Portfel - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-22, 22:29   #61
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Co myślicie o portfelu na prezent?

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
są ludzie, którzy cenią sobie prywatność i operują wyłącznie gotówką. taki portfel się wówczas totalnie nie sprawdzi.
mój TZ nosi w tym portfelu kilka różnych karta (płatnicza, dowód, prawo jazdy) + gotówkę + dowód rejestracyjny + moje zdjęcie
może nie wygląda ale jest pojemny i dalej nie jest wypchany - właśnie zmierzyliśmy i w najgrubszym miejscu zapełniony jak wyżej opisałam nie ma nawet 1cm wysokości

o ile nie chcesz tam wpakować 500zł w banknotach po 10zł to nie ma problemu

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
okej, taki "cienias" sprawdza się u faceta, która nosi jeden portfelik na karty, bo nie płaci gotówką i nosi drugi portfelik - bilonówkę i nią wypycha sobie kieszenie... a w 3 pewnie nosi jeszcze inne niezbędne dokumenty...

nie znam takich facetów.
może większość moich znajomych nie jest aż tak radykalna jak panowie z pokolenia taty, którzy nie płacą elektronicznie w ogóle, bo banki i państwo nie muszą wiedzieć gdzie i na co ile wydają, więc w ich portfelu musi się zmieścić kilkaset złotych, ale nawet wśród młodszych nikt nie zdecydowałby się na noszenie dwóch czy trzech portfeli. to absurd - tu bilion, tu karta, tu gotówka... co niektórzy jeszcze mają schowki na telefon wielkości portfela...

uniwersalne portfele potrafią być nieduże i zgrabne, i są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, chyba że ktoś ma bardzo jasno określone preferencje.

jeśli szukasz eleganckiego portfela - polecam bossa. ładne i dobrej jakości. we wszystkich możliwych rozmiarach
nie wiem skąd takie negatywne nastawienie miałaś, korzystałaś ?

większość facetów, który ja znam nie znosi i unika drobniaków - TZ kupił bilonówkę i w ogóle nie używa, drobniaki wrzuca zawsze sobie w szufladkę do samochodu na parking a na dokumenty wcale nic dodatkowe nie potrzebuje - jak pisałam wyżej, wszystko mieści w ten jeden

kolejna sprawa - jak facet nosi garnitury (a mój TZ przez 90% czasu nosi) jako odzież codzienną to "normalny" portfel nijak się nie sprawdzi a taką wersję można spokojnie wsadzić w marynarkę czy spodnie i nic nie widać

ja nie mówię, że to musi wszystkim odpowiadać ale jeżeli facet autorki lubi elegancję to myślę, że to byłby dobry wybór - Twoje argumenty przeciw takiej opcji niestety w większości mijają się z rzeczywistością bo chyba tylko ewentualnego umiłowania do drobniaków się nie da przeskoczyć
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2016-04-22 o 22:38
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-25, 09:17   #62
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Co myślicie o portfelu na prezent?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Zalezy w ktorym kraju.
w polsce.
swego czasu było o tym głośno i dalej nie ma podstawy prawnej do wprowadzania minimalnej kwoty transakcji. karta to tylko sposób płatności, więc tak jak ci nikt nie może nakazać wydać w spożywczym co najmniej 10 zł, tak nie może nakazać płatności kartą powyżej jakiejś kwoty. jest to wykr

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
mój TZ nosi w tym portfelu kilka różnych karta (płatnicza, dowód, prawo jazdy) + gotówkę + dowód rejestracyjny + moje zdjęcie
może nie wygląda ale jest pojemny i dalej nie jest wypchany - właśnie zmierzyliśmy i w najgrubszym miejscu zapełniony jak wyżej opisałam nie ma nawet 1cm wysokości

o ile nie chcesz tam wpakować 500zł w banknotach po 10zł to nie ma problemu

nie wiem skąd takie negatywne nastawienie miałaś, korzystałaś ?

większość facetów, który ja znam nie znosi i unika drobniaków - TZ kupił bilonówkę i w ogóle nie używa, drobniaki wrzuca zawsze sobie w szufladkę do samochodu na parking a na dokumenty wcale nic dodatkowe nie potrzebuje - jak pisałam wyżej, wszystko mieści w ten jeden

kolejna sprawa - jak facet nosi garnitury (a mój TZ przez 90% czasu nosi) jako odzież codzienną to "normalny" portfel nijak się nie sprawdzi a taką wersję można spokojnie wsadzić w marynarkę czy spodnie i nic nie widać

ja nie mówię, że to musi wszystkim odpowiadać ale jeżeli facet autorki lubi elegancję to myślę, że to byłby dobry wybór - Twoje argumenty przeciw takiej opcji niestety w większości mijają się z rzeczywistością bo chyba tylko ewentualnego umiłowania do drobniaków się nie da przeskoczyć
nie, nie absolutnie nie negatywnie. po prostu nie widzę ani jednej zalety.

mojemu facetowi kupiłam kiedyś portfel, do którego dołączony był taki płaski portfelik na karty i dowód. nie użył ani razu, bo nic się w niego nie mieści poza dowodem i kartą płatniczą. on też unika drobniaków, ale niestety czasem mu je wydają i nie ma siły, gdzieś je trzeba schować (w kieszeniach garniturowych spodni - dzwonią i niech zacytuję "jak krowie na pastwisku")

wszyscy moi znajomi mężczyźni z racji wykonywanego zawodu noszą garnitury i każdy nosi portfel w aktówce. każdy nawet najmniejszy wypycha garniturowe spodnie czy marynarkę, ale garnitur jest najmniejszym kłopotem, bo jest aktówka, która pomieści takie rzeczy. po godzinach, kiedy ubierają się mniej formalnie a aktówka zostaje w domu - drobniaki w kieszeni, banknoty w drugiej, a dokumenty jeszcze gdzieś - nie znam ani 1 faceta, który wybrałby taką opcję kosztem niedużego, zgrabnego uniwersalnego portfela.

i żeby nie było że kwestionuje - napisałam na samym początku, aby zweryfikować preferencje potencjalnego obdarowanego
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-25, 22:12   #63
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co myślicie o portfelu na prezent?

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
w polsce.
swego czasu było o tym głośno i dalej nie ma podstawy prawnej do wprowadzania minimalnej kwoty transakcji. karta to tylko sposób płatności, więc tak jak ci nikt nie może nakazać wydać w spożywczym co najmniej 10 zł, tak nie może nakazać płatności kartą powyżej jakiejś kwoty. jest to wykr
ja mieszkam we Francji i tu sklepy wprowadzaja kwoty minimalne, nie jest to zabronione przez tutejsze prawo. W kazdym razie monety trzeba miec ze soba, takze z przyczyn praktycznych.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 09:47   #64
pannazuza
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 52
Dot.: Co myślicie o portfelu na prezent?

i co zrobisz z facetem....taki gatunek;-P
pannazuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 15:06   #65
Zbyt_Szalona
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 117
Dot.: Co myślicie o portfelu na prezent?

Jak najbardziej, tylko nie zapomnij włożyć grosika na szczęście. To świetny pomysł, praktyczny portfel to doskonały prezent.
Zbyt_Szalona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 13:50   #66
pannazuza
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 52
Thumbs up Dot.: Co myślicie o portfelu na prezent?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Zalezy w ktorym kraju.

Aczkolwiek moj TZ ma portfel bez kieszonki na monety i monety nosi w kieszeni od spodni. Namawialam go na taki z kieszonka na monety w outlecie Hugo Bossa, ale on nie chcial. Woli plaski, a monety fruwaja wszedzie. Twierdzi, ze mu tak wygodnie.
Raz ze wygodniej im jako facetom trzeba im pozwolic na swooje dziwactwa;-) moj też rzuca drobne w kieszen a wracajac do domu wszystkie wrzuca w puszke....nie jedną już; -) na codzień używa karty lub banknotow a na dodatek udalo sie tak calkiem przypadkowo odłożyć na wakacje;-) polecam metode
pannazuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 14:20   #67
minimartini
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 96
Dot.: Co myślicie o portfelu na prezent?

faceci lubią praktyczne prezenty
minimartini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-10, 16:48   #68
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co myślicie o portfelu na prezent?

Cytat:
Napisane przez pannazuza Pokaż wiadomość
Raz ze wygodniej im jako facetom trzeba im pozwolic na swooje dziwactwa;-) moj też rzuca drobne w kieszen a wracajac do domu wszystkie wrzuca w puszke....nie jedną już; -) na codzień używa karty lub banknotow a na dodatek udalo sie tak calkiem przypadkowo odłożyć na wakacje;-) polecam metode

I gdzie pojechaliscie?

U nas jest takie malo ambitne plastikowe pudelko na monety. Puszka przy tym to brzmi dumnie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-14, 13:19   #69
Lidka35M
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 4
Dot.: Portfel damski - jaki kupić?

Ja stawiam na mniej znane marki, te duże są przereklamowane i przedrożone, a produkty wcale nie służą za długo. http://www.personagift.pl/pl/galeria W tym sklepie zamawiam od lat i nigdy się nie zawiodłam. Wszyscy moi bliscy zostali obdarowani wyrobami ze skóry i cieszą się nimi kilka lat. Producent musi być pewny jakości produktu ponieważ daje aż 12 m-cy na zwrot bez podania powodu Do tego duży wybór asortymentu. Sami spójrzcie
Lidka35M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-14, 13:20   #70
Korcia_91
Raczkowanie
 
Avatar Korcia_91
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 50
Dot.: Portfel damski - jaki kupić?

ten pierwszy fajny
__________________
Życie jest piękniejsze gdy masz właściwe osoby przy sobie
Korcia_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 13:45   #71
motylenachwile
Przyczajenie
 
Avatar motylenachwile
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 27
Dot.: Portfel na prezent dla dziewczyny

Wittchen ma fajne portfele
motylenachwile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-28, 15:04   #72
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Portfel na prezent dla dziewczyny

O portfelach tutaj
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-28, 21:37   #73
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Portfel bez miejsca na monety

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
z malych portfeli z kieszonka na monety moge Ci polecic furle babylon. Sama sie dlugo naszukalam by byl i maly i funkcjonalny i modny fason. W koncu kupilam rok temu ten i jestem zadowolona.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 08:59   #74
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Portfel

miałam kiedyś taki portfel i nosiłam monety w częsci zapinanej na zamek. w jednej przegródce banknoty, w drugiej monety.
kwestia przyzwyczajenia
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 15:32   #75
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Portfel

mozesz dokupic mala portfometke tylko na monety
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-02, 06:56   #76
AgaJa92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 30
Portfel damski

Przede mną zakup portfela. Potrzebuję czegoś sporego,lub poprostu pojemnego. Bardzo ważne aby nie był zapinany na zamek.Mogę wydać do 110zł. Dobrze było by gdyby był solidny. Nie chciała bym za miesiąc kupować nowego. Na allegro widziałam kilka ładnych,ale trochę boję się wydawać w ciemno tyle pieniędzy. Coś polecacie?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
AgaJa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-31, 14:41   #77
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Portfel damski

Tym razem ja odgrzebuję wątek. Chcialabym kupić portfel, który oprócz swojej podstawowej funkcji będzie po prostu przyciągał uwagę swoją elegancją. Wpadł mi w oko Peterson w głębokim lakierze. Wiecie coś na temat trwałości ich portfeli? Rozważam też zakup z firmy Guess, bo choć modele nie powalają to jednak torebkę od nich posiadam już 6 lat i poza wymianą ramiączek i zamka nic się nie poniszczyło mimo bardzo intensywnego używania.

Mogę wydać na portfel do 200 zł.

Ostatni portfel który kupiłam był z firmy Loren i gdyby nie to, że wyszedł bigiel z materiału to jeszcze bym go trochę poużywała, bo wygląda jak nowy. Nie chcę kupić nowego, który za chwilę znowu bedę musiała wymienić.

Macie jakies doświadczenia, które kieszonki na bilon są najbardziej trwałe? Zapisane na zamek, bigiel, napę?
Osobiście wydaje mi się, że są to napy, tylko nie widziałam takiego portfela lakierowanego.

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-31, 17:54   #78
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Portfel damski

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Tym razem ja odgrzebuję wątek. Chcialabym kupić portfel, który oprócz swojej podstawowej funkcji będzie po prostu przyciągał uwagę swoją elegancją. Wpadł mi w oko Peterson w głębokim lakierze. Wiecie coś na temat trwałości ich portfeli? Rozważam też zakup z firmy Guess, bo choć modele nie powalają to jednak torebkę od nich posiadam już 6 lat i poza wymianą ramiączek i zamka nic się nie poniszczyło mimo bardzo intensywnego używania.

Mogę wydać na portfel do 200 zł.

Ostatni portfel który kupiłam był z firmy Loren i gdyby nie to, że wyszedł bigiel z materiału to jeszcze bym go trochę poużywała, bo wygląda jak nowy. Nie chcę kupić nowego, który za chwilę znowu bedę musiała wymienić.

Macie jakies doświadczenia, które kieszonki na bilon są najbardziej trwałe? Zapisane na zamek, bigiel, napę?
Osobiście wydaje mi się, że są to napy, tylko nie widziałam takiego portfela lakierowanego.

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.
A nie da sie naprawic portfela czy po prostu chcesz zmienic?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-31, 19:20   #79
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Portfel damski

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
A nie da sie naprawic portfela czy po prostu chcesz zmienic?

Chciałam, ale w dwóch punktach usłyszałam, że się nie da, a potem jak się przyjrzałam to zobaczyłam, że powoli pruje się w jednym miejscu, wiec już i tak nie opłaca się naprawiać. I co z tego że wygląda jak nowy.

Mam zastępczy portfel, ale chciałam coś ładnego. Nie bedę jednak kupować na siłę, bo mam w czym trzymać kasę.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011






Edytowane przez Terha
Czas edycji: 2017-12-31 o 19:21
Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-30, 09:35   #80
tomciowiecz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1
Dot.: Portfel

Jeśli chodzi o bigiel jest bardziej wygodny (miałam kiedyś) ja osobiście kupiłam sobie Pierre Cardin xxx
Mam go tydzień zobaczymy jak się będzie sprawował a cena dostępna

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2018-05-30 o 09:57 Powód: Link
tomciowiecz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-30 10:35:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:37.