Białe dziwne plamki a kolczyk w pępku. ?! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-25, 16:42   #1
paulineczka1444
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 4
Unhappy

Białe dziwne plamki a kolczyk w pępku. ?!


Witam.
5 dni temu zaczęły mi wyskakiwać bąble jakby mnie komar ugryzł, ale były one małe. Wcale na dwór nie wychodziłam więc nie możliwe żeby to były komary. Pomyślałam że to meszki, ale mama mówi że od meszków jest opuchlizna itd. Tych bąblo było od 6 - 8 na nogach i ramionach, czasami na brzuchu. 3 dni temu koleżanka zrobiła mi kolczyka w pępku. Wszystko fajnie, ładnie się goi. Nic mnie ten pępek nie boli. Ale od tamtej pory boli mnie brzuch, czuje się jakby mi ten brzuch 'wybeło' że tak powiem. I czuje takie gulgotanie w brzuchu. Wcale nie mam ochoty na jedzenie. I właśnie dziś patrze na nogi a tam z tych bąbli zrobiły się białe takie plamki ! na całych nogach ! Może to być coś od kolczyka? Wiem jakie są konsekwencje przebijania kolczyka nie w studiu, ale miałam naprawdę wszystko wysterylizowane. Proszę o odpowiedzi, bo się bardzo martwie.
paulineczka1444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 17:50   #2
kamilaa1993
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 101
Dot.: Białe dziwne plamki a kolczyk w pępku. ?!

Witaj . Gdzieś kiedys juz o podobnej sytuacji czytałam . Bardzo możliwe,że to od kolczyka. A brak apetytu może swiadczyć, ze jednak sie coś złego dziejie .. Jednak radziłabym Ci sie przejsc do dermatologa może to nic groźnego .
Jeżeli masz jakąs opuchliznę wokół pępka możesz to smarować mascią tribiotic, jedna saszetka kosztuje zaledwie 1,20 a pomaga
__________________
Chwila która trwa, może być najlepszą z Twoich chwil.. ;-)

kamilaa1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 18:21   #3
paulineczka1444
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 4
Dot.: Białe dziwne plamki a kolczyk w pępku. ?!

smaruje, smaruje ale normalnie kolczyk wygląda. Żadnej opuchlizny, nawet nie boli ;p więc nie wiem co się może dziać.
paulineczka1444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 17:47   #4
Klutka
Rozeznanie
 
Avatar Klutka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 535
Dot.: Białe dziwne plamki a kolczyk w pępku. ?!

Tribiotykiem się nie smaruje przekłuć!!!! Jest to potrójny antybiotyk, rankę można smarować nim tylko wtedy gdy się w czasie gojenia nadmiernie ciapka i to przez krótki czas. Działanie tribiotyku jest tylko takie, że zalepia kanał przekłucia i nie ma do niego dopływu powietrza, a kanał zagoi się tylko wtedy gdy będzie tam docierało powietrze. Poza tym po cholerę smarować antybiotykiem i uodparniać się na niego. Przekłuta skóra z kolczykiem to nie stan zapalny więc wywal jak najprędzej tribiotyk!! w zamian proponuję przepłukiwać solą fizjologiczną (fiolki po 30 gr) lub kupić w aptece octenisept i pisikać sobie miejsce przekłucia.
Co do pogorszenia stanu zdrowia, bólu brzucha i krostek...z jakiego materiału jest kolczyk? gdzie go kupiłaś?
Osobiście wątpię by to wszystko związane było z przekłuciem. Pozdrawiam
Klutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 18:48   #5
paulineczka1444
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 4
Dot.: Białe dziwne plamki a kolczyk w pępku. ?!

Cytat:
Napisane przez Klutka Pokaż wiadomość
Tribiotykiem się nie smaruje przekłuć!!!! Jest to potrójny antybiotyk, rankę można smarować nim tylko wtedy gdy się w czasie gojenia nadmiernie ciapka i to przez krótki czas. Działanie tribiotyku jest tylko takie, że zalepia kanał przekłucia i nie ma do niego dopływu powietrza, a kanał zagoi się tylko wtedy gdy będzie tam docierało powietrze. Poza tym po cholerę smarować antybiotykiem i uodparniać się na niego. Przekłuta skóra z kolczykiem to nie stan zapalny więc wywal jak najprędzej tribiotyk!! w zamian proponuję przepłukiwać solą fizjologiczną (fiolki po 30 gr) lub kupić w aptece octenisept i pisikać sobie miejsce przekłucia.
Co do pogorszenia stanu zdrowia, bólu brzucha i krostek...z jakiego materiału jest kolczyk? gdzie go kupiłaś?
Osobiście wątpię by to wszystko związane było z przekłuciem. Pozdrawiam



od tygodnia smarowałam tylko raz ... bo okropnie tłusto to wygląda. kolczyk jest ze stali chirurgicznej antyalergicznej. kupiłam go w studiu kolczykowania... myślałam że może od tego kolczyka to uczulenie ^^ ale pare dni wcześniej od przekłucia już mi pojedyńcze bąble wyskakiwały. teraz wyszły na drugiej nodze. ;/ okropnie to wygląda... taka kaszka.
paulineczka1444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 19:32   #6
kamilaa1993
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 101
Dot.: Białe dziwne plamki a kolczyk w pępku. ?!

No a mi pani kosmetyczka powiedziała zebym smarowała tribiotkiem .. Wiec w koncu nie wiem jak to jest. Jezeli zle napisalam to wybaczcie.
__________________
Chwila która trwa, może być najlepszą z Twoich chwil.. ;-)

kamilaa1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 20:34   #7
Klutka
Rozeznanie
 
Avatar Klutka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 535
Dot.: Białe dziwne plamki a kolczyk w pępku. ?!

U kosmetyczki przebijałaś cokolwiek?! bardzo nieodpowiedzialnie, bo kosmetyczka nie powie Ci wielu rzeczy, które powiedziałby Ci zawodowy piercier, bo nie ma takiej wiedzy. Poczytaj sobie fora o piercingu, wypowiadają się tam zawodowcy i nie polecają tribiotyku, wręcz przeciwnie.
Co do materiału, nie wiem czy stal chirurgiczna może być antyalergiczna, bo właśnie ona najcześciej "wyciąga uczulenia jeśli ma się na chrom lub nikiel, bo z tego jest zrobiona po prostu. Nie wiem jak one się objawiają niestety, ale może poczytaj gdzieś w internecie. Oczywiście podtrzymuję dalej swoją hipotezę, że nie ma to związku z kolczykiem, ale nigdy nic nie wiadomo. Może po prostu coś zjadłaś brzuch Cię rozbolał i Cię wysypało ( ja np. miałam tak kiedyś bo zjedzeniu dużej ilości pomidorów, od razu wysypka. Pomidory są pryskane chemią i nasz organizm czasem nie może takiej ilości chemii przyjąć i wywala wszystko na zewnątrz) Pozdrawiam.
Klutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-27, 11:53   #8
Liraeth
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Katowice/CK
Wiadomości: 1 477
Dot.: Białe dziwne plamki a kolczyk w pępku. ?!

Hej!
Mnie też się wydaje, że to nie od kolczyka ta wysypka, bo wtedy problem dotyczyłby tylko jego okolic.
Z tego co opisujesz, to miałam chyba kiedyś podobnie z tymi krostkami. Wyskoczyły mi po wypiciu Tigera i to była reakcja alergiczna. Może zjadłaś coś co Cię uczuliło? (np. u osób mających problemy z trawieniem produktów mlecznych wystepują po jego spożyciu bóle brzucha i wysypka)
Spróbuj popić kilka razy wapno antyalergiczne -kosztuje jakieś grosze w aptece (ja płaciłam za całe opakowanie chyba 8 zł) i może claritine SPF to jest lek antyalergiczny bez recepty. Mnie pomogło, ale ja generalnie jestem alergiczką
Mimo wszystko jednak polecałabym Ci przejść się jednak do dermatologa, albo chociaż do zwykłego lekarza w poradni i pokazać tę wysypkę tak na wszelki wypadek.
Liraeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 11:41   #9
paulineczka1444
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 4
Dot.: Białe dziwne plamki a kolczyk w pępku. ?!

Cytat:
Napisane przez Klutka Pokaż wiadomość
U kosmetyczki przebijałaś cokolwiek?! bardzo nieodpowiedzialnie, bo kosmetyczka nie powie Ci wielu rzeczy, które powiedziałby Ci zawodowy piercier, bo nie ma takiej wiedzy. Poczytaj sobie fora o piercingu, wypowiadają się tam zawodowcy i nie polecają tribiotyku, wręcz przeciwnie.
Co do materiału, nie wiem czy stal chirurgiczna może być antyalergiczna, bo właśnie ona najcześciej "wyciąga uczulenia jeśli ma się na chrom lub nikiel, bo z tego jest zrobiona po prostu. Nie wiem jak one się objawiają niestety, ale może poczytaj gdzieś w internecie. Oczywiście podtrzymuję dalej swoją hipotezę, że nie ma to związku z kolczykiem, ale nigdy nic nie wiadomo. Może po prostu coś zjadłaś brzuch Cię rozbolał i Cię wysypało ( ja np. miałam tak kiedyś bo zjedzeniu dużej ilości pomidorów, od razu wysypka. Pomidory są pryskane chemią i nasz organizm czasem nie może takiej ilości chemii przyjąć i wywala wszystko na zewnątrz) Pozdrawiam.

Właśnie dziwi mnie to że mam tą wysypkę. Nie mam na nic uczulenia, nie jestem alergiczką... Chyba że mam ale na to nie robili mi testu. Mam nadzieje że to nie od kolczyka. Bo rodzice o nim nie wiedzą... Wiem że to nie odpowiedzialne ale od dawna go chciałam i już nie mogłam wytrzymać. Ale też mi się wydaje że gdybym miała uczulenie np. na nikiel z którego m.in. jest kolczyk to uczulenie wyszło by koło niego. Chociaż wątpie.
http://alergologia.waw.pl/uczulenie_na_nikiel.htm tu pisze czego się wtedy powinno unikać. A ja jem to od zawsze i było wszystko w porządku. :P Więc to teoretycznie nie możliwe, ale czy praktycznie...
http://przychodnia.pl/alergia/index2...606&akcja=view
tu pisze że od niklu najczęściej uczulenie jest z dala od miejsca gdzie on się znajduje. ;p
Więc już sama nie wiem, kurde... Chyba możliwe że od tego kolczyka...
I chyba do dermatologa musze z tym pójść...
paulineczka1444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:11.