Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-25, 08:45   #2221
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez sabinka1500 Pokaż wiadomość
Czy można sobie zrobić krzywdę mugdalem? Bo wczoraj robiłam 40pr i takie białe plamy jak by skóra odchodziła na czole się zrobiły....
z tego co rozumiem zrobił ci się szron.. nawilżaj i uważaj szczególnie na te miejsca. potrzymałabyś dłużej i mogłabyś sobie krzywdę zrobić, laik nie powinien dopuszczać do zaszronienia.



Ja po wczorajszych kwasach mam mega podrażnioną twarz.. nałożenie kremu było maaasakrą.
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 11:34   #2222
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
O PHA mają mi napisać.

Pomimo niezbyt wysokiego stężenia kwasu tonik powinien działać efektywnie ze względu na dość niskie pH (= większą biodostępność kwasu). Przeważnie kosmetyki z kwasami mają wyższe pH. Forma żelowa to dobre rozwiązanie, penetracja kwasu może być bardziej równomierna niż w przypadku płynu.

Tonik nie wymaga zmywania i stosowania neutralizatora.
Ja nie doczekałam się odpowiedzi od firmy..a Ty ?
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 11:38   #2223
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
heh moja studencka kieszeń jest ratowana tym że w szkole sobie mikro możemy zrobic ;P

mnie na studiach uczyli że filtr sfp 50+ daje ochronę w 82% (chyba, dawno temu był wykład) i to przez 2h a poźniej ochrona się zmniejsza.
mnie temperatury przerażają, taka wiosna tak szybko... dobrze że pogoda się popsuła.
właśnie siedzę z maską po kwasach. 6 minut wytrzymałam..
No to masz super, zazdroszczę bardzo
No i jeszcze te przepisowe, kosmiczne "dawki" filtra... Dlatego niedługo koniec zabawy, wolę sobie krzywdy nie zrobić. Żałuję, że tak późno zaczęłam (w sensie pory roku) ale strasznie się bałam i, jak widać, niesłusznie Długo zbierałam się w sobie, żeby rozpocząć peelingi kwasowe, bałam się, że zrobię sobie krzywdę.

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
Ja po wczorajszych kwasach mam mega podrażnioną twarz.. nałożenie kremu było maaasakrą.
Oby jak najszybciej się zregenerowało

Ja właśnie zmyłam glikol 30%, pH 1, po około 12 minutach. Znowu cisza, zapiekło mnie tylko delikatnie przy nałożeniu (jakby mi się wbiło mnóstwo maleńkich igiełek), dalej nic, jakbym niczego nie nakładała Zero zaczerwienienia. Za tydzień pewnie położę sobie 40%

Edytowane przez 5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Czas edycji: 2014-03-25 o 11:49
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 13:36   #2224
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
z tego co rozumiem zrobił ci się szron.. nawilżaj i uważaj szczególnie na te miejsca. potrzymałabyś dłużej i mogłabyś sobie krzywdę zrobić, laik nie powinien dopuszczać do zaszronienia.
Zgadza się. Przy wykonywaniu peelingu migdałem stosujemy te same zasady co w przypadku kwasu glikolowego: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post33734184.

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
Ja nie doczekałam się odpowiedzi od firmy..a Ty ?
Ja też nie.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2014-03-25 o 13:41
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 19:33   #2225
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Hej
Jako początkująca z kwasami proszę o drobne rady

Cerę do kwasu migdałowego przygotowywałam serum migddałowym z BU. Potem zakupiłam wszystko co trzeba i przystapiłam do dzieła. 1 peeling - 20% 5 min, 2 peeling - 20% 10 minut, 3 peeling 25% 10 minut. Pierwsze dwa spowodowały leciuteńkie łuszcczenie jedynie na skrzydełkach nosa. Dopiero 25% ruszyło.

Peelingów używam żeby pozbyć sie bardzo delikatnych blizn po wyciskaniu (było słuchać mamy jak mówiła, że zostaną blizny ...) zaskórników na lewym policzku i ogólnej poprawy stanu skóry.

Doczytałam, że przeciwskazaniem jest AZS, które mam ... pomyślałam jednak, że na twarzy nie mam azs "czynnego" - twarz jest sucha i mocno alergiczna ale zmian atopowych na niej nie mam - czy w takim razie mogę dalej bez obaw stosowac kwasy?

Kolejne pytanie dotyczy tego ile peelingów mogę jeszcze zrobić i w jakim stężeniu, tak żeby osiągnąc jak najlepszy efekt ale zachować rozsądek... na codzień stosuję iwostin z filtrem 50 ale na dużym słońcu jednak bym się bała chodzić łuszcząca się:/

Czy mogę kilka dni po peelingu stosowac maseczkę ze spiruliny z mazideł? Dziś polożylam ja na 20 min po sobotnim peelingu - skóra jest gładsza, skórki już tak nie odstają no i jest miękka. Nie zaszkodzi mi to?

Ostatnia rzecz. Wysyp - wychodzą mi na brodzie i bokach policzków wielkie gule. Maskuje je korektorem ale juz mnie dobijają - czy to normalna reakcja? Być może powoduje to Retimax i maść konopna - wyczytałam, że dobrze używac natłuszczaczy z lanoliną a maść konopna to już mój osobisty wkład boo działa cuda. Czy mogę pominąć ten Retimax na rzecz np. kremu nawilżającego Iwostin, czy jednak wskazany jest prosty skład?

Będę wdzięczna za odpowiedzi bardziej doświadczonych
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 10:58   #2226
sabinka1500
Raczkowanie
 
Avatar sabinka1500
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 103
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

No i masz babo placek. Zrobiłam migdał 40% , mówiłam że wyszło mi na czole i koło nosa białe plamy ( nie szron taki jaki zostawia spirytus, tylko można to porównać do tego jak się ranę poleje wodą utlenioną) no i zapomniałam że przed tym peelingiem przez tydzień nie robi się innych peelingow, a ja maltretowalam twarz peelingiem kawitacyjnym przed samym migdalem i teraz po 2ch dniach nie ma dalej łuszczenia tylko mam całe czoło szorstkie takie w jakby strupki, i kolo nosa, wygląda to jak by było owrzodzone, jakios wytrzymam to byle zeszło szybko, i obym się jakiejś egzemy nie nabawila. Ufff
sabinka1500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 13:06   #2227
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez sabinka1500 Pokaż wiadomość
No i masz babo placek. Zrobiłam migdał 40% , mówiłam że wyszło mi na czole i koło nosa białe plamy ( nie szron taki jaki zostawia spirytus, tylko można to porównać do tego jak się ranę poleje wodą utlenioną) no i zapomniałam że przed tym peelingiem przez tydzień nie robi się innych peelingow, a ja maltretowalam twarz peelingiem kawitacyjnym przed samym migdalem i teraz po 2ch dniach nie ma dalej łuszczenia tylko mam całe czoło szorstkie takie w jakby strupki, i kolo nosa, wygląda to jak by było owrzodzone, jakios wytrzymam to byle zeszło szybko, i obym się jakiejś egzemy nie nabawila. Ufff
przepraszam dlatego nie robi sie peelingu kawit. przed kwasem?
mnie uczyli ze mozna. zreszta sama robie przed kwasami.
nawet mikrodermabrazje mozna(tylko potem kwas piecze okropnie i trza widziec ile go trzymac)

Wysłane z mojego samsunga s4

---------- Dopisano o 14:06 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;45742774]No to masz super, zazdroszczę bardzo
No i jeszcze te przepisowe, kosmiczne "dawki" filtra... Dlatego niedługo koniec zabawy, wolę sobie krzywdy nie zrobić. Żałuję, że tak późno zaczęłam (w sensie pory roku) ale strasznie się bałam i, jak widać, niesłusznie Długo zbierałam się w sobie, żeby rozpocząć peelingi kwasowe, bałam się, że zrobię sobie krzywdę.



Oby jak najszybciej się zregenerowało

Ja właśnie zmyłam glikol 30%, pH 1, po około 12 minutach. Znowu cisza, zapiekło mnie tylko delikatnie przy nałożeniu (jakby mi się wbiło mnóstwo maleńkich igiełek), dalej nic, jakbym niczego nie nakładała Zero zaczerwienienia. Za tydzień pewnie położę sobie 40% [/QUOTE]

jejku zardroszcze. u mnie juz lepiej, balsam po opalaniu z biodermy robi cuda z podrazniona skora


Wysłane z mojego samsunga s4
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-26, 19:59   #2228
smutna_dziewczyna
Zadomowienie
 
Avatar smutna_dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraina szczęścia :)
Wiadomości: 1 247
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez hauuu Pokaż wiadomość
Hej
Jako początkująca z kwasami proszę o drobne rady

Cerę do kwasu migdałowego przygotowywałam serum migddałowym z BU. Potem zakupiłam wszystko co trzeba i przystapiłam do dzieła. 1 peeling - 20% 5 min, 2 peeling - 20% 10 minut, 3 peeling 25% 10 minut. Pierwsze dwa spowodowały leciuteńkie łuszcczenie jedynie na skrzydełkach nosa. Dopiero 25% ruszyło.

Peelingów używam żeby pozbyć sie bardzo delikatnych blizn po wyciskaniu (było słuchać mamy jak mówiła, że zostaną blizny ...) zaskórników na lewym policzku i ogólnej poprawy stanu skóry.

Doczytałam, że przeciwskazaniem jest AZS, które mam ... pomyślałam jednak, że na twarzy nie mam azs "czynnego" - twarz jest sucha i mocno alergiczna ale zmian atopowych na niej nie mam - czy w takim razie mogę dalej bez obaw stosowac kwasy?

Kolejne pytanie dotyczy tego ile peelingów mogę jeszcze zrobić i w jakim stężeniu, tak żeby osiągnąc jak najlepszy efekt ale zachować rozsądek... na codzień stosuję iwostin z filtrem 50 ale na dużym słońcu jednak bym się bała chodzić łuszcząca się:/

Czy mogę kilka dni po peelingu stosowac maseczkę ze spiruliny z mazideł? Dziś polożylam ja na 20 min po sobotnim peelingu - skóra jest gładsza, skórki już tak nie odstają no i jest miękka. Nie zaszkodzi mi to?

Ostatnia rzecz. Wysyp - wychodzą mi na brodzie i bokach policzków wielkie gule. Maskuje je korektorem ale juz mnie dobijają - czy to normalna reakcja? Być może powoduje to Retimax i maść konopna - wyczytałam, że dobrze używac natłuszczaczy z lanoliną a maść konopna to już mój osobisty wkład boo działa cuda. Czy mogę pominąć ten Retimax na rzecz np. kremu nawilżającego Iwostin, czy jednak wskazany jest prosty skład?

Będę wdzięczna za odpowiedzi bardziej doświadczonych

Tak, możesz stosować maseczkę ze spiruliny kilka dni po peelingu. Z tego co kiedyś wyczytałam o te gule to chyba normalna reakcja, ponieważ się skóra oczyszcza. Mnie też wyszły różne gule po peelingu kwasem migdałowym 20 %, ale zniknęły po paru dniach.

Na resztę pytań muszą już ci odpowiedzieć inne wizażanki, bo ja nie jestem expertem.
__________________
01.06.2011 - dbam o włoski.


smutna_dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 21:26   #2229
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez smutna_dziewczyna Pokaż wiadomość
Tak, możesz stosować maseczkę ze spiruliny kilka dni po peelingu. Z tego co kiedyś wyczytałam o te gule to chyba normalna reakcja, ponieważ się skóra oczyszcza. Mnie też wyszły różne gule po peelingu kwasem migdałowym 20 %, ale zniknęły po paru dniach.

Na resztę pytań muszą już ci odpowiedzieć inne wizażanki, bo ja nie jestem expertem.
Gule są normalne. U niektórych występuje wysyp pryszczy po kwasie. Trzeba przecierpieć, poczekać aż poschodzą i znowu aplikować kwas.
U mnie przez 4 aplikacje kwasu się pojawiały, teraz coraz mniej
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 06:06   #2230
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dzięki wielkie dziewczyny!

gule powoli schodzą. jeszcze ze 2 peelingi wytrzymam pewnie ale już bardzo chciałabym być po
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 07:17   #2231
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez hauuu Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie dziewczyny!

gule powoli schodzą. jeszcze ze 2 peelingi wytrzymam pewnie ale już bardzo chciałabym być po
mi na te gule tribiotic pomaga


dziewczyny jak z kwasami u facetow? bo moj goli sie codziennie i nie wiem kiedy mu ten kwas nakladac..

Wysłane z mojego samsunga s4
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-28, 14:22   #2232
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cześć dziewczyny!

Od jakiegoś czasu (mniej więcej początku roku) uskuteczniam pilingi kwasem glikolowym. Zaczęłam od 5% toniku, teraz robię peeling 30%. Niestety powrócił mi trądzik po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych i staram się go zwalczyć glikolem. Staram się robić peeling co 2-3 dni, a w pozostałe używam toniku 10% (ale chyba za wysokie pH mi wyszło i nie czuję, by działał). Nałożone 30% kwasu nie robi na mnie wrażenia, na początku chwilę kłuje, ale potem nawet zaczerwienienia nie mam. Wczoraj nawet zasnęłam z kwasem, rano skóra przyjemnie gładka, ale bez podrażnienia. Czy to znaczy, że mogę sobie spokojnie kwas o takim steżeniu zostawiać na noc, albo zrobić tonik 5-10% i nie podnosić mu pH?
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 16:31   #2233
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!

Od jakiegoś czasu (mniej więcej początku roku) uskuteczniam pilingi kwasem glikolowym. Zaczęłam od 5% toniku, teraz robię peeling 30%. Niestety powrócił mi trądzik po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych i staram się go zwalczyć glikolem. Staram się robić peeling co 2-3 dni, a w pozostałe używam toniku 10% (ale chyba za wysokie pH mi wyszło i nie czuję, by działał). Nałożone 30% kwasu nie robi na mnie wrażenia, na początku chwilę kłuje, ale potem nawet zaczerwienienia nie mam. Wczoraj nawet zasnęłam z kwasem, rano skóra przyjemnie gładka, ale bez podrażnienia. Czy to znaczy, że mogę sobie spokojnie kwas o takim steżeniu zostawiać na noc, albo zrobić tonik 5-10% i nie podnosić mu pH?
ja bym tak nie ryzykowala.
peeling robi sie co ok 7 dni, nie wczesniej.
pewne procesy musza w skorze zajsc.

Wysłane z mojego samsunga s4
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 22:56   #2234
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
ja bym tak nie ryzykowala.
peeling robi sie co ok 7 dni, nie wczesniej.
pewne procesy musza w skorze zajsc.

Wysłane z mojego samsunga s4
Peeling co 7 dni to za rzadko dla mojej skóry, po dwóch-trzech dniach skóra wraca do zwykłego sobie stanu i wypryski znowu się pojawiają. Przy częstotliwośco co 2-3 dni skóra się ładnie goi i wszystko znika. Kiedyś stosowałam Atrederm codziennie wyższe stężenie i moja cera dobrze go znosiła, pomyślałam więc że może z kwasami również powinnam "agresywniej" postępować.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 08:38   #2235
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cześć widzę, że wiele z Was pisze o peelingu glikolowym.
Czy ktoś może mi podać proporcje i konkretną stronę, z której zamawia? Ewentualnie podesłać link ?

Bo na każdej ze stron jest inne stężenie peelingu i sama już nie wiem co robić.
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 08:45   #2236
smutna_dziewczyna
Zadomowienie
 
Avatar smutna_dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraina szczęścia :)
Wiadomości: 1 247
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
Cześć widzę, że wiele z Was pisze o peelingu glikolowym.
Czy ktoś może mi podać proporcje i konkretną stronę, z której zamawia? Ewentualnie podesłać link ?

Bo na każdej ze stron jest inne stężenie peelingu i sama już nie wiem co robić.
Zaczynasz od najniższych stężeń (obowiązkowo od toniku). Na pierwszej stronie w pierwszym poście masz proporcje i wszystko ładnie napisane. Możesz zamówić na stronach np. zrobsobiekrem.pl lub mazidła.pl
__________________
01.06.2011 - dbam o włoski.


smutna_dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 20:54   #2237
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Jutro minie tydzień od poprzedniego peelingu (glikol 30%, pH1, 12 minut), łuszczenie było baaardzo delikatne, standardowo widoczne praktycznie tylko po nałożeniu makijażu i przypudrowaniu Skóra była lekko sucha w dotyku, ale nic więcej. Wiem, że nie będę miała jutro czasu (staram się robić co równy tydzień, czyli we wtorki), więc właśnie sobie zrobiłam znowu glikol (40%, pH1, 12 minut), zmyłam dosłownie kilka minut temu i po raz pierwszy poczułam, że coś się dzieje, przez cały czas trzymania peelingu na twarzy delikatnie piekła mnie skóra (ale nie było to nie do zniesienia, nie powodowało dyskomfortu, po prostu delikatne pieczenie), może w końcu coś się będzie działo Do tej pory przy każdym peelingu czułam lekkie pieczenie (uczucie wbijania mnóstwa maleńkich igiełek) tylko podczas aplikacji, po kilku sekundach ustępowało i dalej już nudy, cisza i spokój
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 11:06   #2238
smutna_dziewczyna
Zadomowienie
 
Avatar smutna_dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraina szczęścia :)
Wiadomości: 1 247
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczyny powiedzcie mi... Jak to jest z tymi kwasami ? To moja pierwsza przygoda z kwasem migdałowym. Zaczynałam od toniku 5% - 8 dni smarowałam nim buźkę, po czym przeszłam do peelingów. Pierwszy był 10%, drugi 15%, trzeci 20 %, czwarty również 20 % (trzymam zawsze na twarzy 10-15min.). Może pomyślicie , że szybko zwiększam stężenia, ale to dlatego że skóra jak zwykle łuszczy się bardzo delikatnie na czole, trochę więcej na brodzie, a ja bym chciała, żeby wzięło bardziej czoło i policzki, a tu nic... Czy któraś z Was tak ma ? Oczywiście chciałam jeszcze dodać, że peeling robię z wodą i spirytusem co 8-10dni.
__________________
01.06.2011 - dbam o włoski.



Edytowane przez smutna_dziewczyna
Czas edycji: 2014-04-01 o 11:07
smutna_dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 11:41   #2239
sabinka1500
Raczkowanie
 
Avatar sabinka1500
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 103
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

A to nie za często?
sabinka1500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-01, 12:06   #2240
smutna_dziewczyna
Zadomowienie
 
Avatar smutna_dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraina szczęścia :)
Wiadomości: 1 247
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez sabinka1500 Pokaż wiadomość
A to nie za często?
Moja skóra się szybko regeneruje, więc gdy wszystkie skórki odpadną , to tak 2 dni po robię peeling.
__________________
01.06.2011 - dbam o włoski.


smutna_dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 12:15   #2241
sabinka1500
Raczkowanie
 
Avatar sabinka1500
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 103
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Naskórek się odnawia co 21-28dni no ale dobra
sabinka1500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 12:29   #2242
smutna_dziewczyna
Zadomowienie
 
Avatar smutna_dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraina szczęścia :)
Wiadomości: 1 247
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez sabinka1500 Pokaż wiadomość
Naskórek się odnawia co 21-28dni no ale dobra
No dobrze, więc jak ustosunkujesz się do tego materiału , gdzie jest napisane "Peeling powtarzamy co 7-14 dni – dopiero wtedy, kiedy skóra się zregeneruje po wylince (nie ma już żadnych odstających skórek). Im częściej, tym do głębszych warstw naskórka się dostaniemy. Peelingi można robić przez ok. 3-4 mies., tyle, ile są skuteczne kwasy AHA."
__________________
01.06.2011 - dbam o włoski.


smutna_dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 12:44   #2243
sabinka1500
Raczkowanie
 
Avatar sabinka1500
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 103
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Hmmm to mnie zaciekawiło, może faktycznie
sabinka1500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 13:50   #2244
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Ja myślę (choć mogę się mylić), że wszystko zależy od indywidualnej reakcji Ja też obecnie robię peelingi co tydzień, przede wszystkim dlatego, że jeszcze nie osiągnęłam takiego stężenia, przy którym bym się faktycznie łuszczyła - gdyby skóra mi schodziła mocniej, na pewno poczekałabym dłużej, żeby się zregenerowała. Ale z peelingami mechanicznymi bym uważała - ja je obecnie odstawiłam całkowicie.
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 19:13   #2245
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez smutna_dziewczyna Pokaż wiadomość
No dobrze, więc jak ustosunkujesz się do tego materiału , gdzie jest napisane "Peeling powtarzamy co 7-14 dni – dopiero wtedy, kiedy skóra się zregeneruje po wylince (nie ma już żadnych odstających skórek). Im częściej, tym do głębszych warstw naskórka się dostaniemy. Peelingi można robić przez ok. 3-4 mies., tyle, ile są skuteczne kwasy AHA."
Masz rację, ale tego bloga bym nie polecała, bo wiele tam błedów. Co do tego, ze peelingi są skuteczne tylko 3- 4 mies. to pierwsze słyszę...
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 20:57   #2246
smutna_dziewczyna
Zadomowienie
 
Avatar smutna_dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraina szczęścia :)
Wiadomości: 1 247
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Masz rację, ale tego bloga bym nie polecała, bo wiele tam błedów. Co do tego, ze peelingi są skuteczne tylko 3- 4 mies. to pierwsze słyszę...
Dlatego pewne informacje warto zweryfikować Ciekawe skąd w jej blogu info o skuteczności peelingów.
__________________
01.06.2011 - dbam o włoski.


smutna_dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 22:36   #2247
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Może autorce chodzi o ogólne przyzwyczajenie do kwasów, jakie występuje chociażby przy migdale i stąd poleca się jego stosowanie 3-4 miesiące, a następnie zmianę na inny kwas/substancję. Peelingi powinno stosować się częściej niż raz na miesiąc, wszystko zależy od indywidualnych cech, trzeba po prostu przeczekać wylinkę, a kiedy wszystkie skórki ładnie odejdą można zabieg powtarzać.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 15:48   #2248
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Może autorce chodzi o ogólne przyzwyczajenie do kwasów, jakie występuje chociażby przy migdale i stąd poleca się jego stosowanie 3-4 miesiące, a następnie zmianę na inny kwas/substancję. Peelingi powinno stosować się częściej niż raz na miesiąc, wszystko zależy od indywidualnych cech, trzeba po prostu przeczekać wylinkę, a kiedy wszystkie skórki ładnie odejdą można zabieg powtarzać.
A ja własnie słyszałam od derm ze skóra nie przyzwyczaja się do kwasów, jedynie efekty mogą byc mniej zauwazalne przy regularnym stosowaniu zabiegow.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 09:52   #2249
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Staram się robić peeling co 2-3 dni, a w pozostałe używam toniku 10% (ale chyba za wysokie pH mi wyszło i nie czuję, by działał). Nałożone 30% kwasu nie robi na mnie wrażenia, na początku chwilę kłuje, ale potem nawet zaczerwienienia nie mam. Wczoraj nawet zasnęłam z kwasem, rano skóra przyjemnie gładka, ale bez podrażnienia. Czy to znaczy, że mogę sobie spokojnie kwas o takim steżeniu zostawiać na noc, albo zrobić tonik 5-10% i nie podnosić mu pH?
Nie polecam takiej praktyki, nawet jeśli nie występuje podrażnienie. Zbyt częste zakwaszanie skóry (pozostawianie na noc preparatów o pH mocno poniżej 3) może prowadzić do zaburzenia pracy enzymów odpowiedzialnych za barierę naskórkową oraz zaburzenia naturalnej flory bakteryjnej.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 13:00   #2250
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Nie polecam takiej praktyki, nawet jeśli nie występuje podrażnienie. Zbyt częste zakwaszanie skóry (pozostawianie na noc preparatów o pH mocno poniżej 3) może prowadzić do zaburzenia pracy enzymów odpowiedzialnych za barierę naskórkową oraz zaburzenia naturalnej flory bakteryjnej.
mnie na studiach uczyli że minimum 7 dni musi być przerwy.
Nie wyobrażam sobie kłaść kwasów co 2-3 dni..
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:59.