Zmywanie silikonów z ...twarzy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-08, 00:30   #1
madlen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 27
Question

Zmywanie silikonów z ...twarzy?


Witam! Od pewnego czasu interesuję się silikonami w składzie kosmetyków. Odstawiłam szampony z SLS- ami i silikonami i odzywki z silikonami, ale zauważyłam, że te same silikony znajdują się w produktach do twarzy, których używam. Zarówno krem Hydraphase XL Legere La Roche'a, jak i Avene Hydrance Optimale je zawierają. Również większość podkładów, których używam/ używałam (teraz Colorstay Revlona). Myślałam już o tym, zeby przestawić się na podkład mineralny, np. The Body Shop i nawilżać twarz żelem hialuronowym. Zastanawiam się tylko, czy rzeczywiście silikony szkodzą skórze. Na stronie sklepu Biochemia Urody przeczytałam, że raczej nie, istenieje jedynie niewielkie ryzyko zapychania. (http://www.biochemiaurody.com/slownik/silicones.html). Chciałam się dowiedzieć, czy silikony takie, jak Cyclopentasiloxane, obecne w kremie, nie osadzają się na skórze twarzy tak, jak na włosach?
Czy zmywam je z buzi jeśli stosuję żel do mycia twarzy bez SLSów ( Avene Cleanance)? Mimo, że moja skóra jest dość gładka, wciąż mam skłonność do zaskórników, więc podejrzewam silikony Czy coś jeszcze złego mogą robić mojej skórze? Dodam tylko, że wiem ( z wyżej wymienionego linka) jakie są dobre strony silikonów, tylko męczy mnie wizja ich osadzania się na skórze
Pozdrawiam i proszę o odzew, nawet jeśli pytanie wydaje się naiwne- nie jestem biochemiczką i myślę humanistycznie ( czyt. chemiczna ignorantka )
madlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 13:55   #2
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Zmywanie silikonów z ...twarzy?

To jest bardzo dobre pytanie. Też jestem ciekawa czy silikony z twarzy można zmyć kosmetykami bez SLS/SLES?

Podbijam pytanie.
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 09:22   #3
Margarynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 56
GG do Margarynka
Dot.: Zmywanie silikonów z ...twarzy?

parafiny się dobrze zmywa mydłem to może i silikony?
Margarynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 10:07   #4
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Zmywanie silikonów z ...twarzy?

Zmywają się micelami
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 17:19   #5
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Zmywanie silikonów z ...twarzy?

U mnie najlepiej olejkiem myjącym.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 13:37   #6
i_lonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: nie ta bajka
Wiadomości: 331
Dot.: Zmywanie silikonów z ...twarzy?

Cytat:
Napisane przez madlen Pokaż wiadomość
Czy zmywam je z buzi jeśli stosuję żel do mycia twarzy bez SLSów ( Avene Cleanance)? Mimo, że moja skóra jest dość gładka, wciąż mam skłonność do zaskórników, więc podejrzewam silikony Czy coś jeszcze złego mogą robić mojej skórze? Dodam tylko, że wiem ( z wyżej wymienionego linka) jakie są dobre strony silikonów, tylko męczy mnie wizja ich osadzania się na skórze
Pozdrawiam i proszę o odzew, nawet jeśli pytanie wydaje się naiwne- nie jestem biochemiczką i myślę humanistycznie ( czyt. chemiczna ignorantka )
Dziewczyny w wątku o produktach do włosów bez silikonów pisały, że silikony trudno rozpuszczalne w wodzie można zmyć za pomocą szamponów z SLS, podobnie może być w przypadku kosmetyków do cery. Trzeba sprawdzić, jaką wartość ma silikon - czy jest trudno rozpuszczalny czy nie. Radzę poszukać tego wątku na wizazu, jest tam dużo potrzebnych informacji o silikonach i o walce z nimi. Niestety nie pamiętam linka. Skorzystaj z wyszukiwarki.
Pozdrawiam.
i_lonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 07:42   #7
paczusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 424
Zmywanie silikonów z twarzy micelem?

Z góry napiszę ,że zalozylam nowy wątek,ponieważ nie wiedzialam gdzie go dopasowac,(do kremow bb,podkladow,demakijazu,o lejow???)


ale do rzeczy, ciekawi mnie czy kremy bb,podkłady płynne,czyli specyfiki ktore w duzej wiekszosci zawierają silikony mozna zmywac plynem bądź żelem micelarnym.

tzn wiem ,że silikony najlepiej usuwac olejami,wlasnie na ich calkowitym zmywaniu najbardziej mi zalezy,ale czy mozna to zrobic micelem?
__________________

paczusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-22, 16:06   #8
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Zmywanie silikonów z twarzy micelem?

Cytat:
Napisane przez paczusia Pokaż wiadomość
Z góry napiszę ,że zalozylam nowy wątek,ponieważ nie wiedzialam gdzie go dopasowac,(do kremow bb,podkladow,demakijazu,o lejow???)


ale do rzeczy, ciekawi mnie czy kremy bb,podkłady płynne,czyli specyfiki ktore w duzej wiekszosci zawierają silikony mozna zmywac plynem bądź żelem micelarnym.

tzn wiem ,że silikony najlepiej usuwac olejami,wlasnie na ich calkowitym zmywaniu najbardziej mi zalezy,ale czy mozna to zrobic micelem?
Tak, jeśli to są silikony lotne, bądź zmywalne wodą lub łagodnym detergentem. Inne to cięższy kaliber. Dobrze byłoby wiedzieć z czym się ma do czynienia. Kiedyś ktoś na blogu wstawił piękną tabelkę dot. silikonów i ich zmywalności. Pewnie co nieco Ci rozjaśni.
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 19:38   #9
paczusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 424
Dot.: Zmywanie silikonów z twarzy micelem?

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Tak, jeśli to są silikony lotne, bądź zmywalne wodą lub łagodnym detergentem. Inne to cięższy kaliber. Dobrze byłoby wiedzieć z czym się ma do czynienia. Kiedyś ktoś na blogu wstawił piękną tabelkę dot. silikonów i ich zmywalności. Pewnie co nieco Ci rozjaśni.
dziekuję zaraz poszperam moze cos znajdę.
__________________

paczusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:40.