Co się dzieje? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-24, 12:34   #1
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273

Co się dzieje?


No więc tak. Do niedawna wazyłam 51 kg przy wzroście 167 cm. Do niedawna. W ciągu 2, 3 tygodni przytyłam do 53 kg, mimo, że jadlam normalnie, tak jak wcześniej. Wiecie może, co się we mnie 'stało'? Zaczynam się już powaznie denerwować...
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 12:48   #2
kotoko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 20
Dot.: Co się dzieje?

może masz mniej ruchu niż dotychczas? jak się człowiek nie rusza, to te kcal jakoś się gubić nie chcą )
kotoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 12:56   #3
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Co się dzieje?

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
No więc tak. Do niedawna wazyłam 51 kg przy wzroście 167 cm. Do niedawna. W ciągu 2, 3 tygodni przytyłam do 53 kg, mimo, że jadlam normalnie, tak jak wcześniej. Wiecie może, co się we mnie 'stało'? Zaczynam się już powaznie denerwować...
Tak, spalasz mniej kalorii niz przyjmujesz - albo mnie ruchu niz przedtem mialas, albo do Twojego jadlospisu wslizgnely sie bardziej kaloryczne rzeczy, albo Twoj metabolizm jest wolniejszy. Czy zmienilo sie cokolwiek w Twoim trybie zycia przez ten czas?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 13:10   #4
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Co się dzieje?

Może zatrzymanie wody w organizmie? Nie bierzesz tabletek antykoncepcyjnych? Może ze względu na upały zatrzymuje Ci się woda, bo za mało pijesz, a jesz np. słone rzeczy, pijesz dużo kawy?
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 14:42   #5
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Co się dzieje?

Przy chorobie, przeziebieniu zwykle waze wiecej o ok 2 kg ale to sie dzieje zwykle dzien, dwa przed pojawieniem sie objawow.

Moga byc jakies sprawy hormonalne, nie tylko z babskimi hormonami ale tez np. tarczyca. Zaobserowowalas jakis inne objawy?

Wazylas sie na tej samej wadze? Widzisz jakies zmiany w obwoddach?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 16:43   #6
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Co się dzieje?

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Przy chorobie, przeziebieniu zwykle waze wiecej o ok 2 kg ale to sie dzieje zwykle dzien, dwa przed pojawieniem sie objawow.

Moga byc jakies sprawy hormonalne, nie tylko z babskimi hormonami ale tez np. tarczyca. Zaobserowowalas jakis inne objawy?

Wazylas sie na tej samej wadze? Widzisz jakies zmiany w obwoddach?

Tabletek antykoncepcyjnych nie przyjmuję.
A ruchu mam tyle, ile wcześniej, a nawet powiedziałabym, że trochę więcej.

A co do obwodów, mam jakby więcej na brzuchu. Reszta została bez zmian.
Czuje się taka...wzdęta.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 21:12   #7
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Co się dzieje?

Skoro czujesz się wzdęta to może masz zaparcia lub problem z zatrzymywaniem wody w organizmie?
Ja mam takie okresowe problemy w upały i przed miesiączką-zatrzymanie wody w organizmie.Są na to tabletki (Aqua Femin czy Aqua Fem-zapytaj w aptece) ale ja nie stosuję,żeby nie komplikować sobie życia i nie zaburzać miesiączkowania. Tycie powoduje też niedobór snu.
Ja w takich sytuacjach jem po prostu musli z jogurtem na śniadanie i staram się kontrolować to, ile i kiedy piję (jeśli pijesz zaraz po posiłku to pokarm w żołądku wchłania wodę i trzyma ją dłużej w organizmie. Dlatego ja przed okresem piję przed jedzeniem i pół godziny po a nie zapijam jedzenia czy nie piję zaraz po bo wtedy mnie wydyma ).
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-24, 21:34   #8
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Co się dzieje?

Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość
Skoro czujesz się wzdęta to może masz zaparcia lub problem z zatrzymywaniem wody w organizmie?
Ja mam takie okresowe problemy w upały i przed miesiączką-zatrzymanie wody w organizmie.Są na to tabletki (Aqua Femin czy Aqua Fem-zapytaj w aptece) ale ja nie stosuję,żeby nie komplikować sobie życia i nie zaburzać miesiączkowania. Tycie powoduje też niedobór snu.
Ja w takich sytuacjach jem po prostu musli z jogurtem na śniadanie i staram się kontrolować to, ile i kiedy piję (jeśli pijesz zaraz po posiłku to pokarm w żołądku wchłania wodę i trzyma ją dłużej w organizmie. Dlatego ja przed okresem piję przed jedzeniem i pół godziny po a nie zapijam jedzenia czy nie piję zaraz po bo wtedy mnie wydyma ).

Zgadzam się z tym postem za wyjątkiem jednej rzeczy - Aqua Femin nie powoduje zaburzeń menstruacji! jest na nim wyraźnie napisane, że można go brać maksymalnie przez trzy tygodnie, a najlepiej dwa. Chociaż ja brałam akurat przy tabletkach anty, i bardzo sobie chwaliłam.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 22:01   #9
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Co się dzieje?

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Zgadzam się z tym postem za wyjątkiem jednej rzeczy - Aqua Femin nie powoduje zaburzeń menstruacji! jest na nim wyraźnie napisane, że można go brać maksymalnie przez trzy tygodnie, a najlepiej dwa. Chociaż ja brałam akurat przy tabletkach anty, i bardzo sobie chwaliłam.
Zaburzenia menstruacji może spowodować zarówno niedobór wody jak i tłuszczu w organizmie.
Miałam takie problemy, mam do nich skłonności więc nie używam.
Jeśli ktoś nie miał tego typu problemów, ma większą masę ciała niż ja ( moja waga dla mojego wzrostu jest na granicy niedowagi i jest to uwarunkowane genetycznie więc mój organizm silnie reaguje na wszelkie niedobory) może nie mieć z tym problemów i może używać.No ale polecam konsultacje z ginekologiem czy endokrynologiem a nie branie na własną rękę bo jest bez recepty.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 22:09   #10
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Co się dzieje?

Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość
Zaburzenia menstruacji może spowodować zarówno niedobór wody jak i tłuszczu w organizmie.
Miałam takie problemy, mam do nich skłonności więc nie używam.
Jeśli ktoś nie miał tego typu problemów, ma większą masę ciała niż ja ( moja waga dla mojego wzrostu jest na granicy niedowagi i jest to uwarunkowane genetycznie więc mój organizm silnie reaguje na wszelkie niedobory) może nie mieć z tym problemów i może używać.No ale polecam konsultacje z ginekologiem czy endokrynologiem a nie branie na własną rękę bo jest bez recepty.

Aa, no, to inna sprawa. Ja zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne, i spuchłam od wody, więc zaczęłam brać aquafemin. Brałam krótko, tylko raz przez trzy tygodnie, ale pomogło - przestały mnie boleć piersi, puchnąć ręce, etc.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:05.