Jak to ugotować?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-12, 21:00   #1
szatanica1989
Zakorzenienie
 
Avatar szatanica1989
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 184
Arrow

Jak to ugotować??


Witam gotujące, melduje się kuchenna oferma :/ potrafię ugotować wodę na herbatę, i na tym kończy się lista moich osiągnieć jeżeli chodzi o gotowanie może jakaś sałatka, od biedy ciastko - i tyle. No a w poniedziałek przyjedzie TŻ, i wymyśliłam sobie, że zamiast studenckiego słoiczka od mamusi zaserwuję mu OBIAD. Tylko co innego pomysł, a co innego wykonanie. Chciałabym zaserwować mu... UWAGA! kurczaka w cieście, takiego po chińsku, jakieś warzywa do tego i ryż, bardzo lubi no ale jak ja mam to zrobić? Mam dwie lewe ręce, wiem, że trzeba pierś kupić z kurczaka, przyprawy, warzywa, a jak to ciasto zrobić?? Znaczy, wiem, że to się na oleju smaży, ale jak frytki? znaczy, surowe kawałki w ciasto i na olej? Laski, pomóżcie, chciałabym mu pokazać, że się postarałam a taki kurczak to już coś :P proszę o przepis krok po kroku, czym można kuraka przyprawić po chińsku, warzywa jak przygotować (smażone? gotowane? SUROWE??) i czy jakiś sos się da zrobić do tego? bo na sucho to nie podają raczej... Matko, to strasznie żałosne, wiem, ale nie mam czasu nawet się uczyć gotować, niestety a mamusia skutecznie mnie od garnków izolowała, ajj, chyba słusznie... No nic, czekam na rady
szatanica1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 10:41   #2
daisuki
Zadomowienie
 
Avatar daisuki
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 030
Dot.: Jak to ugotować??

Składniki:
Pierś kurczaka , ciasto: mąka, 2 jajka, mleko, 1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia, przyprawy, olej.

Jak przyrządzić?
Pierś kroimy w cienkie plastry. Przygotowujemy ciasto jak na naleśniki, tylko gęstsze. Dodajemy przyprawy (sól, pieprz, przyprawę do kurczaka oraz inne wg uznania). Kurczaka obtaczamy w cieście za pomocą widelca i wrzucamy na patelnię na rozgrzany olej. Smażymy na wolnym ogniu, aby kurczak nie był surowy, a ciasto się nie przypaliło.

P.S - wyszukiwarka google nie gryzie


__________________
;(
daisuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 12:17   #3
Coldi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Ci nic nie powie
Wiadomości: 33
GG do Coldi
Dot.: Jak to ugotować??

nie polecamna początek takich rzeczy....
(nawiasem co to TŻ??)
chińska kuchnia nie należy do najprostszych:P
najważniejsze to nie baĆ się kuchni i MIĘSA (to czego wiele kobiet się brzydzi na początku dotykaĆ moja ukochana jak robi kotlety to robi wszystko widelcem i muszę ją wyręczaĆ często)
przygotuj proste kotlety lub fileta z kurczaka + ziemniaczki akurat są młode z koperkiem i sałatka najlepiej Pekińska+pomidor+rzodkiew ka+majonez+przyprawy
przygotowanie:
ziemniaczki 1kg wystarczy na was (zależy ile jesz Ty)
a)filet z kurczaka kupisz w markecie
tniesz na takie małe plasterki wzdłuż jak placki ziemniaczane, posypujesz przyprawą do kurczaka/filetów otaczas w jajku, później w bułce tartej/mące jak nei masz i na natłuszczoną i rozgrzaną patelkę, ściągasz jak będą zarumienione
b)kotlet - kupujesz mielone (dla meża specjalnie wołowe lub z indyka, bo najlepsze) wkładasz do pojemnika, dodajesz całą posiekaną cebulę, przyprawy (majeranek, ja dodaje nawet przyprawy do kurczaka kwestia smaku:P) dwa jaja, bułka tarta, 3-4 zmoczone małe kromki chleba ale zanim je włożysz wyciśnij z wody i mieszaj zrób kulki rozgnieĆ i na patelkę
ziemniaczki banał... obierz, zalej wodą, posól, ugotuj ale nie miażdż ich podawaj nierozgniecione!! posypane koperkiem,
surówka:
poszatkuj kapustę, zetrzej na tarce rzodkiewkę (z 4-7) wymieszaj startą rzodkiewkę z majonezem (majonez powoduje że rzodkiewka traci ostry smak) dodaj pokrojonego dokładnie pomidora a nawet ogórk, wszystko razem zmieszaj i dodaj trochę majonezu i masz przepyszny obiad...
pamiętaj że surówka najlepiej przyrządziĆ przed mięsem

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:12 ----------

już bez edit:P
poczytaj więcej przepisów i trenuj
ja robiłem kiedyś takie gafy:P
ile spaliłem deserów, ciast, kolacji, obiadów....
ale się nauczyłem i wciąż uczę:P
dopeiro teraz żałuję że na kulinarkę nie poszedłem:/
Coldi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 13:48   #4
Agat123
Raczkowanie
 
Avatar Agat123
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 404
GG do Agat123
Dot.: Jak to ugotować??

Nie wiem czy chodzi ci o coś takiego:

http://www.wielkiezarcie.com/przepis19159.html
__________________

Agat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 07:46   #5
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Jak to ugotować??

Cytat:
Napisane przez daisuki Pokaż wiadomość


P.S - wyszukiwarka google nie gryzie

a dlaczego google???
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:10.