Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III - Strona 83 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie Porady i dyskusje na tematy związane z profilaktyką, rozpoznawaniem, przebiegiem i leczeniem chorób człowieka. Pamiętaj: porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza i ma jedynie funkcję informacyjną!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-03-21, 11:05   #2461
slodyczarka
Przyczajenie

Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Niższa wartość fT4 w stosunku do fT3 może świadczyć o długotrwałej niedoczynności. Czyli całkiem możliwe, że w przeszłości miałaś epizod zapalenia tarczycy. Może było to Hashimoto, a teraz przeciwciała się uspokoiły.

Dzięki za odpowiedź! Ja jestem kompletnie zielona w tym temacie. W kwestii możliwego Hashimoto- można się z tego wyleczyć? Czy nadal mogę je mieć?
slodyczarka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 13:07   #2462
Adrianna_8
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez slodyczarka Pokaż wiadomość

Niższa wartość fT4 w stosunku do fT3 może świadczyć o długotrwałej niedoczynności. Czyli całkiem możliwe, że w przeszłości miałaś epizod zapalenia tarczycy. Może było to Hashimoto, a teraz przeciwciała się uspokoiły.

Dzięki za odpowiedź! Ja jestem kompletnie zielona w tym temacie. W kwestii możliwego Hashimoto- można się z tego wyleczyć? Czy nadal mogę je mieć?
Mozesz jeszcze dostac Hashimoto. Farmakologicznie tego nie wyleczysz.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 12:59   #2463
klada
Zakorzenienie

Hej, też się leczę od dwóch lat na niedoczynność.
U mnie ostatnio nastąpił przełom- niby miałam przez ten czas hormony w normie, ale na każdej wizycie kontrolnej mówiłam, że nie czuję się w 100% idealnie. Mam pracę biurową, a mimo to wracałam z pracy zmęczona, musiałam się zdrzemnąć. Dodatkowo zaparcia, sucha, wręcz boląca skóra, problemy z koncentracją, odczuwanie zimna. Niby nic, ale wszystko razem było dosyć uciążliwe. Od początku mojej choroby biorę Letrox 50.
Na ostatniej wizycie lekarz stwierdził, że niby mam w normie hormony, lecz można spróbować jeszcze trochę je zbić i zaproponowała takie rozwiązanie:
w jeden dzień brać dawkę 50, a na drugi dzień 75, w trzeci 50 i tak w kółko.

I powiem wam, że chyba to było to, w końcu czuję, że zaczynam żyć na 100%. W końcu. Dziwne uczucie być w pełni sił po pracy, aż do wieczora.
Hiszpański A1

Włosomaniaczka

Edytowane przez klada
Czas edycji: 2017-03-22 o 13:06
klada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 18:39   #2464
masha2552
Przyczajenie

Hej dziewczyny, dzisiaj otrzymałam wyniki i są one następujące:

TSH 3,136 mU/L (norma 0,550 — 4,780)
ft4 1,31 ng/dL (norma 0,89 — 1,76)
ft3 3,85 pg/mL (norma 2,30 — 4,20)

Czyli z podanych norm wynika, że wszystko jest w porządku? Czy jednak TSH powinno być mniejsze?
Dodam, że mam 25 lat.
masha2552 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 07:24   #2465
macmiki
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez masha2552 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, dzisiaj otrzymałam wyniki i są one następujące:

TSH 3,136 mU/L (norma 0,550 — 4,780)
ft4 1,31 ng/dL (norma 0,89 — 1,76)
ft3 3,85 pg/mL (norma 2,30 — 4,20)

Czyli z podanych norm wynika, że wszystko jest w porządku? Czy jednak TSH powinno być mniejsze?
Dodam, że mam 25 lat.
Powinno być koło 1.
macmiki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 08:07   #2466
jxde
Raczkowanie

Dzieńdoberek!

Powiem szczerze, że czuję się dobrze, odzyskałam trochę witalności i sił do pokonywania życiowych trudności. Mam wrażenie, że to placebo, bo nie sądzę, żeby to wszystko stało się tak szybko, ale tak, w końcu jest OK!
Wyszłam do ludzi, do znajomych, których opuściłam na dość długi czas. Zaczęłam dbać o siebie, swoją dietę (którą zawsze trzymałam w garści).

Niedoczynności, Ty niewdzięcznico!

A wy jak się czujecie, kochane?
jxde jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 19:46   #2467
Adrianna_8
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jxde Pokaż wiadomość
Dzieńdoberek!

Powiem szczerze, że czuję się dobrze, odzyskałam trochę witalności i sił do pokonywania życiowych trudności. Mam wrażenie, że to placebo, bo nie sądzę, żeby to wszystko stało się tak szybko, ale tak, w końcu jest OK!
Wyszłam do ludzi, do znajomych, których opuściłam na dość długi czas. Zaczęłam dbać o siebie, swoją dietę (którą zawsze trzymałam w garści).

U mnie ostatnio też się wszystko unormowało i jest idealnie .

Stary 2017-03-23, 20:02   #2468
Sutailje
Wtajemniczenie

Cytat:
Dzieńdoberek!

Zmęczona. Ledwo siedzę w pracy, a jeszcze dokucza mi kręgosłup

Cele na 2017:
minimum -10 kg
ćwiczę 3 razy w tygodniu
jem 4 razy dziennie bez słodkości.
Sutailje jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 07:51   #2469
liven
Zakorzenienie

Cytat:
Dzieńdoberek!

Podczytuję Was od niedawna, ale w końcu muszę się odezwać
Miesiąc temu wyniki jasno wskazały na niedoczynność, za dwa tygodnie mam pierwszą wizytę u endokrynologa i cały czas zastanawiam się jak przebiegnie u mnie leczenie, czy wszystko będzie w porządku, ale czytając Twoją wiadomość, wierzę, że wszystko przebiegnie bez komplikacji.
liven jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 21:11   #2470
Brook
Zakorzenienie

Dziewczyny dzis 4 dzien leczenia, juz drugiego dnia zauwazylam ze mam mała biegunke ... i tak kazdego dnia- miałyscie tak moze? minie mi to? czy powinnam zmienic lek na inny?

Brook jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-25, 02:40   #2471
Adrianna_8
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
Dziewczyny dzis 4 dzien leczenia, juz drugiego dnia zauwazylam ze mam mała biegunke ... i tak kazdego dnia- miałyscie tak moze? minie mi to? czy powinnam zmienic lek na inny?
To może być czysty przypadek . Nie panikuj

Stary 2017-03-25, 06:22   #2472
damdalena
Raczkowanie

Cytat:
Jeżeli zażywasz Euthyrox, to spróbuj zamienić na Letrox. Ten pierwszy zawiera laktozę i może czasem powodować takie różne problemy.
damdalena jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-25, 07:32   #2473
gwiazdka93
Zakorzenienie

Cytat:
Albo przypadek, albo musisz to przeczekać. W niedoczynności tarczycy metabolizm zwalnia, Euthyrox go pobudza, stąd możliwa jest biegunka. Ale i do tej sytuacji organizm się przyzwyczai
Stary 2017-03-25, 17:08   #2474
Brook
Zakorzenienie

Adrianna chyba nie przypadek, dzis nie wielam tabletki i nic nie mam takiego. Co do leku nie wiem czy moj ma laktoze bo sklad jest po niemiecku...
biore L thyrox hexal 25

Stary 2017-03-25, 18:08   #2475
Magda8585
Przyczajenie

Cytat:
Ja też miałam pierwsze dwa dni i potem przeszło

---------- Dopisano o 19:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:01 ----------

Dziewczyny macie problem z brzuchem? U mnie oprócz suchej skóry to zmora. Całe życie miałam niedowage. Przy wzroście 165 ważyłam w porywach 5 kg. Średnio 46-47-48. Teraz mam właśnie 47-48 kg ale brzuch mam wielki...juz od jakiegoś czasu zauważyłam. Czasem są delikatne zaparcia albo rzadsze odwiedzanie toalety niż kiedyś. Nigdy się nie odchudzalam, jadłam wszystko. Zdrowo i niezdrowo,po prostu to na co miałam ochotę. Staram się ćwiczyć 3-4 razy w tygodniu. Zaczęłam tez pić siemie lniane. Ale codziennie patrze na swój brzuch i chce mi się płakać. ..nawet rano na czczo jak go nie wciagne to wyglądam jak w ciąży. .. to chyba przez hormony co? Wiem że przy niedoczynnosci powinno się przestrzegać diety. Wy jesteście na jakiejś bardzo restrykcyjnej? Bo ja nigdy nie byłam i nie umiem jeść jednego a drugiego nie
Magda8585 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-25, 21:26   #2476
Elfia4
Moderator DOMator

Wpisy w blogu: 2

Od lat mam tsh w górnej granicy normy (4,3-4,5), ft3 i ft4 w normie, mnóstwo objawów wskazujących na niedoczynność i
Lekarka rodzinna uznaje ten wynik za normę i olewa. Endokrynolożka do której chodzi mama (w zasadzie jedyna na nfz w moim mieście, nie licząc takiego jednego, co przyjmuje raz na sto lat i ma w tyłku pacjentów) uznała, że owszem wyniki podwyższony, ale jeszcze nie do leczenia lekami. Ginekolodzy uważają, że leczyć trzeba tylko jeśli planuję ciążę, a nie planuję, więc nie widzą podstaw do leczenia.
Z lekarzy prywatnych zostaje mi babka, która ma konsultacje u mnie w mieście, ale nie ma usg, więc badania nie zrobi i druga, która ma usg, ale nie jest endokrynologiem, tylko jakimś specjalistą medycyny nuklearnej
W takim układzie nawet nie ma za bardzo się u kogo leczyć i gdzie skonsultować Pozostaje branie urlopów i jeżdżenie po województwie w poszukiwaniu lekarza, który być może uzna, że nie jest tak źle, więc po co leki...

O ironio, od wszystkich, którzy nie są lekarzami, słyszę, że tsh mam za wysokie, natomiast lekarze uważają, że jest ok. Ostatnio usłyszałam od kogoś z rodziny, że w mieście, w którym ta osoba mieszka dawno byłabym leczona. Ale to miasto z akademią medyczną i szpitalem klinicznym, gdzie trochę inaczej podchodzi się do tematu i nawet studentów wyczula na choroby tarczycy.
Elfia4 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 01:27   #2477
Adrianna_8
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Od lat mam tsh w górnej granicy normy (4,3-4,5), ft3 i ft4 w normie, mnóstwo objawów wskazujących na niedoczynność i
Lekarka rodzinna uznaje ten wynik za normę i olewa. Endokrynolożka do której chodzi mama (w zasadzie jedyna na nfz w moim mieście, nie licząc takiego jednego, co przyjmuje raz na sto lat i ma w tyłku pacjentów) uznała, że owszem wyniki podwyższony, ale jeszcze nie do leczenia lekami. Ginekolodzy uważają, że leczyć trzeba tylko jeśli planuję ciążę, a nie planuję, więc nie widzą podstaw do leczenia.
Z lekarzy prywatnych zostaje mi babka, która ma konsultacje u mnie w mieście, ale nie ma usg, więc badania nie zrobi i druga, która ma usg, ale nie jest endokrynologiem, tylko jakimś specjalistą medycyny nuklearnej
W takim układzie nawet nie ma za bardzo się u kogo leczyć i gdzie skonsultować Pozostaje branie urlopów i jeżdżenie po województwie w poszukiwaniu lekarza, który być może uzna, że nie jest tak źle, więc po co leki...

O ironio, od wszystkich, którzy nie są lekarzami, słyszę, że tsh mam za wysokie, natomiast lekarze uważają, że jest ok. Ostatnio usłyszałam od kogoś z rodziny, że w mieście, w którym ta osoba mieszka dawno byłabym leczona. Ale to miasto z akademią medyczną i szpitalem klinicznym, gdzie trochę inaczej podchodzi się do tematu i nawet studentów wyczula na choroby tarczycy.
Lecz się w innym mieście i tyle. Nic nie poradzisz...

---------- Dopisano o 01:26 ---------- Poprzedni post napisano o 01:26 ----------

Cytat:
Adrianna chyba nie przypadek, dzis nie wielam tabletki i nic nie mam takiego. Co do leku nie wiem czy moj ma laktoze bo sklad jest po niemiecku...
biore L thyrox hexal 25
I zamierzasz tak brać leki w kratkę? Daj spokój...

---------- Dopisano o 01:27 ---------- Poprzedni post napisano o 01:26 ----------

A skład wystarczy wklepać w translator...

Stary Wczoraj, 10:02   #2478
Elfia4
Moderator DOMator

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Lecz się w innym mieście i tyle. Nic nie poradzisz...
Niestety.
Tyle, że w końcu urlopu mi zabraknie na wycieczki do lekarzy, albo po prostu nie wpasuję się ze swoim wolnym w grafik lekarza. Niestety mój urlop w okresie od wiosny do jesieni jest sztywny i określany dużo wcześniej. Czasem trudno przesunąć nawet jeden dzień, bo cały grafik wolnego się sypie.
Stary Wczoraj, 11:45   #2479
Elfelins
Raczkowanie

Cytat:
Niestety.
Tyle, że w końcu urlopu mi zabraknie na wycieczki do lekarzy, albo po prostu nie wpasuję się ze swoim wolnym w grafik lekarza. Niestety mój urlop w okresie od wiosny do jesieni jest sztywny i określany dużo wcześniej. Czasem trudno przesunąć nawet jeden dzień, bo cały grafik wolnego się sypie.
Zawsze możesz iść do lekarza w swoim mieście i powiedzieć że starasz się o dziecko, nie musisz mówić prawdy. A co do kolejnej recepty to poproś o kartkę by rodzinny mógł Ci wypisywać receptę i tyle. A rodzinnej możesz powiedzieć że endokrynolog uznał że czas zbić TSH i masz mieć leki 😊 no kurcze oni nawzajem nie są w stanie siebie sprawdzić. Spróbuj, ja bym walczyła o leczenie i lepsze samopoczucie które Ci się należy!

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Stary Wczoraj, 15:15   #2480
Brook
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8;72250941[COLOR=Silver
[/COLOR]I zamierzasz tak brać leki w kratkę? Daj spokój...]

---------- Dopisano o 01:27 ---------- Poprzedni post napisano o 01:26 ----------

A skład wystarczy wklepać w translator...

nie zamierzam brać w kratkę, nie wziełam zeby mieć pewnosc ze to od tabletki i mam ja, do tego mialam gosci z innego kraju wiec nie chcialam ryzykowac
w składzie nie mam laktozy wiec naleze do 4% ludzi ktorzy maja ten skutek uboczny z tego co w necie wyczytałam
coz mam leczyc sie całe zycie i codziennie do kibleka latac? hmm

Stary Wczoraj, 19:20   #2481
damdalena
Raczkowanie

Cytat:
Niestety.
Niektórzy specjaliści prywatnie przyjmują też w soboty. Może chociaż na początku leczenia skorzystasz ze dwóch wizyt. Tylko bardziej opłaca Ci się jechać z już wykonanymi badaniami. Dostaniesz recepty, poprosisz o pisemne zaświadczenie o niedoczynności. Potem przeniesiesz się do endokrynologa w swoim mieście, pokażesz karteczkę i już nikt nie cofnie leczenia.

Naprawdę dużo osób jeździ leczyć się do odległych miast, nawet z małymi dziećmi. Choć mieszkam w mieście z uczelnią medyczną, to jeździłam 100 km do Gliwic (CO), a spotykałam tam sporo pacjentów z jeszcze odleglejszych miejsc. Można było dostać zwolnienie lekarskie na dzień wizyty.

Edytowane przez damdalena
Czas edycji: Wczoraj o 19:27
damdalena jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 21:26   #2482
Elfia4
Moderator DOMator

Cytat:
Napisane przez Elfelins Pokaż wiadomość
Zawsze możesz iść do lekarza w swoim mieście i powiedzieć że starasz się o dziecko, nie musisz mówić prawdy. A co do kolejnej recepty to poproś o kartkę by rodzinny mógł Ci wypisywać receptę i tyle. A rodzinnej możesz powiedzieć że endokrynolog uznał że czas zbić TSH i masz mieć leki �� no kurcze oni nawzajem nie są w stanie siebie sprawdzić. Spróbuj, ja bym walczyła o leczenie i lepsze samopoczucie które Ci się należy!
Jak nie będę miała wyboru, to zostanie mi kłamstwo. Szczególnie, ze ja dzieci nie planuję i nawet nie mam z kim.
Swoją drogą, to okropne, że dobre samopoczucie należy się tylko przyszłym matkom. A cała reszta kobiet może "zdychać" z choroby, czasem dosłownie opadając z sił i ochoty na wszystko a nikt nawet palcem nie kiwnie i nie pochyli się nad ich wynikami, o ile nie planują potomka.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Niektórzy specjaliści prywatnie przyjmują też w soboty. Może chociaż na początku leczenia skorzystasz ze dwóch wizyt. Tylko bardziej opłaca Ci się jechać z już wykonanymi badaniami. Dostaniesz recepty, poprosisz o pisemne zaświadczenie o niedoczynności. Potem przeniesiesz się do endokrynologa w swoim mieście, pokażesz karteczkę i już nikt nie cofnie leczenia.

Naprawdę dużo osób jeździ leczyć się do odległych miast, nawet z małymi dziećmi. Choć mieszkam w mieście z uczelnią medyczną, to jeździłam 100 km do Gliwic (CO), a spotykałam tam sporo pacjentów z jeszcze odleglejszych miejsc. Można było dostać zwolnienie lekarskie na dzień wizyty.
Podobno jeden lekarz prywatnie przyjmuje czasem w soboty w innym mieście. Też przyjeżdża od czasu do czasu z wielkopolski na "gościnne występy" i wtedy jeśli ma się trochę szczęścia, to da się wbić w sobotni grafik.
U mnie niestety zwolnienie na jeden dzień nie rozwiązuje problemu, bo zwyczajnie nie będzie miał mnie kto zastąpić. Po prostu nie będzie miał kto za mnie siedzieć na stanowisku.
Trochę kicha, ale u mnie niespodziewana choroba czy jakaś nieprzewidziana sytuacja stawia na głowie pracę całego wydziału. Muszę w grudniu przewidzieć wolne dni na cały kolejny rok i zmienić urlop mogę tylko jeśli z niczyim wolnym to nie koliduje.

Swoją drogą, to żenada, że człowiek ma plik wyników, sam sobie rozpoznaje subkliniczną niedoczynność, potwierdzają to znajomi, którzy sami przeszli przez proces diagnozowania i leczą tarczycę, a lekarze olewają temat. Wszyscy dookoła wysyłają mnie do endokrynologa, a endokrynolog uznaje, że nie trzeba tego leczyć. To co, mam czekać aż mnie po jakiejś fali stresu czy czymś takim, trafi hashimoto? Dopiero wtedy ktoś to uzna, za warte uwagi

Ta sama lekarka, która uznała, że nie wymagam leczenia, mojej koleżance mówi, że tsh powinna mieć w granicach 1-2. Wydawało mi się formalnością, że mama jej pokaże wyniki, a ona uzna, że wymagają dalszej diagnozy i leczenia, a wręcz odeśle od razu na prywatną wizytę. W końcu to dla niej kasa.

Chyba faktycznie pozostaje szukać lekarzy przyjmujących w soboty, nawet daleko od mojego miasta, byleby nie byli ignorantami. przy okazji skonsultuję swoje androgeny, bo te też dają mi popalić włoskami i trądzikiem.

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: Wczoraj o 21:28
Stary Dzisiaj, 06:10   #2483
Adrianna_8
Zakorzenienie

Cytat:
nie zamierzam brać w kratkę, nie wziełam zeby mieć pewnosc ze to od tabletki i mam ja, do tego mialam gosci z innego kraju wiec nie chcialam ryzykowac
w składzie nie mam laktozy wiec naleze do 4% ludzi ktorzy maja ten skutek uboczny z tego co w necie wyczytałam
coz mam leczyc sie całe zycie i codziennie do kibleka latac? hmm
Cóż, 4 dni brania to za mało, by stwierdzić, że to od tabletek(to znowu mógł być przypadek) i za mało, by stwierdzic, że tak będzie do końca życia.

Stary Dzisiaj, 07:43   #2484
macmiki
Raczkowanie

Cytat:

Prywatnie do endokrynologa. Wykończysz się, gdzie mieszkasz mniej więcej? Może ktoś poleci Ci tutaj sensownego specjalistę. Górna granica normy to żadna norma. Masz niedoczynność. Rodzinni często guzik się znają, widzą tabelkę i uważają, że jest ok. Nieleczona niedoczynność może wykończyć Cię fizycznie i psychicznie (np. depresja), z tym nie ma co czekać.
macmiki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 09:25   #2485
gwiazdka93
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Cóż, 4 dni brania to za mało, by stwierdzić, że to od tabletek(to znowu mógł być przypadek) i za mało, by stwierdzic, że tak będzie do końca życia.

Stary Dzisiaj, 13:12   #2486
Brook
Zakorzenienie

moze z tym do konca zycia przesadzilam i napisalam to specjalnie na wyrost bo sie tego obawiam, ale to ze to nie był przypadek z biegunka przez 4 dni po tabletce to akurat pewnosc, bo jadlam to samo i pilam co zwykle nic nowego nie wprowadzalam do diety i znam swój organizm tak poprostu. Nie mialam za to beigunki w czasie przerwy weekendowej kiedy nie wzielam.
Mam nadzieje ze org sie przywczai do leku i mi ten skutek uboczny minie - jak najszybciej

Stary Dzisiaj, 15:25   #2487
Elfelins
Raczkowanie

Cytat:
moze z tym do konca zycia przesadzilam i napisalam to specjalnie na wyrost bo sie tego obawiam, ale to ze to nie był przypadek z biegunka przez 4 dni po tabletce to akurat pewnosc, bo jadlam to samo i pilam co zwykle nic nowego nie wprowadzalam do diety i znam swój organizm tak poprostu. Nie mialam za to beigunki w czasie przerwy weekendowej kiedy nie wzielam.
Mam nadzieje ze org sie przywczai do leku i mi ten skutek uboczny minie - jak najszybciej
A może poprostu jakiś składnik tabletki Ci szkodzi, składy niekiedy mają długie. Jest wiele firm produkujących te leki, więc może warto potestować inne 😊

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Stary Dzisiaj, 15:27   #2488
Donatella_Rosa
Zadomowienie

O czym świadczy wyzsze(ok 50%) ft4 w stosunku do niskiego ft3(mniej niż 20%)? W kwietniu idę na kontrolę, ale chciabym sama się czegoś dowiedzieć, a nigdzie nie umiem znaleźć tak łopatologicznie wytłumaczonej tej konwersji.

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie

Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (1 użytkowników i 2 gości)
Elfia4
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości