Odszkodowanie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-07, 07:37   #31
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: odszkodowanie od pieszego winnego wypadku dla również winnego kierowcy

Z obawy przed skierowaniem sprawy do sądu osoba, o której pisałam zdecydowała się na ugodę i dobrowolną zapłatę "zadośćuczynienia". Podpisano oczywiście stosowną umowę przygotowaną przez prawnika.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 13:25   #32
Lukasz841
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4
GG do Lukasz841
Dot.: odszkodowanie od pieszego winnego wypadku dla również winnego kierowcy

Efi rozumiem, że ten pieszy poszedł na ugodę?? Czy zdecydował się na pokrycie kosztów naprawy jednego i drugiego pojazdu i ewentualnych odszkodowań dla poszkodowanych? Bardzo mnie to ciekawi....
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Lukasz841 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 13:50   #33
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: odszkodowanie od pieszego winnego wypadku dla również winnego kierowcy

Cytat:
Napisane przez Lukasz841 Pokaż wiadomość

Istnieje możliwość wystąpienia na drogę cywilną i skierowanie roszczeń do pieszego, ale w tej sytuacji byłyby one w mojej opinii bezpodstawne.
jaaaasne, pieszy celowo i świadomie złamał przepisy,miał w d*** czy kogoś zabije, czy w samochodzie jest np dziecko...
Pierwszy kierowca choć miał najlepsze pole widzenia, widział pieszego, ale zahamował w ostatniej chwili, nie zachował ostrożności, ale za nic nie zapłaci, wyremontuje się z oc drugiego...
Drugi kierowca miał zielone, nie widział pieszego, odstępy przed pasami są małe, ktoś mu zahamował ostro przed nosem i.... to on jest najbardziej winny- TAKIE RZECZY TYLKO W POLSCE!!!:rolleye s:
ja na jego miejscu nie przyjęłabym mandatu.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 14:00   #34
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: odszkodowanie od pieszego winnego wypadku dla również winnego kierowcy

rossie - sąd by cię zmusił do zapłacenia
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 14:19   #35
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: odszkodowanie od pieszego winnego wypadku dla również winnego kierowcy

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
rossie - sąd by cię zmusił do zapłacenia
nie jest powiedziane, w przypadku wtargnięć na jezdnię pieszego lub zwierzęcia lub celowego zahamowania przed maską, wyroki mogą być inne niż gdyby decydowała policja i kodeks drogowy, po to są sądy. Od razu widać, że tu wszyscy nie zachowali ostrożności -ale najbardziej winni są : pieszy i w kolejności kierowca 1 auta-miał przecież oczy.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 14:33   #36
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: odszkodowanie od pieszego winnego wypadku dla również winnego kierowcy

przeciez wyrok sadu musi opierac się na kodeksie drogowym.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 15:00   #37
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: odszkodowanie od pieszego winnego wypadku dla również winnego kierowcy

Jeżeli kierowca pierwszego auta nie potrącił pieszego, to znaczy, że zachował bezpieczną odległość. To drugie auto nie zachowało odpowiedniej odległości. Moim zdaniem sprawcą jest właśnie kierowca drugiego auta, a pieszy się przyczynił do kolizji, więc dlatego dostał mandat.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-07, 19:11   #38
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: odszkodowanie od pieszego winnego wypadku dla również winnego kierowcy

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
przeciez wyrok sadu musi opierac się na kodeksie drogowym.
to po co są sądy?

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Jeżeli kierowca pierwszego auta nie potrącił pieszego, to znaczy, że zachował bezpieczną odległość. To drugie auto nie zachowało odpowiedniej odległości. Moim zdaniem sprawcą jest właśnie kierowca drugiego auta, a pieszy się przyczynił do kolizji, więc dlatego dostał mandat.
bzdura, odległość bezpieczną nie tak się wyznacza. no i bezpieczną odległość od czego? od pieszego, którego nie powinno tam być?ja tylko mówię, że mógł zobaczyć pieszego wcześniej niż ten za nim, ale zależy od warunków -noc-dzień itp.
pieszy dostał mandat za przechodzenie na czerwonym, nie za kolizję. jeśli tak znasz kodeks, to mam nadzieję, że nie masz prawka.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 19:14   #39
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: odszkodowanie od pieszego winnego wypadku dla również winnego kierowcy

Ten pierwszy samochód Twoim zdaniem nie zachował ostrożności, bo w niech wjechano? Aha Masz prawo jazdy? Bo jakoś wątpię.
Jak hamuję awaryjnie to mam patrzeć czy ktoś mi w tyłek nie wjedzie? I jak ktoś jest za blisko, to pewnie mam mniej hamować i przejechać pieszego, żeby "nie spowodować wypadku"?
To ten kolejny samochód ma być na tyle daleko, żeby w takiej sytuacji wyhamować bez uderzania samochodu przed nim. Na tym właśnie polega zachowanie bezpiecznej odległości.

A sądy są po to, żeby orzekać w oparciu o prawo. A nie o szklaną kulę. Taki pech.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.





Edytowane przez Veredise
Czas edycji: 2015-10-07 o 19:19
Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 19:33   #40
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: odszkodowanie od pieszego winnego wypadku dla również winnego kierowcy

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Ten pierwszy samochód Twoim zdaniem nie zachował ostrożności, bo w niech wjechano? Aha Masz prawo jazdy? Bo jakoś wątpię.
Jak hamuję awaryjnie to mam patrzeć czy ktoś mi w tyłek nie wjedzie? I jak ktoś jest za blisko, to pewnie mam mniej hamować i przejechać pieszego, żeby "nie spowodować wypadku"?
To ten kolejny samochód ma być na tyle daleko, żeby w takiej sytuacji wyhamować bez uderzania samochodu przed nim. Na tym właśnie polega zachowanie bezpiecznej odległości.

A sądy są po to, żeby orzekać w oparciu o prawo. A nie o szklaną kulę. Taki pech.
loooool nie zachował ostrożności bo nie zwolnił odpowiednio wcześniej przy pasach i nie zauważył pieszego jakby jechał ostrożnie i z przepisową prędkością to nie musiałby ostro hamować. Pieszy wszedł na pasy, niew biegł.
Jak hamujesz awaryjnie przed pasami to znaczy że nie umiesz jeździć
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 19:33   #41
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: odszkodowanie od pieszego winnego wypadku dla również winnego kierowcy

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
to po co są sądy?

Eeee...?
Ciężko mi dyskutować z kimś, kto nie ma pojęcia o systemie prawnym w Polsce. Sąd nie tworzy prawa.

twoje prywatne przekonania sa błędne. Mam nadzieję, że nie masz prawa jazdy.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-07, 19:41   #42
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: odszkodowanie od pieszego winnego wypadku dla również winnego kierowcy

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Eeee...?
Ciężko mi dyskutować z kimś, kto nie ma pojęcia o systemie prawnym w Polsce. Sąd nie tworzy prawa.

twoje prywatne przekonania sa błędne. Mam nadzieję, że nie masz prawa jazdy.
Ale je interpretuje, kodeks nie przewiduje "złożonych sytuacji". w tym przypadku każdy dostał taką karę, jakby te zdarzenia- wejście na pasy na czerwonym i kolizja nie były powiązane przyczynowo-skutkowo, a były. I jeszcze raz powiem, wg mnie tam wszyscy byli winni.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 20:02   #43
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: odszkodowanie od pieszego winnego wypadku dla również winnego kierowcy

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
loooool nie zachował ostrożności bo nie zwolnił odpowiednio wcześniej przy pasach i nie zauważył pieszego jakby jechał ostrożnie i z przepisową prędkością to nie musiałby ostro hamować. Pieszy wszedł na pasy, niew biegł.
Jak hamujesz awaryjnie przed pasami to znaczy że nie umiesz jeździć
Jak hamujesz awaryjnie bo pieszy wbiegł na czerwonym na pasy, to nie umiesz jeździć? Aha
Mam nadzieję, że Cię nigdy na drodze nie spotkam.
Chyba nie rozumiesz tego, że to nie było hamowanie przed światłami, bo się z żółtego zrobiło czerwone. w takiej sytuacji faktycznie jak ktoś hamuje awaryjnie, to znaczy że się zagapił. Choć nawet wtedy w 100% jest wina tego, który mu wjedzie w tył.
A tu mamy całkiem inną sytuację. Bo pieszy wtargnął na czerwonym. I to jest właśnie sztandarowy przykład sytuacji, w której się hamuje awaryjnie.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.





Edytowane przez Veredise
Czas edycji: 2015-10-07 o 20:06
Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 20:09   #44
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: odszkodowanie od pieszego winnego wypadku dla również winnego kierowcy

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
loooool nie zachował ostrożności bo nie zwolnił odpowiednio wcześniej przy pasach i nie zauważył pieszego jakby jechał ostrożnie i z przepisową prędkością to nie musiałby ostro hamować. Pieszy wszedł na pasy, niew biegł.
Jak hamujesz awaryjnie przed pasami to znaczy że nie umiesz jeździć
czytając Twoje wypowiedzi mam tylko nadzieję, że nie masz prawa jazdy.. Nie chciałabym Cię spotkać na drodze
nie rozumiesz zasady bezpiecznej odległości!!!
kobieto, co ty wypisujesz...
nie wiem czy wiesz, ale policja sprawdza takie rzeczy jak "droga hamowania " i zazwyczaj można sprawdzić z jaką prędkością jechał samochód
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 20:31   #45
czarnulka5
Przyczajenie
 
Avatar czarnulka5
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 10
Dot.: odszkodowanie od pieszego winnego wypadku dla również winnego kierowcy

A co jeśli zamiast pieszego na jezdnię wbiegnie dzikie zwierzę? Winnym kolizji jest nadal kierowca numer 2 , gdyż to on nie zachował bezpiecznej odległości* od poprzedzającego go pojazdu.
W tym przypadku zarówno pieszy jak i kierowca numer 2 stworzyli zagrożenie w ruchu drogowym.
Można próbować na drodze cywilnoprawnej, ale według mnie marne szanse.

*bezpieczna odległość- czyli taka, która w razie gwałtownego hamowania pojazdu poprzedzającego pozwoli na uniknięcie zdarzenia, zależy od wielu czynników, min. warunków atmosferycznych czy prędkości

Edytowane przez czarnulka5
Czas edycji: 2015-10-07 o 20:37
czarnulka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 20:48   #46
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: odszkodowanie od pieszego winnego wypadku dla również winnego kierowcy

Cytat:
Napisane przez czarnulka5 Pokaż wiadomość
A co jeśli zamiast pieszego na jezdnię wbiegnie dzikie zwierzę? Winnym kolizji jest nadal kierowca numer 2 , gdyż to on nie zachował bezpiecznej odległości* od poprzedzającego go pojazdu.
W tym przypadku zarówno pieszy jak i kierowca numer 2 stworzyli zagrożenie w ruchu drogowym.
Można próbować na drodze cywilnoprawnej, ale według mnie marne szanse.
Tak, też wówczas jest winny kierowca drugiego auta, ten, który uderzył w tył pierwszego. Sytuacja identyczna, tylko taka różnica, że zwierzęcia nie da się obarczyć odpowiedzialnością żadną, bo nie ma świadomości i nie wie, żeby nie wylatywać na drogę. No i przepisy ruchu drogowego nie są adresowane do zwierząt, a do pieszych już tak

Cytat:
Napisane przez czarnulka5 Pokaż wiadomość
*bezpieczna odległość- czyli taka, która w razie gwałtownego hamowania pojazdu poprzedzającego pozwoli na uniknięcie zdarzenia, zależy od wielu czynników, min. warunków atmosferycznych czy prędkości
Dokładnie tak. Dlatego mnie zawsze uczono, żeby patrzyć co się dzieje nie tylko przed swoim przednim zderzakiem, ale dalej. Jeśli jedzie kolumna samochodów, to nie wgapiam się w stopy tego przede mną, tylko patrzę co się dzieje znacznie wcześniej i jak widzę, że któryś hamuje to mam więcej czasu. Oczywiście tak się nie zawsze da, bo jak jedzie ciężarówka czy dostawczak przede mną, to nie widzę, ale wtedy po prostu trzymam się dalej.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.





Edytowane przez Veredise
Czas edycji: 2015-10-07 o 20:49
Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 21:37   #47
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: odszkodowanie od pieszego winnego wypadku dla również winnego kierowcy

ponadto czy któryś z kierowców jedzie dajmy na to 5km/h na godzine jak przejeżdża przez skrzyżowania ? przy prędkości 50 km/h to i tak cud , że kierowca nr.1 wyhamował na tyle , że nie potrącił pieszego
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 21:44   #48
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: odszkodowanie od pieszego winnego wypadku dla również winnego kierowcy

Cytat:
Napisane przez isabelka00 Pokaż wiadomość
czytając Twoje wypowiedzi mam tylko nadzieję, że nie masz prawa jazdy.. Nie chciałabym Cię spotkać na drodze
nie rozumiesz zasady bezpiecznej odległości!!!
kobieto, co ty wypisujesz...
nie wiem czy wiesz, ale policja sprawdza takie rzeczy jak "droga hamowania " i zazwyczaj można sprawdzić z jaką prędkością jechał samochód
Ojoj... co ty bierzesz? To ja nie chciałabym spotkać ciebie...bezpieczna odległośc dotyczy dwóch samochodów, taki szczegół, a ja mówię o jednym -pierwszym samochodzie hamującym z piskiem opon przed pasami. Nigdzie nie mówię, że drugi jechał w bezpiecznej odległości- bo mnie tam nie było, ale może ty byłaś , a może uważasz, że jak zielone światło to zwalnia z ostrożności?kla ski:śmieszny wątek, zrobiłaś mój dzień
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 21:55   #49
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: odszkodowanie od pieszego winnego wypadku dla również winnego kierowcy

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Ojoj... co ty bierzesz? To ja nie chciałabym spotkać ciebie...bezpieczna odległośc dotyczy dwóch samochodów, taki szczegół, a ja mówię o jednym -pierwszym samochodzie hamującym z piskiem opon przed pasami. Nigdzie nie mówię, że drugi jechał w bezpiecznej odległości- bo mnie tam nie było, ale może ty byłaś , a może uważasz, że jak zielone światło to zwalnia z ostrożności?kla ski:śmieszny wątek, zrobiłaś mój dzień
faktycznie, zamiast hamować mógł przejechać pieszego , to byłoby lepsze niż wjechanie w jego tył przez pojazd nr. 2
twoich komentarzy faktycznie na poważnie nie da się czytać
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-08, 08:29   #50
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: odszkodowanie od pieszego winnego wypadku dla również winnego kierowcy

Tak jak napisałam, mandat dostał pieszy i drugi kierowca. Jako sprawcy nie należało mu się więc odszkodowanie z polisy za uszkodzony samochód. Mógł jedynie domagać się go od pieszego na drodze sądowej. Pieszy aby uniknąć sądu i ryzyka niekorzystnego wyroku zdecydował się polubownie pokryć koszty naprawy, zawarto więc ugodę.
Pierwszy kierowca nie ponosił żadnej winy, nie dostał więc mandatu i naprawił samochód z polisy drugiego.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 11:19   #51
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: odszkodowanie od pieszego winnego wypadku dla również winnego kierowcy

Cytat:
Napisane przez isabelka00 Pokaż wiadomość
faktycznie, zamiast hamować mógł przejechać pieszego , to byłoby lepsze niż wjechanie w jego tył przez pojazd nr. 2
twoich komentarzy faktycznie na poważnie nie da się czytać
...albo mógł jechać wolniej i ostrożniej? 10 mniej ratuje życie itd.
tu mowa o ostrym hamowaniu.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 15:04   #52
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: odszkodowanie od pieszego winnego wypadku dla również winnego kierowcy

Najbardziej winny jest kierowca nr 2, bo nie zachował odpowiedniej odległości od pojazdu nr 1. Gdyby ją zachował, to wtargnięcie pieszego czy inna sytuacja, która wymaga awaryjnego hamowania nie miałaby takiego znaczenia, bo nic by się nie stało.
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 17:32   #53
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: odszkodowanie od pieszego winnego wypadku dla również winnego kierowcy

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
...albo mógł jechać wolniej i ostrożniej? 10 mniej ratuje życie itd.
tu mowa o ostrym hamowaniu.
To niech ten z tyłu jedzie ostrożnie jak nie umie na czas zahamować
Nie masz kompletnie pojęcia o prowadzeniu samochodu.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 07:30   #54
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: odszkodowanie od pieszego winnego wypadku dla również winnego kierowcy

Nie wiedziałam, że mój wątek wywoła taką dyskusję po tylu latach od założenia
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 20:28   #55
Madziusia357
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1
Dot.: Wypadek samochodowy i co dalej? Walcz o odszkodowanie !!!!

Hej mój brat w czerwcu zeszłego roku uległ wypadkowi samochodowe mu na terenie Niemiec. Jadąc autostrada popsuło mu się auto, zgasło raptownie . Wysiadł by je zepchnąć na pobocze i został staranowany przez inne auto. Wina tamtego kierowcy. Miesiąc w szpitalu szereg operacji. Obecnie brat jest w pl nadal się leczy ciągle jeździ od lekarza do lekarza od szpitala do szpitala nie może pracować cały czas jest na chorobowym. Myślimy by nie zgłosić go do jakiejś fundacji gdyż nie mamy już środków by pokrywać leczenie ale nie wiemy jak się za to zabrać . Proszę o rady jakieś wskazówki jak to ugryźć .
Madziusia357 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 14:08   #56
omniboss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 2
odszkodowanie

Hej. Mój mąż pracuje na roli. Zdarzył mu się wypadek przy obsługiwaniu maszyny. Chcemy teraz powalczyć o odszkodowanie za wypadek w rolnictwie, tylko nie wiemy jak się za to zabrać. Czy warto kontaktować się z prawnikami, żeby zebrali potrzebne dokumenty itp, chyba znają się na tym lepiej. Czy ktos już korzystał z takiej pomocy i może mi powiedzieć jak to wygląda?

Edytowane przez omniboss
Czas edycji: 2016-05-10 o 21:32
omniboss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 14:25   #57
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: odszkodowanie

Cytat:
Napisane przez omniboss Pokaż wiadomość
Hej. Mój mąż pracuje na roli. Zdarzył mu się wypadek przy obsługiwaniu maszyny. Chcemy teraz powalczyć o odszkodowanie z zakresu wypadku przy pracy w gospodarstwie rolnym, tylko nie wiemy jak się za to zabrać. Czy warto kontaktować się z prawnikami, żeby zebrali potrzebne dokumenty itp, chyba znają się na tym lepiej. Czy ktos już korzystał z takiej pomocy i może mi powiedzieć jak to wygląda?
zalezy:
1. Wasza (maszyna) czy nie
2. kto obsługiwał
3. jak doszło do wypadku
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=gX6bDyRSLPI


Living zagranico juz 30 months. I zapomniec polski language
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 15:47   #58
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: odszkodowanie

odszkodowanie od kogo?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 08:34   #59
afrodytek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 077
Dot.: odszkodowanie

W przypadku rolnictwa to chyba takie sprawy załatwia się prze KRUS jeśli mąż jest w Krusie ubezp. Tam są lekarze , orzecznicy, przychodzi komisja ogląda miejsce wypadku i wtedy decydują.
afrodytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 13:01   #60
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: odszkodowanie

Cytat:
Napisane przez omniboss Pokaż wiadomość
Hej. Mój mąż pracuje na roli. Zdarzył mu się wypadek przy obsługiwaniu maszyny. Chcemy teraz powalczyć o odszkodowanie z zakresu wypadku przy pracy w gospodarstwie rolnym, tylko nie wiemy jak się za to zabrać. Czy warto kontaktować się z prawnikami, żeby zebrali potrzebne dokumenty itp, chyba znają się na tym lepiej. Czy ktos już korzystał z takiej pomocy i może mi powiedzieć jak to wygląda?
szkodę zgłaszasz tam gdzie jesteś ubezpieczona, prawnik do tego nie potrzebny.
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-16 12:33:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:25.