upławy i współżycie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-26, 10:15   #1
be22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 56

upławy i współżycie


Drogie czytelniczki!
Na początku chciałabym się powitać, gdyż jestem nową osobą na tym forum.Mój problem dotyczy upławów i współżycia.
No więc 3 miesiące temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne gdyż z narzeczonym zdecydowaliśmy się na dzidzię.3 tygodnie temu byłam u ginekologa i powiedział, że nie mam nadżerki jednak pozostały mi upławy.Przypisał mi zatem czopki dopochwowe(6 sztuk) i oznajmił, że powinnam "wyzdrowieć". Problem tkwi w tym, iż w 3-cim dniu używania czopków kochałam się z narzeczonym. Jak sobie obliczyłam, w dniu współżycia prawdopodobnie miałam owulację. Bardzo pragnę zajść w ciążę ale nie wiem, czy jeżeli kochałam się podczas zażywania czopków to miało to jakiś wpływ na plemniki, które mogły dotrzeć do komórki jajowej. Czy jeżeli zajdę w ciążę, to wpłynie na płód to, że zażywałam czopki dopochwowe? Jestem bardzo przejęta i proszę o nak najszybszą pomoc i odpowiedź
be22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 10:39   #2
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: upławy i współżycie

jakie czopki?
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 11:24   #3
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: upławy i współżycie

Po 1 przed zajściem w ciążę należałoby wyzdrowieć.

Po 2 w czasie leczenia nie powinno się współżyć. Masz świadomość, że możesz zarazić partnera i on cały czas będzie Ci to coś przekazywał na powrót??
Dość nieodpowiedzialne to Twoje zachowanie jest.

Jeśli próbujecie zajść w ciążę i kochacie się bez prezerwatyw to najpewniej on już ma to samo co Ty. Leczyć musicie się oboje!
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 14:13   #4
be22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 56
Dot.: upławy i współżycie

Ale ja nie mam żadnego zakażenia grzybicznego ani bakteryjnego,ginekolog powiedziała, że te upławy to pozostałość po nadżerce, którą miałam usuwaną 4 miesiące temu. Nie pamiętam nazwy czopków ale zawsze czytam wszystkie ulotki niezależnie leku, jakiego one dotyczą-nie było żadnych wiadomości o zakazaniu współżycia. Ginekolog przypisała mi 6 sztuk twierdząc, że po ich zastosowaniu na pewno "wyzdrowieje".Pociesz ała mnie, bym się nie martwiła i niczym nie przejmowała.Mnie chodzi głównie o to, czy podczas współżycia czopki mogły zaszkodzić plemnikom, które być może dostały się do komórki jajowej( bo chyba w tym czasie miałam owulację choć nie jestem pewna, bo po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych mam nieregularne miesiączki)
be22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 21:27   #5
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: upławy i współżycie

Pierwsze słyszę o takim przypadku, by po zagojonej nadżerce pozostały nic nie znaczące upławy, nie świadczące o stanie zapalnym, na której przepisuje się leki.
Nie wypowiadam się więc.

Jeśli leki wpływają na plemniki to raczej je zabijają niż uszkadzają geny.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:44.