Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 156 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-13, 00:09   #4651
panna lucy
Raczkowanie
 
Avatar panna lucy
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 260
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hej, dziewczęta
Piszę do Was tu, bo chyba to jedno z odpowiedniejszych miejsc na tym forum. Generalnie ostatnio cuduję ze swoją codzienną pielęgnacją twarzy i po jakimś czasie naszła mnie myśl, że chyba już kompletnie nie znam swojej cery
Różne już miała etapy, ale powiem szczerze, że ostatnio najlepszy okres dla nas to chyba październik/ listopad.
W przybliżeniu: mam nos usiany w czarnych punktach, właściwie nie pamiętam już, żeby ich tam nie było. Są też na brodzie, ale mniej widoczne. Cera mieszana, nie przysparzała mi wielu kłopotów (zaskórniki dało się zawsze przykryć makijażem) dopóki nie zaczęły się pojawiać te w postaci krostek na policzkach. Wiele się już o tym naczytałam, to takie małe krostki w kolorze skóry, które najlepiej widać pod światło. Dermatolog przepisała mi specyfiki i, choć miałam momenty przesuszenia skóry, nie mogłabym zrezygnować z wieczornego smarowania Generalnie odwiedzałam czasem kosmetyczkę (głównie manualne; za radą dermatolog). Poszukując dobrego kremu nawilżającego i jednocześnie nie tłustego, zakupiłam serię DLA trądzikowej. Krem na noc dość szybko odstawiłam, bo powodował czerwone gule, krem na dzień został. Wymyśliłam, że po długim czasie antymakupowym spróbuję minerałów. Na pierwszy ogień poszło Anabelle. Przed testowaniem umówiłam się na manualne, żeby zacząć "na czysto". Moja przygoda z Anbelle: najpierw- oczarowanie, potem- klapa, zauważyłam, że zapychają obrzydliwie... Zasugerowano mi, że to przesuszenie (mróz, podkład nakładałam tylko na krem DLA i na sucho);ratowałam się hascobazą, którą kiedyś przepisała mi lekarka, gdy przesuszyłam się Duaciem. Skończył mi się tonik z Eucerin Dermopurifyer, zdecydowałam się pierwszy raz w życiu na wychwalany hydrolat oczarowy, a żeby było ekonomiczniej- zamówiłam olejek z drzewa herbacianego. Pomyślałam- skoro naturalnie, to może akurat dla mnie? Chciałam czegoś nawilżającego. I jak się skończyło? Tak samo jak z minerałami- najpierw euforia, że to naprawdę działa, a potem.... Nie- zapycha! Krostki na policzkach przybywają, nie wiem, co jest grane. Szukam winowajcy- może to ten glyceryl cocoate? Odstawiłam, wróciłam do płynu Eucerinu, z wielkim żalem, ale cóż.
Dziewczyny, nie wiem już, o co chodzi mojej skórze. Zaczynam świrować, myślę, że może to jakieś inne cuda w organizmie?Nie wiem, zęby...? Wyczuwam te okropne krostki, widzę te wągry i szlag mnie jasny trafia. Umówiłam się na mikrodermabrazję, w sumie mam dobre wspomnienia, akurat na ten zabieg namówiła mnie kosmetyczka, która stwierdziła, że na manualne to już jest za dobrze, żeby robić. Ale nie wiem, czy mnie nie wygoni z fotela, jak zobaczy te krostki. Dodatkowo mam tendencję do rumienia na policzkach... Kombinuję, czy może coś zamówić z BU? Może kwasy? Z drugiej strony, boję się tego nagłego wybuchu tego, co jest pod skórą... Macie jakieś pomysły; co robię nie tak? Czym mogę jeszcze zapychać pory, skoro na co dzień wcale się nie maluję?
panna lucy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 06:36   #4652
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

panna lucy - miałaś kiedyś badanie hormonów? To po pierwsze.

Po drugie z tego krótkiego opisu odnoszę wrażenie, że nie było systematyczności w tym co robiłaś i jakiegoś pełnego zadbania o cerę - w sumie to nie było tam nawilżenia. Mnie osobiście hydrolat oczarowy też wysuszył, olejek też zaczęłam potem sobie sama robić do OCM, bo ta wersja mojej skórze nie do końca pasowała. Potem zrezygnowałam w ogóle z OCM, bo dała mi już wszystko, czego moja skóra na tamtą chwilę potrzebowała i obecnie mam dość mocno uproszczoną pielęgnację, ale generalnie najważniejszą dla mnie zasadą było zrezygnowanie z normalnej wody z kranu. Używam płynu micelarnego (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-i-twarzy.html), do tego woda termalna z Uriage (jak dla mnie NIE MA rywala w tej kategorii, na pewno nie Vichy i nie Avene; jako jedyną można zostawić na skórze i jej nie wysusza), która powoduje tyle dobrego na mojej skórze, że nie mogę się jej nachwalić. Zmniejsza zaczerwienienia, liczbę wyprysków, nawilża, koi, a to co się w ogóle pojawia - szybciej się goi. Bardzo polubiłam hydrolat migdałowy rozpylany wprost na twarz oraz tonik z kwasem migdałowym. Ma bardzo delikatne działanie. Teraz zrobiłam sobie też swoje serum z wit. C, ostatnie posty mnie natchnęły, a do tego jak się przekracza 25r.ż. to już chyba wypadałoby coś ze sobą robić Choć tu akurat nie narzekam wcale i to bardziej zapobieganie niż ratowanie.
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 19:59   #4653
panna lucy
Raczkowanie
 
Avatar panna lucy
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 260
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dzięki za odzew
Nie miałam nigdy badanych hormonów. Raz poprosiłam lekarkę o przepisanie skierowania i usłyszałam, że "nie wypisuje się go ot tak". W sumie z hormonami kojarzyły mi się raczej bardziej bolesne, ropne problemy trądzikowe. Takie większe miałam tylko raz w życiu, po kuracji antybiotykowej pozbyłam się wszystkiego, ale od tej pory mam bzika na punkcie swojej cery. Ciągle bym zapobiegała, bo boję się, że ten koszmar może powrócić. Wtedy raczej nie przejmowałam się cerą, używałam drogeryjnych kosmetyków do mycia i tak z perspektywy czasu myślę, że załatwiłam się ogromną stresówą i przesuszeniem (wystawianie się na słońce bez jakichkolwiek filtrów...okropność, wiem).
Byłam już pod opieką różnych dermatologów i myślę, że któryś z nich zleciłby mi takie badanie u endokrynologa?
Jeśli chodzi o Twoją pielęgnację- używasz miceli do oczyszczania twarzy? Ja używam tego z Vichy (dlaczego uważasz, że jest be?:p ); do samego oczyszczania potrzebuję czegoś innego, tak mi się wydaje. Z nawilżaniem to wygląda tak, że zauważyłam u siebie wielką tendencję do zapychania i po prostu wkurzam się, jak mam nałożyć na twarz kolejny krem, który da mi nawilżenie a przysporzy innych problemów. Zupełnie jak olejek z BU... Twarz wygładzona, nawilżona, ale pory zapchane.
Podsumowując- ci, którzy bardziej mnie znają i widzą na co dzień twierdzą zgodnie, że przesadzam, narzekając na stan swojej cery. Tylko że ja mam dość tych czarnych wągrów i tych malutkich krostek, które jeszcze ohydniej wyglądają pod makijażem niż bez. Jestem na początku swojej drogi, jeśli chodzi o naturalną pielęgnację, więc przyrządzanie samemu czegokolwiek jest dla mnie na razie czystą abstrakcją.
Czy ten hydrolat migdałowy i tonik z kwasem migdałowym to z BU?
panna lucy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 21:56   #4654
luboczka
Raczkowanie
 
Avatar luboczka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: stund
Wiadomości: 312
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

eee, to ja wracam do lektury strony 54.
luboczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 00:19   #4655
panna lucy
Raczkowanie
 
Avatar panna lucy
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 260
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez luboczka Pokaż wiadomość
eee, to ja wracam do lektury strony 54.
Coś nie tak? Miłej lektury strony pięćdziesiątej czwartej w takim razie życzę.
panna lucy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 07:16   #4656
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

luboczka - nie mam niestety doświadczeń z wit. A, jak się tu danusia pojawi, to pewnie więcej podpowie w tym temacie niestety tak jest, że rzadko pojawiają się te dziewczyny z większą wiedzą... Ja mogę Ci tylko polecić ten filmik: http://www.youtube.com/watch?v=Xf3jV8cxDZo jako jedną z propozycji pielęgnacji.

panna lucy - ja nie miałam żadnych kraterów na twarzy, ale bywało duuużo gorzej niż obecnie, w hormonach coś niecoś wyszło. Co do lekarzy to się nie wypowiadam, bo trafiłam chyba na większą liczbę takich w moim życiu, którzy jednak mieli powołanie do innego zawodu
Myślę, że rozumiem Cię doskonale. Moja cera była kiedyś w dużo gorszym stanie i pierwsze olśnienie nastąpiło, gdy do Polski przyjechała po dłuższym czasie moja koleżanka, a po zobaczeniu mnie stwierdziła "Lepiej wyglądasz". Potem z kolei popatrzyłam na stare zdjęcia i doszłam do tego samego wniosku. Ale w mojej głowie wciąż było źle. Dopiero teraz zaczynam w pełni akceptować swoją twarz, też trochę dzięki wyżej wspomnianej nissiax, która kilka razy powtarzała np., że WIĘKSZOŚĆ kobiet ma zaskórniki na nosie. I że to jest normalne.

Oczyszczanie robię przy pomocy płynu micelarnego, a potem używam wody termalnej (i to w jej przypadku pisałam, że Vichy jest kiepskie w porównaniu z Uriage).
Na moje nawilżenie i takie dobre natłuszczenie skóry wpłynęło właśnie OCM. Mieszałam oliwkę hipp (i jej było najwięcej) z oliwą z winogron (taką do gotowania, podkradałam mamie ), do tego trochę oleju rycynowego i czasami z drzewa herbacianego, ale chyba jednak wolałam wersję bez niego. Takie oczyszczanie stosowałam przez kilka miesięcy, chyba z pół roku. W mojej ocenie wyciągnęło to stare rzeczy, nawilżyło skórę i ją odżywiło. Po kilku miesiącach stwierdziłam, że OCM spełniło już swoją rolę i jeszcze lepiej wyglądam w te dni, gdy używałam micela i wody termalnej właśnie. No więc przerzuciłam się na ten sposób i tak teraz wygląda moja pielęgnacja. Wieczorem serum z wit. C, w którym jest też trochę wit. E i właśnie hydrolat migdałowy. Działa fajnie, skóra jest nawilżona cały dzień.

Mój hydrolat migdałowy jest stąd: http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
Tak samo tonik z kwasem, przepis jest na stronie, ale różnica polegała na wprowadzeniu wody pomarańczowej, czyli składniki były takie:

HYDROMANIL (Waga netto: 60_g)
KWAS MIGDAŁOWY 10 g
OPTIPHEN PLUS (Waga netto: 10_g)
EKOLOGICZNA WODA POMARAŃCZOWA 150 ml
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 01:03   #4657
annnie88
Zadomowienie
 
Avatar annnie88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 1 848
GG do annnie88
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hej dziewczyny, wglębiam się powoli w te wszystkie posty o biochemi i samodzielnie robionych serach i mam pytanie, bo wiele jest postów i rozmów o filtrach, że minimum 20.. ale w takim razie, w lecie stosujac filtr 20 i wzwyż jak wyrównujecie koloryt skóry opalonych pleców/dekoltu itd w stosunku do bladej buzi? Bo rozumiem ze opalenie jej nie wchodzi w gre
__________________
Waga -74 Talia -78 Pas -94 Biodra -99

Czytam.. 8/2014

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-02-15 o 15:42 Powód: Przesunięcie. Zmiana tytułu
annnie88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-15, 13:13   #4658
czuprynka
Zakorzenienie
 
Avatar czuprynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 510
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez annnie88 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, wglębiam się powoli w te wszystkie posty o biochemi i samodzielnie robionych serach i mam pytanie, bo wiele jest postów i rozmów o filtrach, że minimum 20.. ale w takim razie, w lecie stosujac filtr 20 i wzwyż jak wyrównujecie koloryt skóry opalonych pleców/dekoltu itd w stosunku do bladej buzi? Bo rozumiem ze opalenie jej nie wchodzi w gre

Jany podkład+ dobry brązer, albo kilka tonów ciemniejszy podkład, albo fake tan- niektóre samoopalacze dają ładny efekt na buzi , albo po prostu rezygnacja z opalania ciała w ogóle

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-02-15 o 15:42 Powód: Przesunięcie. Zmiana tytułu
czuprynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 15:49   #4659
luboczka
Raczkowanie
 
Avatar luboczka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: stund
Wiadomości: 312
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

a nic... właśnie zdałam sobie sprawę ze swojego nieuctwa myślę, że jak przebrnę przez ten wątek do końca, to zrobię tu taki krótki wpis dla początkujących bo te pytania o początek świadomej pielęgnacji twarzy ze strony niezorientowanych ciągle się tu powtarzają.Może dziewczyny, które udzielają tu porad mają wrażenie, że "nikt nie czyta tylko pyta", ot taką zauważyłam prawidłowość, jeśli się mylę, z góry przepraszam, spróbuję jak doczytam wątek zrobić taki post żeby zaoszczędzić czasu innym szukającym; mam nadzieję, że ewentualnie ktoś tutaj ewentualnie coś uaktualni, bo początek wątku sięga paru lat wstecz i pewnie trochę się zmieniło

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:46 ----------

Cytat:
Napisane przez ama4 Pokaż wiadomość
luboczka - nie mam niestety doświadczeń z wit. A, jak się tu danusia pojawi, to pewnie więcej podpowie w tym temacie niestety tak jest, że rzadko pojawiają się te dziewczyny z większą wiedzą... Ja mogę Ci tylko polecić ten filmik: http://www.youtube.com/watch?v=Xf3jV8cxDZo jako jedną z propozycji pielęgnacji.

panna lucy - ja nie miałam żadnych kraterów na twarzy, ale bywało duuużo gorzej niż obecnie, w hormonach coś niecoś wyszło. Co do lekarzy to się nie wypowiadam, bo trafiłam chyba na większą liczbę takich w moim życiu, którzy jednak mieli powołanie do innego zawodu
Myślę, że rozumiem Cię doskonale. Moja cera była kiedyś w dużo gorszym stanie i pierwsze olśnienie nastąpiło, gdy do Polski przyjechała po dłuższym czasie moja koleżanka, a po zobaczeniu mnie stwierdziła "Lepiej wyglądasz". Potem z kolei popatrzyłam na stare zdjęcia i doszłam do tego samego wniosku. Ale w mojej głowie wciąż było źle. Dopiero teraz zaczynam w pełni akceptować swoją twarz, też trochę dzięki wyżej wspomnianej nissiax, która kilka razy powtarzała np., że WIĘKSZOŚĆ kobiet ma zaskórniki na nosie. I że to jest normalne.

Oczyszczanie robię przy pomocy płynu micelarnego, a potem używam wody termalnej (i to w jej przypadku pisałam, że Vichy jest kiepskie w porównaniu z Uriage).
Na moje nawilżenie i takie dobre natłuszczenie skóry wpłynęło właśnie OCM. Mieszałam oliwkę hipp (i jej było najwięcej) z oliwą z winogron (taką do gotowania, podkradałam mamie ), do tego trochę oleju rycynowego i czasami z drzewa herbacianego, ale chyba jednak wolałam wersję bez niego. Takie oczyszczanie stosowałam przez kilka miesięcy, chyba z pół roku. W mojej ocenie wyciągnęło to stare rzeczy, nawilżyło skórę i ją odżywiło. Po kilku miesiącach stwierdziłam, że OCM spełniło już swoją rolę i jeszcze lepiej wyglądam w te dni, gdy używałam micela i wody termalnej właśnie. No więc przerzuciłam się na ten sposób i tak teraz wygląda moja pielęgnacja. Wieczorem serum z wit. C, w którym jest też trochę wit. E i właśnie hydrolat migdałowy. Działa fajnie, skóra jest nawilżona cały dzień.

Mój hydrolat migdałowy jest stąd: http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
Tak samo tonik z kwasem, przepis jest na stronie, ale różnica polegała na wprowadzeniu wody pomarańczowej, czyli składniki były takie:

HYDROMANIL (Waga netto: 60_g)
KWAS MIGDAŁOWY 10 g
OPTIPHEN PLUS (Waga netto: 10_g)
EKOLOGICZNA WODA POMARAŃCZOWA 150 ml
Bardzo Ci dziękuję, zaraz zajrzę
luboczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 16:20   #4660
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

luboczka
Sluży CI ta pielegnacja? mnie ziaja zapychała i powodowała wysyp zaskorników, a płyn micelarny wspominam koszmarnie. Nie wiem, jaki mają skład, ale uważam na Ziaję często ma parafinę w skladzie a niestety parafina=utrzymanie zaskórników. Nie polecam pilingów po 35 roku życia-niestety rozcieranie nie rozpulchnionej twarzy robi szkody. Latwiej jest stosować savon noir-nabierasz sucha reka, odrobina wody, pienisz i nakładasz spienione na twarz na 15 minut-skora jest tak czysta ze az trzeszczy. A skora wygląda tak, że po pierwszym użyciu moje pilingi enzymatyczne wylądowaly na stopach potem stopy też wolały savon noir OCM u mnie na dłuższą metę się nie sprawdzil, za to kocham olejki dawane pod krem lub zamiast kremu. Od kiedy poznałam oleje nie stosuję w ogóle balsamu do ciała, stał się zbyteczny.Nie doradzę nic przy naczynkach-chociaż mogę polecić witaminę C w serum własnoręcznie kręconym. Filtry jak najbardziej z tym, ze ciezko jest znalezc ten własciwy-u mnie sprawdza sie tylko 50 Babydream rossmanowski -reszta podrażnia szybciej lub później. Zacytuję co napisałam kilka postów wcześniej.
.
Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Niestety nie ma gotowych receptur. Sama przeszlam właściwie przez wszystko, na dziś została mi miłość do witaminy C. Używam regularnie w postaci kremu /kuracja ziai/ lub własnoręcznie robionego serum codziennie rano pod krem. Witaminę C polecam z czystym sercem każdemu-rozjaśnia, wyrównuje, rozświetla.
Co do retinoidów=stosowałam zorac-mi niestety nie sprawdził się pod oczy-stosowałam przeciwzmarszczkowo i po zoracu dorobiłam się widocznych zmarszczek pod oczami. Ale jeden krem na bazie retinolu spokojnie mogę Ci polecić -ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...n-care-5d.html jest wprawdzie dla starszych osób, ale składowo to właściwie na pierwszych miejscach retinol i witamina C daje kopa rzeczywiscie, a nie ma chociażby wylinki charakterystycznej przy zoracu. Retinoidy sa bardzo mocne wiec naprawdę uważaj. Są dziewczyny, które stosują retinoidy przez cały rok, ja nie byłam aż tak odważna. Co do plusów-rzeczywiście wyciąga jakieś podskórne historie /mi wyciągnął zabliznowaconą krostkę/. Myślę, że jak mi się stan skóry mocno pogorszy to wrócę do niego na razie jestem zadowolona z mojej pielęgnacji.
Co do kwasów-sprawdziłam na sobie migdała-delikatny kwas, który nie jest fotouczulający /czyli właściwie do stosowania przez caly rok/ postosowałam i stwierdziłam, że dla mnie za bardzo inwazyjny-nie mam problemów okołotrądzikowych, zaskórników właściwie nie mam więc nie widzę sensu w stosowaniu go. Pewnie kosmetyczki mnie zakrzyczą, ale nawet w profilaktyce przeciwzmarszczkowej wolę oczywiście witaminę C mam cienką skórę, a kwasy jednak zdzierają.

Minusem i retinoidów i kwasów jest wylinka-ja jestem między ludżmi przez 7 dni w tygodniu /praca+studia/ i dla mnie wylinka była bardzo dużym dyskomfortem.
Spokojnie witaminy C możesz używać teraz, retinoidów dokwietnia/pochmurnego maja a kwasu migdałowego właściwie przez cały rok.
Jestem na etapie zachwycenia się olejami i glinkami więc na nich opiera się moja pielęgnacja +kremy ten, który wymieniłam i najprostszy Isana med z urea 5% +serum+filtry. Ale ja nie mam żadnych problemów z cerą. Moja rada-próbuj, sprawdzaj i poczytaj forum Basi Kwiatkowskiej
Jak chcesz wpisz swoją pielęgnację skorygujemy i pochwalimy
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 22:15   #4661
luboczka
Raczkowanie
 
Avatar luboczka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: stund
Wiadomości: 312
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Danusiu,
serdecznie Ci dziękuję za poradę, tak jak napisałam wyżej ciągle jeszcze czytam ten wątek żeby coś opracować dla siebie, myślę, że jestem jeszcze słabo oświecona. Ale WIELKIE dziękuję Ci za powyższy post bo to wiele, wiele mi ułatwia. Piszesz o zapychaniu Ziają, wiesz, ja naprawdę jestem zielona w temacie i nie wiem, czy ten krem pomaga czy zapycha? Stosuję go pod oczy (seria Sopot) rzekomo ma pomagać na sińce wcześniej miałam coś na bazie koziego mleka pod oczy jeszcze wcześniej coś ze świetlikiem, czy działa> bardziej psychologicznie, mam poczucie, że coś robię ale siniole jak były tak są, masa korektora rano Co do micelarnego płynu, od jakiegoś czasu , nawet taka pała jak ja zauważyłm, że nie używa się juz toników i mleczek tylko hydrolatów i micelaru - po pomarańczowym hydrolacie wysypało mnie jak nastolatkę (przypomniały mi się stare dobre czasy hehe)) a ten pły micelarny Ziaj taki niebieski, to mimo, że jest zachwalany, u mnie po styczności ze skóra jakoś tak nieładnie pachnie...
Program dla siebie Danusiu postaram się ułożyć w oparciu o ten wątek i Twoje wskazówki, za które jeszcze raz bardzo bardzo Ci dziękuję )
luboczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-15, 22:31   #4662
jolkas1paula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 308
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

jja tez prosze o pomoc, mam buzie mieszana i uzywam mineralow zamiast podkladu, do tej ppry stosowalam kremy sylveco o naturalnym skladzie i cere mialam ladna do poki na mrozie nie wysuszylam sobie cery i zaczelam uzywac na zwilzona twarz oleju arganowego a na to masla jojoba (rano soja frakcyjna) i tak 3 tygodnie i nastapil wysyp odstawilam wszytsko z BU i wrocilam do sylveco, czemu tak sie stalo? czy to oczyszcanie? czy poprostu cos mnie zapchalo? prosze o pomoc
jolkas1paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 00:02   #4663
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Pewnie piszę w tym wątku po raz kolejny, ale za każdym razem coraz dojrzalej
Moja cera jest mieszana, czasami wydaje mi się odwodniona i problematyczna w okolicach brody, z zaskórnikami na brodzie i nosie (w zależności od ich humoru, czasem mało widoczne, a czasem wręcz olbrzymie ).

Na chwilę obecną stosuję rano i wieczorem:
- krem myjący Lirene, który mam zamiar zmienić na mydełko Aleppo 30% (po wycofaniu kremu do mycia Alterry, żadne myjdało nie jest mnie w stanie zadowolić ),
- woda różana jako tonik,
- rano: krem nawilżający (obecnie różne próbki z ziaji) zamiennie z olejem z pestek malin z kwasem HA
- wieczorkiem: Epiduo / od marca zmiana na Duac

- co 3-4 dni maseczka z zielonej glinki solo lub z glinką czerwoną / spiruliną
- 1x w tyg. peeling (obecnie ze skały wulkanicznej. ale wracam do enzymatycznego z ananasem)

planuję ukręcić podstawowe serum z wit. C i tu moje pytanie, najlepiej stosować je na dzień czy na noc?

Co dodać, co ująć, a co zmienić? Proszę o poradę
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 23:21   #4664
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez luboczka Pokaż wiadomość
Danusiu,
serdecznie Ci dziękuję za poradę, tak jak napisałam wyżej ciągle jeszcze czytam ten wątek żeby coś opracować dla siebie, myślę, że jestem jeszcze słabo oświecona. Ale WIELKIE dziękuję Ci za powyższy post bo to wiele, wiele mi ułatwia. Piszesz o zapychaniu Ziają, wiesz, ja naprawdę jestem zielona w temacie i nie wiem, czy ten krem pomaga czy zapycha? Stosuję go pod oczy (seria Sopot) rzekomo ma pomagać na sińce wcześniej miałam coś na bazie koziego mleka pod oczy jeszcze wcześniej coś ze świetlikiem, czy działa> bardziej psychologicznie, mam poczucie, że coś robię ale siniole jak były tak są, masa korektora rano Co do micelarnego płynu, od jakiegoś czasu , nawet taka pała jak ja zauważyłm, że nie używa się juz toników i mleczek tylko hydrolatów i micelaru - po pomarańczowym hydrolacie wysypało mnie jak nastolatkę (przypomniały mi się stare dobre czasy hehe)) a ten pły micelarny Ziaj taki niebieski, to mimo, że jest zachwalany, u mnie po styczności ze skóra jakoś tak nieładnie pachnie...
Program dla siebie Danusiu postaram się ułożyć w oparciu o ten wątek i Twoje wskazówki, za które jeszcze raz bardzo bardzo Ci dziękuję )
Pod oczy sama stosuję olej pietruszkowy i jakiś prosty krem-najczesciej sutkowy babydream /kończy mi się niestety/wlasnie flos-lek ze świetlikiem czy wazeline oraz olej z pietruszki. Jedyna kombinacja, ktora u mnie dziala na sińce...Micel niebieski ziai tez mi nie slużył. Moim micelarnym odkryciem ostatnio jest biedronkowy be beauty-to który robi Tolpa dla biedronki-jest Zapchanie to raczej przy kremach twarzowych-mnie wlaśnie wypryszcza niczym w nastolęctwie. I wypryszcza mnie po silikonach, parafinie, parabenach i niektorych ziołach więc hydrolaty nie dla mnie chyba, ze te samorobione ale i tak zwycieża moje lenistwo
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 23:33   #4665
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

danusiaes, mozna gdzies poczytac zbiorczo o Twojej pielegnacji?
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 23:36   #4666
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Pewnie piszę w tym wątku po raz kolejny, ale za każdym razem coraz dojrzalej
Moja cera jest mieszana, czasami wydaje mi się odwodniona i problematyczna w okolicach brody, z zaskórnikami na brodzie i nosie (w zależności od ich humoru, czasem mało widoczne, a czasem wręcz olbrzymie ).

Na chwilę obecną stosuję rano i wieczorem:
- krem myjący Lirene, który mam zamiar zmienić na mydełko Aleppo 30% (po wycofaniu kremu do mycia Alterry, żadne myjdało nie jest mnie w stanie zadowolić ),
- woda różana jako tonik,
- rano: krem nawilżający (obecnie różne próbki z ziaji) zamiennie z olejem z pestek malin z kwasem HA
- wieczorkiem: Epiduo / od marca zmiana na Duac

- co 3-4 dni maseczka z zielonej glinki solo lub z glinką czerwoną / spiruliną
- 1x w tyg. peeling (obecnie ze skały wulkanicznej. ale wracam do enzymatycznego z ananasem)

planuję ukręcić podstawowe serum z wit. C i tu moje pytanie, najlepiej stosować je na dzień czy na noc?

Co dodać, co ująć, a co zmienić? Proszę o poradę
Planujesz za dużo zbyt ostrych kosmetykow. Jesli glinka to po co ci piling. Jesli piling to po co Ci alep. A jesli to wszystko to przy Duacu czy Epiduo to zedrzesz skorę. Nie wiem jaki sklad ma krem myjący Lirene o którym wspominasz, ale wystarczy ze np źle reagujesz na betaine i juz mozesz pogarszać skorę. Odstaw wszystko Pomyj twarz przez tydzień w platkach owsianych ponawilzaj rano i wieczorem /prosty krem nawilzajacy bez parafiny, parabenów-sprobuj np Isany med z mocznikiem-mocznik szybko przywroci nawizenie i zobacz co sie zmienilo tak przez 2 tygodnie. Prawdopodobnie stosujac probki z ziai roznych kremow nie wylapalas co szkodzi Twojej skorze. Jak dajesz na noc sam Epiduo nie masz szans odbudowac skory wiec jest gorzej.
I kolejne pytanie a gdzie filtry jesli jest Epiduo?
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 14:13   #4667
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Planujesz za dużo zbyt ostrych kosmetykow. Jesli glinka to po co ci piling. Jesli piling to po co Ci alep. A jesli to wszystko to przy Duacu czy Epiduo to zedrzesz skorę. Nie wiem jaki sklad ma krem myjący Lirene o którym wspominasz, ale wystarczy ze np źle reagujesz na betaine i juz mozesz pogarszać skorę. Odstaw wszystko Pomyj twarz przez tydzień w platkach owsianych ponawilzaj rano i wieczorem /prosty krem nawilzajacy bez parafiny, parabenów-sprobuj np Isany med z mocznikiem-mocznik szybko przywroci nawizenie i zobacz co sie zmienilo tak przez 2 tygodnie. Prawdopodobnie stosujac probki z ziai roznych kremow nie wylapalas co szkodzi Twojej skorze. Jak dajesz na noc sam Epiduo nie masz szans odbudowac skory wiec jest gorzej.
I kolejne pytanie a gdzie filtry jesli jest Epiduo?
No to ładną sobie kurację funduję
Krem i filtr są w fazie poszukiwania, stąd ostatnio same próbki, jednak wiem, że muszę się w końcu zdecydować na jakiś pełnowymiarowy produkt Co do aleppo miałam nadzieję, że mógłby być dobrą alternatywą dla wszelkiego rodzaju żeli do mycia twarzy, skoro żaden mnie nie satysfakcjonuje. Może faktycznie zrezygnuję z peelingów, skoro glinka i tak wystarczająco ładnie oczyszcza
Moja dermatolog stwierdziła, że to wszystko jest pewnie winą Epiduo, który już na mnie nie działa, stąd przy następnej wizycie mam mieć zmianę na Duac.
Muszę przyznać, że bardzo bardzo ciężko jest mi znaleźć dobry krem nawilżający i żel do mycia, kiedyś wszystko mnie zapychało, nawet najprostsze apteczne kemy, teraz w wiekiem jest trochę lepiej, ale dalej mało produktów mnie satysfakcjonuje Jedynie oleje dają mi trochę ratunku, ale to jeszcze nie jest to czego bym chciała ja, a szczególnie moja skóra.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 20:32   #4668
luboczka
Raczkowanie
 
Avatar luboczka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: stund
Wiadomości: 312
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Pod oczy sama stosuję olej pietruszkowy i jakiś prosty krem-najczesciej sutkowy babydream /kończy mi się niestety/wlasnie flos-lek ze świetlikiem czy wazeline oraz olej z pietruszki. Jedyna kombinacja, ktora u mnie dziala na sińce...Micel niebieski ziai tez mi nie slużył. Moim micelarnym odkryciem ostatnio jest biedronkowy be beauty-to który robi Tolpa dla biedronki-jest Zapchanie to raczej przy kremach twarzowych-mnie wlaśnie wypryszcza niczym w nastolęctwie. I wypryszcza mnie po silikonach, parafinie, parabenach i niektorych ziołach więc hydrolaty nie dla mnie chyba, ze te samorobione ale i tak zwycieża moje lenistwo
Danusiu, Droga Kochana Nasza
ponownie dziękuję za odpowiedź i sugestie
płyn z biedry juz kupiony niebieski z ziajki poszedł precz,
a ten sutkowy olejek to jak dokładnie się nazywa - nie mogę znaleźć w rossmanku
olej z pietruszki na siniole gdzie można kupić?
dziękuję z góry,

p.s jestem juz na osiemdziesiątej któreś stronie wątku, a więc ciągle w czytelni , jak skończę, przedstawiam swój plan!
luboczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 20:40   #4669
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez luboczka Pokaż wiadomość
Danusiu, Droga Kochana Nasza
ponownie dziękuję za odpowiedź i sugestie
płyn z biedry juz kupiony niebieski z ziajki poszedł precz,
a ten sutkowy olejek to jak dokładnie się nazywa - nie mogę znaleźć w rossmanku
olej z pietruszki na siniole gdzie można kupić?
dziękuję z góry,

p.s jestem juz na osiemdziesiątej któreś stronie wątku, a więc ciągle w czytelni , jak skończę, przedstawiam swój plan!
Sutkowy krem już został wycofany, ja często używam zwykłej wazeliny, bo mam jedno kończące sie opakowanie a u mnie w domu 4 osoby są chętne na jego stosowanie i nie zawsze odkladają na miejsce a olej z pietruszki kupuję stacjonarnie Olvita -zobacz w netowych sklepach z polproduktami, albo w stacjonarnych zielarskich.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-18, 00:16   #4670
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
danusiaes, mozna gdzies poczytac zbiorczo o Twojej pielegnacji?
Nie, bo jest za prosta
Zima
rano micel /be bauty/ olej /awokado lub nagietek/ krem /IsanaMed na noc z Urea-specjalnie zawsze mam wrażeie, że nocne wersje są lepsze/ filtr /Babydream 50/
Krem oststanio z silikonem-niestety, ale dobrze chroni mnie przed zimnem i szokiem termicznym. Dużo czasu spędzam na powietrzu i niestety na naturalnej pielęgnacji tak na 4-8 h klimatyzacji czy zimna krem naturalny się sprawdzi, potem już nie. Skóra dalej jest w dobrej kondycji, a poza tym krem idzie u mnie po oleju i ma za zadanie zatrzymać te dobre rzeczy w skórze i dopelnić skladnikowo pielęgnację. I chyba silikony kompletnie różnie dzialają na włosach i na skórze. Na wlosach robią pancerz, który narasta, na skorze na szczęście nie narastająi tak mysle, ze albo w tych kremach Isany Med jest strasznie malo silikonu albo mają taką dawkę aktywnych składników, bo czuc działanie kremu na skórze. I stan się nie pogarsza po odstawieniu ani nie ma charakternego glow po uzyciu kremu.

Wieczorem to samo
na 2 razy
po powrocie do domu micel olej
przed snem micel serum z wit C /to z przepisu Basi/ krem Avy z retinolem i witaminą C

Raz na tydzień savon noir na 15 minut ostatnio na przemian z glinką.

Latem dokładnie to samo tyle ze bez kremu. Wystarczają mi oleje, a krem tylko odżywczy i bardzo tłusty po pilingu bardzo grubą warstwą w formie maseczki na 15 minut /wbrew pozorom mnie to najbardziej nawilża tylko musze poczekać do 22h bo użyte wcześniej splywa

Do ciała savon noir, oleje i mydło w płynie babydream ta wielka butla niebieska.
Prokosmetycznie-platki owsiane zalewane wieczorem gorącą wodą i zjadane rano na zmianę z kaszą jaglaną gotowaną przez 20 minut z łyżką oleju nierafinowanego spożywczego. Traktuję to wlaśnie prokosmetycznie, bo platki doskonale oczyszczają od wewnątrz, a kasza jaglana z olejem to doskonale źródlo krzemionki /czyli opóźnione siwienie i zmarszczki a krzemionki ma znacznie więcej niż polecany chociażby wlosomaniaczkom skrzyp/ i kwasów omega-3 , 6,9 w zależnosci od użytego oleju.

Wszystko

Edytowane przez 201605090958
Czas edycji: 2013-02-18 o 00:37
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 00:39   #4671
MesaVerde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 196
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Latwiej jest stosować savon noir-nabierasz sucha reka, odrobina wody, pienisz i nakładasz spienione na twarz na 15 minut-skora jest tak czysta ze az trzeszczy. A skora wygląda tak, że po pierwszym użyciu moje pilingi enzymatyczne wylądowaly na stopach potem stopy też wolały savon noir
CIEKAWE.
Nie spotkałam się z takim zastosowaniem.
Przy Aleppo tez zadziała?
__________________
Zdrowo się odżywiam, piję zioła, suplementuję.
Dbam o włosy.
Uczę się dbać o cerę.
Uwielbiam oleje.
Czytam, słucham, jestem szczęśliwa.

Będę:
Ćwiczyć i pływać- kondycja i sylwetka.
Precz z celulitem i naczynkami.
Badania kontrolne.
Zorganizować się i popchnąć życie do przodu.
MesaVerde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 02:14   #4672
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez MesaVerde Pokaż wiadomość
CIEKAWE.
Nie spotkałam się z takim zastosowaniem.
Przy Aleppo tez zadziała?
Nie wiem. jakoś na aleppo się nie mgę zdecydować, bo i savon noir wydajne. A sposób jest znany i polecany od dawna i nie tylko przeze mnie
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 12:50   #4673
MesaVerde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 196
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Nie wiem. jakoś na aleppo się nie mgę zdecydować, bo i savon noir wydajne. A sposób jest znany i polecany od dawna i nie tylko przeze mnie
Próbowałam wczoraj - podrażniło ;/ Swędziało i piekło, szybko zmyłam, wklepałam krem, dziś już dobrze. Zabawa z pH nie na moją cerę, po masce-peelingu z sody oczyszczone mnie poparzyło
Jak komuś nie szkodzi to i mydełko i soda będą miały pewnie podobne działanie - mocno wągro oczyszczające. Ja się draństwa chyba nigdy nie pozbędę ; <
__________________
Zdrowo się odżywiam, piję zioła, suplementuję.
Dbam o włosy.
Uczę się dbać o cerę.
Uwielbiam oleje.
Czytam, słucham, jestem szczęśliwa.

Będę:
Ćwiczyć i pływać- kondycja i sylwetka.
Precz z celulitem i naczynkami.
Badania kontrolne.
Zorganizować się i popchnąć życie do przodu.
MesaVerde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 13:00   #4674
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez MesaVerde Pokaż wiadomość
Próbowałam wczoraj - podrażniło ;/ Swędziało i piekło, szybko zmyłam, wklepałam krem, dziś już dobrze. Zabawa z pH nie na moją cerę, po masce-peelingu z sody oczyszczone mnie poparzyło
Jak komuś nie szkodzi to i mydełko i soda będą miały pewnie podobne działanie - mocno wągro oczyszczające. Ja się draństwa chyba nigdy nie pozbędę ; <
Niestety przy alergicznej skorze cieżko się wstrzelić, mam to samo z sodą. Najdelikatniejsza rzecz jaką znam to platki owsiane. Garść platków zaciskasz ręce i tą zaciśniętą rękę pod kran na parę minut-potem nakladasz na buzię i zostawiasz na 10 minut.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 17:01   #4675
luboczka
Raczkowanie
 
Avatar luboczka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: stund
Wiadomości: 312
Wink Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Sutkowy krem już został wycofany, ja często używam zwykłej wazeliny, bo mam jedno kończące sie opakowanie a u mnie w domu 4 osoby są chętne na jego stosowanie i nie zawsze odkladają na miejsce a olej z pietruszki kupuję stacjonarnie Olvita -zobacz w netowych sklepach z polproduktami, albo w stacjonarnych zielarskich.
ponownie dziękuję
wazelina z ziai może być?

Przeczytałam Twój program pielęgnacji Danusiu, czy można wiedzieć jaką masz cerę etc. ? może by coś tak "ściągnąć" dla siebie?
luboczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 17:47   #4676
little.b.blue
Zakorzenienie
 
Avatar little.b.blue
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 248
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hej

Mam cerę mieszaną, naczynkową, z okropnie zapaskudzoną zaskórnikami strefą T. Od jakiegoś czasu na brodzie pojawiają się również białe grudki i bolące gule. Męczą mnie również cienie pod oczami. Od dermatologa dostałam Atrederm, jednak też postanowiłam wprowadzić nową pielęgnację. Wymyśliłam coś takiego:

Oczyszczanie (rano i wieczorem):
- mycie żelem Babydream, bez SLS
- płyn micelarny Eveline 3w1

Rano:
- serum antyoksydacyjne Flavo-C15EF z BU (a może lepiej serum LEMON?)
- filtr 50+ Lirene

Wieczorem:
- Atrederm (2x w tygodniu)
- odżywczy żel hialuronowy z BU
- na powieki i pod oczy serum na okolice oczu i naczynka z BU

Ach, i jeszcze raz w tygodniu:
- peeling enzymatyczny do cery naczynkowej Flos-Lek
- maseczka z glinki

Baaardzo proszę o ocenę, jestem początkująca w temacie

Edytowane przez little.b.blue
Czas edycji: 2013-02-19 o 17:57
little.b.blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 18:54   #4677
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez luboczka Pokaż wiadomość
ponownie dziękuję
wazelina z ziai może być?

Przeczytałam Twój program pielęgnacji Danusiu, czy można wiedzieć jaką masz cerę etc. ? może by coś tak "ściągnąć" dla siebie?
Normalną z dużą skłonnością do alergii, więc z tego moja pasja do kosmetyki. Musialam sama sobie pomóc i odkryć jakie składniki mi służą, a jakie nie. Niestety mialam pecha do kosmetyczek-mało które profesjonalne zabiegi mnie nie podrażniały czy uczulały.
Wazelina z ziai jest świetna
I dziękuję za wszelkie komplementy pod moim adresem, to bardzo miłe

---------- Dopisano o 19:54 ---------- Poprzedni post napisano o 19:39 ----------

Cytat:
Napisane przez little.b.blue Pokaż wiadomość
Hej

Mam cerę mieszaną, naczynkową, z okropnie zapaskudzoną zaskórnikami strefą T. Od jakiegoś czasu na brodzie pojawiają się również białe grudki i bolące gule. Męczą mnie również cienie pod oczami. Od dermatologa dostałam Atrederm, jednak też postanowiłam wprowadzić nową pielęgnację. Wymyśliłam coś takiego:

Oczyszczanie (rano i wieczorem):
- mycie żelem Babydream, bez SLS
- płyn micelarny Eveline 3w1

Rano:
- serum antyoksydacyjne Flavo-C15EF z BU (a może lepiej serum LEMON?)
- filtr 50+ Lirene

Wieczorem:
- Atrederm (2x w tygodniu)
- odżywczy żel hialuronowy z BU
- na powieki i pod oczy serum na okolice oczu i naczynka z BU

Ach, i jeszcze raz w tygodniu:
- peeling enzymatyczny do cery naczynkowej Flos-Lek
- maseczka z glinki

Baaardzo proszę o ocenę, jestem początkująca w temacie
Nie znam wszystkich preparatow, ale dorzucę swoje 3 grosze
jeśli myjesz żelem to po co jeszcze micel?chyba ze inspirujac się Japonią zmywasz twarz parokrotnie, ale wtedy najpierw mleczko/zmywające makijaż/, micel potem żel. Rano brakuje kremu-serum co do zasady jest skoncentrowanym preparatem działającym na konkretny problem np. rozjasnienie jak w przypadku serum z witaminą C. Ale rozjaśnienie to nie oznacza nawilżenie. Dodaj krem. Wiesz, że artederm jest ważny 30 dni od otwarcia i jest naprawdę mocny?więc dodawanie pilingu to niekoniecznie dobry sposób, chyba że chcesz usunąć skorki od złuszczania. Wtedy delikatny piling ok, choć przy wrażliwej skorze lepsze będą platki owsiane rozmiękczone i nalożone na twarz na 10-15 minut. No i łączenie atredermu z serum z witaminą C-ja stosując zorac nie dalam rady przez caly pierwszy rok. I naprawdę się zastanawiam, czy artederm nie jestza mocny przy naczynkowej skórze. Wieczorem znowu nie ma żadnego kremu, możesz oczywiscie dodawać kilka kropel oleju na ręce mieszajac na ręce z żelem hialuronowym. Nie wiem ile masz lat, ale sam żel hialuronowy to trochę za mało przy atredermie. I na koniec glinka-nie wiem jaki kolor używasz. I też sie zastanawiam, czy przy kopie od artedermu dasz rade jej używać. Moja twarz po retinoidach była tak obolała, że nie dalam rady używać żadnych masek-najgorsze byly te, ktore trzeba było zmywać...piekło strasznie.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 19:57   #4678
little.b.blue
Zakorzenienie
 
Avatar little.b.blue
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 248
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Nie znam wszystkich preparatow, ale dorzucę swoje 3 grosze
jeśli myjesz żelem to po co jeszcze micel?chyba ze inspirujac się Japonią zmywasz twarz parokrotnie, ale wtedy najpierw mleczko/zmywające makijaż/, micel potem żel. Rano brakuje kremu-serum co do zasady jest skoncentrowanym preparatem działającym na konkretny problem np. rozjasnienie jak w przypadku serum z witaminą C. Ale rozjaśnienie to nie oznacza nawilżenie. Dodaj krem. Wiesz, że artederm jest ważny 30 dni od otwarcia i jest naprawdę mocny?więc dodawanie pilingu to niekoniecznie dobry sposób, chyba że chcesz usunąć skorki od złuszczania. Wtedy delikatny piling ok, choć przy wrażliwej skorze lepsze będą platki owsiane rozmiękczone i nalożone na twarz na 10-15 minut. No i łączenie atredermu z serum z witaminą C-ja stosując zorac nie dalam rady przez caly pierwszy rok. I naprawdę się zastanawiam, czy artederm nie jestza mocny przy naczynkowej skórze. Wieczorem znowu nie ma żadnego kremu, możesz oczywiscie dodawać kilka kropel oleju na ręce mieszajac na ręce z żelem hialuronowym. Nie wiem ile masz lat, ale sam żel hialuronowy to trochę za mało przy atredermie. I na koniec glinka-nie wiem jaki kolor używasz. I też sie zastanawiam, czy przy kopie od artedermu dasz rade jej używać. Moja twarz po retinoidach była tak obolała, że nie dalam rady używać żadnych masek-najgorsze byly te, ktore trzeba było zmywać...piekło strasznie.
Dziękuję za odpowiedź Mam 22 lata.

Micel po żelu stosuję bo mimo intensywnego "namydlania" po spłukaniu mam jednak zawsze wrażenie, że skóra nie jest wystarczająco czysta. Jak potrę buzię wacikiem z micelem zazwyczaj pojawiają się na waciku jeszcze jakieś drobne zanieczyszczenia, nie wiem, być może żel Babydream jest poprostu za słaby. Czy jeśli micel zamienię na tonik wtedy będzie ok?

Co do kremu po serum z wit. C to myślałam, że filtr wystarczy, wydawało mi się że krem plus jeszcze na to jakby nie patrzeć konkretna warstwa filtra to już będzie przedobrzenie i wszystko mi się zroluje.

Wiem, że Atrederm jest mocny, mimo że mam to słabsze stężenie. Kiedyś stosowałam Isotrexin, na zmianę z Triacnealem i nie odczułam żadnych nieprzyjemnych skutków ubocznych (oczywiście zdaję sobie sprawę że isotrexin ma inny skład, ale to też retinoidy, prawda)? Ale wtedy nie zdawałam sobie sprawy z tego, co może zrobić z moimi naczynkami.

Masz rację, kwas hialuronowy będę nakładać z jakimś olejem.

Jeśli chodzi o peeling enzymatyczny to miałam zamiar używać go w celu usunięcia wylinki, gdy będzie to konieczne. Glinki używam zielonej.

Edytowane przez little.b.blue
Czas edycji: 2013-02-19 o 19:58
little.b.blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 20:56   #4679
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez little.b.blue Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź Mam 22 lata.

Micel po żelu stosuję bo mimo intensywnego "namydlania" po spłukaniu mam jednak zawsze wrażenie, że skóra nie jest wystarczająco czysta. Jak potrę buzię wacikiem z micelem zazwyczaj pojawiają się na waciku jeszcze jakieś drobne zanieczyszczenia, nie wiem, być może żel Babydream jest poprostu za słaby. Czy jeśli micel zamienię na tonik wtedy będzie ok?

Co do kremu po serum z wit. C to myślałam, że filtr wystarczy, wydawało mi się że krem plus jeszcze na to jakby nie patrzeć konkretna warstwa filtra to już będzie przedobrzenie i wszystko mi się zroluje.

Wiem, że Atrederm jest mocny, mimo że mam to słabsze stężenie. Kiedyś stosowałam Isotrexin, na zmianę z Triacnealem i nie odczułam żadnych nieprzyjemnych skutków ubocznych (oczywiście zdaję sobie sprawę że isotrexin ma inny skład, ale to też retinoidy, prawda)? Ale wtedy nie zdawałam sobie sprawy z tego, co może zrobić z moimi naczynkami.

Masz rację, kwas hialuronowy będę nakładać z jakimś olejem.

Jeśli chodzi o peeling enzymatyczny to miałam zamiar używać go w celu usunięcia wylinki, gdy będzie to konieczne. Glinki używam zielonej.
Z tonikiem będzie ok choć pewnie hydrolat znajdzie więcej zwolenników natomiast sama ich nie stosuję-mnie podrażniają nawet delikatna herbata. Dobrym patentem przy wylince jest wazelina z ziai-nalożona na parę godzin lub całą noc. Zielona też ok choć polecam różową-genialnie oczyszcza i pomaga się wygoić zmianom.
Nie ma szans zrolować CI się serum wodne. A jak chcesz być bardzo pewna to po prostu zastosuj między kolejnymi warstwami 15 minut przerwy i będzie ok
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 10:59   #4680
aniutekk
Przyczajenie
 
Avatar aniutekk
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
GG do aniutekk
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam serdecznie, jest to moj pierwszy post - jednak nie pierwsze zetkniecie z Wizazem Do tej pory czytalam uwaznie watki na biochemii i staralam sie wprowadzic w zycie to czego sie nauczylam. Jednak chyba przyszedl moment aby skonsultowac swoje dzialania, bo nie do konca jestem pewna czy mi sluza (a moze to po prostu brak cierpliwosci ).
Na poczatek kilka slow o mojej cerze - mam 34 lata i niestety po mojej buzi zaczyna to byc widac. Przez wiele lat stosowalam jedynie demakijaz i krem nawilzajacy zyjac w przeswiadczeniu, ze mam dobre geny i nic wiecej mi nie jest potrzebne. Dopiero od jakiegos czasu patrze w lusterko i widze jak bardzo zaniedbalam swoja skore. Mam mase zaskornikow i wagrow, pierwsze zmarszczki w okolicy oczu juz krzycza, do tego przebarwienia po okresie tradzikowym i niestety pryszcze niespodzianki pojawiajace sie przed okresem. Skore mam poszarzala, zupelnie pozbawiona blasku, z cieniami pod oczami. Oczywiscie wszystko to skrzetnie ukrywam pod gruba warstwa make upu Jednak kiedy go zmywam...

Moja pielegnacja wyglada obecnie tak:
Rano:
serum azelo oliwkowe z BU i krem Hydreane LRP
Wieczorem:
demakijaz - plyn dwufazowy Ziaji i plyn micelarny Ziaji
mycie olejkiem bezzapachowym z BU
serum migdalowe z BU co 3 dni
krem Hydreane LRP
pod oczy Juvit C

Serow z BU uzywam juz trzeci miesiac i niestety nie widze zadnej poprawy. Przebarwienia jak byly tak sa w formie niezmienionej. Wagry i zaskorniki nie ruszyly sie ani na milimetr. Dlatego postanowilam wprowadzic tez tonik z BHA 2% z BU. Ale tez nie widze spektakularnych efektow. Zadnego pieczenia, zadnego luszczenia, zadnych widocznych efektow.

Co robie nie tak? Czy moze to co sobie dobralam nie jest dobrym zestawieniem?
Prosze o pomoc bo naprawde zaczynam juz tracic nadzieje, ze pomoga mi jakiekolwiek kosmetyki...
aniutekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:51.