Kosmetyki na wakacjach i w podrózy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-21, 10:29   #1
werrrcia9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2

Kosmetyki na wakacjach i w podrózy


Hej, hej dziewczyny


Nie wiem czy pisze w dobrym dziale, jeżeli nie to proszę o przeniesienie.

Piszę do Was zapytanie dot. wyjazdu w góry (konkretnie Tatry-Zakopane)

Rok temu razem ze znajomymi byliśmy w Tatrach, podróżowaliśmy przez 11 godzin w pociągu. Moja cera ma skłonności do wyprysków ( jestem po kuracji antybiotykami, żelami) jak i jest bardzo alergiczna, nie może być wysuszana produktami ostrymi, z alkoholem, ale dokładnie oczyszczana. Na codzień nie używam podkładu, nakładam tylko krem i ewentualnie korektor na wypryski czy przebarwienia,blizny. W zeszłym roku przez podróz w pociągu, przez piesze wycieczki moja skóra wyglądała jak totalny dramat :/ na czole nie było chyba miejsca w którym nie byłoby wyprysku, mój chłopak stwierdził, że nigdy nie widział mojej skóry w tak złym stanie.
Za 2 tygodnie wybieramy się ponownie do Zakopanego również pociągiem i chciałabym uniknąć tego koszmaru z przed roku.

Czy mogłybyście polecić mi kosmetyki, chusteczki nawilżone w podróży/kremy/żele/ które u Was się sprawdziły?
werrrcia9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 11:34   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Kosmetyki na wakacjach i w podrózy

Pociąg to masa bakterii. Zabierz ze sobą koniecznie żele do mycia rąk bez wody np. Carex, chusteczki antybakteryjne Cleanic też polecam (są w wersji Travel Pack, są zapachowe, na upały fajne są też Ice Cooling-chłodzące).
Poza tym problemy ze cerą to może być kwestia innej wody dlatego polecam zabrać płyn micelarny. Ja mam teraz z Bielendy. Albo gotuj wodę do mycia twarzy.
Poza tym jeśli piesze wycieczki to krem z filtrami i puder transparenty.
Jeśli nie używasz pudru to skóra się poci i to podrażnia, a promienie słoneczne też dodatkowo drażnią. Ja teraz latem używam kremu SVR defense ant-age i matuję go pudrem transparentnym Catrice Prime and fine i to bardzo fajne połączenie.
Krem musisz dobrać do swojej cery, jeśli masz tłustą lub mieszaną to szukaj emulsji, może Vichy Soleil Ideal w wersji matowej? No i puder na pewno. I może chusteczki matujące do tego?
Na pewno podstawa to unikanie bakterii z pociągu przenoszonych na twarz. Czyli podstawa to czyste ręce, czysta komórka (można taką chusteczką Cleanic przetrzeć), czysta torebka czy plecak bo co masz w podróży na rękach to masz potem na twarzy i stąd te wypryski. A pociągi to w Polsce jednak masa brudu i stąd te problemy.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 12:38   #3
monioras
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 92
Dot.: Kosmetyki na wakacjach i w podrózy

ja jeszcze dopiszę wodę termalną do orzeźwiania twarzy
monioras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-24 13:38:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:17.