Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-09, 22:16   #1351
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Dzięki.
Ale ten blond masz ładny tylko tej zielonkowatości się trzeba pozbyć. Igory używałam, ale tego odcienia akurat nie, kilku innych. Pytanie zasadnicze co do wody- chcesz utrzymać ten kolor, lekko pojaśnić czy przyciemnić może?
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 22:24   #1352
hello_Moscow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 78
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Dzięki.
Ale ten blond masz ładny tylko tej zielonkowatości się trzeba pozbyć. Igory używałam, ale tego odcienia akurat nie, kilku innych. Pytanie zasadnicze co do wody- chcesz utrzymać ten kolor, lekko pojaśnić czy przyciemnić może?
Kochana, on był ładny miesiąc temu. Chciałabym mieć blond taki jak na tych zdjęciach (każdy odcień z tych trzech mi się podoba), więc pewnie pojaśnić...? Ostatnio dwa razy robiłam na 9%. Co więc zarzucić na te kudełki? Bo nie wiem czy zamawiać Igorę (nie ma u mnie we fryzjerskim) czy lecieć po coś innego.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (13,4 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Schwarzkopf-Professional-IGORA-ROYAL2.jpg (51,7 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 14_500x640.jpg (21,4 KB, 22 załadowań)

Edytowane przez hello_Moscow
Czas edycji: 2014-06-09 o 22:25
hello_Moscow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 16:08   #1353
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

9%
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 19:04   #1354
hello_Moscow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 78
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Dziękuję!
W takim razie zamawiam Igorę i oxy 9%.
hello_Moscow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 19:34   #1355
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Będę trzymała kciukaski
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 21:10   #1356
hello_Moscow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 78
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Zamówione, pewnie w czwartek-piątek będzie.
Czyli powiadasz, żeby zacząć od końców w stronę góry rozjaśniać? A nie rozjaśnią mi się za mocno końce? Myślisz, że trzymać tyle, ile napiszą (np.40 min) czy pół h wystarczy?
hello_Moscow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 15:14   #1357
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

tak. szczerze mówiąc, na ile to Ci dokładnie nie powiem. patrz na to jak będzie wyglądał kolor podczas zabiegu, bo każde włoski reagują inaczej
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-15, 22:36   #1358
hello_Moscow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 78
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Hej... Kolorek wyszedł tak jak widać na załączonym zdjęciu... beżowy blond. jak to mój chłopak określił: "teraz masz 'żółciejsze' włoski"
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20140613_047.jpg (123,4 KB, 38 załadowań)
hello_Moscow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 21:57   #1359
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

cassia vs rzewień vs rumianek a rozjaśniane chemicznie włosy - czy można i co lepsze?
Witajcie, jestem pościąganiu czerni z włosów (naturalne -> bardzo ciemny blond). Obecnie mam naturalny odrost i bardzo jasne pasma na długości po tej całej serii dekoloryzacji i jeszcze rozjaśniania.

Chciałabym wrócić do naturalnej pielęgnacji. Kiedyś ciemna henna się u mnie sprawdziła, miałam lśniące czarne włosy i zdrowe. Jedyna wada - niesamowicie szybko się zmywała, ogółem wszelkie farby na moich włosach są nietrwałe. Chyba tylko lichy Szwarckop trzyma mi twardo kolor.

Teraz chcę być jednak blondynką.

Chciałabym nieco wyrównać całość a zarazem uzyskać efekt rozjaśnienia wraz z cudownym złocistym blaskiem. Który z tytułowych ziół da najmocniejszy efekt? A może jakoś je połączyć? Cassia + sproszkowany rzewień rozrobione naparem z rumianku i soku z cytryny?

Co sądzicie? Macie porównanie jak się sprawdzają te składniki? Jakich efektów mogę oczekiwać? Mnie trochę zaskoczyło, że u pewnej blogerki Cassia przyciemniła włosy: http://kascysko.blogspot.com/2014/06...09846673901856
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 22:58   #1360
nhung
Zadomowienie
 
Avatar nhung
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 197
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Zamówiłam Vincent Ledier - Intensive (zielony) i oksy 9%, mam nadzieję, ze jutro paczka dojdzie. Tylko nie kupiłam jeszcze farby, bo nie wiem jaki poziom wybrać, żeby wyszedł jasny brąz/ciemny blond (zastanawiam się nad 8/1 Kolestonu). Teraz mam ciemny brąz (poziom 3-4?) z bardzo jasnymi refleksami i odrost w kolorze czarnym 1 cm.
Mam zamiar zrobić kąpiel rozjaśniającą z oksy 9% i trzymać ok. 30 min. - nie mam bladego pojęcia co z tego wyjdzie Później chyba pofarbuję się 8/1 też z 9%.

Wracając jeszcze do odrostu. Jest to nie więcej niż 1 cm, myślę, że ok. 7-8 mm, widać go tylko z bardzo bliska. Mam normalnie zrobić kąpiel rozjaśniającą, tzn. najpierw nałożyć na końcówki, potem coraz wyżej, a później na końcu "wsmarować" w skórę głowy??? Czy ten mały odrost muszę osobno już zrobić? :/ Ciężko będzie.

Edytowane przez nhung
Czas edycji: 2014-06-17 o 00:10
nhung jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 07:55   #1361
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
cassia vs rzewień vs rumianek a rozjaśniane chemicznie włosy - czy można i co lepsze?

Co sądzicie? Macie porównanie jak się sprawdzają te składniki? Jakich efektów mogę oczekiwać? Mnie trochę zaskoczyło, że u pewnej blogerki Cassia przyciemniła włosy: http://kascysko.blogspot.com/2014/06...09846673901856
Oba te składniki nie rozjaśniają włosów, tylko są źródłem żółtego barwnika. A barwnik ten, w zależności od wyjściowego koloru włosów może dać różne efekty wizualne.

Efekt ocieplenia koloru (który gwarantuje żółty barwnik) często jest odbierany przez oko jako "rozjaśnienie". Jednak w momencie nałożenia go (tak jak u mnie) na mysi blond ze srebrnoszarym refleksem może dojść do wizualnego przyciemnienia
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-17, 11:43   #1362
Hormiga12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Chrzanów
Wiadomości: 1
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Hej
Słuchajcie potrzebuje pomocy... W tamtym roku miałam włosy prawie czarne taki mocny zimny brąz i zachcialo mi się blondu Od grudnia robię kąpiele rozjasniające ( używam rozjaśniacza z joanny). Średnio dwa razy w miesiącu... Z pięknych naprawdę zdrowych włosów mam przesuszone, ale dzięki pielęgnacji nawet nie rozdwajają się bardzo i nawet fryzjerki sa w szoku, że sa w tak dobrym stanie pomimo tego co im zrobiłam.. ale od jakiś trzech kąpieli mój kolor nie rozjaśnia się...
Rozjaśniłam do złotego bursztynu, któy mi sie nie podoba!!! i dalej dupa... nic nie chce ruszyć żeby były jaśniejsze a bezpośrednie nakładanie rozjaśniacza odpada, bo nie chcę ich bardzo zniszczyć...
Proszę napiszcie jak je rozjaśnić???

---------- Dopisano o 12:43 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------

A zapomniała mój kolor to coś takiego:

Ale u mnie nie jest taki połyskujący tylko wygląda jak wypłowiałe okropne coś...
Hormiga12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 19:02   #1363
lily53
Przyczajenie
 
Avatar lily53
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Witam serdecznie.
Przymierzam się do pierwszego rozjaśniania włosów produktami niedrogeryjnymi i mam parę pytań. Aktualnie moje włosy są w kolorze spranej rudości (mimo to w słońcu nadal w miarę intensywnej), z ok. 3 cm odrostem w kolorze blond, kondycje oceniłabym na średnią, trochę się puszą i czasami elektryzują, rozdwojonych końcówek czy łamiących się włosów brak. Myślałam nad zastosowaniem 6% oksydantu i przytrzymaniem go na włosach przez 2-2,5 godziny, coby kolor wyszedł jasny bez żółtości czy pomarańczy z okazji rudej farby we włosie. Zastanawia mnie czy mój plan z założenia jest fizycznie możliwy do zrealizowania i jeśli tak to czy mogłabym nałożyć na rozjaśnione włosy farbę (blond) w odcieniu natural czy raczej popiel a może coś jeszcze innego tak aby to tworzyło ładny, naturalny efekt. Zależy mi na nim, ponieważ chce skończyć w końcu przygodę z rudym i wrócić do naturalnego koloru.
lily53 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 13:33   #1364
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez hello_Moscow Pokaż wiadomość
Hej... Kolorek wyszedł tak jak widać na załączonym zdjęciu... beżowy blond. jak to mój chłopak określił: "teraz masz 'żółciejsze' włoski"
prześliczny

---------- Dopisano o 14:27 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------

Cytat:
Napisane przez nhung Pokaż wiadomość
Zamówiłam Vincent Ledier - Intensive (zielony) i oksy 9%, mam nadzieję, ze jutro paczka dojdzie. Tylko nie kupiłam jeszcze farby, bo nie wiem jaki poziom wybrać, żeby wyszedł jasny brąz/ciemny blond (zastanawiam się nad 8/1 Kolestonu). Teraz mam ciemny brąz (poziom 3-4?) z bardzo jasnymi refleksami i odrost w kolorze czarnym 1 cm.
Mam zamiar zrobić kąpiel rozjaśniającą z oksy 9% i trzymać ok. 30 min. - nie mam bladego pojęcia co z tego wyjdzie Później chyba pofarbuję się 8/1 też z 9%.

Wracając jeszcze do odrostu. Jest to nie więcej niż 1 cm, myślę, że ok. 7-8 mm, widać go tylko z bardzo bliska. Mam normalnie zrobić kąpiel rozjaśniającą, tzn. najpierw nałożyć na końcówki, potem coraz wyżej, a później na końcu "wsmarować" w skórę głowy??? Czy ten mały odrost muszę osobno już zrobić? :/ Ciężko będzie.
żadnego smarowania skóry głowy! nałóż mieszankę na całe włosy z pominięciem odrostu, na który połóż mieszankę na ostatnie 10 minut. na reszcie włosów trzymałabym koło 40. do farby masz za wysoki oxydant- 8/1 to dobry pomysł, ale na 6% lub 4,5- nie chcesz ich przeciez już rozjaśniać.

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Hormiga12 Pokaż wiadomość
Hej
Słuchajcie potrzebuje pomocy... W tamtym roku miałam włosy prawie czarne taki mocny zimny brąz i zachcialo mi się blondu Od grudnia robię kąpiele rozjasniające ( używam rozjaśniacza z joanny). Średnio dwa razy w miesiącu... Z pięknych naprawdę zdrowych włosów mam przesuszone, ale dzięki pielęgnacji nawet nie rozdwajają się bardzo i nawet fryzjerki sa w szoku, że sa w tak dobrym stanie pomimo tego co im zrobiłam.. ale od jakiś trzech kąpieli mój kolor nie rozjaśnia się...
Rozjaśniłam do złotego bursztynu, któy mi sie nie podoba!!! i dalej dupa... nic nie chce ruszyć żeby były jaśniejsze a bezpośrednie nakładanie rozjaśniacza odpada, bo nie chcę ich bardzo zniszczyć...
Proszę napiszcie jak je rozjaśnić???

---------- Dopisano o 12:43 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------

A zapomniała mój kolor to coś takiego:

Ale u mnie nie jest taki połyskujący tylko wygląda jak wypłowiałe okropne coś...
po pierwsze, dziwię się, że masz coś jeszcze na głowie, rozjaśniając włosy średnio co dwa tygodni najgorszym z możliwych rozjaśniaczy. po drugie, niektóre włosy mają swój stopień rozjaśnienia i nie rozjaśnią się bardziej. po trzecie, może masz tak spalone i wytrawione włosy, że rozjaśniacz już na nie nie działa. daj im odpocząć.

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 14:31 ----------

Cytat:
Napisane przez lily53 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie.
Przymierzam się do pierwszego rozjaśniania włosów produktami niedrogeryjnymi i mam parę pytań. Aktualnie moje włosy są w kolorze spranej rudości (mimo to w słońcu nadal w miarę intensywnej), z ok. 3 cm odrostem w kolorze blond, kondycje oceniłabym na średnią, trochę się puszą i czasami elektryzują, rozdwojonych końcówek czy łamiących się włosów brak. Myślałam nad zastosowaniem 6% oksydantu i przytrzymaniem go na włosach przez 2-2,5 godziny, coby kolor wyszedł jasny bez żółtości czy pomarańczy z okazji rudej farby we włosie. Zastanawia mnie czy mój plan z założenia jest fizycznie możliwy do zrealizowania i jeśli tak to czy mogłabym nałożyć na rozjaśnione włosy farbę (blond) w odcieniu natural czy raczej popiel a może coś jeszcze innego tak aby to tworzyło ładny, naturalny efekt. Zależy mi na nim, ponieważ chce skończyć w końcu przygodę z rudym i wrócić do naturalnego koloru.
nie jest. sam oxydant nic Ci nie da na włosach- musi wejść w reakcję z rozjaśniaczem, żeby rozjaśnić włosy. przetrzymanie czegokolwiek na włosach 2,5 godziny tylko Ci je wysuszy/spali/podrażni. zrób kąpiel rozjaśniającą (rozjaśniacz, oxydant, trochę lekkiego szamponu) na około 30-40 minut, potem połóż farbę z popielem- np. 8.1
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 20:43   #1365
lily53
Przyczajenie
 
Avatar lily53
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

W domyśle miałam już ten rozjaśniacz w proszku, zapomniałam dopisać. Spróbuję w przyszłym tygodniu z tą kąpielą. ^^ Dzięki za pomoc.
lily53 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 11:50   #1366
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

powodzenia
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 16:42   #1367
lily53
Przyczajenie
 
Avatar lily53
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Tylko jedno pytanie: ile % oksydant? Czy może być 6 czy raczej 9?
lily53 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 17:23   #1368
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

kładlabym 6%.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 23:19   #1369
nhung
Zadomowienie
 
Avatar nhung
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 197
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Kurczę, wszystko się pokiełbasiło :O
Miałam włosy (farbowane) na poziomie 3-4, ciemny brąz, odrosty czarne około 1 cm.

1. Zrobiłam pierwszą kąpiel rozjaśniającą (oksy 9%) zaczynając od końcówek.
Efekt: końcówki i środek ciemna miedź (poziom 6?), góra jasno-ruda (p. 8?), odrosty czarne

2. Zrobiłam drugą kąpiel rozjaśniającą, tym razem na końcach i na długości trzymałam ok. 20 minut, po tym czasie nałożyłam na górę i trzymałam jeszcze całość ok. 10 min.
Efekt: na długości rozjaśniły się minimalnie, na głowie też, odrosty zrobiły się ciemno brązowe.

3. Nałożyłam rozjaśniacz (bez odżywki i szamponu) na same odrosty. Kiedy nałożyłam już na wszystkie odrosty na całej głowie, po prostu spłukałam szybko wszystko (wszystko trwało ok. 20 min.)
Efekt: Odrosty zrobiły mi się żółto-kurczakowe, w niektórych miejsach prawie białe!!! Bardzo żałowałam, że nie dodałam do rozjaśniacza szamponu i odżywki, żeby rozcieńczyć.

4. Próbowałam jeszcze rozjaśnić na długości samym rozjaśniaczem, bez szamponu i odżywki, niestety nie chciały się już rozjaśnić zbytnio, tylko troszkę :/

Końcowy efekt jest taki:
U nasady mam teraz kurczakowo-żółte, później są miodowo-pomarańczowo-blond (p. 10-11?), a im niżej tym ciemniej, końcówki są rude (p. 7-8?). Różnica pomiędzy nasadą a końcówkami to około 3 tony. Może na pierwszy rzut oka nie widać tego aż tak, bo przejście między tonami jest łagodne, ale jak się człowiek przyjrzy, to jednak widać, a już szczególnie jak się przyłoży końcówki do czubka głowy.
(Pomijam to, że przez 24h zdążyły mi się zrobić już czarne, widoczne odrosty 1 mm )

Załączam zdjęcia, ale niektóre były robione wczoraj wieczorem, tak że trochę ciemne wyszły. Na pierwszych dwóch zdjęciach włosy są mokre - wydaje mi się, że końcówki są bardziej mokre niż góra, dlatego wyszła taka ogromna różnica.
(W rzeczywistości kolor włosów jest o wiele bardziej jaskrawy i bije po gałach )

Chcę teraz pofarbować włosy na jasny chłodny brąz, ale nie wiem co mam zrobić - przez to, że taka duża różnica jest między górą a dołem
Jaki poziom brać? 7.1? 8.1? 9.1? Oksy 6?

PS Te wszystkie poziomy, które tu wypisałam, to strzelam tak na oko :/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20140619_202410.jpg (27,3 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20140619_202558.jpg (23,0 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20140619_233605.jpg (37,2 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20140620_093517.jpg (19,9 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20140618_190036.jpg (25,6 KB, 18 załadowań)

Edytowane przez nhung
Czas edycji: 2014-06-20 o 23:44
nhung jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-21, 10:25   #1370
inga12345678910
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3
Smile farbowanie, warto?

Hej chciałam się spytać czy warto farbować włosy? Według mnie warto tylko boje się tego że najpierw muszę je dużo rozjaśnić żeby uzyskać kolor docelowy ( niebieski ) a to niszczy włosy , proszę nie piszcie że to głupie farbować włosy na niebiesko to moja decyzja i nie mam ochoty nawet na ten temat rozmawiać. Chciałabym tylko wiedzieć jak to jest z włosami później połowa osób mówi że zostanie mi 1/3 włosów że będą zniszczone i trzeba będzie ściąć a druga połowa ,że warto i że jak mądry fryzjer to włosy będą piękne. Co jest prawdą a co wyolbrzymieniem ?
inga12345678910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 13:55   #1371
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: farbowanie, warto?

nhung, dla mnie 7.1 i na 6%.
inga, warto. ale do niebieskiego, przypuszczam, będzie trzeba mocno rozjaśnić- co za tym idzie, poniszczyć.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 22:39   #1372
nhung
Zadomowienie
 
Avatar nhung
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 197
Dot.: farbowanie, warto?

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
nhung, dla mnie 7.1 i na 6%.
I myślisz, że wyrówna mi się całość?
Potrzebuję tą farbę mieć na już, a w sklepie nie ma Kolestonu 7.1 :/
Są tylko:
7/
7/0
7/07
Co wybrać?
Na szczęście mam jeszcze mixton Goldwella ASH-MIX, więc chyba będzie ok?


inga - jeśli masz zdrowe i zadbane włosy, to rozjaśnij. Ja się za dużo naczytałam i nasłuchałam o tym jak to rozjaśniacz mega-mega niszczy włosy i przez to mam teraz bardziej zniszczone niż bym miała, gdybym nie kierowała się tymi przesadnymi obawami
Mam naturalnie czarne włosy i chciałam dojść do jasnego brązu bez rozjaśniania, przez co 3 razy farbowałam jasnymi farbami i nie udało się. Potem chyba 4 razy rozjaśniałam kąpielami i bezpośrednio rozjaśniaczem. I co? Mam wciąż tyle samo włosów, troszkę się przesuszyły na końcach, ale generalnie jak na tyle zabiegów w ciągu miesiąca (!) jest naprawdę nieźle, nie mam siana na głowie. Wiadomo, że są w gorszym stanie niż przed tym wszystkim, ale wcale nie ma tragedii. Gdybym wiedziała od początku, że tak będzie, to od razu bym rozjaśniła i położyła farbę - i tyle. A tak, to musiałam przejść przez wiele, wiele niepotrzebnych etapów
Wcześniej nie dbałam o włosy jakoś szczególnie, po prostu tylko nie katowałam ich prostownicą ani lakierami itp., suszarki używałam sporadycznie. Nie olejowałam, nie kładłam masek etc.

Tak więc musisz najpierw sama ocenić jaki jest Twój stan włosów. Jeśli nigdy wcześniej nie farbowałaś, a do tego nie męczyłaś ich szczególnie prostownicą, to powinny być w porządku.

Edytowane przez nhung
Czas edycji: 2014-06-21 o 23:21
nhung jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 11:53   #1373
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: farbowanie, warto?

hm. /07 na pewno nie. wzięłabym 7/0 i dodała ciut tego mixu. myślę, że pokryje równo, to co masz teraz na główce generalnie pokrywają poziomy do ósmego, choć ósmemu zdarza się zawieść. siódemka powinna sobie poradzić.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 20:27   #1374
nhung
Zadomowienie
 
Avatar nhung
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 197
Dot.: farbowanie, warto?

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
hm. /07 na pewno nie. wzięłabym 7/0 i o mixu. myślę, że pokryje równo, to co masz teraz na główce generalnie pokrywają poziomy do ósmego, choć ósmemu zdarza się zawieść. siódemka powinna sobie poradzić.
Jednak chyba zdecyduję na coś ciemniejszego, poziom 6. Wyjdzie wtedy sredni brąz? Wciąż oxy 6?
nhung jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 20:00   #1375
Severinas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1
Thumbs down Rozjaśnianie włosów..

Witam.Mam problem. Zrobiłam sobie w domu pasemka rozjaśniaczem i wyszła mi na głowie jedna,wielka plama..Wygląda to okropnie! Proszę o pomoc..co mogę z tym zrobić? Mam ciemny blond..
Severinas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 08:15   #1376
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Rozjaśnianie włosów..

Cytat:
Napisane przez Severinas Pokaż wiadomość
Witam.Mam problem. Zrobiłam sobie w domu pasemka rozjaśniaczem i wyszła mi na głowie jedna,wielka plama..Wygląda to okropnie! Proszę o pomoc..co mogę z tym zrobić? Mam ciemny blond..
jejuniu to tak ty te pasemka robiłaś??
na folie, czepek chyba nie bo by na pewno tak nie wyszły.. robiłaś sama ? powinien ci ktos pomoc.. samemu lepiej sie w to nie bawic jak sie nie zna,,
masz opcje:
1- rozjasnic calośc wtedy bedzie OK
2- przyciemnić... farba jakąś
3- isc do fryzjera zeby poprawił ci pasemka ( zrobil ich wiecej Zeby zakryc plamy )
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 11:07   #1377
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Pokaz zdjęcie

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 11:18   #1378
asia10933
Rozeznanie
 
Avatar asia10933
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 977
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Próbował ktoś tego casting Sunkiss żel stopniowo rozjaśniający? Bardzo niszy włosy? Czy to nie jest zwykły rozjaśniacz?
__________________
Facet jest jak burak cukrowy co z tego że słodki jak i tak burak

http://jzabawa11.blogspot.com/
asia10933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 11:48   #1379
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

jest tutaj o tym osobny wątek, zajrzyj, jest sporo opinii
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 23:19   #1380
medzik90
Rozeznanie
 
Avatar medzik90
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 531
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Hej dziewczyny, proszę poratujcie mnie Bylam wczoraj u fryzjerki na pasemkach, zawsze wychodzily mi ładne złociste blond, a wczoraj wyszły strasznie szarawe, takie siwawe, nie podoba mi sie ten efekt, czy da sie go w jakis sposob ocieplic? Moze to wina rozjasniacza? Zawsze fryzjerka dawala niebieski a wczoraj jakis dziwny rozowy... czym rozni sie ten niebieski od rozowego? Prosze pomóżcie
medzik90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-08 07:53:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:37.