Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-05-23, 19:57   #1471
Gisbelle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 102
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Nadal uważam, że najlepiej z trądzikiem poradzi sobie dermatolog. Jeden antybiotyk zadziałał na chwile, ale nie zrażam się, idę do niego znowu. Po za tym nie zmieniajmy często kosmetyków - u mnie do mycia sprawdza się Bioderma i olejek arganowy co noc zamiast kremu nawilżającego. I nie jest az tak tragicznie ;P
__________________
<ciach_reklama>
Gisbelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-23, 20:19   #1472
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Gisbelle Pokaż wiadomość
Nadal uważam, że najlepiej z trądzikiem poradzi sobie dermatolog. Jeden antybiotyk zadziałał na chwile, ale nie zrażam się, idę do niego znowu. Po za tym nie zmieniajmy często kosmetyków - u mnie do mycia sprawdza się Bioderma i olejek arganowy co noc zamiast kremu nawilżającego. I nie jest az tak tragicznie ;P
no niektórzy tak leczą sie u dermatologa wiele lat i efekt co najwyżej chwilowy, albo usiany w poważne skutki uboczne

Kurczę, ja zazdroszczę dziewczynom u których walka z tym paskudztwem jest taka prosta...
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-23, 20:27   #1473
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

No ja walczę z trądzikiem 13 lat. Wrócił mega po odstawieniu antykoncepcji i tak się już trzyma. Raz jest gorzej, raz lepiej. Wszystkie badania mam dobre. Wyszła mi tylko niedoczynność tarczycy ale od 3 lat wszystko w normie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-23, 20:49   #1474
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY C

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
No ja walczę z trądzikiem 13 lat. Wrócił mega po odstawieniu antykoncepcji i tak się już trzyma. Raz jest gorzej, raz lepiej. Wszystkie badania mam dobre. Wyszła mi tylko niedoczynność tarczycy ale od 3 lat wszystko w normie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Przy niedoczynności tarczycy możesz mieć za wysoki poziom prolaktyny, co z kolei powoduje trądzik. Koniecznie zbadaj. Oczywiście pamiętaj, że dobre TSH to te poniżej 1,0 plus patrzymy na FT3 i FT4.
__________________
Wygraj z depresją!
www.wygrajzdepresja.pl/wordpress
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-23, 21:34   #1475
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, ma

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Już wszystko piszę
Z tego co wiem, to ten filtr Aknicare ma stabilne filtry, gdzieś ktoś analizował ten skład ale teraz sobie nie przypomnę na jakim wątku - ale wiem, że w porównaniu do Biodermy AKN Matt (też spf 30) to filtry ma lepsze, a cenowo też lepiej wychodzi Więc można na niego kłaść makijaż.
To jest najlżejszy filtr z jakim miałam do czynienia. Baaardzo rzadko zostawia smugi, ale to pod samym już pudrem tego nie widać, generalnie nie bieli. Przypomina w konsystencji zwykły krem czy emulsję, dużo bardziej wodnisty niż np. ten z Vichy. Mam cerę wrażliwą, więc jak jest jeszcze trochę podrażniona to trochę mnie skóra piecze zaraz po nałożeniu (ale dużo mniej niż np. po Vichy). Co do matu to mi się wydaje, że nie przyspiesza przetłuszczania się skóry (jeśli już to nieznacznie), ale u mnie ogólnie wszelkie kremy matujące czy bazy pod makijaż zwykle przynoszą odwrotny efekt, najlepszy mat mam jak tylko nawilżam standardowo skórę.
Nakłada się 10 razy łatwiej niż ten z Vichy Chociaż osobiście najwygodniej mi się aplikuje filtr L'oreal UV Perfect, który jest trochę tłustawy i ładnie go można rozetrzeć, bez pośpiechu

Co do peelingów salicylowych, to w sumie robiłam je dopiero parę razy. Robiłam i z olejkiem, PEGiem i raz w alkoholu (bardzo mądrze, zostało mi z porcji do pleców, oczywiście bolało). Stężenia od bodajże 13 do ok. 30%, z czego ostatni zdecydowanie za mocny - myślę, że na moją wrażliwą skórę optymalne byłoby koło 24%. I najbardziej lubię olej chyba. Znaczy, PEG jest w porządku, ale obawiam się o jego udział przy tworzeniu stanów zapalnych (link). Jakbyś mimo to chciała go spróbować, to mogę wymienić
Teraz po tym 30% peelingu się łuszczyłam ostro przez chyba 4 dni. Przy słabszych stężeniach tak po 1-2 dni, delikatniej. I takie łuszczenie po kilku dniach, 4, 5 może? Nie widzę dużego wpływu na zaskórniki otwarte (wągry), ale te zamknięte zdają się wychodzić na wierzch i stopniowo znikają

I w ogóle to próbowałam zrobić tonik z przepisu na wątku o tym, z wodą i alkoholem, i chyba 4 razy próbowałam i za każdym razem się coś psuło na inny sposób Myślałam, że może zamiast toniku do częstszego użytku sobie rozpuszczę w olejku, tak ze 2-3% właśnie
Dzięki
A na twarz dawałaś 30%?(jak tak to wow:P) .Ja dałam raz na plecy skóra mi się okropnie łuszczyła, wręcz była poparzona.Ponadto taki 30% jest upierdliwy w obsludze, bo jest na granicy rozpuszczalnosci i zaraz krystalizuje, przed kazdym uzyciem trzeba podgrzewać na łaźni.Na pegu się boję, już prędzej na oleju (chyba słonecznikowym było?)
Tylko co mi z peelingu salicylem jak nałożę filtr vichy i zaraz zapcha.
Jak tak zachwalasz ten filtr Aknicare to chyba kupię, bo mam ochote wyrzucic ten stary do kosza, oby nowy nie zapchał.Znalazłam już adres salonu kosmetycznego gdzie go mają w Krakowie, może jutro tam zajrzę i zobacze czy go mają

Powiedzcie mi, czy kwas azelainowy jest fotouczulający? Bo ja czytałam,że nie.

Jeszcze mnie komar ugryzł centralnie w twarz, mam wielkiego bąbla,który będzie się trzymał pewnie na skórze tydzień , a w sobotę idę na komunię
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467

Edytowane przez Claire91
Czas edycji: 2013-05-23 o 21:38
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-23, 21:45   #1476
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, ma

Claire, niby najlepiej w oleju słonecznikowym albo rycynowym, a 2 razy robiłam na konopnym (super jest ogólnie, leciutki i ładnie pachnie) i było najlepiej, słonecznikowy jednak sam jest za tłusty jak dla mnie, nie wiem, nie czułam żadnego pieczenia, a ta sama procentowość z pegiem spowodowała dość mocne pieczenie, nie wiem, moze to i dobrze Ale jednak jak piecze to chociaż wiem, że działa
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-23, 21:52   #1477
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, ma

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Claire, niby najlepiej w oleju słonecznikowym albo rycynowym, a 2 razy robiłam na konopnym (super jest ogólnie, leciutki i ładnie pachnie) i było najlepiej, słonecznikowy jednak sam jest za tłusty jak dla mnie, nie wiem, nie czułam żadnego pieczenia, a ta sama procentowość z pegiem spowodowała dość mocne pieczenie, nie wiem, moze to i dobrze Ale jednak jak piecze to chociaż wiem, że działa
Ja jak nałożę na plecy to szczypie jak oszalały, mimo,że już go chyba nakładałam z 15 razy.Stosuję obecnie 20% na alkoholu.Przymierzam się do twarzy, ale jakoś nie mam odwagiOczywiście zaczełabym od max 10% albo i mniej No ale na razie napalam się na filtr, może jak go wymienię to zaskórniki trochę odpuszczą.
A poradziłaś coś na stany zapalne?
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-23, 21:55   #1478
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, ma

Czyli filtr 30 nierówny innemu filtrowi 30 ? Co to znaczy "stabilny filtr"? Czyli są jakieś "niestabilne"?
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-23, 22:01   #1479
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Odp: Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIOR

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
Przy niedoczynności tarczycy możesz mieć za wysoki poziom prolaktyny, co z kolei powoduje trądzik. Koniecznie zbadaj. Oczywiście pamiętaj, że dobre TSH to te poniżej 1,0 plus patrzymy na FT3 i FT4.
Prolaktyne mam w normie,ft3 i 4 też

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Czyli filtr 30 nierówny innemu filtrowi 30 ? Co to znaczy "stabilny filtr"? Czyli są jakieś "niestabilne"?
Wejdź w Google i poczytaj

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-23, 22:05   #1480
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, ma

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Czyli filtr 30 nierówny innemu filtrowi 30 ? Co to znaczy "stabilny filtr"? Czyli są jakieś "niestabilne"?
Chyba chodzi oto,że niektóre filtry są niestabilne z tego powodu,że ich struktura chemiczna może ulegać zmianie z powodu jakichś warunków zewnętrznych np. mogą pod wpływem światła zmieniać swoją strukturę a co za tym idzie już nie będą pełnić swojej funkcji ochronnej.Nakładanie jakichkolwiek kosmetyków na niektóre filtry może powodować także destabilizację.Tak ja to rozumiem
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-23, 22:07   #1481
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, ma

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Chyba chodzi oto,że niektóre filtry są niestabilne z tego powodu,że ich struktura chemiczna może ulegać zmianie z powodu jakichś warunków zewnętrznych np. mogą pod wpływem światła zmieniać swoją strukturę a co za tym idzie już nie będą pełnić swojej funkcji ochronnej.Nakładanie jakichkolwiek kosmetyków na niektóre filtry może powodować także destabilizację.Tak ja to rozumiem
Oo, nie miałam o tym pojęcia... Dobrze, że piszecie o tym
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-23, 22:17   #1482
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, ma

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Oo, nie miałam o tym pojęcia... Dobrze, że piszecie o tym
Ale z tego co wiem, większość obecnie filtrów jest stabilna
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-24, 08:17   #1483
Tindomerel
Zadomowienie
 
Avatar Tindomerel
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 775
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość
Ja już od dawna nie myję buzi wodą i u mnie był to strzał w 10 Trudno mi się było przestawić, ale teraz już tak się przyzwyczaiłam, że nie wyobrażam sobie inaczej. A buzię mam o wiele lepszą.
Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Nie myję buzi wodą od paru lat Liczba zaskórników i podrażnień znacznie się zmniejszyła
Zastanawiam się właśnie czy by nie spróbować... Czego w takim razie używacie żeby dobrze oczyścić skórę ?
Tindomerel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-24, 09:58   #1484
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Tindomerel Pokaż wiadomość
Zastanawiam się właśnie czy by nie spróbować... Czego w takim razie używacie żeby dobrze oczyścić skórę ?
Ja używam najpierw mleczka do demakijażu Saluterra, a później toniku: na zmianę Bioderma zielony i Mustela Bebe. Mustela Bebe to jest taki płyn oczyszczający, kupuję dla córki i używam razem z nią Jest świetny, również do demakijażu oczu. Bardzo delikatny. Lubie też tonik Saluterra, albo nawilżający albo anty-trądzikowy. Poza tym od siostry z Niemiec przywożę sobie taki płyn z perfumerii dm, z ekologicznej linii Alterra. Acha, mam jeszcze żel-tonik micelarny ADERMA SENSIPHASE AR. Też super. Z BU się wyleczyłam, dwa razy kupiłam, ale to nie dla mnie. Generalnie uwielbiam aptekę Ziko i sklep internetowy Saluterra - zawsze patrzę, jaka jest pormocja

---------- Dopisano o 09:58 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Im więcej badań się robi tym więcej chorób wychodzi z tego co zauważyłam Wiem to po sobie- takie domino
Nie widziałam nigdzie w laboratorium badań na nietolerancję glutenu, ile taka przyjemnosc kosztuje?(na nfz nie ma co liczyc).
Saama się zastanawiam nad tym z powodu moich ciągłych wysypek.
Zastanawiam się też nad zakupem tego filtra aknicare spf 30, bo zapychacz vichy już mi dziala na nerwy.

fiasco
Napisałabyś mi coś więcej o tym filtrze aknicare?tzn czy jest fotostabilny, można na niego nakładać makijaż, czy bardzo się świeci,jak nakłada itp?

A o peelingu salicylowym? Bo ten 2% tonik już nie ma pół buteleczki a efektów brak.
Jakie stężenia robiłaś i na czym?( PEG/alkohol)?Kiedy się łuszczyłaś i przez ile dni? Bo nie mam nerwów już do tych zaskórników.
Wiesz, a mi właśnie nic nie wychodziło, lekarze już patrzyli na mnie jak na wariatkę ... A mam problemy od dzieciństwa, różne. Dwa lata spędziłam w szpitalach, w domu byłam w sumie może dwa tygodnie. Dla mnie i całej rodziny był to koszmarny czas. I w końcu teraz, jak wyeliminowałam gluten, jest o wiele lepiej.
Za ostatnie badania zapłaciłam około 300 zł, mimo, że mam kartę do lux med-u od męża z pracy. Ale choćbym miała wziąć pożyczkę i wydać kolejne 300 czy więcej to i tak zapłacę, żeby tylko ktoś mnie do końca zdiagnozował. Robiłam panel wątrobowy pełny (ANA2, AMA, ASMA, anty-LKM, anty-LSP, anty-SLA), endomysium (EmA) w kl. IgG i IgA, lipidogram (CHOL, HDL, LDL, TG), CRP met. immunochemiczną. Poza tym morfologię, mocz... Może coś jeszcze pominęłam, tyle w tym momencie kojarzę.
Zrób prosty test - wyeliminuj gluten na tydzień, dwa i zobaczysz, jak sie będziesz czuła Wtedy stwierdzisz, czy warto inwestować w lekarzy i badania czy nie
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-24, 10:37   #1485
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Tindomerel Pokaż wiadomość
Zastanawiam się właśnie czy by nie spróbować... Czego w takim razie używacie żeby dobrze oczyścić skórę ?
Używam tylko toniku i aktualnie wody termalnej
Ale muszę się zaopatrzyć jeszcze w jakieś mleczko do demakijażu.
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-24, 13:18   #1486
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, ma

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Ja jak nałożę na plecy to szczypie jak oszalały, mimo,że już go chyba nakładałam z 15 razy.Stosuję obecnie 20% na alkoholu.Przymierzam się do twarzy, ale jakoś nie mam odwagiOczywiście zaczełabym od max 10% albo i mniej No ale na razie napalam się na filtr, może jak go wymienię to zaskórniki trochę odpuszczą.
A poradziłaś coś na stany zapalne?
o stany zapalne już mi znikły praktycznie, mam parę czerwonych i czerwono-sinych śladów Ale prawdopodobnie jest tak jak zwykle, że cera tuż przed @ mi się poprawia. Ale nadzieję na utrzymanie się takiego stanu mam

Ja kiedyś jakiś czas ograniczałam znacznie mycie buzi wodą, robiłam to raz na 2-3 dni. Poza tym używałam hektolitrów płynu micelarnego Ale teraz się to u mnie nie sprawdza ze względu na bardzo trwały eyeliner (i nie wiem, czy tusz do rzęs nie jest też zbyt uparty) - micele i mleczka co najwyżej je trochę rozmazują. Musiałabym najpierw go rozpuszczać olejem. Ale i tak nie lubię trzeć wacikiem przy rzęsach
Oczywiście jak chodzi o tylko odświeżenie skóry, a nie umycie, np. rano, to tylko przecieram wacikiem z micelem czy hydrolatem

---------- Dopisano o 13:18 ---------- Poprzedni post napisano o 13:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Ale z tego co wiem, większość obecnie filtrów jest stabilna
przynajmniej te apteczne
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-24, 13:26   #1487
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Tindomerel Pokaż wiadomość
Zastanawiam się właśnie czy by nie spróbować... Czego w takim razie używacie żeby dobrze oczyścić skórę ?
Olejek myjący z BU następnie wycieram twarz ręcznikiem papierowym, psikam twarz hydrolatem i wycieram wacikiem. Rano twarz psikam tylko hydrolatem i to wystarcza
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-24, 13:36   #1488
maszkowianka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Czy to znaczy że unikanie mycia woda daje zawsze dobre rezultaty?
maszkowianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-24, 13:43   #1489
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

a czy to jest normalne, ze w wieku 26 lat, nie majac nigdy wczesniej problemu z cerą, mam wysyp guli na brodzie i zuchwie? robilam kilka hormonów, badania wyszły w porządku, robilam tez usg-jajniki w porzadku...
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-24, 17:38   #1490
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez slodka_dzaga Pokaż wiadomość
a czy to jest normalne, ze w wieku 26 lat, nie majac nigdy wczesniej problemu z cerą, mam wysyp guli na brodzie i zuchwie? robilam kilka hormonów, badania wyszły w porządku, robilam tez usg-jajniki w porzadku...
Łee ja też mam wszystko ok a trądzik tknął moją brodę w wieku 19 lat...
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-24, 17:47   #1491
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez slodka_dzaga Pokaż wiadomość
a czy to jest normalne, ze w wieku 26 lat, nie majac nigdy wczesniej problemu z cerą, mam wysyp guli na brodzie i zuchwie? robilam kilka hormonów, badania wyszły w porządku, robilam tez usg-jajniki w porzadku...
Powiem wam ,że coś się dzieje niedobrego,nie śmiejcie się ze mnie, ale to chyba jakaś epidemia tego tradziku.Moja koleżanka z liceum, cera pupa niemowlaka,śniada, a widziałam ją ostatnio i cała broda i czoło zasypane, mimo,że skórę ma normalną, w ogóle nie tłustą.To samo siostra mojego chłopaka, która też nigdy przedtem nie miała problemów , a mają właśnie 21 i 22 lata
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-24, 17:55   #1492
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Powiem wam ,że coś się dzieje niedobrego,nie śmiejcie się ze mnie, ale to chyba jakaś epidemia tego tradziku.Moja koleżanka z liceum, cera pupa niemowlaka,śniada, a widziałam ją ostatnio i cała broda i czoło zasypane, mimo,że skórę ma normalną, w ogóle nie tłustą.To samo siostra mojego chłopaka, która też nigdy przedtem nie miała problemów , a mają właśnie 21 i 22 lata
U mnie w rodzinie też jest taka osoba, cera idealna przez całe życie i nagle ok 25 roku życia zaczęły się pryszcze, gule, zaskórniki, przebarwienia
Skąd to się bierze - nie mam pojęcia.

Ja mam trądzik od 12 roku życia, czyli już 8 lat (przynajmniej trądzik nie był dla mnie wielkim zaskoczeniem - najpierw po prostu była to dla mnie oznaka wkroczenia w wiek dojrzewania, choć spodziewałam się, że minie szybciej...). Aktualnie jestem zadowolona ze swojej buzi, od ponad 2 miesięcy nie mam guli , aktualnie mam tylko jednego pryszcza na brodzie i trochę przebarwień. Ale wiecie co, ja już przestałam mieć nadzieję, że wygram z trądzikiem raz na zawsze i wiem, że kiedyś to dziadostwo wróci. Zawsze tak mam - kilka miesięcy spokoju i nagle od nowa walka, gule, zaskórniki. Pewnie jak odstawię kiedyś tabletki anty to znowu będę płakać do lustra

A Wy w jakim jesteście wieku? Od jak dawna walczycie z trądzikiem?

Edytowane przez Vinnga
Czas edycji: 2013-05-24 o 17:56
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-24, 17:59   #1493
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Powiem wam ,że coś się dzieje niedobrego,nie śmiejcie się ze mnie, ale to chyba jakaś epidemia tego tradziku.Moja koleżanka z liceum, cera pupa niemowlaka,śniada, a widziałam ją ostatnio i cała broda i czoło zasypane, mimo,że skórę ma normalną, w ogóle nie tłustą.To samo siostra mojego chłopaka, która też nigdy przedtem nie miała problemów , a mają właśnie 21 i 22 lata
Wiesz, że coś w tym jest !
Ostatnio przy wyjeździe do Częstochowy, kiedy spotkała się cała nasza diecezja zobaczyłam kilku znajomych (nie widziałam ich z 1-2 lata) i cala twarz zawalona w trądziku , albo tylko broda... M.in koleżanka, która miała cerę bez skazy tak ją zasyfiło, że jej nie poznałam..

---------- Dopisano o 17:59 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
A Wy w jakim jesteście wieku? Od jak dawna walczycie z trądzikiem?
Mam 19 lat, zawsze miałam czystą cerę (jedynym problemem były zaskórniki otwarte na brodzie i nosie), ale żeby ropne ? Gdzie tam. Koszmar zaczal się 3 miesiace temu. Może to stres? Na razie jestem zadowolona, mam tylko jednego ropnego, dość sporego, ale przeżyje..
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-24, 18:14   #1494
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

No właśnie ja z ropnymi też mam problem od niedawna. 2-3 lata jakoś. Bo wcześniej to taki "zwykły" trądzik.
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-24, 18:52   #1495
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Ja mam trądzik od 12 roku życia, czyli już 8 lat (przynajmniej trądzik nie był dla mnie wielkim zaskoczeniem - najpierw po prostu była to dla mnie oznaka wkroczenia w wiek dojrzewania, choć spodziewałam się, że minie szybciej...). Aktualnie jestem zadowolona ze swojej buzi, od ponad 2 miesięcy nie mam guli , aktualnie mam tylko jednego pryszcza na brodzie i trochę przebarwień. Ale wiecie co, ja już przestałam mieć nadzieję, że wygram z trądzikiem raz na zawsze i wiem, że kiedyś to dziadostwo wróci. Zawsze tak mam - kilka miesięcy spokoju i nagle od nowa walka, gule, zaskórniki. Pewnie jak odstawię kiedyś tabletki anty to znowu będę płakać do lustra

A Wy w jakim jesteście wieku? Od jak dawna walczycie z trądzikiem?
Oj niestety mam podobne odczucia... Też mam gdzieś od 12 roku życia, więc jestem przyzwyczajona do tego, że mam brzydką cerę czyli już jakieś 7 lat (mam 19). W sumie to jak nie mam dużych ropnych zmian i przede wszystkim stanów zapalnych, które u mnie potrafią przybrać ogromne rozmiary, to jestem już zadowolona

U mnie jest to też predyspozycja genetyczna, bo rodzice mieli trądzik. Ojcu zniknął chyba koło 20 roku życia, ale mojej mamie cera nadal się tłuści, ma rozszerzone pory i ją czasem wypryszcza. Plus mnóstwo przebarwień...
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-24, 19:05   #1496
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Oj niestety mam podobne odczucia... Też mam gdzieś od 12 roku życia, więc jestem przyzwyczajona do tego, że mam brzydką cerę czyli już jakieś 7 lat (mam 19). W sumie to jak nie mam dużych ropnych zmian i przede wszystkim stanów zapalnych, które u mnie potrafią przybrać ogromne rozmiary, to jestem już zadowolona

U mnie jest to też predyspozycja genetyczna, bo rodzice mieli trądzik. Ojcu zniknął chyba koło 20 roku życia, ale mojej mamie cera nadal się tłuści, ma rozszerzone pory i ją czasem wypryszcza. Plus mnóstwo przebarwień...
To współczuję mamie i mam nadzieję, że nie jednak Twój trądzik zniknie jak u ojca.
W mojej rodzinie mama miała idealną cerę, natomiast tato nadal boryka się z trądzikiem... Tyle że on bardzo późno zaczął na niego reagować. Wszak dopiero od niedawna pielęgnacja twarzy mężczyzn nie jest uznawana za niemęską No, można się o to spierać, ale na pewno teraz więcej mężczyzn odważy się na pójście do dermatologa czy kosmetyczki i używanie kremu niż kiedyś
I ja chyba dostałam twarz po tacie, tyle że dbanie o cerę od najmłodszych lat robi jednak swoje
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-24, 20:59   #1497
minika_69
Zakorzenienie
 
Avatar minika_69
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 592
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja mam 21 lat, trądzik pojawił się u mnie już w podstawówce. Pewnie miałam wtedy jakieś 11-12 lat. Borykam się z nim do dziś, jednak teraz jest dużo lepiej. Przerobiłam już antybiotyki, smarowidła... Chwilową poprawę odnotowałam na początku liceum, kiedy brałam Summamed 500, i jeszcze wcześniej, w gimnazjum, kiedy smarowałam się Duac-iem. Za to najgorzej było w zeszłym roku, na przełomie października i listopada. Całą żuchwę miałam pokrytą wielkimi, bolesnymi gulami. Wtedy stwierdziłam że nie mam już na to siły. Poszłam do dermy, a ta odesłała mnie do ginekologa, żeby zbadać hormony. Wyszła podwyższona prolaktyna i androstendion, więc dostałam Dianę. Na początku nie widziałam żadnej różnicy, ale teraz mogę z ręką na sercu powiedzieć że pomogło Wyłażą mi tylko czasem takie małe paskudki, ale żadnych większych obiektów nie zaobserwowałam już od miesiąca. Boje się tylko, że jak zmienie tabletki na "lżejsze" to problem powróci A to już moje ostatnie opakowanie Diane i nie chce brać więcej - za dużo się najadłam strachu z powodu bolącej łydki ostatnio
__________________
minika_69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-25, 08:06   #1498
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, ma

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
o stany zapalne już mi znikły praktycznie, mam parę czerwonych i czerwono-sinych śladów Ale prawdopodobnie jest tak jak zwykle, że cera tuż przed @ mi się poprawia. Ale nadzieję na utrzymanie się takiego stanu mam

Ja kiedyś jakiś czas ograniczałam znacznie mycie buzi wodą, robiłam to raz na 2-3 dni. Poza tym używałam hektolitrów płynu micelarnego Ale teraz się to u mnie nie sprawdza ze względu na bardzo trwały eyeliner (i nie wiem, czy tusz do rzęs nie jest też zbyt uparty) - micele i mleczka co najwyżej je trochę rozmazują. Musiałabym najpierw go rozpuszczać olejem. Ale i tak nie lubię trzeć wacikiem przy rzęsach
Oczywiście jak chodzi o tylko odświeżenie skóry, a nie umycie, np. rano, to tylko przecieram wacikiem z micelem czy hydrolatem

---------- Dopisano o 13:18 ---------- Poprzedni post napisano o 13:17 ----------


przynajmniej te apteczne
A pojawialy ci się zaskorniki przy takim oczyszczaniu? Bo moja cera jest coraz bardziej podrażniona, szczeglnie na policzkach, mimo,ze myje twarzfizjodermem ziaja i wodą.

---------- Dopisano o 08:06 ---------- Poprzedni post napisano o 08:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość
Ja używam najpierw mleczka do demakijażu Saluterra, a później toniku: na zmianę Bioderma zielony i Mustela Bebe. Mustela Bebe to jest taki płyn oczyszczający, kupuję dla córki i używam razem z nią Jest świetny, również do demakijażu oczu. Bardzo delikatny. Lubie też tonik Saluterra, albo nawilżający albo anty-trądzikowy. Poza tym od siostry z Niemiec przywożę sobie taki płyn z perfumerii dm, z ekologicznej linii Alterra. Acha, mam jeszcze żel-tonik micelarny ADERMA SENSIPHASE AR. Też super. Z BU się wyleczyłam, dwa razy kupiłam, ale to nie dla mnie. Generalnie uwielbiam aptekę Ziko i sklep internetowy Saluterra - zawsze patrzę, jaka jest pormocja

Wiesz, a mi właśnie nic nie wychodziło, lekarze już patrzyli na mnie jak na wariatkę ... A mam problemy od dzieciństwa, różne. Dwa lata spędziłam w szpitalach, w domu byłam w sumie może dwa tygodnie. Dla mnie i całej rodziny był to koszmarny czas. I w końcu teraz, jak wyeliminowałam gluten, jest o wiele lepiej.
Za ostatnie badania zapłaciłam około 300 zł, mimo, że mam kartę do lux med-u od męża z pracy. Ale choćbym miała wziąć pożyczkę i wydać kolejne 300 czy więcej to i tak zapłacę, żeby tylko ktoś mnie do końca zdiagnozował. Robiłam panel wątrobowy pełny (ANA2, AMA, ASMA, anty-LKM, anty-LSP, anty-SLA), endomysium (EmA) w kl. IgG i IgA, lipidogram (CHOL, HDL, LDL, TG), CRP met. immunochemiczną. Poza tym morfologię, mocz... Może coś jeszcze pominęłam, tyle w tym momencie kojarzę.
Zrób prosty test - wyeliminuj gluten na tydzień, dwa i zobaczysz, jak sie będziesz czuła Wtedy stwierdzisz, czy warto inwestować w lekarzy i badania czy nie
Noszę się z zamiarem bezglutenowego tygodnia, ale poki co sesja, obrona mi sie zaczyna i przez nastepny miesiac nie mam na nic czasu.A jednak żeby przezyć taki tydzień i nie umrzez z głodu będę musiała pomyśleć co jeść - bo obecnie często jem płatki owsiane i chleb razowy.

Ja mozna powiedziec ze mam tradzik dopiero od roku.Wczesniej mialam tlusta cere, pare zaskornikow ale byla w miare czysta. Niestety od jakiegos roku nabawilam sie gul, ktore niedawno udalo mi sie zaleczyc jako tako,ale nie mowmy hop.Teraz meczy mnie zwykly tradzik zaskornikowy z pojedynczymi malymi krostami.Nie wiem co moge na niego poradzic, niech mija lato i zaczne retin a ,moze to cos wskora.
Ewunia jak tam to serum algowe?M i po jego uzyciu wychodza ropne krosty;/ Nie wiem czy to mozliwe zeby az tak szybko ?
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467

Edytowane przez Claire91
Czas edycji: 2013-05-25 o 08:21
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-25, 10:57   #1499
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, ma

Muszę chyba zwrócić honor kremowi ze śluzu ślimaka

Na dzień dzisiejszy skóra się unormowała i jak na mnie dobrze wygląda
Do tego zauważyłam różnice (po 4tyg stosowania ,,ślimaka,, ) co do zaskórników zamkniętych jest ich mniej w niektórych miejscach , mam nadzieje ,że to nie chwilowa poprawa
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-25, 13:06   #1500
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, ma

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
A pojawialy ci się zaskorniki przy takim oczyszczaniu? Bo moja cera jest coraz bardziej podrażniona, szczeglnie na policzkach, mimo,ze myje twarzfizjodermem ziaja i wodą.
hmm chyba żaden sposób oczyszczania nie powoduje u mnie zaskórników, ewentualnie mleczko do demakijażu, bo prawie wszystkie są napchane zapychaczami. No ale też nie mogę powiedzieć, aby u mnie jakikolwiek sposób oczyszczania się przyczynił do znikania zaskórników
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:00.