Zaskórniki zamknięte. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-29, 00:26   #61
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Zaskórniki zamknięte.

Odkopuję wątek, może ktoś mi cos poradzi.

Też mam problem głównie z zaskórnikami zamkniętymi, na nosie otwarte, to jeśli chodzi o twarz, resztę pomijam.

Leczenie dermatologiczne nie przynosi skutków, nie mogę trafic na dobrego dermatologa, który by zbadal przyczynę problemów, tylko mi przepisują na ślepo kolejne maści.

Benzacne i Acne Derm stosuję już dosyć długo, z przerwami (żeby się cera do nich nie przyzwyczaiła). Na wypryski pastę cynkową. Niestety zaskórniki jak były, tak są juz kilka lat.

Siostra poradziła mi kwasy, ale mam pewne wątpliwości:
1. czy jesli moja cera przyzwyczajona jest do nadtlenku benzoilu, kwasy azelainowego i ogólnie do złuszczania, kwas migdałowy pomoże w ogóle? czy lepiej poczekać do jesieni i postawic na mocniejsze?
2. czy jeśli jednak jakieś wypryski się pojawiają (troche rzadziej, ale jednak), to mogę zastosować kwasy, czy musze jednak na silę szukać dobrego dermatologa i leczyć od nowa?
3. czy przed ewentualnym "zabiegiem" kwasami powinnam odstawić na jakiś czas moje maści?
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 15:14   #62
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: Zaskórniki zamknięte.

angiee z powyższymi pytaniami udaj się do dermatologa a kwasy stosuj w gabinecie kosmetycznym. Nie mamy pojęcia o stopniu złuszczania Twojej skóry po podanych wyżej maściach, nie znamy typu Twojej cery ani nie mamy pojecia o mocy kwasu jaki chcesz zastosować. Dla pełnego własnego bezpieczeństwa zadaj powyższe pytania Twojemu lekarzowi.
Buziak!
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 16:58   #63
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: Zaskórniki zamknięte.

mi pomogl zabieg u kosmetyczki- enzymy, mialam kilka podskorniakow na brodzie, lykam antybiotyk od dermatologa, ale to chyba nie dziala na takie podskorne cholerstwa :/ po enzymach jest gładziej i chyba te krostki zgasily sie w srodku, przynajmniej nie widac ich na wierzchu....
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 21:21   #64
ALL for LOVE
Zadomowienie
 
Avatar ALL for LOVE
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 058
Dot.: Zaskórniki zamknięte.

Czy są jakieś dobre domowe sposoby na zaskórniki zamknięte? A jak nie, to coś dobrego w aptece?
__________________
Cytat:
Napisane przez majka versace Pokaż wiadomość
Wspólne prowadzenie domu i przebywanie w swoim towarzystwie to wielkie wyzwanie. To nauka drugiego człowieka od nowa. Z innej perspektywy.
ALL for LOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 19:26   #65
wikaa24
Rozeznanie
 
Avatar wikaa24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 645
Dot.: Zaskórniki zamknięte.

czy to się kwalifikuje do zaskórników zamkniętych?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_1301.jpg (99,0 KB, 106 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_1302.jpg (75,6 KB, 73 załadowań)
wikaa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-29, 09:40   #66
Malinowy_Sorbiet123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 11
Dot.: Zaskórniki zamknięte.

Ja rownież mam problem z tym dziadostwem głownie na brodzie i minimalnie na czole, same w sobie nie przeszkadzają mi bardzo, ale czasem robi sie z nich stan zapalny i bolące pryszcze. Zna ktoś może sposób, aby nie dochodziło do zapalenie. Byłoby super, gdyby to były domowe sposoby - mam skore mega mega wrażliwa. Kombinowałem juz z kwasami, ale podrażnienia jakie nimi wyrządziłam to była makabra. Pielęgnacja jest mega minimalistyczna - rano -krem avene hydrance legiele, wieczorem - krem avene cicalfat, olejek z drzewa herbacianego, sudokrem (punktowo rozjaśnia przebarwienia) i czasem plasterki punktowe na wypryski z misshy. Twarz myje tylko woda (nie maluje sie, a wszelkie specyfiki myjące szkodzą mi strasznie, uwierzcie, przetestowane 6262727 razy)
Malinowy_Sorbiet123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-23, 09:28   #67
Ryska23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 16
Dot.: Zaskórniki zamknięte.

Cytat:
Napisane przez morelowa Pokaż wiadomość
Mam na czole sporo zaskórników zamkniętych?
Chciałabym się dowiedzieć co może pomóc na te świństwo?
Nie interesują mnie wizyty u kosmetyczki, bo wiem jak to bywa.
Chodzi mi raczej o jakieś kremy, żele, toniki itp. bez recepty.
Może ktoś ma tak samo jak ja?

Hm! Na myśl mi przyszła "parówka"? Czy nie zaszkodzi mojej skórze?
Polecam tekst o tym jak radzić sobie z zaskórnikami: xxx a potem wizytę w sprawdzonym salonie kosmetologicznym. W moim przypadku żadne domowe sposoby nie podziałały. Pomogły dopiero profesjonalne zabiegi - mikrodermabrazja diamentowa, a potem maseczki odżywcze. Dobry jest też peeling kawitacyjny.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-04-03 o 11:33 Powód: link
Ryska23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-09, 20:03   #68
elathefirst
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 22
Dot.: Zaskórniki zamknięte.

Słuchajcie, a jak z wyciskaniem tych zaskórników zamkniętych? Mam ich mnóstwo na brodzie i czole, i dzisiaj nie wytrzymałam już i wycisnęłam częśc z nich z brody...w tym momencie, siedząc z całą brodą czerwoną, żałuje i jestem przerażona, że rano obudzę się z milionem nowych pryszczy...
elathefirst jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-08, 09:18   #69
scarlett_24
Przyczajenie
 
Avatar scarlett_24
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: w. podlaskie
Wiadomości: 8
Dot.: Zaskórniki zamknięte.

Cytat:
Napisane przez affbe Pokaż wiadomość
tak tutaj piszecie czym je zwalczyc, jak itd, a czemu nikt nie napisze dlaczego one sie pojawiaja? Ja slyszalam, ze gdy skora jest przesuszona, wtedy produkuje nadmierna ilosc sebum i wtedy robia sie zaskorniki,ze ponoc trzeba bardzo bardzo nawilzac skore i czasami ale nie za czesto zluszczac naskorek, mam zamiar tak robic, jak narazie stosuje tonik z kwasami bha i do tego krem nivea stwiam na minimalizm,stpniowo pomalu skora dochodzi do siebie kiedy juzsie uporacie z zaskornikami to nawilzajcie!!!
Z tym nawilżaniem się zgadzam, może pomóc. Ale ważne jest, żeby "nawilżać" też wewnętrznie. Polecam pić duże ilości wody z odrobiną soli himalajskiej (koniecznie sól niejodowana) - sól jest po to aby woda nie przelatywała przez nas jak przez sito. Na szklankę malutka szczypta soli i pije się 1-2 szklanki pół godziny przed jedzeniem i 2 godziny po jedzeniu. Ważne żeby nie mieszać z jedzeniem.
Niemniej jednak uważam (tak jak napisałam w innym wątku), że zaskórniki zamknięte to problem hormonalny lub ewentualnie zła śmieciowa dieta. I żadne mazidła i zabiegi oczyszczające nie pomogą na dłuższą metę, raz dwa wszystko odrasta, znam z autopsji.
scarlett_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-08 10:18:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:03.