Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-12-04, 16:17   #4801
Maciekfox
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Witajcie już sił nie mam stosowałam Effaclar duo olejek herbaciany mydło węglowe i nic.. mam całą twarz w malutkich krostkach niedoskonałości ;/ twarz czoło bardzo się przetłuszcza no i coraz więcej wysypuje pryszczy , chciałabym udać się na zabieg do kosmetologa . Czy coś jest wiarygodnego ? godnego polecenia ,
Tak, polecam Ci laser chirurgiczny, miałem taki zabieg i to działa, zarówno na naczynka, jak i na trądzik aktywny.
Maciekfox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-04, 17:15   #4802
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Witajcie już sił nie mam stosowałam Effaclar duo olejek herbaciany mydło węglowe i nic.. mam całą twarz w malutkich krostkach niedoskonałości ;/ twarz czoło bardzo się przetłuszcza no i coraz więcej wysypuje pryszczy , chciałabym udać się na zabieg do kosmetologa . Czy coś jest wiarygodnego ? godnego polecenia ,
Trądzikiem zajmują się dermatolodzy, a nie kosmetolodzy
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-04, 20:41   #4803
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: bolące pryszcze

Tak mam zapłacic 180 zł na wizyte 10 min i dostać maść na odczepnego tak leczą lekarze w moim mieście.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-04, 22:24   #4804
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Tak mam zapłacic 180 zł na wizyte 10 min i dostać maść na odczepnego tak leczą lekarze w moim mieście.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To jedz do innego miasta. Trądzik to choroba. Myślisz, że kosmetyczka Ci pomoże? Zrobi Ci zabieg za wspomniane 150zl, każe wrócić za 2-3 tygodnie i będzie z Ciebie ciągnąć kasę, a niekoniecznie będą efekty.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-05, 14:03   #4805
Versace_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 188
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Niestety dermatologia jest u nas w powijakach, nie każdy może wydać 180 zł prywatnie i usłyszeć, że inni pacjenci mają gorszy stan skóry.
Versace_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-07, 16:01   #4806
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
To jedz do innego miasta. Trądzik to choroba. Myślisz, że kosmetyczka Ci pomoże? Zrobi Ci zabieg za wspomniane 150zl, każe wrócić za 2-3 tygodnie i będzie z Ciebie ciągnąć kasę, a niekoniecznie będą efekty.
BYŁAM WCZESNIEJ u dermatologa nie sa to zwykłe pryszcze tylko głebokie zaskórniki nawet ciezko mi okreslić dał radę chodzić na zabiegi maści z antybiotykami nie wiele pomogły dlatego pytam co mam robić ze skórą,
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.

Edytowane przez Disnejova
Czas edycji: 2017-12-07 o 16:04
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-09, 10:37   #4807
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: bolące pryszcze

A jakie badania robicie na trądzik?
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-10, 09:51   #4808
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

ja tez mam juz dosc tradziku, po wyeliminowaniu wszystkich przyczyn ktore kiedys powodowaly u mnie tradzik - walcze z nim juz przez 23 LATA, wiele razy udalo mi sie wygrac na jakich czas - stwierdzilam ze moj obecny tradzik to wina TABLETEK ANTYKONCEPCYJNYCH!!!!

Myslalam ze to przez ogromny stres w pracy, potem stres przez redukcje zatrudnien, potem nowa praca wiec znowu stres, potem myslalam ze silikony w podkladzie (zawsze mnie po tym wysypuje) potem ze dieta, potem ze przez rozdrapywanie krostek (niegdy tego nie robilam wczesniej dopiero po tych tebletkach).

I doszlo do mnie ze to te tabletki sa winne ... jutro wizyta u ginekologa, jak mi nie da nic innego to za miesiac przestaje brac to swinstwo.

Niestety z uwagi na Swiateczny okres w pracy mam zamieszanie i nie chce przestawac teraz. Jak ostatnio mialam krotka przerwe to dostalam takiego dola ze myslalam ze nie wyjde nigdy z lozka.

Takze ciesze sie ze to juz prawie koniec tego zmagania.
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-10, 11:17   #4809
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: bolące pryszcze

Od ilu lat bierzesz tabletki antykoncepcyjne? I skąd w ogóle pomysł, że to one powodują trądzik? Może masz po prostu źle dobrane hormony i wystarczy zmiana na inne tabletki?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-10, 18:19   #4810
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Od ilu lat bierzesz tabletki antykoncepcyjne? I skąd w ogóle pomysł, że to one powodują trądzik? Może masz po prostu źle dobrane hormony i wystarczy zmiana na inne tabletki?
Od 4 lat juz, ale za kazdym razem jak ide dostaje inne, mieszkam w UK gdzie tabletki sa za darmo, ale minus jest taki ze zawsze szukaja tanszych zamiennikow. Te ktore mam obecnie, Zaletta mam od stycznia, tradzik mam mniej wiecej od poczatku marca wiec wszystko by sie zgadzalo.

Tradzik po tabletkach juz mialam jak jeszcze mieszkalam w Polsce, lekarz przepisal mi Harmonet i wysypalo mnie tak strasznie ze nie moglam dotknac twarzy ... wtedy lekarz zmienil mi na plastry Evry i wszystko po 2 miesiacach wrocilo do normy. Ale tutaj nie chca mi przepisac Evry bo moze spowodowac zatory w moim przypadku.

poczytaj sobie w internecie o przypadkach innych dziewczyn - tabletki antykoncepcyjne powoduja pogorszenie tradziku a nawet jego wywolanie ... zwlaszcza te jednoskladnikowe. Wiem cos o tym juz raz sie o tym przekonalam.

Mam tradzik odkad skonczylam 11 lat wiec juz 23 lata i wiem co mowie, znam tez moja skore wiem co jej pomaga. Wiec probowalam wszystkiego co do tej pory mi pomagalo i nic nie zadzialalo wtedy stwierdzilam ze to musi byc od tabletek, zaczelam czytac i nie jestem jedyna ktora ma tradzik po tych wlasnie tabletkach.

Takze jutro wizyta i mam nadzieje ze cos mi zmienia, jak nie to przestaje je brac.
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-10, 18:44   #4811
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: bolące pryszcze

To odezwij się za jakiś czas jak już przestaniesz brać tabletki, ciekawe czy to rzeczywiście pomoże U mnie było wręcz odwrotnie, wyregulowanie hormonów tabletkami poprawiło stan cery
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-10, 18:50   #4812
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
To odezwij się za jakiś czas jak już przestaniesz brać tabletki, ciekawe czy to rzeczywiście pomoże U mnie było wręcz odwrotnie, wyregulowanie hormonów tabletkami poprawiło stan cery
Tez tak mialam jak zaczelam brac Evre ... ale tutaj w UK powiedzieli mi ze dwuskladnikowych tabletek nie dostane (Evra ma dwa hormony) bo mialam po niej skurcze w nogach a to moze oznaczac ze moglabym miec zakrzepy. I niestety na dwuskladnikowe nie mam co liczyc a podobno to one poprawiaja stan cery. Takze sie zastanawiam czy w ogole nie zakonczyc mojej przygody z hormonami.

Odezwe sie za jakis czas i mam nadzieje ze bede miala dobre wiadomosci. Aczkolwiek poprawa stanu cery po zle dobranych tabletkach to moze byc nawet 2 miesiace
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-25, 20:50   #4813
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Minely 2 tygodnie, mam nowe tabletki i cera wydaje mi sie ze sie pogorszyla, nie wiem czy 2 tygodnie to wystarczajaco zeby pogorszyc cere hormonami ... chyba nie, wiec moze to wina diety bo ostatnio w pracy ciagle swiateczne ciasta i ciasteczka i moja cera wyglada gorzej niz zanim zaczelam uzywac retinol. Takze podjelam decyzje ze koniec z tabsami. Mam juz serdecznie dosyc okropnego tradziku, i zerowej ochoty na seks.

Nie wiem co sie stanie w ciagu pierwszego miesiaca, podejrzewam ze cera jeszcze bardziej mi sie pogorszy. Mysle ze juz nie moze byc gorzej wiec zbytnio sie tym nie przejmuje. Gorzej z moimi wlasnymi hormonami. Mam nadzieje ze wszystko szybko wroci do normy i ze za jakies dwa miesiace bede mogla sie pochwalic ladniejsza cera, trzymajcie kciuki
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-28, 15:00   #4814
12nula07
Przyczajenie
 
Avatar 12nula07
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 11
Dot.: bolące pryszcze

Hej, pisalam tutaj kilka lat temu szukajac jakiegos zlotego srodku na tradzik, przez tych pare lat probowalam wielu i czesto drogich rzeczy ale wszystko malo skutkowalo. W koncu znalazlam swoj "zloty srodek" i Wam wszystkim bardzo go polecam bo jest niedrogi, naturalny i nie ma efektow ubocznych. Przesylam zdjecie efektow, pierwsze sprzed kilku miesiecy, drugie sprzed miesiaca i ostatnie sprzed kilku dni. W razie pytan zapraszam na priv
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SPhotoEditor-20180127_172833.jpg (87,5 KB, 59 załadowań)
12nula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-06, 14:06   #4815
d4a0e07713cd688cea68cf08a59a889db1eb2e34
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 6
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

La Roche-posay Effeclar żel do twarzy + krem dla mnie bomba pryszcze znikają bardzo szybko i nie trzeba ich wyciskać
d4a0e07713cd688cea68cf08a59a889db1eb2e34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-06, 15:28   #4816
Daritka12
Przyczajenie
 
Avatar Daritka12
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

W 2 tygodnie cera może się pogorszyć . Dobrze, że skończyłaś z tabsami, nie jestem zwolenniczką hormonów, bo też miałam przez nie problemy. Jeżeli bardzo Ci zależy jednak na nich to możesz spróbować dobrać inne tabletki, ale nie ma nigdy gwarancji ;/. Plastry też nie zapewniają poprawy cery. Ja używałam ich przez długi czas i było ok bez zmian ale jak przestałam je stosować to po miesiącu mnie wysypało i od pół roku już walczę z trądzikiem.
__________________
Miliardy ludzi przychodzą na ten świat i z niego odchodzą - mówi - Ale nigdy nie będzie drugiej takiej jak ty.
Daritka12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-10, 16:54   #4817
truskawkkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4
Dot.: bolące pryszcze

hej o jakim sposobie piszesz? chciałabym się dowiedzieć bo mam ten sam problem. pozdrawiam
truskawkkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-10, 17:16   #4818
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

[1=d4a0e07713cd688cea68cf0 8a59a889db1eb2e34;8115290 6]La Roche-posay Effeclar żel do twarzy + krem dla mnie bomba pryszcze znikają bardzo szybko i nie trzeba ich wyciskać [/QUOTE]

Apteczne serie antytrądzikowe są na słabo nasilony trądzik albo jako profilaktyka po ustabilizowaniu problemu. Z widocznymi, rozległymi zmianami sobie nie poradzą
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-11, 22:05   #4819
salcia40
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 9
Dot.: trądzik,baardzo sucha skóra,swędzeniee... help me

Takie objawy są spowodowane tym co dzieje się w nas ,w środku.Czyli kłaniają się jelita.Zaczęłabym od oczyszczenia jelit a w drugiej kolejności zadziałać dopiero z zewnątrz.
salcia40 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-12, 10:35   #4820
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: trądzik,baardzo sucha skóra,swędzeniee... help me

Cytat:
Napisane przez salcia40 Pokaż wiadomość
Takie objawy są spowodowane tym co dzieje się w nas ,w środku.Czyli kłaniają się jelita.Zaczęłabym od oczyszczenia jelit a w drugiej kolejności zadziałać dopiero z zewnątrz.
Trądzik ma różne podłoża i nie tylko dieta może nim być. Jakby to było takie proste, to wszystkim pomagałoby to samo, a tak nie jest.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-12, 10:41   #4821
ikaxd16
Raczkowanie
 
Avatar ikaxd16
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 301
Dot.: trądzik,baardzo sucha skóra,swędzeniee... help me

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Trądzik ma różne podłoża i nie tylko dieta może nim być. Jakby to było takie proste, to wszystkim pomagałoby to samo, a tak nie jest.
Mi dieta nie pomogła. Ani żadne antybiotyki, maści robione, maści gotowe, kremy, płyny, peelingi, zabiegi, suplementy. Przypadek beznadziejny. Ostatnią deską ratunku izotretynoina. Po 10 latach walki o ładną cere zdecydowałam sie na ten lek. I pojawiła sie nadzieja, że w końcu coś pomoże

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ikaxd16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-15, 10:22   #4822
oDarka92
Przyczajenie
 
Avatar oDarka92
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Czasami tak jest niestety, że próbujemy różnych sposobów i nic nam nie pomaga. Ja zmieniłam sposób odżywania się i jest nieco lepiej, ale nadal nie tak jak powinno być. Tabletek nie chce żadnych brać, ale mam nadzieję, że w końcu znajdę jakiś sposób, bo nawet sam dermatolog już nie wie co polecać
__________________
ożna przypuścić, że wszyscy ludzie mają świadomość, lecz na ogół nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę.
Stanisław Lem
oDarka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-15, 12:30   #4823
ikaxd16
Raczkowanie
 
Avatar ikaxd16
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 301
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez oDarka92 Pokaż wiadomość
Czasami tak jest niestety, że próbujemy różnych sposobów i nic nam nie pomaga. Ja zmieniłam sposób odżywania się i jest nieco lepiej, ale nadal nie tak jak powinno być. Tabletek nie chce żadnych brać, ale mam nadzieję, że w końcu znajdę jakiś sposób, bo nawet sam dermatolog już nie wie co polecać
U mnie było podobnie. Lekarze rozkładali ręce bo juz sami nie wiedzieli co zrobić..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ikaxd16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-21, 01:34   #4824
witam_tina
Raczkowanie
 
Avatar witam_tina
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 63
Dot.: bolące pryszcze

Hej, od kilku lat walczę z trądzikiem, właściwie to od wieku dojrzewania. były różne kuracje od dermatologa, pomagało tylko na chwile. Następnie miałam jakaś specjalną robioną maź. I to pomogło. Wysuszało cerę, ale wyprysków nie było. 3 lata temu przeprowadziłam się do uk. I tu zaczął się koszmar. Nic nie pomaga. Ciagle mi coś wyskakuje. Kosmetyczka tez nic nie wskurała. Były mikoredermabrazje, oczyszczania, kwasy. I komptelnie nic. Nie wiem dlaczego wcześniej nie zrobiłam żadnych badań hormonów. Dopiero teraz o tym pomyślałam. Powiedzcie mi proszę jakie hormony zbadać?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
witam_tina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-09, 21:06   #4825
Lukasz90Lukasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 64
Problem z Cerą // Męzczyzna

Witam Drogie Panie ( i Panowie).

Nie wiem dokładnie od czego zacząć tak naprawdę , ale mam pewien problem,który mi dokucza . Nie mogę poprawić stanu swojej cery na twarzy. Trudno to tak naprawdę jakoś sensownie wytłumaczyć aby było zrozumiałe ale spróboje.

Poniżej wklejam zdjęcia , może nie są jakoś dobrze zrobione ,ale może coś będzie widać , jeśli nie to piszcie to postaram się zrobić nowe w lepszej jakości.

Na twarzy czuje opuchlizne, ciągle mam białe małe krostki (tak jakby za dużo wydzielało się łojotoku) no i mam widoczne małe blizny potrądzikowe,bądź może to nie blizny a zgłębienia.... Dokładniej chodzi o to ,że mam cerę tłustą ( przynajmniej tak mi powiedziała kosmetyczka) , cały czas się świece na czole no i w młodości miałem dość spory trądzik po którym teraz są blizny. Niekiedy ( a szczególnie jak zaczynam kombinować z kosmetykami ) wychodzą mi pojedyncze "syfy" no i ta twarz nie wygląda za ciekawie. Czasami jest również czerwona w niektórych miejscach

Chciałbym bardziej rozjaśnić i wygładzić tą cerę ,aby wyglądała bardziej świeżo,zminimalizować blizny ,pytanie tylko czy da się to zrobić jakimiś kosmetykami czy też powinienem się udać na jakieś zabiegi do kliniki medycyny estetycznej no i pytanie na co dokładnie i czy faktycznie pomoże. A może zacząć używać jakiegoś pudru ,bądź kremów matujących w niewielkich ilościach aby wygładzić cere ? Sam już nie wiem dlatego piszę o pomoc.

Używam serii kosmetyków z Loreal Men , i co prawda skóra już się do nich przyzywczaiła i nic nowego nie wyskakuje. Aczkolwiek niedawno chciałem "poeksperymentować" i kupiłem kosmetyki z serii No7, niestety po kilku dniach używania kremu na dzień do twarzy , skóra zaczęła się jeszcze gorzej świecić i być bardziej czerwona ,oraz "syfów" było więcej. Dlatego też wróciłem do swoich starych kosmetyków. Staram się 2x do roku iść na zabieg mikrodermobrazji do kosmetyczki.

W dodatku dodam ,że przez ostatnie 8 lat paliłem więc wiem,że też to miało destrukcyjny wpływ na moją cere , kilka razy zdarzyło mi się używać solarium , dlatego wiem,żeby odnowić tą cerę będzie to praktycznie niemożliwe ,chyba że zabiegowo....

Co do diety i tego co jem to wydaje mi się ,że jem w miare zdrowo (ćwicze dużo na siłowni i inne spory) dlatego dbam również o diete. Z tego też powodu nie wydaje mi się ,że cera taka jest poprzez diete ...ale może ??

Dlatego też jeśli macie jakieś fajne pomysły / porady to proszę bardzo o odpowiedzi ,może dzięki Wam uda mi się poprawić cerę.
Z góry bardzo dziękuje i jeżeli są jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Pozdrawiam







https://☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/7bc9d29545fcb.jpg.html
Lukasz90Lukasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-10, 11:27   #4826
Osleidis
Rozeznanie
 
Avatar Osleidis
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zza kurtyny
Wiadomości: 867
Dot.: Problem z Cerą // Męzczyzna

Idź do dermatologa, powiedz o problemie. Dobierze jakiś specyfik. Ja używałam Epiduo, wprawdzie z innymi lekami, bo leczyłam trądzik, ale ta maść super wygładziła mi twarz.
Osleidis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-10, 11:40   #4827
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Problem z Cerą // Męzczyzna

Te blizny potrądzikowe nie są wielkie, ale jeśli bardzo Ci przeszkadzają, to tylko medycyna estetyczna coś tu pomoże, kosmetyki dostępne dla masowego klienta są za słabe na takie problemy.

Łojotok to problem tylko do maskowania. Moim zdaniem lepiej się sprawdzają regularnie używane bibułki matujące. Kosmetyki matujące raz, że często wysuszają (co wo efekcie powiększa łojotok, bo skóra się broni), dwa że przy mocno nasilonym łojotoku (czyli skóra jest tłusta po około 2 godzinach od poprzedniego matowienia) są w ogóle nieskuteczne.
Przy łojotoku najlepiej też unikać kosmetyków typu kremy, a w zamian stosować żele, żelo-kremy, emulsje, wodne sera.

Rozjasnic cerę akurat da się kosmetykami. Trzeba szukać tych z konkretnymi składnikami aktywnymi, które rozjaśniają i poprawiają koloryt, to są np: witamina C, niektóre kwasy, arbutyna. Tutaj przeczytasz więcej na ten temat KLIK


Co do zapychania, to to jest kwestia indywidualna. Jeśli ten żel L'oreal to ten produkt KLIK, to wiele osób nazwałoby jego skład fatalnym pod kątem potencjalnego zapychania (silikony, caprylic/capric trigliceride), a Ty piszesz, że Ci pasuje.
Jako No 7 wyskakuje mi tylko jakaś seria z angielskiego Bootsa, a więc raczej mało będzie o niej opinii w polskojęzycznym internecie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-10, 16:43   #4828
Lukasz90Lukasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 64
Dot.: Problem z Cerą // Męzczyzna

Cytat:
Napisane przez Osleidis Pokaż wiadomość
Idź do dermatologa, powiedz o problemie. Dobierze jakiś specyfik. Ja używałam Epiduo, wprawdzie z innymi lekami, bo leczyłam trądzik, ale ta maść super wygładziła mi twarz.
Dzięki za odpowiedź, problem w tym,że nie mieszkam w Polsce a w Anglii i tutaj dermatolodzy że tak powiem bardzo lekceważą sobie swój zawód, więc szkoda marnować na nich pieniędzy.

Cytat:
Te blizny potrądzikowe nie są wielkie, ale jeśli bardzo Ci przeszkadzają, to tylko medycyna estetyczna coś tu pomoże, kosmetyki dostępne dla masowego klienta są za słabe na takie problemy.

Łojotok to problem tylko do maskowania. Moim zdaniem lepiej się sprawdzają regularnie używane bibułki matujące. Kosmetyki matujące raz, że często wysuszają (co wo efekcie powiększa łojotok, bo skóra się broni), dwa że przy mocno nasilonym łojotoku (czyli skóra jest tłusta po około 2 godzinach od poprzedniego matowienia) są w ogóle nieskuteczne.
Przy łojotoku najlepiej też unikać kosmetyków typu kremy, a w zamian stosować żele, żelo-kremy, emulsje, wodne sera.

Rozjasnic cerę akurat da się kosmetykami. Trzeba szukać tych z konkretnymi składnikami aktywnymi, które rozjaśniają i poprawiają koloryt, to są np: witamina C, niektóre kwasy, arbutyna. Tutaj przeczytasz więcej na ten temat KLIK


Co do zapychania, to to jest kwestia indywidualna. Jeśli ten żel L'oreal to ten produkt KLIK, to wiele osób nazwałoby jego skład fatalnym pod kątem potencjalnego zapychania (silikony, caprylic/capric trigliceride), a Ty piszesz, że Ci pasuje.
Jako No 7 wyskakuje mi tylko jakaś seria z angielskiego Bootsa, a więc raczej mało będzie o niej opinii w polskojęzycznym internecie.
Również dziękuje za odpowiedź,aktualnie od kilku miesięcy używam żelu do twarzy ,ale nie tego co podałaś/eś tylko pomarańczowego

http://ecsmedia.pl/c/l-oreal-paris-m...xt51898754.jpg



Jeśli natomiast chodzi o zabiegi medycyny estetycznej , to jakieś konkretne ? czy po prostu iśc i się skonsultować i ktoś mi dobierze odpowiedni zabiegi ?

Pozdrawiam
Lukasz90Lukasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-10, 18:28   #4829
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Problem z Cerą // Męzczyzna

Codzienna pielęgnacja nie jest taka prosta jak mogłoby się wydawać.
Nie ma jednego kremu, który działa na wszystkie problemy skórne. Często produkty z jednej linii są dedykowane konkretnemu problemowi, a i to nie zawsze tylko się nazwą ogólnopielęgnacyjnymi. Jak coś jest od wszystkiego to zapewne jest do niczego



Paradoksalnie cera może ci się nadmiernie przetłuszczać dlatego, że jest niewłaściwie nawilżona i w ten sposób broni się przed przesuszeniem. Przyczyną mogą być niedostatecznie mocno nawilżające kosmetyki lub takie zbyt agresywnie oczyszczające skórę. Takie nadmierne przesuszenie zbyt agresywnymi kosmetykami może też prowadzić do zapychania się porów i powstawania trądziku.



Żel, który podałeś jako drugi składnik w składzie ma alkohol, więc bardzo możliwe, że to on w dużej mierze odpowiada za nadmierne przetłuszczanie twojej cery. Jeżeli po umyciu twarzy czujesz ściągnięcie na skórze albo, że jest zbyt tępa, szorstka to jest to sygnał, że dany kosmetyk jest "za mocny".


Nie chcę ci podawać gotowej pielęgnacji, bo każdy ma inną skórę i może inaczej reagować na dany produkt. Chodzi przede wszystkim o podejście do kwestii pielęgnacji, żeby obserwować jak się na co reaguje. Sama mam cerę problematyczną, bo z jednej strony skrajnie tłustą w strefie T, a z drugiej przesuszającą się na policzkach. Do tego wrażliwą i z początkiem trądziku różowatego.
Stawiam przede wszystkim na nawilżenie i delikatne oczyszczanie. Kiedyś używałam mocno oczyszczających kosmetyków, na bazie alkoholu właśnie, bo wydawało mi się, że tylko one poradzą sobie z moją bardzo tłustą skórą. Tylko jej szkodziłam, a ona broniła się przetłuszczając się jeszcze mocniej.
Rano oczyszczam twarz żelem myjącym (ale nie takim na bazie alkoholu), do tej pory najlepiej sprawdziły mi się z serii Effaclar z La Roche Posay i Dermablend z Vichy. Następnie spryskuję twarz tonikiem żeby przywrócić jej naturalne pH, takie małe coś sprawia też, że kremy wchłoną się w głębszą warstwę skóry.
Jak tonik wyschnie to nakładam lekki krem nawilżający raczej o konsystencji żelowej, bo mniej obciążają skórę i wolniej się po takich konsystencjach wyświecam. Najlepiej sprawdzały mi się produkty z Cliniqe moistere surge (opcja najdroższa), żel aloesowy Holika Holika (chyba najlepszy z tego wszystkiego, co do tej pory używałam), Vichy (ten z kolei nie polubił się z moim podkładem, ale to u ciebie raczej nie jest problemem?). Wciąż szukam idealnego kremu, który jednocześnie będzie mocno nawilżał i długo trzymał mat, bo generalnie w ciągu dnia muszę sięgać po bibułki. Ale znacznie mniej niż kiedyś.
Wieczorem dokładnie oczyszczam twarz z makijażu (podejrzewam, że ten krok też cię nie interesuje) oraz z zanieczyszczeń z całego dnia. Najlepiej sprawdza się u mnie oczyszczanie dwustopniowe - najpierw kosmetykiem bardziej tłustym (np. olejkiem myjącym, płynem micelarnym), a następnie takim na bazie wody (delikatny żel). Jest to prosta chemia - tłuszcz z wodą się nie łączą, a na twarzy osadzają się zanieczyszczenia różnego rodzaju i konsystencji. W ten sposób mogę faktycznie pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń.
Potem znowu tonik wzbogacony przeze mnie w olejki (aktualnie jestem fanką herbacianego i z dzikiej róży) i w zależności od stanu mojej skóry - albo kosmetyk typowo przeznaczony do walki z niedoskonałościami czy trądzikiem (Effaclar duo+ z La Roche Posay) albo mocny, bogaty nawilżacz, często o ciężkiej lub tłustej konsystencji, bo wieczorem to mogę się już świecić od cięższego kremu (Miya mypower elixir).


Generalnie szukaj kosmetyków, które mają składniki aktywne. Czytaj składy i sprawdzaj czy krem faktycznie ma coś co może które pielęgnować czy składa się tylko z "nośnika", który siedzi na skórze. Ja z góry odrzucam wszystko, co ma parafinę, bo ona mnie zapycha i wysusza oraz to, co ma alkohol wysoko w składzie.



Poza tym warto na co dzień używać filtrów przeciwsłonecznych. Słońce ma to do siebie, że nie służy naszej skórze - wysusza ją, przyspiesza proces starzenia, jeżeli masz jakieś niedoskonałości to one mają tendencję do "wchłaniania" większej ilości słońca przez co powstają długo utrzymujące się przebarwienia nawet po zniknięciu nieprzyjaciela, a na opalonej skórze ogólnie mocniej widać blizny.



Blizny po trądziku mogą spłycić zabiegi złuszczające na bazie kwasów - bez pomocy kosmetyczki się nie obejdzie.


Jeżeli rzucasz palenie to stan twojej skóry może się pogorszyć, ale potraktuj to jako etap przejściowy. Jeżeli nadal palisz to raczej nie spodziewaj się cudów.

Edytowane przez Cytokina
Czas edycji: 2018-06-10 o 18:31
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 21:51   #4830
Lukasz90Lukasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 64
Dot.: Problem z Cerą // Męzczyzna

Cytokina dzięki za obszerną odpowiedź. Palenie porzuciłem rok temu i nie wracam do niego.

Co do składów kosmetyków , musiałbym się na nich znać ,aby wiedzieć który składnik działa dla mnie dobrze ,a który nie. Będę próbował odstawiać po kolei rzeczy i zobaczymy co z tego wyjdzie .
Tonik mam bez alkoholu ,ale zwykły . A krem w vitaminą C na dzień i na noc z właśnie serii Loreal men.
Lukasz90Lukasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-16 18:04:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:44.