Antykoncepcja-zapomnialam 3 tabletek:/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-05, 22:22   #1
Loloi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3

Antykoncepcja-zapomnialam 3 tabletek:/


tabletki yasminelle biore juz od 8 mies. zawsze o godz 20. pierwszy raz mi sie zdarzylo ze zapomnialam 2 tabletek. tzn w pn i wt a w srode wzielam dopiero o polnocy. byl to trzeci tydzien blistra. na drugi dzien dostalam miesiaczki ktora powinnam dostac dopiero w nastepnym tyg w srode. jest juz piatek a ja dalej biore tak jakby nic sie nie stalo. w ulotce jest napisane ze powinnam zrobic przerwe ktorej nie zrobilam. nie wiem co mam teraz zrobic? powinnam przerwac i zrobic 7 dniowa przerwe czy dokonczyc przyjmowanie? Okres mam nadal:/
Loloi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 23:14   #2
iz0lek
Rozeznanie
 
Avatar iz0lek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: dom.
Wiadomości: 516
Dot.: Antykoncepcja-zapomnialam 3 tabletek:/

Jak juz bierzesz i nie zastosowalas sie do rady na ulotce, to wez to opakowanie do konca a potem zrob przerwe 7 dni (powinnas znow miec okres ale moze mniej obfity), a pozniej zacznij nowe opakowanie i nie zapominaj o zadnej tabletce. Pamietaj, ze gdy zapomnisz o niej w pierwszym tygodniu, wowczas ryzyko ciazy jest bardzo duze.
A jesli chcesz miec 100% pewnosci ze dobrze postapilas w tym przypadku, skonsultuj sie ze swoim lekarzem, mozesz telefonicznie, na pewno nie odmowi ci rozmowy

Edytowane przez iz0lek
Czas edycji: 2009-06-05 o 23:16
iz0lek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 12:56   #3
Loloi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3
Dot.: Antykoncepcja-zapomnialam 3 tabletek:/

jestem teraz za granica i nie moge zadzwonic do mojego ginekologa. Wczoraj wyslalam jej e-meila ale odpowidziala mi z wielka laska ze powinnam przyjmowac dalej tabletki nie robiac przerwy. Najgorsze jest to ze nastepne opakowania bede miala dopiero w środe:/ a zostaly mi juz tylko dwie tabletki do przyjecia. w poniedzialek wspolzylam. Jest jakies prawdopodobieństwo ze moge byc w ciazy mimo tego ze mam teraz okres?

Edytowane przez Loloi
Czas edycji: 2009-06-06 o 12:58
Loloi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 13:14   #4
iz0lek
Rozeznanie
 
Avatar iz0lek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: dom.
Wiadomości: 516
Dot.: Antykoncepcja-zapomnialam 3 tabletek:/

Ale mam nadzieje, ze te 3 o oktorych zapomnialaś, wziełas na raz. Bo nie mozesz zrobic tak, ze 3 dni zapomnisz wziac tabletke, a potem bierzesz dalej po jednej dziennie i wydluzasz cykl o 3 dni, nie!
Bierzesz 3 na raz, i konczysz przyjmowanie zgodnie z planem. Potem 7 dni przerwy i nowe opakowanie.
Nie ma ryzyka ciazy, poniewaz ono wystepuje tylko jesli zapomnisz o tabletce w pierwszym tygodniu nowego opakowania - wowczas nie hamujesz rozwoju jajeczka, i jest ryzyko, ze zdąży sie ono tak wykrztalcic, ze bedzie zdolne do zaplodnienia.
W twoim przypadku - nie masz sie czego obawiac (o ile nie występowała u ciebie biegunka albo wymioty, ale to inny temat )

Btw. Widzę, że duzo dziewczyn bierze tabletki, nie mając wcale pojęcia jak one dzialają...

Edytowane przez iz0lek
Czas edycji: 2009-06-06 o 13:18
iz0lek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 14:19   #5
Loloi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3
Dot.: Antykoncepcja-zapomnialam 3 tabletek:/

wzięłam trzy na raz jeszcze tylko dwie i koniec. Pewnie wiele osob w podobnej sytuacji starciloby glowe

Edytowane przez Loloi
Czas edycji: 2009-06-06 o 14:23
Loloi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 14:23   #6
iz0lek
Rozeznanie
 
Avatar iz0lek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: dom.
Wiadomości: 516
Dot.: Antykoncepcja-zapomnialam 3 tabletek:/

Możliwe.
Pozdrawiam
iz0lek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 15:05   #7
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Antykoncepcja-zapomnialam 3 tabletek:/

Nie powinnas robic przerwy i w tym wypadku to jedyna moim zdaniem możliwosc.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:29.