makijaż oczu - jak - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-10, 07:50   #1
szumasima
Raczkowanie
 
Avatar szumasima
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Pudełeczko
Wiadomości: 425

makijaż oczu - jak


Mam pytanie, jak zrobić makijaż oczu zbliżony do tego ze zdjęć. Może nie do końca, ale to najlepsze zdjęcia jakie znalazłam. Coś a'la nude make up. Chodzi mi o taki makijaż - niemakijaż oczu; podkreślający, rozświetlający ale jednocześnie niezbyt mocno. Myślałam o mineralnych art deco, ale nie wiem, czy matowe czy perłowe... I nawet jaki odcień? Na początku chciałam po prostu sypki biały cień żeby "przyprószyć" lekko oko i to wystarczy. Ale teraz wydaję mi się to niefortunny pomysł. Może jakieś inne propozycje? Jestem lakiem w kosmetykach kolorowych, z reguły używam tylko podkładu i maskary...
http://www.estyl.pl/sklep/customer/p...cat=299&page=1
http://www.estyl.pl/sklep/customer/p...cat=299&page=1
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg GIRL_FACE_FABRIC.jpg (20,2 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 371a.jpg (19,8 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg du juan.jpg (37,3 KB, 36 załadowań)
__________________
zmyslam sie na poczekaniu, bo i tak nikt nie czyta Sienkiewicza i nie wie, że chamsko zzynam emocje od Winicjusza




Edytowane przez szumasima
Czas edycji: 2009-05-10 o 07:58
szumasima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 09:39   #2
Mloda
Zakorzenienie
 
Avatar Mloda
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Frankfurt am Main
Wiadomości: 6 541
Send a message via Skype™ to Mloda
Dot.: makijaż oczu - jak

1 zdjecie pokazuje raczej mozliwosci photoshop'a niz makijaz.
Moim zdaniem w tym makijazu najwazniejsze jest opracowanie twarzy: zadnych ciezkich, kryjacych podkladow, umiejetne podkreslenie policzkow rozem, mozna sie pokusic o rozswietlacz.
Co do samych oczu- uzylabym cieni matowych lub satynowych. Kolory jasne, zblizone do naturalnego odcienia skory- beze, kawa z mlekiem itp; nalozone w pionie od najjasnejszego do najciemniejszego lub w poziomie- najciemniejszy nad linia rzes a na gore jasny. Przy tego typu makijazu wazna jest gorna granica- musi byz dobrze roztarta. Tusz moze byc brazowy (choz sama uznaje tylko czarne ).
Nie uzywałam tych mineralnych Artdeco (choc planuje ich zakup) wiec nie powiem Ci czy one pasuja czy nie.
Mam nadzieje ze conieco pomoglam, pozdrawiam
Mloda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 20:03   #3
szumasima
Raczkowanie
 
Avatar szumasima
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Pudełeczko
Wiadomości: 425
Dot.: makijaż oczu - jak

Cytat:
Napisane przez Mloda Pokaż wiadomość
1 zdjecie pokazuje raczej mozliwosci photoshop'a niz makijaz.
Moim zdaniem w tym makijazu najwazniejsze jest opracowanie twarzy: zadnych ciezkich, kryjacych podkladow, umiejetne podkreslenie policzkow rozem, mozna sie pokusic o rozswietlacz.
Co do samych oczu- uzylabym cieni matowych lub satynowych. Kolory jasne, zblizone do naturalnego odcienia skory- beze, kawa z mlekiem itp; nalozone w pionie od najjasnejszego do najciemniejszego lub w poziomie- najciemniejszy nad linia rzes a na gore jasny. Przy tego typu makijazu wazna jest gorna granica- musi byz dobrze roztarta. Tusz moze byc brazowy (choz sama uznaje tylko czarne ).
Nie uzywałam tych mineralnych Artdeco (choc planuje ich zakup) wiec nie powiem Ci czy one pasuja czy nie.
Mam nadzieje ze conieco pomoglam, pozdrawiam
Oczywiście, że pomogłaś, dziękuję! Też myślałam o matowych. A może ktoś używał tych cieni mineralnych i wie mneij więcej jaki odcień byłby najodpowiedniejszy, albo może polecić jakieś inne?
W każdym razie dziękuję jeszcze raz.
__________________
zmyslam sie na poczekaniu, bo i tak nikt nie czyta Sienkiewicza i nie wie, że chamsko zzynam emocje od Winicjusza



szumasima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 21:09   #4
Mloda
Zakorzenienie
 
Avatar Mloda
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Frankfurt am Main
Wiadomości: 6 541
Send a message via Skype™ to Mloda
Dot.: makijaż oczu - jak

Mam taki cien z Manhattan nazywa sie sand (pojedynczy) ma bardzo ładny kolor, swietnie rozswietla powieke (ma drobinki). Ja jestem z niego bardzo zadowolona, uzywam go przewaznie do makijazy dziennych.
Z innych firm polecam Inglota- latwo sie z nimi pracuje i chyba nie ma tam koloru, ktory by człowiek chcial kupic.
Moja siostra ma jeden cien mineralny Artdeco (zielony), ponoc bardzo ładnie sie rozprowadza, nie osypuje. Tez jest mocno rozswietlajacy (drobinki). Przypuszczam ze warto je kupic, chocbys nawet miała go nie do tego makijazu uzyc.
Mloda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:31.