odchudzanie i rzucanie palenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-25, 19:36   #1
teodora
Raczkowanie
 
Avatar teodora
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 78
Question

odchudzanie i rzucanie palenia


Chiałabym sie dowiedziec czy rzucanie palenia papierosów w czasie odchudzania ma sens. Naczytałam sie, że nie bo odstawienie papierosów, spowalnia przemiane materii. Z drugiej jednak strony ćwiczenia podobno ja przyśpieszają. Jak myslicie - powinnam rzucać skoro sie odchudzam czy raczej z tym poczekać. Ma któraś z Was jakieś doświadczenia w tej dziedzinie?
teodora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 20:12   #2
Cioccolatto Bianco
Przyczajenie
 
Avatar Cioccolatto Bianco
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 18
Dot.: odchudzanie i rzucanie palenia

Ja mam od paru lat podobny dylamat
Za kazdym razem,kiedy zaczynam trening,dietę czy cokolwiek innego,mysle rownoczesnie o rzuceniu palenia. Bo wtedy pracowalabym rownoczesnie na moją kondycje,a palenie ją hamuje...
Jesli masz duzo sily na to,by rzucic to nie zastanawiaj sie nad tym,czy bedziesz miala wolniejsza przemiane materii czy szybszą. Najwazniejsze jest zdrowie,pamietaj o tym. Twoj organizm na pewno bedzie bardziej "zadowolony",kiedy przy okazji treningu rzucisz palenie.
Cioccolatto Bianco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 21:25   #3
teodora
Raczkowanie
 
Avatar teodora
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 78
Dot.: odchudzanie i rzucanie palenia

od kilku lat masz ten sam problem? To wnioskuje, ze rzucic sie nie udało. Ja 2 lata temu nie paliłam przez pół roku i przytyłam prawie 10 kilo w pierwsze 2 miesiące, no z tym że nie ćwiczyłam nic. Mam nadzieje ze teraz rzuce palenie i kilka kilogramow razem z nim
teodora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 22:46   #4
a-sea-of-honey
Zadomowienie
 
Avatar a-sea-of-honey
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Wiadomości: 1 910
GG do a-sea-of-honey
Dot.: odchudzanie i rzucanie palenia

Z moich obserwacji wynika, ze palenie papierosow nie idzie w parze ze sportem, wiec moze najpierw zacznij sie ruszac, a po kilku tygodniach zrezygnuj z papierosow? Po jakims czasie - kiedy bedziesz gotowa - zacznij wzbogacac diete w owoce, warzywa, ogranicz niezdrowe produkty. Kiedy przestaniesz palic, Twoj zmysl smaku i wechu powinien sie nieco wyostrzyc i nawet takie leciutkie jedzenie bedzie smakowalo intensywnie. Mozesz sie wspomoc jakas gumka do zucia, np. Nicorette, ale odradzam tzw. Kudzu - mozna to dostac w aptece, moj tato mowi, ze w ogole nie dziala. Moze mi cos jeszcze przyjdzie do glowy
a-sea-of-honey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 09:25   #5
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: odchudzanie i rzucanie palenia

Teodoro, Twoje pytanie "czy rzucanie palenia papierosów w czasie odchudzania ma sens" jest dość absurdalne rzucenie palenia zawsze ma sens, bez względu na okoliczności towarzyszące! Jeśli masz co do tego wątpliwości, to znaczy, że jeszcze nie przestałaś chcieć palić. Przecież odchudzasz się dla zdrowia i urody, więc jaki sens ma jednoczesne palenie papierosów, które i zdrowiu, i urodzie ewidentnie szkodzi (i to nawet bardziej niż lekka nadwaga)?
Oczywiście reakcje organizmu na odstawienie nikotyny moga być różne - niektóre osoby tyją, ale z naszych wątków "rzuceniowych" (najdłuższy kwitnie na "30-stce+", zajrzyj w wolnej chwili) wynika, że większość z nich "zagryza" te niewypalone papierosy jedzonkiem, tj. podjada, bo poprawił im się apetyt albo nie mają co zrobić z rękami. Jeśli zachowasz zdrowy sposób odżywiania i intensywność ćwiczeń, to ryzyko utycia jest bardzo znikome.
Zresztą niektóre osoby w ogóle, niezależnie od wszystkiego, nie tyją po rzuceniu - ja nie utyłam ani grama (rzuciłam z 7 lat temu po jakichś 8 latach palenia b. dużo), chociaż nie uprawiałm wtedy żadnego sportu, jesli nie liczyć jeżdżenia na rowerze do pracy.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 11:01   #6
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: odchudzanie i rzucanie palenia

zgadzam sie przedmowczynia.Rzucenie palenia zawsze ma sens !!!
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 12:23   #7
teodora
Raczkowanie
 
Avatar teodora
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 78
Dot.: odchudzanie i rzucanie palenia

a w sumie to macie racje. Nawet jesli mi sie cos przytyje to przecież zawsze moge postarać sie tego pozbyc. I chyba jednak troche przytyć niz palic. I dziękuje za informacje - zaglądne na ta 30 strone. Pozdrawiam Was wszystkie
teodora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:15.