Pytanie o reumatyzm u psow - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-29, 22:57   #1
O_L_A
Raczkowanie
 
Avatar O_L_A
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wrocław/żary
Wiadomości: 43
Question

Pytanie o reumatyzm u psow


Mam do Was pytanie jak moge rozpoznac czy pies cierpi na reumatyzm?
Od jakiegos czasu zauwazylam ze ciagle lize sobie przednie lapy (wczesniej tego nie robil), kladzie sie tez inaczej niz kiedys, bardzo czesto upada na mordke lub potyka sie na prostej drodze. A czasem nie pozwala zeby mu ktos dotykal tych lapek. Podejrzewam wlasnie ze moze byc to reumatyzm... Czy mialyscie juz z tym doczynienia? Dodam tylko ze moja psina ma 13 lat. Oprocz tych lap i tego ze czasem niedoslyszy to zachowuje sie jak szczeniak
O_L_A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-30, 22:48   #2
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Pytanie o reumatyzm u psow

Sama nie rozpoznasz, co dolega pieskowi; psy mają rozmaite problemy z łapami. Powinnaś wybrać się do weterynarza, wydaje mi się, że w tym przypadku niebędne będzie zrobienie zdjęć rentgenowskich jego łapek.
Pzdr!
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 13:57   #3
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Pytanie o reumatyzm u psow

Jeśli ciężko psince sie wstaje, zwłaszcza po dłuższym spaniu, niechętnie chodzi na długie spacery, nie lubi szybko biegać i dużo leży to może to być reumatyzm. Standardowo daje sie pieskom 1 tabletkę polopiryny dziennie. Bardzo pomaga
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 21:40   #4
O_L_A
Raczkowanie
 
Avatar O_L_A
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wrocław/żary
Wiadomości: 43
Dot.: Pytanie o reumatyzm u psow

W takim razie bede musiala odwiedzic weterynarza, mam tylko nadzieje ze u naszego weterynarza bedzie odpowiedni sprzet do zrobienia takich zdjec.
O_L_A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 22:17   #5
Ag_nes
Wtajemniczenie
 
Avatar Ag_nes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2 474
GG do Ag_nes
Dot.: Pytanie o reumatyzm u psow

Moja suczka tez juz cierpi na reumatyzm, strasznie dlugi sie zbiera, siada wolniej .. w te sloneczne dni zauwazylismy duzą poprawe a w zimniejsze dni jej kondycja jest lepsza. Doi tego jedna pala z tylu zrobila jej sie taka wiodka, miesnie sflaczale.. weterynarz nalecil czasem masaze. wiec masujemy
Ag_nes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 12:21   #6
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Dot.: Pytanie o reumatyzm u psow

Rottweiler mojej siostry choruje na reumatyzm. Zauważyła, że jak wstaje to z trudem i piszczy.Dokuczały mu przede wszystkim tylnie nogi. Brał zastrzki, później jak było lepiej tabletki.Niestety, ale te tabletki z wyjątkiem małych przerw bedzie brała juz do konca życia
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 10:09   #7
erysipelothrix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 230
Dot.: Pytanie o reumatyzm u psow

U 13 letniego pieska takie problemy w poruszaniu to prawie norma.Najlepiej abyś poszła z nim do weta i kupiła specjalne preparaty które zawieraja min.chondroitynę to takie coś co ułatwia ruchomość stawów!
Same leki przeciwzapalne i przeciwbólowe pomogą na krótko,trzeba zadziałać bezpośrednio na stawy.U starszych psów tak jak u starych ludzin układ kostny zmienia sie powstają zwyrodnienia itd.Ale dzisiejsza weterynaria radzi już sobie z tym bez problemu.
Co do podawania polopiryny-to sprawa raczej kontrowersyjna!
erysipelothrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-14, 14:55   #8
O_L_A
Raczkowanie
 
Avatar O_L_A
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wrocław/żary
Wiadomości: 43
Dot.: Pytanie o reumatyzm u psow

Bylam dzisiaj u weterynarza i erysipelothrix mialas racje to sa zwyrodnienia stawow czy cos podobnego. Ponoc to normalne u starszych psow. Lakarz dal zastrzyk i jakies tabletki w piatek mam isc znowu do kontroli.
W kazdym razie dzieki za pomoc
O_L_A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 10:46   #9
erysipelothrix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 230
Dot.: Pytanie o reumatyzm u psow

Cieszę się że mogłam pomóc!życzę zdrowia dla psinki!!!
erysipelothrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 12:59   #10
Monica123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: znad Wisły
Wiadomości: 842
Dot.: Pytanie o reumatyzm u psow

Mój pies tez ma problemy z łapkami. Już nie chodzi z nami na długie spacery, przewraca się na prostej drodze, ma problemy ze wstawaniem;-( Często w nocy budzi piszczeniem całą rodzinkę, gdyż chce się podnieść a nie może. Ciężko jest patrzeć na cierpienia psiaka, który jest z nami już 15 lat. Czasem nawet nie chce jeść i muszę przy nim siedzieć i go namawiać. Wtedy patrzy mi tak smutno w oczy i chce mi się ryczeć
__________________

Monica123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 16:09   #11
Daria85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Dot.: Pytanie o reumatyzm u psow

Cytat:
Napisane przez Monica123 Pokaż wiadomość
Mój pies tez ma problemy z łapkami. Już nie chodzi z nami na długie spacery, przewraca się na prostej drodze, ma problemy ze wstawaniem;-( Często w nocy budzi piszczeniem całą rodzinkę, gdyż chce się podnieść a nie może. Ciężko jest patrzeć na cierpienia psiaka, który jest z nami już 15 lat. Czasem nawet nie chce jeść i muszę przy nim siedzieć i go namawiać. Wtedy patrzy mi tak smutno w oczy i chce mi się ryczeć
Wiem co to za bol ,przez 15 lat mielismy owczarka szkockiego colie i tez juz jak mial 15 lat to piszczal jak wstawal ,wierz mi az mi lzy stanely w oczach jak przeczytalam Twoj post,doskonale Cie rozumiem. Naszego psiaka uspilismy ,zeby wiecej sie nie meczyl bo nie moznabylo go samego w domu zostawic ,nigdy nie wiadomo kiedy psiak nie bedzie mogl sie podniesc
Teraz mam rottweilera 5 letniego ,ostatnio za wysoko podskoczyl i zaczal piszczec, chyba nadwyrezyl lapke ,tez powoli chodzi i ostroznie ,jak mu sie nie polepszy przez tentydzien- bede musiala odwiedzic weterynarza. Okropnie sie boje ze to stawy ,az myslec o tym nie chce
Daria85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:11.