Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-16, 07:53   #571
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez najnajmonika Pokaż wiadomość
Witajcie wytrwałe zakwaszarki

Niedawno zamówiłam z BU serum z kwasem migdałowym (10%) jestem po 1 użyciu, dziś planuję drugie. Używam na noc maseczkę nawilżającą Iwostin, w dzień Dermosan ile wlezie żeby jakoś ukryć to łuszczenie. I tu pytanie do zaprawionych w boju, czy wraz z powiedzmy nastym użyciem to łuszczenie jest coraz mniejsze, aż w końcu skóra już w ogóle się nie łuszczy, jedynie napina? Niech ktoś napisze, że tak
Niestety NIE . Skóra będzie się łuszczyć cały czas jak będziesz używać to serum, a co gorsza z czasem pozytywne efekty będą zanikać, a łuszczenie pozostanie . Ja tak miałam po ok. 2-3 m-cach stosowania serum BU, na początku euforia, potem postanowiłam przejść na wyższe stężenia peelingu, ale to też już nie było to, co na początku z serum BU - promienna, rozświetlona cera, ładnie oczyszczona, byłam wtedy zachwycona i myślałam, wooow, już niedlugo nie będę musiała wcale używać podkładu! A tu doopa. Niestety. Z czasem łuszczenie doprowadziło mnie do szału (okropnie to wyglądało pod makijażem!) i przestałam stosować. Może jeszcze wrócę na jesieni (choć teraz chce wyprobować salipeg), ale tylko na ten krótki czas pierwszego super efektu. Po mięsiącu max odstawię.
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 08:25   #572
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Niestety NIE . Skóra będzie się łuszczyć cały czas jak będziesz używać to serum, a co gorsza z czasem pozytywne efekty będą zanikać, a łuszczenie pozostanie . Ja tak miałam po ok. 2-3 m-cach stosowania serum BU, na początku euforia, potem postanowiłam przejść na wyższe stężenia peelingu, ale to też już nie było to, co na początku z serum BU - promienna, rozświetlona cera, ładnie oczyszczona, byłam wtedy zachwycona i myślałam, wooow, już niedlugo nie będę musiała wcale używać podkładu! A tu doopa. Niestety. Z czasem łuszczenie doprowadziło mnie do szału (okropnie to wyglądało pod makijażem!) i przestałam stosować. Może jeszcze wrócę na jesieni (choć teraz chce wyprobować salipeg), ale tylko na ten krótki czas pierwszego super efektu. Po mięsiącu max odstawię.
Wydaje mi się,że to kwestia indywidualna - ja od kilku miesięcy stosuję na noc serum migdałowe z BU (fakt,że tylko na strefę T) i ani razu żadnego złuszczenia nie odnotowałam.
Maltretuję też tym specyfikiem mojego dorastającego syna,choć on nie jest systematyczny - tylko jak mu przypomnę,to się na noc smaruje;to serum ładnie oczyszcza twarz,zdecydowanie poprawia stan porów,nic jednak u niego nie złuszcza. Słowo
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 12:23   #573
martuszak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 42
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez evelusiaq Pokaż wiadomość
Łuszczenie nie zaczyna się raczej nastepnego dnia. Czujesz napiecie skóry? Daj jej czas zeby się odwarstwila, poczekaj tydzien - zwlaszcza ze to piewszy peeling. Jeżeli po tygodniu nie bedzie żadnej reakcji powtórz.
Dziękuję za odpowiedz Niestety nie zdąrzyłam odczytać i zrobiłam wczoraj wieczorem następny peeling (ok25%) nic znow nie piekło, skóra troszke zrobiła się czerwona, za to dzis wysypało mi białe ropne małe krosteczki. nawilżam, natłuszczam kremem sutkowym z rossmana, zobaczymy za kilka dni tonik migdałowy też odstawiam narazie

Mam jeszcze jedno pytanie Czy kwas hialuronowy 80% (ten z mazideł) można kłaść bezpośrednio na twarz, czy nie ?
martuszak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 12:48   #574
najnajmonika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 109
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziś przyszedł czas na 3 użycie serum. Postanowiłam, że po 6 użyciach zacznę stosować punktowo, bo nie mam cierpliwości do tych skórek Chciałam polecić w okresie łuszczenia oliwkę Bambino, masaż kolistymi ruchami powoduje wałkowanie się tych skórek, a jak potrzymamy po masażu jeszcze chwilę i delikatnie zmyjemy to skóra jest milusia.

A teraz długie PS: Kiedyś stosowałam bardzo fajny zestaw Bielendy do mikrodermabrazji, gdzie był kwas, neutralizator i peeling, niestety nigdzie już tego znaleźć nie można. Polecacie może jakieś inne zestawy z efektem mikrodermabrazji? Znam jeszcze taki masażer z peelingiem chyba Neutrogeny też dobrze się spisywał, ale również zapadł się pod ziemię.
najnajmonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 12:57   #575
ElizaSch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 73
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

jeżeli będziecie coś wiedziały o mikrodermabrazji to piszcie! Proszę
ElizaSch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 21:05   #576
martuszak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 42
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziewczyny co z tym kwasem hialuronowym (80% z mazideł)? Można go kłaść bezpośrednio na twarz?
martuszak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 11:24   #577
vesper
Rozeznanie
 
Avatar vesper
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 737
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

chciałabym zrobić taki tonik jak na BU tylko że bez glikolu propylenowego czyli hydrolant (niekoniecznie cytrynowy) lub woda destylowana+ żel HA + kwas migdałowy + ekstrakt z cantella asiatica+ mleczan sodu mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak to zrobić Lorri skarbnico wiedzy
vesper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-21, 11:31   #578
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez vesper Pokaż wiadomość
chciałabym zrobić taki tonik jak na BU tylko że bez glikolu propylenowego czyli hydrolant (niekoniecznie cytrynowy) lub woda destylowana+ żel HA + kwas migdałowy + ekstrakt z cantella asiatica+ mleczan sodu mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak to zrobić Lorri skarbnico wiedzy
Przyłączam się do prośby. Mam wielką ochotę coś takiego ukręcić ale boje się, że dobiorę nieodpowiednie proporcje
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 13:58   #579
martuszak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 42
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

dziewczyny, położyłam peeling migdałowy 25% i po 10 min skóra zrobiła mi się czerwona, gdy spłukałam peeling miałam białe plamy wokół nosa i na brodzi- dzis zmieniły się w brązowe plamy. Teraz te brązowe będą się złuszczać? Czy zrobiłam coś źle ? Proszę o szybką odpowiedz
martuszak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 14:29   #580
pamfilia
Zakorzenienie
 
Avatar pamfilia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ś.Ś.
Wiadomości: 5 815
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez martuszak Pokaż wiadomość
dziewczyny, położyłam peeling migdałowy 25% i po 10 min skóra zrobiła mi się czerwona, gdy spłukałam peeling miałam białe plamy wokół nosa i na brodzi- dzis zmieniły się w brązowe plamy. Teraz te brązowe będą się złuszczać? Czy zrobiłam coś źle ? Proszę o szybką odpowiedz
prawdopodobnie będą się złuszczać, tak dziewczyny czasem opisują reakcję na kwas bez obaw
pamfilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 15:33   #581
Aerith
Organizatorka
 
Avatar Aerith
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 924
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

hej dziewczyny kupilam sobie na ZSK kwas glikolowy 70%. Wczesniej robilam peelingi migdalem, teraz chcialabym wyprobowac ten glikol. Bardzo prosze o pomoc, poniewaz nie mam pojecia ile dodac tego kwasu 70% i ile wody, zeby powstal działajacy peeling?
__________________
zakupy
rozliczenia

zamówienia zagraniczne




Nie wiesz, nie wiesz, nie rozumiesz nic.
Aerith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-21, 19:48   #582
martuszak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 42
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Uhhh dziękuję za odpowiedz Pamfilia )
martuszak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 22:03   #583
marti90210
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziewczyny, mam do Was pytanie odnośnie kwasów i naczynek. Wszędzie jest napisane, że nie można nakładać kwasów na naczynka, oprócz migdałowego, który jest zdecydowanie łagodniejszy. Kupiłam w mazidłach glikolowy, z którego chcę zrobić tonik. Czy przed aplikacją toniku muszę również zabezpieczyć naczynka wazeliną?
marti90210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 22:22   #584
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez vesper Pokaż wiadomość
chciałabym zrobić taki tonik jak na BU tylko że bez glikolu propylenowego czyli hydrolant (niekoniecznie cytrynowy) lub woda destylowana+ żel HA + kwas migdałowy + ekstrakt z cantella asiatica+ mleczan sodu mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak to zrobić Lorri skarbnico wiedzy
W BU nie ma toniku z kwasem migdałowym, chyba masz na myśli serum. Ale tonik też można zrobić, tylko z mniejszą ilością żelu hialuronowego.

Ekstrakt z cantella asiatica lepiej byłoby stosować przy wyższym pH (ok. 5), ewentualnie można zapytać panią Lidię z Mazideł, czy ma dane na temat stabilności od producenta. Do kosmetyków z kwasami mogę polecić wierzbownicę.

Proponuję dodać też trochę pantenolu.

Mogę wyliczyć stężenie mleczanu sodu potrzebne dla uzyskania pH~4, ale tonik musiałby być na wodzie.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-09-21 o 22:56
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 09:36   #585
vesper
Rozeznanie
 
Avatar vesper
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 737
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
W BU nie ma toniku z kwasem migdałowym, chyba masz na myśli serum. Ale tonik też można zrobić, tylko z mniejszą ilością żelu hialuronowego.

Ekstrakt z cantella asiatica lepiej byłoby stosować przy wyższym pH (ok. 5), ewentualnie można zapytać panią Lidię z Mazideł, czy ma dane na temat stabilności od producenta. Do kosmetyków z kwasami mogę polecić wierzbownicę.

Proponuję dodać też trochę pantenolu.

Mogę wyliczyć stężenie mleczanu sodu potrzebne dla uzyskania pH~4, ale tonik musiałby być na wodzie.
tak właśnie chodziło mi o serum może być na wodzie bardzo bym Cię prosiła o podanie takiego przepisu raczej bez wierzbownicy ponieważ nie chcę robić zamówienia na jedną rzecz ślicznie dziękuję
vesper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 19:10   #586
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Żebym dobrze zrozumiała - chcesz recepturę toniku, nie serum?

Aby uzyskać serum z 10% kwasu migdałowego na żelu hialuronowym, potrzebny jest rozpuszczalnik (glikol, alkohol). Kwas migdałowy ma ograniczoną rozpuszczalność w wodzie; nawet jeśli większa ilość rozpuści się bez problemu po podgrzaniu, to wraz ze spadkiem temperatury będzie rekrystalizował. Po wstępnych próbach mogę powiedzieć, że nie ma sensu dodawać żelu hialuronowego, mleczan sodu powinien nawilżać wystarczająco, a żel tylko utrudni rozpuszczanie kwasu (HA można sobie aplikować po użyciu toniku). Prawdopodobnie stężenie kwasu migdałowego będzie trzeba nieco zmniejszyć.

Recepturę przygotuję dopiero za parę dni. Moja waga wydała dziś ostatnie tchnienie, czekam na nową.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 12:57   #587
vesper
Rozeznanie
 
Avatar vesper
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 737
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

może być tonik lub serum obojętne co będzie Ci wygodniej zrobić dziękuję Ci Lorri mam jeszcze pytanie chciałabym złożyć zamówienie na ZSK czy będzie mi potrzebne coś oprócz mleczanu sodu i kwasu migdałowego
vesper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 14:15   #588
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Możliwe, że będę dodawać trochę kwasu mlekowego lub/i cytrynowego, żeby razem z migdałowym było 10%. Ale jeśli nie używałaś wcześniej kosmetyków z kwasami w niższym stężeniu, to i tak lepiej zacząć od 7-8%. Przygotuję receptury i z samym migdałowym, i z dodatkowymi kwasami. Jako dodatek może być użyty D-pantenol lub jakiś ekstrakt rozpuszczalny w wodzie, stabilny w roztworach o pH 3,5-4 (z dostępnych w ZSK np. retinol roślinny).
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 20:07   #589
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Jestem początkujący migdałek Tzn. lato całe jestem na toniku mazidlanym 5%. Stosuję codziennie (jak zrobię kilka dni przerwy to od razu kaszka), nie łuszczę się wcale.
Kiedyś gdzieś wyczytałam, że ten przepis można robić na różanym hydrolacie=że jakoś dobrze ten duet działa. Ale za nic nie mogę odnaleźć tej informacji. Ani potwierdzenia, że można wodę zastąpić hydrolatem. Więc byłabym wdzięczna za wiarygodne info. Nie lubię zapachu migdała

Mam zakupione też trzy kupony na peeling u kosmetyczki. Ale trochę się jednak boję łuszczenia i się wstrzymuję. Czy tonik mogę stosować do dnia peelingu czy lepiej odstawić kilka dni wczesniej?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-23, 23:33   #590
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Kiedyś gdzieś wyczytałam, że ten przepis można robić na różanym hydrolacie=że jakoś dobrze ten duet działa. Ale za nic nie mogę odnaleźć tej informacji. Ani potwierdzenia, że można wodę zastąpić hydrolatem.
Teoretycznie można, ale zwróć uwagę, że większość hydrolatów w Mazidłach jest stabilna powyżej pH=4 (według danych producenta). Korespondowałam kiedyś w tej sprawie z BU, jako że oni te same hydrolaty mieli w zestawach o pH 3-4, nie otrzymałam jednak zadowalającej odpowiedzi (tzn. nie mieli danych na temat stabilności).
Z mojego doświadczenia wynika, że po dłuższym czasie stosowania toniku z kwasem na hydrolacie, może się pojawiać dość intensywny poaplikacyjny rumień. Do tego dochodzi kwestia konserwantów. Lepiej konserwować kosmetyk na wodzie odpowiednią ilością wybranego konserwantu, niż dokładać do tego, co już jest w hydrolacie.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 17:28   #591
kokojamboho
Raczkowanie
 
Avatar kokojamboho
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 376
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Hej polecicie mi jakąśkosmetyczke która robi peeling migdalowy lub Jessnera w Wawie? Po nie wygorowanej cenie? -> liczy sie efekt a nie przyjemnosc z przebywania w salonie. Pozdrawiam i bede wdzieczna za jakies info!
kokojamboho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 17:39   #592
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kokojamboho Pokaż wiadomość
Hej polecicie mi jakąśkosmetyczke która robi peeling migdalowy lub Jessnera w Wawie? Po nie wygorowanej cenie? -> liczy sie efekt a nie przyjemnosc z przebywania w salonie. Pozdrawiam i bede wdzieczna za jakies info!
A nie lepiej od razu do lekarza? Kosmetyczki to mają takie średnie te stężenia...
A i na niewygórowaną cenę w wawie bym nie liczyła[COLOR="Silver"]
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2011-09-26 o 17:41
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 19:19   #593
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Teoretycznie można, ale zwróć uwagę, że większość hydrolatów w Mazidłach jest stabilna powyżej pH=4 (według danych producenta). Korespondowałam kiedyś w tej sprawie z BU, jako że oni te same hydrolaty mieli w zestawach o pH 3-4, nie otrzymałam jednak zadowalającej odpowiedzi (tzn. nie mieli danych na temat stabilności).
Z mojego doświadczenia wynika, że po dłuższym czasie stosowania toniku z kwasem na hydrolacie, może się pojawiać dość intensywny poaplikacyjny rumień. Do tego dochodzi kwestia konserwantów. Lepiej konserwować kosmetyk na wodzie odpowiednią ilością wybranego konserwantu, niż dokładać do tego, co już jest w hydrolacie.
Dziękuję
Nawet nie wiedziałam, że hydrolaty mogą mieć różne ph. Przecież jak są przepisy na tonik na hydrolacie, to nie podają jakie ph ma mieć użyty hydrolat?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 19:20   #594
blair witch
Zakorzenienie
 
Avatar blair witch
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 533
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witajcie!

Stosuję codziennie tonik migdałowy 5% (woda destylowana+kwas migdałowy+kwas hialuronowy) Obecnie od ok 2 tygodni, na lato zrobiłam przerwę (myślałam że nim też nie wolno się kwasić). Chciałam zapytać, czy można po przemyciu twarzy wacikiem z tonikiem stosować krem BanDi, krem złuszczający na noc (wg inci ma w składzie kwas glikolowy, kwas mlekowy, kwas cytrynowy, kwas winowy, kwas jabłkowy):
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...c.html&next=26

Mam też pytania dodatkowe
Czy po mikrodermabrazji można tonik migdałowy stosować, a jeżeli nie, to ile odczekać. I podobne pytanie odnośnie korundu - czy można w ten sam dzień, czy lepiej odczekać

Odnośnie peelingu migdałowego - czy zacząć od najmniejszego stężenia (10), czy można od razu 15 %? I oczywiście - ile odczekać po mikrodermabrazji żeby zrobić ten peeling
__________________
blair witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 01:00   #595
xear
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 52
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witajcie!
Przeczytałam poprzedni wątek, ale jako, ze jestem okropnie przewrażliwiona na punkcie mojej cery mam kilka pytań, które wypisywałam sobie podczas czytania ;D
1. Czy rano(po wieczornym tonikowaniu 5%) moge umyć twarz swoim żelem do mycia(Ziaja) jak i również przed jego nałożeniem?
2. Czy podczas stosowania peelingów kwasowych, czy toniku mogę przemyć w dzień buzię hydrolatami?
3. Czy na tonik 5% wieczorem mogę nałożyć nawilżacz?
4. Czy po peelingu mogę już normalnie używać żelu do mycia twarzy zamiast mydła?
5. Gdzieś czytała, że tonik 5% należy zmyć, to prawda?

Może i błahe pytania, ale jeśli jest możliwość otrzymania odpowiedzi to skorzystam
Pozdrawiam!
xear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 08:51   #596
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

ja również odnośnie toniku migdałowego 5% - czy robiąc go wg przepisu na mazidlach: http://mazidla.com/index.php?option=...d=110&Itemid=2

mogę zamiast wody destylowanej dać hydrolat np. aloesowy? Pozdrawiam
__________________
!!!Manchester United!!!
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 13:18   #597
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kapsel Pokaż wiadomość
ja również odnośnie toniku migdałowego 5% - czy robiąc go wg przepisu na mazidlach: http://mazidla.com/index.php?option=...d=110&Itemid=2

mogę zamiast wody destylowanej dać hydrolat np. aloesowy? Pozdrawiam
Kilka postów wyżej pisałam na temat łączenia hydrolatów z kwasami. PH musiałoby być odpowiednio dostosowane do ich stabilności (tylko Mazidła zamieszczają informacje na ten temat). Proponuję sięgnąć po wodę pomarańczową (stabilna przy pH 3 - 7), ewentualnie hydrolat cytrynowy (stabilny przy pH 3,5 - 6,5). O aloesowy musiałabyś zapytać panią Lidię (brak danych na stronie), ale prawdopodobnie też będzie stabilny powyżej pH=4.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 12:49   #598
summertime
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 488
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

A ja mam takie pytanie. Pomimo nałogu wyciskaniania po kuracji kwasami staram się tego nie robić, ale czasami mam wrażenie ze nie mam wyboru. Po kuracji wkasami BHA czy mlekowym krostki stają się coraz bardziej widoczne - ok wiem to normalne, więc czekam i nic nie roszuam. Na tydzień po peelingu one jednak cały czas są, nie są w stanie same wyjść. Dlatego wtedy muszę wyduszam je w miarę delikatnie (nie paznokciami). Ale wiem, że ma to złe skutki bo zostają rozszerzone pory i grudka za chwilę wraca poza tym cera jest zniszczona przez to. Czy Wy też tak macie, ze kwasy tak jakby wyciagają syfy podskorne, ale nie są w stanie wyciagnac ich do konca?
summertime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 14:19   #599
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Dziękuję
Nawet nie wiedziałam, że hydrolaty mogą mieć różne ph. Przecież jak są przepisy na tonik na hydrolacie, to nie podają jakie ph ma mieć użyty hydrolat?
Mogą, ale nie w tym rzecz. W przypadku połączenia z kwasami chodzi o to, aby hydrolat był stabilny w zakresie pH optymalnym dla działania kwasów. Czyli albo trzeba ustawić pH na pewne 4 (lub nawet trochę wyżej), albo wybrać hydrolat stabilny w niższym pH (np. cytrynowy, wodę pomarańczową). Niektóre hydrolaty mogą działać buforująco i "pomagać" w osiągnięciu pH na poziomie ~4.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 14:26   #600
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Amoje pytanie jest następujące - co ile można powtarzać peeling migdałowy? Trzeba odczekać miesiąc,aż skóra się zregeneruje, czy można wcześniej?
Z góry dzięki
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:22.