Rana, która nie chce się goić. Co robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-16, 08:53   #1
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 040
Question

Rana, która nie chce się goić. Co robić?


Jakiś czas temu na skórze zrobiła mi się wypukłość, pod którą ewidentnie zebrała się ropa. Przez długi czas próbowałam wysuszyć ją różnymi specyfikami (Davercin, Duac, Fucidin, płyn wysuszający z apteki) - zero efektów.

Parę dni temu wpadłam na "genialny" pomysł - skórę nakłułam odkażoną igiełką i zaczęłam wyciskać, to co pod nią siedziało, czyli przezroczysty płyn. Po "zabiegu" odkaziłam to miejsce Davercinem (piekło jak nie powiem co) i zostawiłam.
Utworzył się dość rozległy, brązowy strup, pod którym po kilku dniach zebrała się gęsta, żółtawa ropa (mam nadzieję, że nie czyta tego nikt, kto właśnie je).
Oczywiście próbowałam ją stamtąd delikatnie usunąć, ale przy oczyszczaniu odszedł cały strup.

Efekt można podziwiać na zdjęciu. Zrobiła się dość rozległa rana, z której ciągle leci coś przezroczystego. Krwi nie ma prawie w ogóle. I tutaj jest problem - rana nie chce się zasklepić, a co za tym idzie goić.

Jak do tej pory smarowałam ją tylko Pudrodermem (białe ślady w środku rany to jego pozostałości), ale widzę, że on nic nie pomaga.

Zatem mam pytanie: czym powinnam to smarować, a czym absolutnie nie? Sama boję się kombinować, żeby nie popalić sobie skóry i nie nabawić się blizny.

Będę wdzięczna za wszelkie rady
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg rana.JPG (43,4 KB, 659 załadowań)
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 09:38   #2
cattarina
Rozeznanie
 
Avatar cattarina
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 502
Dot.: Rana, która nie chce się goić. Co robić?

Spróbuj maść Tormentiol -ona jest na trudno gojące się rany. No i nie dłub już tam nic przy tym
cattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 09:43   #3
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Rana, która nie chce się goić. Co robić?

a ja właśnie jadłam to odnośnie Twoich obaw z nawiasu
żyję

też mi się wydaje, żeby maścią przyspieszającą gojenie spróbować i nie dłubać nic. jeśli po ok 3 dniach dalej będzie żywe mięcho to do lekarza.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 09:46   #4
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Rana, która nie chce się goić. Co robić?

możesz użyć dermatolu- wysusza i dezynfekuje. ale nie zwlekałabym z wizytą u lekarza.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 10:02   #5
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 040
Cool Dot.: Rana, która nie chce się goić. Co robić?

Dziękuję pięknie za wszystkie odpowiedzi

wersta: tu nie o życie chodzi, a o żołądek i zwracanie spożywanego posiłku

Poczytam sobie później o tym Dermatolu. Tormentiol gdzieś się u mnie walałał jakieś 5 lat temu, więc jak już to trzeba będzie zaopatrzyć się w nowszy

Będę smarować kilka dni, a jak nic się nie zmieni na lepsze, to do dermatologa... ale niestety wizja przyznawania się do własnej głupoty nie napawa zbytnim optymizmem.

Tak się jeszcze zastanawiam nad maścią ichtiolową. Kiedyś, jak wdało mi się zakażenie, to pomogła...
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 10:05   #6
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Rana, która nie chce się goić. Co robić?

maść ichtiolowa to na wyciąganie zawartości na wierzch (np. przy wrzodzie ). to chyba w gojeniu nie pomoże.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 11:07   #7
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Rana, która nie chce się goić. Co robić?

Zdecydowanie maść ICHTIOLOWA. Powoduje pęknięcie czopu ropnego, przez co łatwiej potem z tym coś zrobić. W dodatku o wiele lepiej się goi. Ja ją stosuję na noc. Nakładam i zaklejam plastrem, żeby nie pobrudzić pościeli, bo maść ma ochydny kolor. Zaskoczyła mnie cena 2zł za dosyć dużą tubę Specjalnie pytałam się mojego wykładowcy od surowców naturalnych i ziołolecznictwa, co by było najlepsze i potwierdził, że właśnie ta maść
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-16, 11:54   #8
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Rana, która nie chce się goić. Co robić?

Cytat:
Napisane przez ...:::oblabobla:::... Pokaż wiadomość
Zdecydowanie maść ICHTIOLOWA. Powoduje pęknięcie czopu ropnego, przez co łatwiej potem z tym coś zrobić. W dodatku o wiele lepiej się goi. Ja ją stosuję na noc. Nakładam i zaklejam plastrem, żeby nie pobrudzić pościeli, bo maść ma ochydny kolor. Zaskoczyła mnie cena 2zł za dosyć dużą tubę Specjalnie pytałam się mojego wykładowcy od surowców naturalnych i ziołolecznictwa, co by było najlepsze i potwierdził, że właśnie ta maść

a pryszcze też goją się szybciej? jak jakiś mi wykoczy zamalowuję go na noc zieloną glinką - szybciej ginie, ale ta maść może jednak lepiej zadziała?

maść ichtiolowa ma kolor kupy niestety
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 14:25   #9
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 040
Dot.: Rana, która nie chce się goić. Co robić?

Cytat:
Napisane przez ...:::oblabobla:::... Pokaż wiadomość
Zdecydowanie maść ICHTIOLOWA. Powoduje pęknięcie czopu ropnego, przez co łatwiej potem z tym coś zrobić. W dodatku o wiele lepiej się goi. Ja ją stosuję na noc. Nakładam i zaklejam plastrem, żeby nie pobrudzić pościeli, bo maść ma ochydny kolor. Zaskoczyła mnie cena 2zł za dosyć dużą tubę Specjalnie pytałam się mojego wykładowcy od surowców naturalnych i ziołolecznictwa, co by było najlepsze i potwierdził, że właśnie ta maść
Mogę potwierdzić Parę miesięcy temu podczas wycinania skórek wdało mi się zakażenie. Bolało jak cholera, wyglądało jeszcze gorzej. Wszyscy mówili, że tylko zdjęcie paznokcia może w tym przypadku pomóc. A ja się uparłam i smarowałam maścią ichtiolową, i wszystko najpierw wyszło, a później pięknie się zagoiło.

Także mam nadzieję, że i w tym przypadku się na niej nie zawiodę. Żałuję tylko, że dopiero dziś na to wpadłam...

wersta: zdaje się, że gdzieś tu się przewinął wątek o maści ichtiolowej. Może w nim znajdziesz wypowiedzi dziewczyn, które próbowały jej na trądzik...
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.


Edytowane przez Laity
Czas edycji: 2007-04-16 o 16:46
Laity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 23:36   #10
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Rana, która nie chce się goić. Co robić?

Tą maść można ładować na wszystko, co się źle goi Wciąż nie mogę w to uwierzyć, ale ona serio działa Faktycznie kolor kupy odstrasza, ale wole spać ze specyfikiem kupo-podobnym na twarzy niż chodzić z gwiezdnymi konstelacjami

Edit: wyczytałam właśnie,że ona barwi skórę, ale ja tego u siebie nie zauważyłam
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 20:16   #11
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 040
Smile Dot.: Rana, która nie chce się goić. Co robić?

Cytat:
Napisane przez ...:::oblabobla:::... Pokaż wiadomość
Edit: wyczytałam właśnie,że ona barwi skórę, ale ja tego u siebie nie zauważyłam
U mnie trochę zabarwiła, skóra wyglądała jakby była sina. Ale po dłuższym czasie koloryt wrócił do normy.
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-21, 12:55   #12
ewelina121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: okolice leszna
Wiadomości: 223
Dot.: Rana, która nie chce się goić. Co robić?

polecam masc do kupienia w aptece za 3 zl... tribriotic- jest naprawde dobry na takie niegojace sie rany...
ewelina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-21, 13:42   #13
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 040
Smile Dot.: Rana, która nie chce się goić. Co robić?

Cytat:
Napisane przez ewelina121 Pokaż wiadomość
polecam masc do kupienia w aptece za 3 zl... tribriotic- jest naprawde dobry na takie niegojace sie rany...
dziękuję za odpowiedź

Muszę powiedzieć, że maść ichtiolowa jest naprawdę świetna - poradziła sobie w 3 dni!!! Wyciągnęła to, przez co rana nie mogła się zasklepić i na dzień dzisiejszy wszystko się goi.

Teraz mam właśnie zamiar smarować ją albo Tribiotic'iem, albo Alantanem Plus, aby zredukować zaczerwienienie i bliznę do minimum.

Ehhh, nie ma to jak Wizaż...
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 10:31   #14
xxjustixx
Raczkowanie
 
Avatar xxjustixx
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 177
Dot.: Rana, która nie chce się goić. Co robić?

Jeśli z rany saczy się płyn i nie da sie jej posmarowac bo tak jakby rozwarstwiała kremy to znaczy że pewnie jest to jakieś bakteryjne zakażenie dobry jest na to beneocin taką dezynfekujacą maść można kupić w saszetkach w aptece za około 1,50 która właśnie zawiera ten składnik.Tormentiol jest dobry przy rankach nie zakazonych dobrze goi a jak już wyleczysz ranke dobrze jest smarowac ją wit e w kapsułkach i maścia z wit A wtedy nie pozostanie az tak widoczna blizna.
xxjustixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 10:29   #15
samanta00
Wtajemniczenie
 
Avatar samanta00
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Heaven And Hell.:)
Wiadomości: 2 746
Dot.: Rana, która nie chce się goić. Co robić?

Dziewczyny mam poważny problem. Jak rozpoznać czy rana nadaje się do szycia? Wczoraj wywinęłam takiego orła, że teraz mam pół twarzy spuchniętej i sinej, a do tego rozciętą dolną wargę i nad górną taką dość poważną ranę z której mocno sączy się ropa. Zastanawiam się czy to się samo zagoi? A tak przy okazji orientujecie się jakie są domowe sposoby na przyspieszenie gojenia siniaków? Apteki dziś zamknięte więc żadnej maści nie kupie.
__________________
"Tam Gdzie Nie Ma Nic,Wszystko Się Zaczyna (...)"

"Nigdy Nie Jest Za Późno...Zacząć Tak Jak Chce Się Żyć..."
samanta00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 12:29   #16
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 040
Dot.: Rana, która nie chce się goić. Co robić?

Cytat:
Napisane przez samanta00 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam poważny problem. Jak rozpoznać czy rana nadaje się do szycia? Wczoraj wywinęłam takiego orła, że teraz mam pół twarzy spuchniętej i sinej, a do tego rozciętą dolną wargę i nad górną taką dość poważną ranę z której mocno sączy się ropa. Zastanawiam się czy to się samo zagoi? A tak przy okazji orientujecie się jakie są domowe sposoby na przyspieszenie gojenia siniaków? Apteki dziś zamknięte więc żadnej maści nie kupie.
Jeżeli rana jest dosyć głęboka to lepiej wybrać się na pogotowie. Oni sami zobaczą co i jak, i zdecydują co robić.

Co do siniaków - może okłady z lodu coś pomogą...
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 11:18   #17
lena138
Przyczajenie
 
Avatar lena138
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 4
Dot.: Rana, która nie chce się goić. Co robić?

Mam dość podobny problem, jedynie przyczyna trochę inna. Wczoraj byłam na drugim z kolei zabiegu z kwasem migdałowym. Efekty jakieś sa, ale to na policzkach. Jednak przed samym zabiegiem wyskoczyła mi koło nosa taka czerwona kulka, bez żółtego czubka. Wczoraj jednak ruszyłam ja i wycisnęłam zawartość i zrobiła się rana, trochę sina, trochę czerwona i bardzo nieestetyczna... Smarować to tymi maściami co były wspomniane na forum? Np. ta maścia ICHTIOLOWA?? Nie wiem co robić:/
lena138 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 08:36   #18
szonja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 524
Dot.: Rana, która nie chce się goić. Co robić?

Ja bym to potraktowała jakimś biologicznym opatrunkiem, który ułatwi gojenie przez ziarninowanie. twarz to ważna sprawa, nie wolno dopuścić do tego aby potem została jakakolwiek blizna.
szonja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 18:39   #19
oska_m
Raczkowanie
 
Avatar oska_m
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 399
Dot.: Rana, która nie chce się goić. Co robić?

...
__________________

05.05.2012

Edytowane przez oska_m
Czas edycji: 2012-09-03 o 09:38
oska_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:04.