Domowy peeling kwasem salicylowym - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-25, 15:16   #2941
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Myślę, że nie ma sensu się tutaj produkować i przekonywać innych na siłę do niełuszczenia, bo wiele osób prosi o radę, a później i tak robi po swojemu Wydaje mi się, że każdy powinien przejść ten etap łuszczenia na sobie i dopiero wtedy zrozumie, że to wcale nie daje lepszych efektów (przy zaskórnikach).

Chimay, po takim zjaraniu skóry zaskórniki faktycznie wychodzą jak szalone, tylko co z tego skoro zaraz pojawiają się na nowo, a dodatkowo straszy się złym wyglądem? No, ale do takich wniosków też dochodzi się z czasem
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 20:32   #2942
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Myślę, że nie ma sensu się tutaj produkować i przekonywać innych na siłę do niełuszczenia, bo wiele osób prosi o radę, a później i tak robi po swojemu Wydaje mi się, że każdy powinien przejść ten etap łuszczenia na sobie i dopiero wtedy zrozumie, że to wcale nie daje lepszych efektów (przy zaskórnikach).

Chimay, po takim zjaraniu skóry zaskórniki faktycznie wychodzą jak szalone, tylko co z tego skoro zaraz pojawiają się na nowo, a dodatkowo straszy się złym wyglądem? No, ale do takich wniosków też dochodzi się z czasem
Jak zaczynałam się kwasić salicylem w poprzednim sezonie, też byłam pewna, że tylko łuszczenie da mi efekty. No i ogólnie mówiąc, dawało, bo buzia była śliczna, bez kropek, skóra napięta. I nawet skórki znosiłam początkowo, bez problemu, nawet jak dowaliłam stężenie 30% (niechcący) i w trakcie wykładu kawałek brody odpadł mi na zeszyt
Ale w pewnym momencie mój chłopak powiedział mi delikatnie, że to wygląda źle, znajomi pytali czy mam jakąś chorobę, a i ja zauważyłam, że nie jestem w stanie nałożyć żadnego podkładu na twarz i otworzyło mi to oczy. A potem dobił fakt, że około miesiąc po ostatnim peelingu kropeczki wróciły z nawiązką.

Tak jak dziewczyny mówicie, dopóki się ktoś nie przekona na własnej skórze, że łuszczenie nie musi być koniecznością przy dawaniu efektów, nadal będą pytania, co robić by łuszczyć się bardziej. Czasem trzeba zmarnować jeden sezon i trochę pieniędzy, by zrozumieć
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 22:45   #2943
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Tak jeszcze w temacie łuszczenia, myślę sobie, że problemem może być nieznajomość tematu i tego na co ono faktycznie "działa", a na co nie. Ja świadomie doprowadza(ła)m do łuszczenia, bo zależy mi na usunięciu czerwonych plam po wypryskach, a kwas salicylowy choć nie jest do tego stricte przeznaczony to przez duże łuszczenie dawał na tym polu niezłe efekty. Zdecydowałam się na ten kwas również ze względu na zaskórniki i tutaj nie było różnicy w działaniu między średnimi, a wysokimi stężeniami. Więc jeszcze raz, jak już zostało wspomniane wyżej - łuszczenie i owszem, ale przy przebarwieniach, bliznach, ale niekoniecznie przy zaskórnikach.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2016-01-25 o 22:57
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 00:50   #2944
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

zapaałka, tak trochę poza tematem: masz doświadczenia z innymi kwasami w walce z przebarwieniami?
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 11:03   #2945
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
zapaałka, tak trochę poza tematem: masz doświadczenia z innymi kwasami w walce z przebarwieniami?
Tak Z gotowców peeling glikolowy z Iwostinu, kwas azelainowy w Acne Derm i Skinorenie, w samoróbkach kwas azelainowy, miksy azelainowego z mlekowym i salicylowym, a obecnie kwas kojowy i glukonolakton.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 12:10   #2946
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Tak Z gotowców peeling glikolowy z Iwostinu, kwas azelainowy w Acne Derm i Skinorenie, w samoróbkach kwas azelainowy, miksy azelainowego z mlekowym i salicylowym, a obecnie kwas kojowy i glukonolakton.
o, trochę tego było Chętnie bym się pozbyła (lub chociaż rozjaśniła) przebarwień na brodzie, nie są bardzo ciemne, ale gęsto usiane. Miałam do czynienia z Acne Dermem i z azeloglicyną (rozjaśniły do pewnego momentu) i z glukonolaktonem. Glukonolakton radził sobie może ze świeżymi śladami po krostach, ale tych starszych na brodzie nie ruszył. Obecnie stosuję tonik z azeloglicyną i kwasem glikolowym, ale mogłabym skorzystać z ostatnich chwil zimy i pokusić się o jakieś peelingi... Masz jakieś typy?
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 17:15   #2947
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
o, trochę tego było Chętnie bym się pozbyła (lub chociaż rozjaśniła) przebarwień na brodzie, nie są bardzo ciemne, ale gęsto usiane. Miałam do czynienia z Acne Dermem i z azeloglicyną (rozjaśniły do pewnego momentu) i z glukonolaktonem. Glukonolakton radził sobie może ze świeżymi śladami po krostach, ale tych starszych na brodzie nie ruszył. Obecnie stosuję tonik z azeloglicyną i kwasem glikolowym, ale mogłabym skorzystać z ostatnich chwil zimy i pokusić się o jakieś peelingi... Masz jakieś typy?
Na przebarwienia/ślady po wypryskach, tak? Przerobiłam sporo produktów, bo co pozbędę się jednych przebarwień to za jakiś czas powstają nowe, w innym miejscu i zaczynam zabawę od nowa. Za każdym razem testuję co innego, bo tak naprawdę z niczego nie byłam jeszcze jakoś szczególnie zadowolona. Kwas glikolowy w peelingu Iwostinu nie zrobił dosłownie nic i tutaj zastanawiam się czy to nie wina formuły lub zbyt niskiego stężenia, bo to teoretycznie najlepszy kwas na przebarwienia Kwas azelainowy stosowałam długo, ciapałam się namiętnie peelingiem na PEGu, który najprawdopodobniej jest sprawcą zaskórników zamkniętych, których niczym nie mogę teraz wytępić i które tak wyciskałam, że narobiłam sobie kolejnych plam Wydaje mi się, że najszybciej rozjaśniłam czerwone ślady zrzucając skórę po peelingach kwasem salicylowym, ale już raczej nigdy nie zdecyduję się na taki hardkor (i paskudny wygląd). Pozostałe kwasy działały mniej więcej tak samo i w podobnym czasie, tzn. bardzo powoli przebarwienia robiły się coraz mniej czerwone aż zupełnie znikały. W obecnej pielęgnacji odeszłam od widocznego łuszczenia, stosuję tonik depigmentacyjny, eliksir wybielający z receptury z ZSK i peelingi kwasem salicylowym, ale już bez zrzucania skóry. Przebarwienia są już tylko lekko czerwone, półproduktów starczy jeszcze na miesiąc i liczę, że do tego czasu uda mi się ich pozbyć.
Jak już gdzieś na forum pisałam, bardzo poważnie zastanawiam się czy stosowanie takich produktów w przypadku przebarwień po wypryskach ma jakiś większy sens. Przebarwienia te z czasem znikają same, a ja nie zauważyłam, żeby jakikolwiek produkt znacząco ten proces przyspieszał i stosuję je chyba tylko dla własnego komfortu psychicznego
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-26, 17:29   #2948
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

zapaałka, nie brzmi to zbyt optymistycznie Czyli nie pozostaje mi nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość. Mocne łuszczenie salicylem jest dla mnie zbyt ryzykowne, jak już kiedyś wspominałam w tym wątku, taka skorupa z naskórka powodowała u mnie powstawanie/nasilane się stanów zapalnych, które są moim największym wrogiem No i przez salicyl skóra robi się cieńsza, co niestety na swojej (już z natury cienkiej i delikatnej) skórze odczułam.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 22:51   #2949
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
zapaałka, nie brzmi to zbyt optymistycznie Czyli nie pozostaje mi nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość. Mocne łuszczenie salicylem jest dla mnie zbyt ryzykowne, jak już kiedyś wspominałam w tym wątku, taka skorupa z naskórka powodowała u mnie powstawanie/nasilane się stanów zapalnych, które są moim największym wrogiem No i przez salicyl skóra robi się cieńsza, co niestety na swojej (już z natury cienkiej i delikatnej) skórze odczułam.
Po tych mocnych peelingach bardzo odczułam, że skóra zrobiła się cieńsza, niby po jakimś czasie od ich odstawienia wszystko wróciło do normy (w dotyku), ale nie wiem tak naprawdę jak to się ma długofalowo do starzenia i chętnie, nawet profilaktycznie, znalazłabym dla SA jakąś alternatywę.
Co do reszty 'wybielaczy' to tylko moje osobiste odczucia, nie ma się co dołować (chociaż w wątku o gotowcach jedna dziewczyna miała podobne spostrzeżenia)
Tak naprawdę nie da się chyba obiektywnie ocenić co i jak działa, po jednym wysypie przebarwienia mogą schodzić szybciej, po kolejnym wolniej, nigdy też nie mierzyłam dokładnie ile zajmuje mi ich całkowite rozjaśnienie, czy nie próbowałam smarować tylko części, a resztę pozostawić upływowi czasu. A może te 4-5 miesięcy to ekspresowy wynik? W każdym razie modlę się, żeby nie było wkrótce kolejnego wysypu i kolejnych przebarwień, bo teraz na celowniku mam jeszcze te cholerne zaskórniki
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 09:21   #2950
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Po tych mocnych peelingach bardzo odczułam, że skóra zrobiła się cieńsza, niby po jakimś czasie od ich odstawienia wszystko wróciło do normy (w dotyku), ale nie wiem tak naprawdę jak to się ma długofalowo do starzenia i chętnie, nawet profilaktycznie, znalazłabym dla SA jakąś alternatywę.
Po 3 miesiącach używania salicyla też mam cieńszą skórę. Tylko że akurat przy mojej tłustej i porowatej jest to na plus, wygląda na gładsza i delikatniejszą. Ten efekt zostaje czy mija?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 14:10   #2951
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Po 3 miesiącach używania salicyla też mam cieńszą skórę. Tylko że akurat przy mojej tłustej i porowatej jest to na plus, wygląda na gładsza i delikatniejszą. Ten efekt zostaje czy mija?
Moja skóra była dużo cieńsza, taka właśnie delikatna w dotyku, ale też wrażliwa. Z czasem (po kilku, może kilkunastu tygodniach) wszystko wizualnie i w dotyku wróciło do normy, nie reagowała już też zaczerwienieniem i pieczeniem na niektóre kosmetyki, co wcześniej często się zdarzało (Acne Derm piekł wtedy jakby ktoś przypalał mnie ogniem ).
Tak jak pisałam wyżej, nie wiem czy to zmniejszenie grubości skóry jest chwilowe, czy skóra wraca tylko wizualnie do wcześniejszego wyglądu, a w "środku" jest już na stałe cieńsza, ale nie raz już spotkałam się z informacją, że w "pewnym" wieku powinno się uważać na ten kwas, albo przynajmniej łączyć z czymś co będzie jednocześnie tą skórę pogrubiać.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-28, 20:35   #2952
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Po 3 miesiącach używania salicyla też mam cieńszą skórę. Tylko że akurat przy mojej tłustej i porowatej jest to na plus, wygląda na gładsza i delikatniejszą. Ten efekt zostaje czy mija?
U mnie do połowy grudnia (gdzie zaczęłam stosować Atrederm), minęło 9 miesięcy od ostatniego użycia salicyla. I jak zaskórniki wróciły, tak skóra została cieńsza, a co za tym idzie wrażliwsza - lekko ciepła woda dla dłoni była niemal gorąca dla twarzy
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 01:36   #2953
wikaa24
Rozeznanie
 
Avatar wikaa24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 645
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Tak jeszcze w temacie łuszczenia, myślę sobie, że problemem może być nieznajomość tematu i tego na co ono faktycznie "działa", a na co nie. Ja świadomie doprowadza(ła)m do łuszczenia, bo zależy mi na usunięciu czerwonych plam po wypryskach, a kwas salicylowy choć nie jest do tego stricte przeznaczony to przez duże łuszczenie dawał na tym polu niezłe efekty. Zdecydowałam się na ten kwas również ze względu na zaskórniki i tutaj nie było różnicy w działaniu między średnimi, a wysokimi stężeniami. Więc jeszcze raz, jak już zostało wspomniane wyżej - łuszczenie i owszem, ale przy przebarwieniach, bliznach, ale niekoniecznie przy zaskórnikach.
Pytania teoretyczne, bo temat mnie mocno ciekawi od strony medyczno - histologicznej. Jeśli nie powoduje łuszczenia, to jak działa na skórę? Jak jej pomaga? Skoro nie złuszcza naskórka, to czy używanie filtrów jest niezbędne? Macie gdzieś może dziewczyny linki do artykułów nt ten temat? Pl, ang?

Zrobiłam 3 peelingi na pegu. Żadnych zmian z zaskórnikami nie zauważyłam, ale pojawiły się 3 podskórne gule, mamooo jak bolały. Czytałam tu na wątku, że sporo dziewczyn miało taki problem. Jest sens wierzyć, że to minie, czy odstawić peg póki nie narobił szkód większych niż pożytku?
wikaa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 16:23   #2954
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez wikaa24 Pokaż wiadomość
Pytania teoretyczne, bo temat mnie mocno ciekawi od strony medyczno - histologicznej. Jeśli nie powoduje łuszczenia, to jak działa na skórę? Jak jej pomaga? Skoro nie złuszcza naskórka, to czy używanie filtrów jest niezbędne? Macie gdzieś może dziewczyny linki do artykułów nt ten temat? Pl, ang?
Wnika do mieszków włosowo-łojowych, rozpuszcza złogi sebum w porach (zaskórniki), bo rozpuszcza się w tłuszczach. Zwiększa absorpcję innych składników.
Działanie keratolityczne jest więc tylko jednym z kilku.

Kwestia uwrażliwiania skóry na UV to chyba długo nie zostanie wyjaśniona.

Proszę, co niedawno znalazłam, KLIK. I cytaty:

Ultimately, AHAs do slightly make the skin more sensitive, while SA does not; it may even be photoprotective. (...) o really, the photosensitizing effects of AHAs are very, VERY slight. But regardless, you should be wearing sunscreen anyways!


Oraz cytat z badań publikowanych w Journal Of Dermatological Science, na które powołuje się autor powyższego tekstu KLIK
Short-term topical application of glycolic acid in a cosmetic formulation increased the sensitivity of human skin to SSR (solar simulated radiation), while a comparable treatment with salicylic acid did not.




Na pewno faktem jest, że jak już mamy skórę podrażnioną, złuszczoną jakimkolwiek kwasem, to trzeba ją chronić przed UV.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 16:28   #2955
wikaa24
Rozeznanie
 
Avatar wikaa24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 645
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wnika do mieszków włosowo-łojowych, rozpuszcza złogi sebum w porach (zaskórniki), bo rozpuszcza się w tłuszczach. Zwiększa absorpcję innych składników.
Działanie keratolityczne jest więc tylko jednym z kilku.

Kwestia uwrażliwiania skóry na UV to chyba długo nie zostanie wyjaśniona.

Proszę, co niedawno znalazłam, KLIK. I cytaty:

Ultimately, AHAs do slightly make the skin more sensitive, while SA does not; it may even be photoprotective. (...) o really, the photosensitizing effects of AHAs are very, VERY slight. But regardless, you should be wearing sunscreen anyways!


Oraz cytat z badań publikowanych w Journal Of Dermatological Science, na które powołuje się autor powyższego tekstu KLIK
Short-term topical application of glycolic acid in a cosmetic formulation increased the sensitivity of human skin to SSR (solar simulated radiation), while a comparable treatment with salicylic acid did not.




Na pewno faktem jest, że jak już mamy skórę podrażnioną, złuszczoną jakimkolwiek kwasem, to trzeba ją chronić przed UV.
Dziękuję ślicznie
wikaa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 16:35   #2956
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez wikaa24 Pokaż wiadomość
Dziękuję ślicznie
Proszę
Ogólnie to stoi w sprzeczności w powtarzanym wszędzie na forum przekonaniem, że przy salicylu musi być filtr i nie wolno latem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 16:39   #2957
wikaa24
Rozeznanie
 
Avatar wikaa24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 645
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Proszę
Ogólnie to stoi w sprzeczności w powtarzanym wszędzie na forum przekonaniem, że przy salicylu musi być filtr i nie wolno latem.
A wiesz może jak z tymi podskórnymi gulami po pegu? Stosować dalej czy już odstawić?
wikaa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 16:42   #2958
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez wikaa24 Pokaż wiadomość
A wiesz może jak z tymi podskórnymi gulami po pegu? Stosować dalej czy już odstawić?
Nie używałam salicyla na PEGu, więc nie mam doświadczeń, ale zdaje się nie jesteś jedyna z takim problemem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 17:28   #2959
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez wikaa24 Pokaż wiadomość
A wiesz może jak z tymi podskórnymi gulami po pegu? Stosować dalej czy już odstawić?
Odstaw PEG, kwas salicylowy niekoniecznie. Poza sytuacjami, kiedy pod skorupą schodzącego naskórka po zbyt dużych stężeniach potęgowały mi się stany zapalne, to tylko po PEGu one mi się po prostu robiły, bez większego łuszczenia nawet. Zmień rozpuszczalnik, jak się boisz spirytusu to olej słonecznikowy lub rycynowy (ja rycynowego bardzo nie lubię, ale chyba w nim najlepiej się rozpuszcza).
PEG jest sprzedawany jako produkt bez wad, ale chyba jeszcze nie jest za dobrze przebadany, skoro nie jestem jedyną osobą, której po nim wariuje cera
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-04, 18:58   #2960
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Proszę
Ogólnie to stoi w sprzeczności w powtarzanym wszędzie na forum przekonaniem, że przy salicylu musi być filtr i nie wolno latem.

Ja się co lato czymś kwaszę i żyję, ostatnie lato minęło pod znakiem kwasu LHA.
A filtr to kwestia tego, że świeży naskórek łatwo łapie przebarwienia. To akurat potwierdzone na wszystkich koleżankach kwaszących się I z tego względu poleca się filtry, ale one to też temat rzeka, bo mnie na świeżej skórce prawie każdy szczypie i nie ma mowy o porządnym posmarowaniu twarzy.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 21:02   #2961
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Ja się co lato czymś kwaszę i żyję, ostatnie lato minęło pod znakiem kwasu LHA.
A filtr to kwestia tego, że świeży naskórek łatwo łapie przebarwienia. To akurat potwierdzone na wszystkich koleżankach kwaszących się I z tego względu poleca się filtry, ale one to też temat rzeka, bo mnie na świeżej skórce prawie każdy szczypie i nie ma mowy o porządnym posmarowaniu twarzy.
Używałam latem Glyco-A bez filtra i też mi nic nie było. Obecnie przy salicylu nie daję rady się filtrować, chyba że wychodzę na zewnątrz jak świeci słońce. Ale kwasy tak mi uwrażliwiły skórę, że latem bym się teraz bała kwasić i nie filtrować. Dlatego też z kwasów rezygnuję. Co do filtrów to ostatnia moja nadzieja w japońskich, europejski rynek niestety nie ma dla mnie nic.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2016-02-04 o 21:03
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 07:52   #2962
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

A ja się chyba jednak przekonuję do mniejszych stężeń salicyla. Stosowałam wcześniej na oleju i PEGu stężenia do max. 20% i skóra było mocno podrażniona, może dlatego że mam dużo rozszerzonych naczynek i ogólnie mam wrażliwą skórę. Taki peeling kładłam nie częściej niż raz na 2 tygodnie, żeby skóra miała się czas zregenerować. Poczytałam o skuteczności częstego używania niższych stężeń i ostatnio ukręciłam tonik 2 % na P4C. No i stosuję codziennie wieczorem. Nie wiem czy to nie subiektywne odczucie, ale moje zaskórniki (te których nijak nie dało się wykurzyć) zaczęły powoli się zmniejszać (mi się robią takie grudki pod skórą tam gdzie jest zatkany por), część udało się nawet usunąć.
Będę stosować dalej i za miesiąc dam znać co się dalej dzieje na moim facjatowym polu walki.
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 09:07   #2963
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
A ja się chyba jednak przekonuję do mniejszych stężeń salicyla. Stosowałam wcześniej na oleju i PEGu stężenia do max. 20% i skóra było mocno podrażniona, może dlatego że mam dużo rozszerzonych naczynek i ogólnie mam wrażliwą skórę. Taki peeling kładłam nie częściej niż raz na 2 tygodnie, żeby skóra miała się czas zregenerować. Poczytałam o skuteczności częstego używania niższych stężeń i ostatnio ukręciłam tonik 2 % na P4C. No i stosuję codziennie wieczorem. Nie wiem czy to nie subiektywne odczucie, ale moje zaskórniki (te których nijak nie dało się wykurzyć) zaczęły powoli się zmniejszać (mi się robią takie grudki pod skórą tam gdzie jest zatkany por), część udało się nawet usunąć.
Będę stosować dalej i za miesiąc dam znać co się dalej dzieje na moim facjatowym polu walki.

P4C? A co to za ustrojstwo? Tez chcialabym tonik zrobic ale dla mnie alkohol to masakra, mam teraz tak podrazniana cere ze nawet zmywajac buzie micelem zaczyna sie czerwienic.
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 10:50   #2964
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez wikaa24 Pokaż wiadomość
Skoro nie złuszcza naskórka, to czy używanie filtrów jest niezbędne? Macie gdzieś może dziewczyny linki do artykułów nt ten temat? Pl, ang?
Tutaj zamieszczałam (jest link do pełnego tekstu artykułu, o którym wspominała chimay):

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
W kilku badaniach stwierdzono fotoprotekcyjne działanie kwasu salicylowego zastosowanego zewnętrznie bezpośrednio przed wystawieniem skóry na promieniowanie, np. w badaniach związanych z fototerapią łuszczycy (kwas w wysokim stężeniu i w połączeniu z emolientem, który dodatkowo ogranicza przenikanie promieni UV): Topical salicylic acid interferes with UVB therapy for psoriasis (1991), Effects of topical petrolatum and salicylic acid on the erythemogenicity of UVB (2002), Effects of topical petrolatum and salicylic acid upon skin photoreaction to UVA (2005). Oczywiście nic nam to nie mówi na temat wpływu promieniowania na skórę traktowaną seryjnie wysokimi stężeniami BHA w roztworach alkoholowych. W opracowaniach na temat peelingów chemicznych zaleca się używanie filtrów po złuszczaniu kwasem salicylowym.

Dla osób stosujących regularnie kosmetyki z niskimi stężeniami BHA istotne mogą być wyniki tego badania: The effects of topically applied glycolic acid and salicylic acid on ultraviolet radiation-induced erythema, DNA damage and sunburn cell formation in human skin (2009). Porównano w nim działanie preparatów zawierających 2% kwasu salicylowego i 10% kwasu glikolowego, stosowanych codziennie przez 3,5 tygodnia. Kwas glikolowy znacząco zwiększał wrażliwość na promieniowanie imitujące światło słoneczne, kwas salicylowy nie zwiększał. Małe zastrzeżenie - oba preparaty miały pH 3.5, czyli niższe niż pKa kwasu glikolowego (bardziej efektywne złuszczanie) i wyższe niż pKa kwasu salicylowego (mniej efektywne złuszczanie). Polecam lekturę całego artykułu.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 11:25   #2965
wikaa24
Rozeznanie
 
Avatar wikaa24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 645
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
A ja się chyba jednak przekonuję do mniejszych stężeń salicyla. Stosowałam wcześniej na oleju i PEGu stężenia do max. 20% i skóra było mocno podrażniona, może dlatego że mam dużo rozszerzonych naczynek i ogólnie mam wrażliwą skórę. Taki peeling kładłam nie częściej niż raz na 2 tygodnie, żeby skóra miała się czas zregenerować. Poczytałam o skuteczności częstego używania niższych stężeń i ostatnio ukręciłam tonik 2 % na P4C. No i stosuję codziennie wieczorem. Nie wiem czy to nie subiektywne odczucie, ale moje zaskórniki (te których nijak nie dało się wykurzyć) zaczęły powoli się zmniejszać (mi się robią takie grudki pod skórą tam gdzie jest zatkany por), część udało się nawet usunąć.
Będę stosować dalej i za miesiąc dam znać co się dalej dzieje na moim facjatowym polu walki.
A u mnie te podskórne grudki zaczęły się mnożyć + już nie chcą tak łatwo wychodzić jak kiedyś. Wgl mam wrażenie, że skóra jest taka dziwna, no nie wiem, ściśnięta? Nawet po długiej kąpieli





Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Tutaj zamieszczałam (jest link do pełnego tekstu artykułu, o którym wspominała chimay):
Oo dzięki będzie idealne na po sesji
wikaa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 12:16   #2966
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Chyba przydałby się jakiś odświeżony post o odmierzaniu kwasów w postaci proszku w mililitrach, bo wciąż wychodzą różne kwiatki czy to ze ściskaniem czy ciężarem kwasu.
Zamieściłam informacje w pierwszym poście.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 01:23   #2967
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Zamieściłam informacje w pierwszym poście.
Dziękuję, na pewno się komuś przydadzą
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 10:50   #2968
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
P4C? A co to za ustrojstwo? Tez chcialabym tonik zrobic ale dla mnie alkohol to masakra, mam teraz tak podrazniana cere ze nawet zmywajac buzie micelem zaczyna sie czerwienic.
Dostępny tutaj: https://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/P-4C/57
To emulgator bez PEG używany do produkcji płynów micelarnych, dodawany w mniejszej ilości także do toników. Używałam go do tej pory w recepturze płynu micelarnego do zmywania odpornych na wszystkie surfakanty eyelinerów koreańskich . Jest bardzo łagodny, nie podrażnia a wręcz delikatnie natłuszcza/nawilża.
Po kolejnych kilku dniach aplikacji toniku wczoraj wyszedł kolejny zakorzeniony na stałe zaskórnik , więc jestem dobrej myśli, że może w końcu się ich pozbędę bez niszczenia połowy policzka wyciskaniem.
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 20:37   #2969
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Używałam latem Glyco-A bez filtra i też mi nic nie było. Obecnie przy salicylu nie daję rady się filtrować, chyba że wychodzę na zewnątrz jak świeci słońce. Ale kwasy tak mi uwrażliwiły skórę, że latem bym się teraz bała kwasić i nie filtrować. Dlatego też z kwasów rezygnuję. Co do filtrów to ostatnia moja nadzieja w japońskich, europejski rynek niestety nie ma dla mnie nic.

Ja stosuję sumiennie filtry głównie z powodu wygodnego 2w1 - raz, że mam ochronę przeciwsłoneczną, a dwa, że filtry dają odpowiednie nawilżenie mojej cerze, bez konieczności wciskania pod spód jeszcze kremu.
Próbuj, szukaj, testuj Szkoda tylko, że japońskie firmy nie dysponują próbkami w temacie filtrów, bo na pewno kilka by mi się przydało do przetestowania. Ale też i wydatek rzędu 30 zł to nie majątek. W każdym razie, zakochana w filtrze Lirene muszę mu na razie podziękować - nie jestem w stanie co 2 godziny odciskać sebum w chusteczkę.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 22:12   #2970
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Ja stosuję sumiennie filtry głównie z powodu wygodnego 2w1 - raz, że mam ochronę przeciwsłoneczną, a dwa, że filtry dają odpowiednie nawilżenie mojej cerze, bez konieczności wciskania pod spód jeszcze kremu.
Próbuj, szukaj, testuj Szkoda tylko, że japońskie firmy nie dysponują próbkami w temacie filtrów, bo na pewno kilka by mi się przydało do przetestowania. Ale też i wydatek rzędu 30 zł to nie majątek. W każdym razie, zakochana w filtrze Lirene muszę mu na razie podziękować - nie jestem w stanie co 2 godziny odciskać sebum w chusteczkę.
Sebum zmieszanego z filtrem na dodatek. Dla mnie największą przeszkodą jest konieczność nałożenia ponad 1 ml. Niestety, ale każdy krem nałożony w takiej ilości będzie u mnie wyglądał źle i potęgował przetłuszczanie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-07 22:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:47.