wycofanie zamówienia a odmowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-12, 14:17   #1
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060

wycofanie zamówienia a odmowa


Może ktoś tu się zna na prawach konsumenta i powie czy faktycznie nic się nie da zrobić
Do rzeczy. Dokupiłam płytki na balkon lecz w międzyczasie okazało się, że ich nie potrzebujemy. Chcieliśmy wycofać (opłacone już) zamówienie i dostaliśmy odpowiedź:
"Towar już został przygotowany do transportu, niestety towar wypisany uważa się za sprzedany-brak możliwości zwrotu."
Sklep stacjonarny ale wszystko załatwialiśmy droga mailową(nie wiem czy to ma znaczenie)
Czy sprzedawca ma rację?
Jeśli nie to czy jest jakiś paragraf, którym się mogę posłużyć?
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 14:45   #2
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: wycofanie zamówienia a odmowa

myślę że ma rację

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 14:49   #3
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: wycofanie zamówienia a odmowa

Pomimo, że towar nie został odebrany? Czy 2 tygodnie na zwrot (chociaż jaki zwrot jak jeszcze tego nie mamy) nie działa w tym przypadku?
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 14:51   #4
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: wycofanie zamówienia a odmowa

a to był towar na stanie czy dla was ściągali?


Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 15:10   #5
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: wycofanie zamówienia a odmowa

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
a to był towar na stanie czy dla was ściągali?
Niestety nie wiem. Pani na sklepie sprawdzała stan na magazynie, przypuszczam, że ich magazynie bo część pierwszego zamówienia oni anulowali bo powidzieli, że mają płytki z dwóch partii i mogą się różnić odcieniami. Tyle, że magazyn jest w innym miejscu niż sklep.
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 15:11   #6
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: wycofanie zamówienia a odmowa

Cytat:
Napisane przez LittleBeetle Pokaż wiadomość
Niestety nie wiem. Pani na sklepie sprawdzała stan na magazynie, przypuszczam, że ich magazynie bo część pierwszego zamówienia oni anulowali bo powidzieli, że mają płytki z dwóch partii i mogą się różnić odcieniami. Tyle, że magazyn jest w innym miejscu niż sklep.
A byliście chociaż raz osobiście w tym sklepie?
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 15:12   #7
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: wycofanie zamówienia a odmowa

Cytat:
Napisane przez Synthesthesia Pokaż wiadomość
A byliście chociaż raz osobiście w tym sklepie?
tak
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-12, 15:27   #8
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: wycofanie zamówienia a odmowa

Cytat:
Napisane przez LittleBeetle Pokaż wiadomość
tak
To niestety sprzedawca ma rację. W przypadku "normalnego" zakupu w sklepie zwrot to tylko dobra wola sprzedawcy. Przy zakupach przez Internet jest 14 dni na zwrot bez powodu.
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 15:30   #9
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: wycofanie zamówienia a odmowa

oczywiście, że sprzedawca ma rację
zwrot jest jedynie w przypadku zakupu na odległość/przez internet
w przypadku zakupów stacjonarnych zwroty to tylko dobra wola sprzedawcy

Edytowane przez af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Czas edycji: 2015-10-12 o 15:32
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 15:39   #10
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: wycofanie zamówienia a odmowa

Cytat:
Napisane przez LittleBeetle Pokaż wiadomość
Sklep stacjonarny ale wszystko załatwialiśmy droga mailową(nie wiem czy to ma znaczenie)
Ma. Wszystko, to znaczy co? Jeśli byliście w sklepie tylko te płytki obejrzeć, ale składaliście zamówienie przez maila i tak samo opłacaliście (w sensie na odległość, nie gotówką w sklepie czy kartą w sklepie), to jest to umowa konsumencka zawarta na ogległość i przysługuje wam odstąpienie od umowy, chyba, że płytki były robione na zamówienie.
Jeżeli umowa była zawarta w sklepie, to niestety zwrot zależy od sprzedawcy, a on wam takiego prawa nie daje.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 15:50   #11
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: wycofanie zamówienia a odmowa

Rozumiem. Jeszcze jedno - na mailu mam tylko zamówienie sprzedaży, nie otrzymałam faktury, nic nie podpisywałam - to pewnie też nie ma znaczenia?
Wolałam się upewnić Pierwszy raz się z tym spotkałam, że sprzedawca nie przyjmuje "zwrotu" (a jak na złość to pierwszy zwrot w życiu który chciałam zrobić) zwłaszcza gdy transakcja jeszcze nie została w pełni sfinalizowana.
Dziękuje

---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Ma. Wszystko, to znaczy co? Jeśli byliście w sklepie tylko te płytki obejrzeć, ale składaliście zamówienie przez maila i tak samo opłacaliście (w sensie na odległość, nie gotówką w sklepie czy kartą w sklepie), to jest to umowa konsumencka zawarta na ogległość i przysługuje wam odstąpienie od umowy, chyba, że płytki były robione na zamówienie.
Jeżeli umowa była zawarta w sklepie, to niestety zwrot zależy od sprzedawcy, a on wam takiego prawa nie daje.
Byliśmy w sklepie obejrzeć płytki, oni nam policzyli ile płytek potrzebujemy. Wysłali mailowo zamówienie. Później mąż wysłał maila z aktualizacją zamówienia (pierwsza część była już opłacona wtedy) - nie wiem czy tą aktualizacje traktują jako drugie zamówienie na osobną fakturę czy chcą korektę zrobić.
Wszystko płaciliśmy przelewami.
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside

Edytowane przez LittleBeetle
Czas edycji: 2015-10-12 o 15:52
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-12, 15:52   #12
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: wycofanie zamówienia a odmowa

Ale byliscie w sklepie i czesc zamowiliscie juz wtedy. Jak dla mnie to nie jest umowa zawarta na odleglosc,a sprzedawca ma racje.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 15:57   #13
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: wycofanie zamówienia a odmowa

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Ale byliscie w sklepie i czesc zamowiliscie juz wtedy. Jak dla mnie to nie jest umowa zawarta na odleglosc,a sprzedawca ma racje.
Niestety tak, zawarliście umowę w sklepie, a na maila dostaliście tylko potwierdzenie złożenia tego zamówienia. To, że faktury czy rachunku nie dostaliście, to nic nie znaczy, bo pewnie byłby dołączony do płytek.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 16:02   #14
Luna83
Zadomowienie
 
Avatar Luna83
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 699
Dot.: wycofanie zamówienia a odmowa

Cytat:
Napisane przez LittleBeetle Pokaż wiadomość
Rozumiem. Jeszcze jedno - na mailu mam tylko zamówienie sprzedaży, nie otrzymałam faktury, nic nie podpisywałam - to pewnie też nie ma znaczenia?
Wolałam się upewnić Pierwszy raz się z tym spotkałam, że sprzedawca nie przyjmuje "zwrotu" (a jak na złość to pierwszy zwrot w życiu który chciałam zrobić) zwłaszcza gdy transakcja jeszcze nie została w pełni sfinalizowana.
Dziękuje




Byliśmy w sklepie obejrzeć płytki, oni nam policzyli ile płytek potrzebujemy. Wysłali mailowo zamówienie. Później mąż wysłał maila z aktualizacją zamówienia (pierwsza część była już opłacona wtedy) - nie wiem czy tą aktualizacje traktują jako drugie zamówienie na osobną fakturę czy chcą korektę zrobić.
Wszystko płaciliśmy przelewami.

Po kolei:

1. Piszesz o fakturze...czy zamówienie było na firmę czy osobę prywatną? Jeśli na firmę - nie ma obowiązku przyjęcia zwrotu, bez względu na to, czy jest to umowa zawiera w lokalu czy na odległość/

2. Jeśli zamówienie złożyłaś drogą mailową i nie było rozmowy rozmowy na temat przyjęcia zamówienia, zamówienie jest na osobę a nie firmę - wtedy masz prawo 14 dni do odstąpienia od umowy.
Tak jak dziewczyny piszą - ważne jest, czy podczas wizyty w sklepie złożyłaś zamówienie, czy dopiero potem drogą internetową. Sama rozmowa o zamówieniu, bez przyjęcia zamówienia przez sklep, oczywiście nie ma formy zamówienia. Czy dostałaś jakieś
potwierdzenie podczas wizyty w sklepie? Jeśli nie - możesz upierać się na stanowisko, że dokonałaś zakupów online dopiero.

Jeśli natomiast ściągali towar specjalnie na twoje zamówienie ustne w sklepie, które potem potwierdziłaś e-mailem - to faktycznie wtedy zwrot jest tylko dobrą wolą przedsiębiorcy.
__________________
KUPUJĘ TYLKO KOSMETYKI NIETESTOWANE NA ZWIERZĄTKACH


Mój blog modowy - zapraszam

http://ana-collection.blogspot.com


Mój instagram: https://instagram.com/anacollection83/





Luna83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 16:04   #15
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: wycofanie zamówienia a odmowa

Cytat:
Napisane przez Luna83 Pokaż wiadomość
Po kolei:

1. Piszesz o fakturze...czy zamówienie było na firmę czy osobę prywatną? Jeśli na firmę - nie ma obowiązku przyjęcia zwrotu, bez względu na to, czy jest to umowa zawiera w lokalu czy na odległość/

2. Jeśli zamówienie złożyłaś drogą mailową i nie było rozmowy rozmowy na temat przyjęcia zamówienia, zamówienie jest na osobę a nie firmę - wtedy masz prawo 14 dni do odstąpienia od umowy.
Tak jak dziewczyny piszą - ważne jest, czy podczas wizyty w sklepie złożyłaś zamówienie, czy dopiero potem drogą internetową. Sama rozmowa o zamówieniu, bez przyjęcia zamówienia przez sklep, oczywiście nie ma formy zamówienia. Czy dostałaś jakieś
potwierdzenie podczas wizyty w sklepie? Jeśli nie - możesz upierać się na stanowisko, że dokonałaś zakupów online dopiero.

Jeśli natomiast ściągali towar specjalnie na twoje zamówienie ustne w sklepie, które potem potwierdziłaś e-mailem - to faktycznie wtedy zwrot jest tylko dobrą wolą przedsiębiorcy.
Zamówienie na firmę także wszystko jasne już. Dziękuje
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-12 16:04:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:01.