fundusze inwestycyjne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-11, 11:15   #1
krolewnafijonka
Raczkowanie
 
Avatar krolewnafijonka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 36

fundusze inwestycyjne


dziewczyny, doszłam ostatnio do wniosku, że mam stałą pracę, mój TŻ też, oszczędzanie na koncie oszczędnościowym jest jakąś formą zabezpieczenia, ale dość bierną - zaczęłam się zastanawiać nad innymi formami oszczędzania/ gromadzenia kapitału. czy ktoraś z Was ma w tym jakieś doświadczenie? słyszałam o inwestowaniu w fundusze inwestycyjne, wiecie coś na ten temat?
krolewnafijonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 13:43   #2
Kamea2000
Zakorzenienie
 
Avatar Kamea2000
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 932
Dot.: fundusze inwestycyjne

Nie polecam, wiele osób straciło na funduszach, a w najlepszym razie nie straciło ani też nic nie zarobiło.
Nie znam ani jednego człowieka który by zarobił na tym. Piszę z własnego doświadczenia gdyż ja sama również "wtopiłam" pewną dość dużą sumę dając się namówić na "lokatę z funduszem", osoby z banku niczym nie ryzykują wmawiając klientowi lokatę z funduszami a pewnie jeszcze premię mają od tego ile osób namówią więc ja bym im nie wierzyła.
Mnie również miła Pani z dobrego znanego banku bardzo namawiała mnie na owe fundusze, że niby prognozy są takie a takie, krótko mówiąc świetlane, ryzyko dość małe bo niby jeszcze nikt nigdy, a nawet jakby to można zaczekać aż zaczną rosnąć. A zarobię o wiele więcej niż na lokacie.
Jeżeli chcesz bezpieczeństwa środków to tylko lokata ze stałym oprocentowaniem bez żadnych produktów dodatkowych typu fundusz.
Kamea2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 10:48   #3
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: fundusze inwestycyjne

Cytat:
Napisane przez krolewnafijonka Pokaż wiadomość
dziewczyny, doszłam ostatnio do wniosku, że mam stałą pracę, mój TŻ też, oszczędzanie na koncie oszczędnościowym jest jakąś formą zabezpieczenia, ale dość bierną - zaczęłam się zastanawiać nad innymi formami oszczędzania/ gromadzenia kapitału. czy ktoraś z Was ma w tym jakieś doświadczenie? słyszałam o inwestowaniu w fundusze inwestycyjne, wiecie coś na ten temat?
Ze swojej strony polecam obligacje korporacyjne i właśnie fundusze. Raz tylko się zdarzyło, że nic nie zarobiłam, ale ostatecznie i tak byłam na plusie, bo produkt był powiązany z wysoko oprocentowaną lokatą.
Varga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 16:48   #4
ElegantKKA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6
Dot.: fundusze inwestycyjne

Cytat:
Napisane przez Kamea2000 Pokaż wiadomość
Nie polecam, wiele osób straciło na funduszach, a w najlepszym razie nie straciło ani też nic nie zarobiło.
Nie znam ani jednego człowieka który by zarobił na tym. Piszę z własnego doświadczenia gdyż ja sama również "wtopiłam" pewną dość dużą sumę dając się namówić na "lokatę z funduszem", osoby z banku niczym nie ryzykują wmawiając klientowi lokatę z funduszami a pewnie jeszcze premię mają od tego ile osób namówią więc ja bym im nie wierzyła.
Mnie również miła Pani z dobrego znanego banku bardzo namawiała mnie na owe fundusze, że niby prognozy są takie a takie, krótko mówiąc świetlane, ryzyko dość małe bo niby jeszcze nikt nigdy, a nawet jakby to można zaczekać aż zaczną rosnąć. A zarobię o wiele więcej niż na lokacie.
Jeżeli chcesz bezpieczeństwa środków to tylko lokata ze stałym oprocentowaniem bez żadnych produktów dodatkowych typu fundusz.
Problem jest w tym, że często przy tego typu wyborach nie jesteśmy należycie informowani o ryzyku. Większość (prawie wszystkie) osoby, sprzedające tego typu produktów nie mają prawa nam doradzać (może to w świetle prawa robić tylko licencjonowany doradca inwestycyjny).
ElegantKKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 16:06   #5
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: fundusze inwestycyjne

Cytat:
Napisane przez Kamea2000 Pokaż wiadomość
Nie polecam, wiele osób straciło na funduszach, a w najlepszym razie nie straciło ani też nic nie zarobiło.
Nie znam ani jednego człowieka który by zarobił na tym. Piszę z własnego doświadczenia gdyż ja sama również "wtopiłam" pewną dość dużą sumę dając się namówić na "lokatę z funduszem", osoby z banku niczym nie ryzykują wmawiając klientowi lokatę z funduszami a pewnie jeszcze premię mają od tego ile osób namówią więc ja bym im nie wierzyła.
Mnie również miła Pani z dobrego znanego banku bardzo namawiała mnie na owe fundusze, że niby prognozy są takie a takie, krótko mówiąc świetlane, ryzyko dość małe bo niby jeszcze nikt nigdy, a nawet jakby to można zaczekać aż zaczną rosnąć. A zarobię o wiele więcej niż na lokacie.
Jeżeli chcesz bezpieczeństwa środków to tylko lokata ze stałym oprocentowaniem bez żadnych produktów dodatkowych typu fundusz.
Pewnie dlatego, że po drodze był kryzys, znaczny spadek cen akcji.
Oczywiście, że każda inwestycja wiąże się z ryzykiem, a ludzie często w obliczu strat panikują i wycofują środki.

Do tego są bardzo różne fundusze - bardziej lub mniej bezpieczne. W tej chwili na rynku akcji nie jest zbyt dobrze, dlatego dużo bardziej rentowne są fundusze obligacyjne. Ale to się zmienia w czasie. Dobrze też wiedzieć co jest benchmarkiem dla danego funduszu i jakie są opłaty za zarządzanie.
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 12:39   #6
krolewnafijonka
Raczkowanie
 
Avatar krolewnafijonka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 36
Dot.: fundusze inwestycyjne

no ja jeśli już to na pewno nie będę chciała korzystać z banku, tylko raczej z usług jakiegoś doradcy inwestycyjnego, który będzie sam ze mną siedział i mówił co i jak... to mi się wydaje najmniej ryzykowne i najbardziej wiarygodne
krolewnafijonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 14:38   #7
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: fundusze inwestycyjne

Cytat:
Napisane przez krolewnafijonka Pokaż wiadomość
no ja jeśli już to na pewno nie będę chciała korzystać z banku, tylko raczej z usług jakiegoś doradcy inwestycyjnego, który będzie sam ze mną siedział i mówił co i jak... to mi się wydaje najmniej ryzykowne i najbardziej wiarygodne
No to nie jest tanie
Chyba, że masz na myśli zwykłego akwizytora finansowego, ale oni zwykle nie mają pojęcia co robić; )
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-16, 15:15   #8
Kamea2000
Zakorzenienie
 
Avatar Kamea2000
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 932
Dot.: fundusze inwestycyjne

Cytat:
Napisane przez krolewnafijonka Pokaż wiadomość
no ja jeśli już to na pewno nie będę chciała korzystać z banku, tylko raczej z usług jakiegoś doradcy inwestycyjnego, który będzie sam ze mną siedział i mówił co i jak... to mi się wydaje najmniej ryzykowne i najbardziej wiarygodne
Najmniej ryzykowne są wyłącznie lokaty o stałym oprocentowaniu, oczywiście ostatnio oprocentowania lokat są niskie, maksymalnie do 3%, każde fundusze i tego rodzaju dodatkowe produkty to niezależnie od profesjonalnego doradcy niestety ryzyko, że możesz nie tylko nic nie zarobić przez pewien czas, ale i stracić, czasem całkiem sporo.
Żaden doradca nie zagwarantuje Ci, że nie stracisz.
Jeżeli lubisz ryzyko to można próbować.
Kamea2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 16:39   #9
jakzarabiacpieniadzecompl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 5
Dot.: fundusze inwestycyjne

a] Odkładać na lokatę mając pewność, że nie stracimy
b] Prześwietlać produkty pod kątem możliwości wcześniejszej likwidacji [nie po 15 latach jak np. w Skandii ]
c] Zainteresować się obligacjami.
__________________
www.jakzarabiacpieniadze. com.pl - BLOG POŚWIĘCONY ZARABIANIU PIENIĘDZY
jakzarabiacpieniadzecompl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 14:19   #10
jkw
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2
Dot.: fundusze inwestycyjne

Ja wolę inwestować bez ryzyka, wydaje mi się że lokata będzie właśnie takim sposobem. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-12-17 o 14:49 Powód: link
jkw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 14:39   #11
bukietkwiatow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 40
Dot.: fundusze inwestycyjne

Kluczowe jest pytanie: czy zakładasz ryzyko? Lokata zapwnia Ci stały porocent, fakt. Natomiast płynność jest niska, ograniczona okresem trwania lokaty, zysk jest jak najniższy (im większa różnica pomiędzy lokatą a pożyczką, tym większy zysk banku), dodatkowo często trzeba liczyć się z ukrytymi kosztami. Czyli płacisz za praktycznie zerowe ryzyko. Co do pośredników sieciowych, to jak słusznie pisze ViLLeMkA, często są po prostu niedoświadczeni, bo u nich 80 % to sprzedaż a 20 % serwis. Są tez platformy inwestycyjne: tutaj masz niskie koszty wejścia ale kosztem nikłej obsługi później. Masz też niezależnych specjalistów od TFI, którzy proponują w które TFI zainwestować, zapewniają Ci serwis, z reguły nie są zależni od żadnych korporacji (ja znam pana Piotra Bralczyka, możesz go wyszukać w sieci, ma swoja stronę zarabiajmy pl) i obsługę często nawet 24 h.
Ale to już zależy jakie zysku szukasz i ile chcesz inwestować .
bukietkwiatow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-17, 15:37   #12
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: fundusze inwestycyjne

Również znam p. Bralczyka zawodowo - współpracuje z funduszami, którymi zarządza TFI, w którym pracuję. Najogólniej jest to nasz pośrednik
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 15:08   #13
krolewnafijonka
Raczkowanie
 
Avatar krolewnafijonka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 36
Dot.: fundusze inwestycyjne

hm ciekawe, a drogie są takie usługi? :P w sumie zastanawiałam się nad tym bardzo ogolnie, ale jak podałyście mi konkretny kontakt, to chętnie odezwę się do tego pana Bralczyka!
krolewnafijonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 11:33   #14
bukietkwiatow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 40
Dot.: fundusze inwestycyjne

U pana Bralczyka to wygląda tak, że TFI dzieli się opłatą za zarządzanie. Opłata jest pobierana od aktywów i jest stała (brak *), nie ma żadnych premii.
bukietkwiatow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 15:23   #15
krolewnafijonka
Raczkowanie
 
Avatar krolewnafijonka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 36
Dot.: fundusze inwestycyjne

bukietkwiatow - dzięki za takie dokładne wyjaśnienie!
krolewnafijonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-23 16:23:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:23.