skaza białkowa... a kot? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-12, 12:32   #1
Ona220
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 5

skaza białkowa... a kot?


moja 9 miesięczna córcia ma stwierdzona skazę białkowa, jest karmiona specjalnym mlekiem i ma ustalona dietę. Mimo to co jakiś czas jej buźka i szyja wyglądają jak oparzone, dostaje swędzącej wysypki. Szukam innych alergenów i myślę o kocie.
Czy możliwe jest przy alergii na sierść, że mimo ciągłego kontaktu z kotem dziecku nic nie jest nawet przez 2 tygodnie, a nagle na 3-4 dni dostaje czerwoną skórę i swędzącą wysypkę?
Ona220 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 20:24   #2
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: skaza białkowa... a kot?

Raczej wątpię, że to kot - objawy nie pasują za bardzo - no chyba, że tez przy nim kicha, albo się dusi. A nie dostaje przypadkowo innych produktów, które zawierałyby nabiał...? Bo można się nie spodziewać, ale on czasem występuje.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-21, 17:43   #3
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: skaza białkowa... a kot?

ja mam ten sam problem. Mieszkam w UK, mam 7 m-cznego synka, który od 3 m-cy ma objawy skazy białkowej. Karmilam piersią, bywaly momenty ,xe była masakra na skorze. tu lekarze ignorują takie rzeczy, nie wiem co by musiało być aby uznali skaze bialkowa. Ale sam kupiłam mleko, była poprawa, wyprosiłam receptę i pije je i je "pewniaki" antyalergiczne od 10 dni. Poprawa jest, ale tez zaczynam się zastsanawiac czy moja kotka nie pryczynia się do zmian skórnych. Czytam o skazie białkowej i jej leczeniu i po podaniu mleka HA poprawa powinna być ewidentna po 3 tyg. Na razie jestesmy w polowie...
Czytalam, ze objawy alergii na kota sa bardzo podobne do tych na bialko mleka. Poza tym kiedy mój synek miał dramat na skorce w przychodni w poczekalni zaczepila mnie pewna pani, mama chłopca, który miał bardzo podobne objawy i wyszlo, ze to wlasnie kot i jajka. Ma 5 lat i do dziś zmiany skorne, ale możliwe do ogarniecia. Kiedy zapytałam lekarza o to czy to może kot, oczywiście od razu zaprzeczyl, no ale w państwie gdzie na wszystko jest Paracetamol ciężko się temu dziwic. No i u niemowlakow testy alergiczne sa niewiarygodne, można tylko metoda prob i bledow. Bardzo byłoby mi przkyro gdybym musiala oddac kotke, poza tym czekalaby mnie dezynfekcja domu...
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-21 18:43:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:06.