Depilacja klatki i brzucha. Depilacja kremem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-24, 21:28   #1
elcamino123
Przyczajenie
 
Avatar elcamino123
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 12
Unhappy

Depilacja klatki i brzucha. Depilacja kremem?


Witam! Jestem chłopakiem w wieku 19 lat. Mam owłosienie na klatce piersiowej i brzuchu. Nie jest ono jeszcze tak bardzo gęste, niemniej jednak strasznie mnie brzydzi i wkurza. Chcę się go pozbyć, a przynajmniej robić to raz na jakiś czas nie powodując wzmacniania włosków jak w przypadku golenia. Ostatnio koleżanka powiedziała mi, że są kremy, które nakładam na owłosienie, po czym po prostu usuwam już z samo wypadającymi włosami. Czy te kremy 3 minutowe Veet to są właśnie te kremy? Bo jest tam napisane, że mogą być stosowanie tylko na określone miejsca. Może znacie jakieś kremy do takiego zastosowania? Bardzo proszę o pomoc bo już długi czas szukam jakiegoś dobrego rozwiązania
elcamino123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 00:43   #2
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Depilacja klatki i brzucha. Depilacja kremem?

Nie wiem co prawda jak mocny masz zarost, ale zwykły "damski" krem do depilacji może okazać się zbyt słaby dla męskiego owłosienia.
Jeśli już to nie wybieraj kremu przeznaczonego dla delikatnych okolic (np bikini) czy z oznaczeniami typu sensitive itd. Możliwe, że konieczne będzie potrzymanie kremu na skórze nieco dłużej niż deklarowany przez producenta na opakowaniu czas.

Firma Bielenda np wypuściła też kremy do depilacji przeznaczone specjalnie dla mężczyzn, tego radziłabym spróbować. Sama używam tych z Bielendy-tylko damskich. Kupisz chociażby w Rossmannie.
link do KWC https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...wlosienia.html
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 05:44   #3
elcamino123
Przyczajenie
 
Avatar elcamino123
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 12
Dot.: Depilacja klatki i brzucha. Depilacja kremem?

Dzięki za info. Chyba spróbuję jednak prawdziwej depilacji u kosmetyczki, bo wyczytałem, że krem działa tak samo jak maszynka, z tym że usuwa je dokładniej.
elcamino123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 08:51   #4
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: Depilacja klatki i brzucha. Depilacja kremem?

Nie radzę stosować kremów do golenia, bo one działają jak maszynki, tylko nasilą i spowodują powstawanie grubszych włosów. Spróbuj plastrów lub wosku, na początku u kosmetyczki, z każdym kolejnym razem włoski osłabną
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 09:50   #5
Dziumdzia
Raczkowanie
 
Avatar Dziumdzia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Z tamtąd.
Wiadomości: 295
Dot.: Depilacja klatki i brzucha. Depilacja kremem?

A ja tylko powiem, że zarost na klatce i brzuchu jest bardzo męski i wielu kobietom się podoba, więc zastanów się czy na pewno chcesz się go pozbywać
Dziumdzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 07:35   #6
elcamino123
Przyczajenie
 
Avatar elcamino123
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 12
Dot.: Depilacja klatki i brzucha. Depilacja kremem?

Cytat:
Napisane przez Dziumdzia Pokaż wiadomość
A ja tylko powiem, że zarost na klatce i brzuchu jest bardzo męski i wielu kobietom się podoba, więc zastanów się czy na pewno chcesz się go pozbywać
Często pisze się o tym na forach ale ja póki co trafiłem tylko na jedną, której to nie przeszkadzało. Wciąż przeważa liczba tych, które tego nie lubią. z resztą, nie chodzi o nie a o mnie. Nie czuję się z tym komfortowo.
elcamino123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 15:56   #7
hipsterska
Przyczajenie
 
Avatar hipsterska
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 4
Dot.: Depilacja klatki i brzucha. Depilacja kremem?

Zgadzam się z wypowiedziami wyżej, maszynka i kremy to rozwiązanie dosłownie chwilowe, przy pomocy wosku pozbędziesz się włosów na ok. miesiąc, choć zwykle odrastają już wcześniej, bo nie wszystkie zostaną wyrwane. Możesz też pomyśleć nad depilacją laserową. U mnie sprawdza się akurat łączenie zabiegów - depilacja klatki golarką plus wosk raz na dwa czy trzy miesiące
hipsterska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:06.