennie.
Moim zadaniem po kolejnym farbowaniu otrzymasz porzadany efekt, no chyba ze wina lezy po uprzednim chemicznym farbowaniu wlosow.
pooolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-28, 15:04   #1011
kropaa
Raczkowanie
 
Avatar kropaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 251
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Tak, to był mój pierwszy raz z naturalną henną!
Ten Rubin, którego miałam na głowie to była "niby henna" ale była w niej chemia przez, którą dostałam uczulenia no i już była prawie zmyta.. w słońcu jeszcze były czerwone refleksy ale nie wydaje mi się żeby przez to był taki efekt ale nie znam się .
Teraz w normalnym świetle to są niby ciemne.. ale jak podstawie głowę w słońce to normalnie taki wściekły pomarańcz . Zostało mi jeszcze 50g khadi tak że następnym razem zobaczymy jakie będą efekty, mam nadzieję że tym razem się uda...

pooolka twój avatar przedstawia Ciebie? I ten kolor włosów po khadi A&J? Taki mi sie marzy

Edytowane przez kropaa
Czas edycji: 2011-10-28 o 15:07
kropaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-28, 15:11   #1012
pooolka
Raczkowanie
 
Avatar pooolka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 229
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez kropaa Pokaż wiadomość
Tak, to był mój pierwszy raz z naturalną henną!
Ten Rubin, którego miałam na głowie to była "niby henna" ale była w niej chemia przez, którą dostałam uczulenia no i już była prawie zmyta.. w słońcu jeszcze były czerwone refleksy ale nie wydaje mi się żeby przez to był taki efekt ale nie znam się .
Teraz w normalnym świetle to są niby ciemne.. ale jak podstawie głowę w słońce to normalnie taki wściekły pomarańcz . Zostało mi jeszcze 50g khadi tak że następnym razem zobaczymy jakie będą efekty, mam nadzieję że tym razem się uda...

pooolka twój avatar przedstawia Ciebie? I ten kolor włosów po khadi A&J? Taki mi sie marzy
Ja rozrabiam khadi z A&J wrzatkiem poniewaz zalezy mi na ''wydobyciu'' czerwieni i zaraz po ostygnieciu nakladam. Dodaje jeszcze pol lyzeczki octu jablkowego- zamiast cytryny, ale i ona moze byc chociaz alma jest wiec... czepek potem czapa na glowe i heja banana
Ja bym nakladala nawet dzisiaj jak masz czas przeciez to nie szkodzi.
Oprocz tego polecam Ci olejek Amli lub olejek khadi stymulujacy wzrost wlosow- wlosy po nim sa rewelacyjne, nabieraja jeszcze wiekszego blasku, staja sie sypkie, kolor jest glebszy, delikatnie ciemniejszy, bomba! Oraz szybko rosna... niestety smierdzi niemilosiernie.
pooolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-28, 15:22   #1013
kropaa
Raczkowanie
 
Avatar kropaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 251
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez pooolka Pokaż wiadomość
Ja rozrabiam khadi z A&J wrzatkiem poniewaz zalezy mi na ''wydobyciu'' czerwieni i zaraz po ostygnieciu nakladam. Dodaje jeszcze pol lyzeczki octu jablkowego- zamiast cytryny, ale i ona moze byc chociaz alma jest wiec... czepek potem czapa na glowe i heja banana
Ja bym nakladala nawet dzisiaj jak masz czas przeciez to nie szkodzi.
Oprocz tego polecam Ci olejek Amli lub olejek khadi stymulujacy wzrost wlosow- wlosy po nim sa rewelacyjne, nabieraja jeszcze wiekszego blasku, staja sie sypkie, kolor jest glebszy, delikatnie ciemniejszy, bomba! Oraz szybko rosna... niestety smierdzi niemilosiernie.
Właśnie dziś to już nie zdążę tego zrobić, pewnie dopiero po długim weekendzie... kolor nie jest zły, jest po prostu inny i muszę się przyzwyczaić..
Tak właśnie będę teraz robić jak Ty a śmierdzi ten ocet jabłkowy? Piecze? Ja właśnie nie chce cytryny bo mam taką kur.. skórę wrażliwą
kropaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-28, 15:34   #1014
pooolka
Raczkowanie
 
Avatar pooolka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 229
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez kropaa Pokaż wiadomość
Właśnie dziś to już nie zdążę tego zrobić, pewnie dopiero po długim weekendzie... kolor nie jest zły, jest po prostu inny i muszę się przyzwyczaić..
Tak właśnie będę teraz robić jak Ty a śmierdzi ten ocet jabłkowy? Piecze? Ja właśnie nie chce cytryny bo mam taką kur.. skórę wrażliwą
W sumie moze nawet i dobrze, bo byc moze przez ten czas Twoj kolor nabierze glebi uuu to skoro panienka ma wrazliwa skore to jednak odradzam. Sama amla w zupelnosci wystarczy. Wrzuc moze kiedys zdjecia przed i ok 3 dni po
Ja wczoraj farbowalam Khadi z A&J, ale dzisiaj stwierdzilam, ze chcialabym miec bardziej czekoladowy odcien wiec pofarbowalam kilka godzin temu jeszcze Khadi ciemnym brazem. Wyszlo bajecznie! Taki ciemny braz z mahoniowymi pasemkami. Musze uwazac bo sie sama w sobie zakochom tylko tak bardzo chcialabym miec juz je dlugie...

No nic to Kropciu trzymam kciuki, oby przyciemnial
pooolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-28, 15:44   #1015
kropaa
Raczkowanie
 
Avatar kropaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 251
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez pooolka Pokaż wiadomość
W sumie moze nawet i dobrze, bo byc moze przez ten czas Twoj kolor nabierze glebi uuu to skoro panienka ma wrazliwa skore to jednak odradzam. Sama amla w zupelnosci wystarczy. Wrzuc moze kiedys zdjecia przed i ok 3 dni po
Ja wczoraj farbowalam Khadi z A&J, ale dzisiaj stwierdzilam, ze chcialabym miec bardziej czekoladowy odcien wiec pofarbowalam kilka godzin temu jeszcze Khadi ciemnym brazem. Wyszlo bajecznie! Taki ciemny braz z mahoniowymi pasemkami. Musze uwazac bo sie sama w sobie zakochom tylko tak bardzo chcialabym miec juz je dlugie...

No nic to Kropciu trzymam kciuki, oby przyciemnial
haha jak będę taka zadowolona z efektów jak Ty to wrzucę żeby się pochwalić
Też zaczęłam zapuszczać ale już mam dość olejów na włosy bo jednego używam od dłuższego czasu Olej z korzenia łopianu z ziołami świetnie mnie odżywia
Dzięki i Gratuluję Ci kolorów na głowie ahh
kropaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-28, 18:36   #1016
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;30192087]Coffee Girl - Rozjaśnianie włosów dotkniętych indygo kończy się niebiesko. Pamiętaj o tym jeśli wróci ci ochota na rozjaśnianie.[/QUOTE]
oooo tego mi było trzeba
wiec kupuję czarny z ciepłym odcieniem, bo jak kiedys będe chciałą mieć jaśniejsze włosy, to niekoniecznie niebieskie
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-28, 20:55   #1017
Lady Guidette
Zadomowienie
 
Avatar Lady Guidette
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 204
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Witam dziewczyny
Mam pytanie:
Jeśli będę przez rok farbować naturalne włosy czystą lawsonią, tak dwa razy w miesiącu lub raz, to czy kiedy przestanę, jest szansa że barwnik się wymyje po czasie całkowicie, czy juz do końca będę mieć rudawe końcówki???
__________________
wymiana
Lady Guidette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-28, 22:15   #1018
urojona
Raczkowanie
 
Avatar urojona
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 370
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dziewczyny, czy Khadi może powodować przetłuszczanie się włosów? Ok. 2 tygodnie temu miałam 2 farbowanie henną, po pierwszym zauważyłam lekkie przesuszenie końcówek (farbowane wcześniej chemiczne, stopniowo je ścinam) za to po drugim zaczęły mi się bardzo szybko przetłuszczać się włosy. Myślałam, że to może to, że zaczęłam regularnie stosować olejowanie Amlą, ale odstawiłam i bez zmian. Do tej pory moje włosy na 3 dni po myciu jeszcze były w dobrym stanie a teraz na drugi dzień jest źle

Dodam, że używam kosmetyków preferowanych na forum zakręconych więc nie jest to wina silikonów ani innych dziwnych substancji
__________________
urojona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-28, 22:30   #1019
rockandrollqueen
Zadomowienie
 
Avatar rockandrollqueen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 484
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez pooolka Pokaż wiadomość
Czysta henna ? Watpliwe zeby otrzymala odcien mahoniu po samej hennie.
Moim zadaniem po kolejnym farbowaniu otrzymasz porzadany efekt, no chyba ze wina lezy po uprzednim chemicznym farbowaniu wlosow.
Nie wiem, bo samą henną nie farbowałam, ale na stronie Khadi piszą, że jantropha daje bardziej rudy/marchewkowy odcień.

Ja mam mahoń po każdym brązie Khadi (najbardziej po jasnym) po paru myciach ciemny rudy. Raz próbowałam samej henny z A&J i jak dla mnie było zbyt jasno i marchewkowo.
__________________
IT - programuj, dziewczyno!
rockandrollqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-28, 23:56   #1020
Coffee Girl
Raczkowanie
 
Avatar Coffee Girl
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 145
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;30192087]Coffee Girl - Rozjaśnianie włosów dotkniętych indygo kończy się niebiesko. Pamiętaj o tym jeśli wróci ci ochota na rozjaśnianie.[/QUOTE]
To dobrze widzieć

Cytat:
Napisane przez kropaa Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o jakiś błąd to hm.. konsystencja była gęstej papki aczkolwiek mogłam lepiej się przyłożyć to rozdrobnienia powstających grudek no i w momencie nakładania nie była ciepła co na str khadi jest wskazane (ale jak ma być ciepła skoro leżała przez całą noc..). Następnym razem na pewno Sposób użycia będzie na "szybko"
Jak mi papka ostygnie (a rozrabiam kilka minut wcześniej) to ją podgrzewam w mikrofali przez bardzo krótki moment.
__________________
1.06.2011- zaczynam dbać o włosy, koniec z chemią, teraz tylko natura

Edytowane przez Coffee Girl
Czas edycji: 2011-10-28 o 23:57
Coffee Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:34.