Kosmetyki M.A.C cz. 2 - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-26, 16:13   #1231
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
We Wrocławiu nie było problemu z rezerwacją nawet przez telefon, kiedy babeczki nie miały możliwości skojarzyć osoby, więc nie wiem, jak to jest w końcu.
Zamierzam znaleźć wiarygodne źródło zakupowe i będę tam kupować limitowanki, jeśli na jakieś będę mieć ochotę. Ot co
Jak już znajdziesz to się podziel Kupując S&D rozmawiałam z kobitką z Maca w Magnolii i mówiła, że nie ma problemu z rezerwacja Style Black, więc nadal mam nadzieje, że jak zadzwonie to jeszcze cos bedzie
Upolowałam Et Tu Bouquet od Kajol, musiałam się pochwalić

PS. Marto w sprawie paletki nici, musze ściągać z UK
__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 16:21   #1232
Zahran
Raczkowanie
 
Avatar Zahran
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 471
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Jakiś czas temu jak byłam w macu w Arkadii i rozmawiałam z jedną dziewczyn (swoją drogą kapitalna dziewczyna ) o pracy w macu, to powiedziała, że mają otworzyć jeszcze jeden salon w Galerii Mokotów (Warszawa).
MAC na pewno prowadzi jakieś tam statystyki,ale nie łudźmy się, że raczej nie jesteśmy krajem priorytetowym to i specjalnie się nie starają... Miejmy nadzieję, że zauważą popyt, no i zwiększą szybciutko podaż (i otworzą sklep internetowy!)

Edytowane przez Zahran
Czas edycji: 2009-08-26 o 16:22 Powód: dopisek
Zahran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 16:28   #1233
Tanyia
Zakorzenienie
 
Avatar Tanyia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 048
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez UmbraDomini Pokaż wiadomość
a to przypadkiem nie jest tak, że powinni chociaż cie kojarzyć? bo wątpię, by tak wejść i z miejsca rezerwować...

i zgadzam się z Nice Kitty, że jest w Polsce stanowczo zbyt MAŁO zamawianych rzeczy i później się takie dziwne zabawy odbywają...

we Wrocławiu Brash&Bold był już koło 18 zajęty, a Heritage w ogóle ma nie być... są 3 cienie, a wszystko prawie wchodzi jako sold out - paranoja
Mnie na pewno we Wrocławiu , ani w Warszawie nie kojarzą, a rezerwowałam Dzwoniłam, a nawet mailowałam i nie było problemu.

Mi również nie podoba sie rezerwowanie kosmetyków, czajenie się itd, ale póki co dystrybutor nie widzi potrzeby zwiększania dostaw tak niestety będzie

Napiszmy petycje
__________________
Uzależniona od zapachów
Uzależniona od czerwonych OPIków



ZUMBA

Tanyia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 16:29   #1234
martaboy
Zakorzenienie
 
Avatar martaboy
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 869
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez UmbraDomini Pokaż wiadomość
buuuu, a może jednak rodzian chciałaby dorobić?

ja mam to szczęście, że do MACa mam 10 min na piechotę.... przydałby się ktoś, kto pracuje w MACu jako źródło nieustających dostaw (najlepiej z ich zniżkami i z PRO, wtedy pełnia szczęścia)
Myślę, że jakieś większe zamówienia nie wchodzą w grę, za dużo zamieszania...
Z tego co wiem, to w Polsce nie ma zniżek Pro...

Cytat:
Napisane przez Myszołapka Pokaż wiadomość
Jak już znajdziesz to się podziel Kupując S&D rozmawiałam z kobitką z Maca w Magnolii i mówiła, że nie ma problemu z rezerwacja Style Black, więc nadal mam nadzieje, że jak zadzwonie to jeszcze cos bedzie
Upolowałam Et Tu Bouquet od Kajol, musiałam się pochwalić

PS. Marto w sprawie paletki nici, musze ściągać z UK
Myślę, że można wrzucić w wątek na początku kilka adresów stron:
allcosmeticswholesale.com (z notką, że nie wszystkie produkty mogą być oryginalne, jak mówią dziewczyny na specktrze)
cocktailcosmetics.com
http://www.love-makeup.co.uk/

Dzięki Estello droga
__________________
Free to be
Blog

Strona z portfolio - makijażowo
martaboy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 16:30   #1235
ewelinkka20
Zadomowienie
 
Avatar ewelinkka20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 032
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

A słyszałyście coś o zniżkach dla wizażystów?Ja będąc któregoś razu w Mac-u w Arkadii zostałam zapytana przez jedna z Pan czy nie jestem wizażystką,ponieważ jeśli bym była to dostałabym kartę uprawniająca do 20% zniżki...nie wiem czy dobrze,zrozumiałam bo wizażystka nie jestem i nie wypytywałam dokładnie o co chodzi....
__________________

ewelinkka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 16:33   #1236
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez UmbraDomini Pokaż wiadomość
Gratuluje świetnego gustu
BTW - to był pierwszy kolor, który kupiłem z tej kolekcji (i na nim miały się zakupy skończyć ).
Dziękuję bardzo aczkolwiek osobą która najczęściej używa tego koloru jest moja mama Poza tym z podobnych mam Bitter, Bright Future, Sharp z CoC i jakiś fajny podwójny (żółty z butelkową zielenią) TBS no i czekam na Crest the Wave.

Cytat:
Napisane przez Myszołapka Pokaż wiadomość
Jak już znajdziesz to się podziel Kupując S&D rozmawiałam z kobitką z Maca w Magnolii i mówiła, że nie ma problemu z rezerwacja Style Black, więc nadal mam nadzieje, że jak zadzwonie to jeszcze cos bedzie
Upolowałam Et Tu Bouquet od Kajol, musiałam się pochwalić

PS. Marto w sprawie paletki nici, musze ściągać z UK
Style Black? Ze Style Black mustem jest Night Violet

Cieszy mnie silna Wrocławska ekipa tutaj ale z drugiej strony to konkurecja
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 16:53   #1237
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Ja się czaję na Young Punk i Blue Flame

Night Violet to jest szminka?? Czy ja już zgłupiałam i źle widzę ??

Konkurencja konkurencją, ale MAC wrocławski albo jest tak oblegany, albo dostaje mnie sztuk niz krakowski Rozmawiałam z Panią z Maca w GK i mówiła, ze na LTL nie było, aż takiego parcia
__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...

Edytowane przez Myszołapka
Czas edycji: 2009-08-26 o 16:55
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-26, 17:01   #1238
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
Myślę, że można wrzucić w wątek na początku kilka adresów stron:
allcosmeticswholesale.com (z notką, że nie wszystkie produkty mogą być oryginalne, jak mówią dziewczyny na specktrze)
cocktailcosmetics.com
http://www.love-makeup.co.uk/

Dzięki Estello droga
Już wrzucam, ale drugi link mi nie działa.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 17:12   #1239
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez Myszołapka Pokaż wiadomość
Ja się czaję na Young Punk i Blue Flame

Night Violet to jest szminka?? Czy ja już zgłupiałam i źle widzę ??

Konkurencja konkurencją, ale MAC wrocławski albo jest tak oblegany, albo dostaje mnie sztuk niz krakowski Rozmawiałam z Panią z Maca w GK i mówiła, ze na LTL nie było, aż takiego parcia
Szminka i to Mattene Strasznie żałuję że ten finish nie wszedł do stałej kolekcji.

We Wro na LTL tez parcia nie było. Poza tym mam wrażenie że tylko my i osoby 'z branży' rzucają się na MACa - reszta osób woli sobie kupić coś w drogerii bo 66 to za cień nie dadzą albo iść do Sephory i kupić sobie Chanel bo to Szanel a nie jakaś szminka w czarnym opakowaniu.

Do SB mam mieszane uczucia - niby "moje kolory" ale cienie mineralne a tych nie lubię, wic jedynie może jakiś Glimmerglass lub Night Violet. I ciekawa jestem czarnego Glimerglassa - sam to oczywiście nie ale zastanawia mnie efekt na czymś. Kiedyś czarny błyszczyk też LE miał Lancome (bodajże którejś jesieni i teraz na wiosnę repromote) i jakoś go przegapiłam.
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie

Edytowane przez BrandNewName
Czas edycji: 2009-08-26 o 17:13
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 17:24   #1240
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Parcie było na kredki wiem bo się nie załapałam a niebieska i fioletowa wyszły 1.08 o 9 rano

To co piszesz o Chanel to jest prawda, kiedys spedziłam dośc duzo czasu w MAC i przy okazji patrzyłam kto wchodzi, wiekszosc osób jedynie z ciekawosci, nic nie wybierajac, ale były jednostki, które dobrze znały ta firme i wiedziały czego chca
A tak BTW to te minimalistyczne opakowania strasznie mi sie podobaja

MIło ze kobitki wiedza co sprzedaja i mozna sobie uciac miłą i całkiem do rzeczy pogawedke, w przeciwnstwie do pan z perfumerii typu Sephora (oczywiscie generalizuje bo i tutaj zdarzaja sie miłe wyjatki )

Na moich ustach wszelkie kolory inne niz naturalne wygladaja komicznie wiec siła rzeczy nie rzuce sie szminki i błyszczyki z SB, ale testowałam tego Lancome wiosna i mi do gustu nie przypadł, moze przy ciemniejszych kolorach szminek np. czerwieniach efekt bedzie lepszy
__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 17:28   #1241
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

dlaczego nie chca otworzyc sklepu w Trojmiescie
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-26, 17:31   #1242
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Czemu nie w Łodzi Miałabym łatwiejszy dostęp
__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 17:36   #1243
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez Myszołapka Pokaż wiadomość
Parcie było na kredki wiem bo się nie załapałam a niebieska i fioletowa wyszły 1.08 o 9 rano

To co piszesz o Chanel to jest prawda, kiedys spedziłam dośc duzo czasu w MAC i przy okazji patrzyłam kto wchodzi, wiekszosc osób jedynie z ciekawosci, nic nie wybierajac, ale były jednostki, które dobrze znały ta firme i wiedziały czego chca
A tak BTW to te minimalistyczne opakowania strasznie mi sie podobaja

MIło ze kobitki wiedza co sprzedaja i mozna sobie uciac miłą i całkiem do rzeczy pogawedke, w przeciwnstwie do pan z perfumerii typu Sephora (oczywiscie generalizuje bo i tutaj zdarzaja sie miłe wyjatki )

Na moich ustach wszelkie kolory inne niz naturalne wygladaja komicznie wiec siła rzeczy nie rzuce sie szminki i błyszczyki z SB, ale testowałam tego Lancome wiosna i mi do gustu nie przypadł, moze przy ciemniejszych kolorach szminek np. czerwieniach efekt bedzie lepszy
Masz rację co do kupujących w MACu - różnie tam bywam ale jakoś średnio 2 razy w miesiącu i rzadko widzę żeby ktoś coś kupował.

I masz również rację do Pań MACowych - często jak jestem w Magnolii to wpadam nie po to żeby coś kupić ale żeby pogadać, popytać, pozastanawiać się nad zestawieniami a do Sephory jak idę to tylko po konkretną rzecz.

A na Chanel mam po prostu nerwa - 2 razy się "nacięłam" na ich produktach i już nigdy więcej nic Chanel nie kupię
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 17:45   #1244
NiceKitty
Raczkowanie
 
Avatar NiceKitty
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 50
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
A na Chanel mam po prostu nerwa - 2 razy się "nacięłam" na ich produktach i już nigdy więcej nic Chanel nie kupię
Nie Ty jedna. Jak sobie pomyślę o tych czasach kiedy nie znałam MACa i kupowałam Diory, Chanele, Lancomy to słabo mi się robi. Masa pieniędzy często wydana w błoto. Nie twierdzę, że te firmy są złe bo nie, ale nigdy kosmetyki tych firm nie dały mi takiej satysfakcji jakie dają mi kosmetyki MACa. MAC to dla mnie jedyna firma u której pasuje mi wszystko: linery, pudry, podkłady, szminki, cienie, pędzle, bazy - 90% mojej kolekcji makijażu to teraz MAC i nie zamieniłabym tego na żadne Chanele czy Guerlainy w złotych opakowaniach. Minimalizm MACa również mi się podoba, estetycznie i bez przesady.
NiceKitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 17:47   #1245
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Te rezerwacje to rzeczywiście trochę wiocha. Kiedyś z ciekawości zapytałam w Krakowie o taką możliwość i ponoć nie ma, bo dostają za mało kosmetyków. Czasem tylko zrobią wyjątek, jak mają więcej sztuk jakiegoś produktu.

Ale kolekcje to chyba różnie się sprzedają - niektóre lepiej niektóre gorzej. Jak byłam w GK na początku sierpnia to z kolekcji mineralnej tylko 2 rzeczy miały nalepki Sold Out: pędzle

Cytat:
Napisane przez Myszołapka Pokaż wiadomość
Upolowałam Et Tu Bouquet od Kajol, musiałam się pochwalić
O, miło, że pójdzie w dobre ręce Mam nadzieję, że będziesz zadowolona (fajnie sprawdza się odrobina na policzkach - do rozświetlenia)
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 17:54   #1246
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
Kiedyś czarny błyszczyk też LE miał Lancome (bodajże którejś jesieni i teraz na wiosnę repromote) i jakoś go przegapiłam.
a nie lepiej kupić sobie czarna tłusta fabrke kryolanu i mieszac z przezroczystym błyszczykiem ? sama stopniujesz sobie nasycenie koloru, a fabrka kostuje tylko 20pln

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
dlaczego nie chca otworzyc sklepu w Trojmiescie
mysle ze w Gdańsku, Łodzi ,Katowicach i Poznaniu powinny się pojawić sklepy, ale pewnie to odległa przyszłość, w pozostałych miastach mysle że nie pojawią sie nigdy
__________________

KNK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 18:03   #1247
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez NiceKitty Pokaż wiadomość
Nie Ty jedna. Jak sobie pomyślę o tych czasach kiedy nie znałam MACa i kupowałam Diory, Chanele, Lancomy to słabo mi się robi. Masa pieniędzy często wydana w błoto. Nie twierdzę, że te firmy są złe bo nie, ale nigdy kosmetyki tych firm nie dały mi takiej satysfakcji jakie dają mi kosmetyki MACa. MAC to dla mnie jedyna firma u której pasuje mi wszystko: linery, pudry, podkłady, szminki, cienie, pędzle, bazy - 90% mojej kolekcji makijażu to teraz MAC i nie zamieniłabym tego na żadne Chanele czy Guerlainy w złotych opakowaniach. Minimalizm MACa również mi się podoba, estetycznie i bez przesady.
Mnie też minimalizm maca uwiódł... teraz mam niską półkę, ale jak znam życie to ona się nie umywa do MACa. Dodatkowo mam pewne wymagania wobec kosmetyku - ma być jak najlepszy w środku, a nie na zewnątrz. Tymczasem u Diora, Chanela, czy innych tego typu kupa idzie w markę, potem w opakowanie (jak najbardziej cacuszkowe, by wiele kobiet się skusiło) a potem kosmetyk dopiero. Np. weźmy pod uwagę kulki od Guerlain - z zewnątrz cacuszkowe opakowanie, a w środku zwykłe, ładnie pachnące kulki, z których robi się bóstwo. Dodatkowo ja wiem czego szukam i w większości to w MACu znajduję. I właśnie minimalizm oraz solidność mnie do nich skierowała.
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 18:05   #1248
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Brand no właśnie, ja mam tak samo, idę tylko po to żeby poogladac i przewaznie po pogawędce i tak się to konczy zakupami
Kitty, ja do tego dążę właśnie przynamniej w przypadku cieni, z jednych tylko nie jestem w stanie zrezygnować - 5 Diora Stylish Move, wielbię po wsze czasy


Kajol kasa poleciała dzisiaj, jutro powinnaś mieć na koncie W sumie to ja troche wybrzydzałam kiedy RR było w sklepach a potem żałowałam, ze nie wziełam. Nadazyła sie okazja to wziełam
__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 18:08   #1249
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

kazdy ma swoje must have i tyle
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-26, 18:20   #1250
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
a nie lepiej kupić sobie czarna tłusta fabrke kryolanu i mieszac z przezroczystym błyszczykiem ? sama stopniujesz sobie nasycenie koloru, a fabrka kostuje tylko 20pln
No jasne że lepiej A możesz mi podać nazwę tej farbki bo Kryolan trochę tego typów farbek ma. Dziękuję bardzo za dobrą radę

Cytat:
Napisane przez UmbraDomini Pokaż wiadomość
Wszystkie te kosmetyki typu Chanel, Dior, YSL wyglądają naprawdę ładnie w torebce i kosmetyczce, nie można im absolutnie zarzucić braku estetyki opakowań, to jest po prostu bajerancki gadżet, ale jeśli chodzi o wykonywanie bardziej "profesjonalnego" makijażu to nie sprawdzają się, chodzi tu nie tylko o pigmentacje czy trwałość, le też własnie o te opakowania, często zbyt wiele zajmują miejsca i często też bywa tak, ze zalegają już lata po tym, jak kosetyk się wkorzystało (bo przecież takie ładne),a w MACu przynajmniej można liczyc na akcje recyklingową
Już mi nawet nie chodzi o opakowania ale jakość - badziew to ja sobie mogę Bell kupić za paręnaście złotych a nie "bezkolorowe" 4 Chanel za 10 razy tyle.

A jeśli chodzi o estetykę opakowań to już taki mam gust że wolę czarny minimalizm niż jakieś złote niewiadomoco.

Cytat:
Napisane przez wirlandia Pokaż wiadomość
Mnie też minimalizm maca uwiódł... teraz mam niską półkę, ale jak znam życie to ona się nie umywa do MACa. Dodatkowo mam pewne wymagania wobec kosmetyku - ma być jak najlepszy w środku, a nie na zewnątrz. Tymczasem u Diora, Chanela, czy innych tego typu kupa idzie w markę, potem w opakowanie (jak najbardziej cacuszkowe, by wiele kobiet się skusiło) a potem kosmetyk dopiero. Np. weźmy pod uwagę kulki od Guerlain - z zewnątrz cacuszkowe opakowanie, a w środku zwykłe, ładnie pachnące kulki, z których robi się bóstwo. Dodatkowo ja wiem czego szukam i w większości to w MACu znajduję. I właśnie minimalizm oraz solidność mnie do nich skierowała.
Haha... kulki Guerlain też mam i jest to chyba jedyny produkt wysokopółkowy którego używam - cudów nie ma, po prostu ładnie pachnący puder w kulkach (ale w promocji 30% był to się skusiłam ). No i z kosmetyków nieMACowych to czasami po róże Clinique siegnę bo mają ten plus że mają dobre lusterko w opakowaniu więc na podróż w sam raz.
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 18:51   #1251
NiceKitty
Raczkowanie
 
Avatar NiceKitty
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 50
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez UmbraDomini Pokaż wiadomość
a w MACu przynajmniej można liczyc na akcje recyklingową
Akcja recyklingowa jest świetna, właśnie zbieram moją drugą "szóstkę" w życiu

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
Haha... kulki Guerlain też mam i jest to chyba jedyny produkt wysokopółkowy którego używam - cudów nie ma, po prostu ładnie pachnący puder w kulkach
Ja Was błagam Dziewczyny nie przypominajcie mi o istnieniu kulek Guerlain! Pamiętam jak ja się na nie napaliłam, poprosiłam Ojca by kupił mi 2 opakowania na lotnisku, przywiózł - opakowanie ładne, zapach piękny, aplikacja i pytanie "co to ma być?". Nie wiem może to zależy od karnacji, ale u mnie nie ma praktycznie żadnej różnicy. Oddałam je Mamie.
Co do MACa jeszcze, ja bardzo sceptycznie podchodziłam do ich produktów. Z początku myślałam "Amerykanki na youtube się zachwycają ale one się wszystkim zachwycą", potem przetestowałam i wpadłam. Moja Mama od zawsze mówiła mi, że nie widzi różnicy u mnie czy umaluje oczy czwórką Inglota czy czwórką Chanel - szczere czwórka Inglota lepiej wyglądała i się trzymała na moich powiekach. Jak tylko zaczęłam malować się MACiem Mama od razu stwierdziła, że było warto - teraz sama ma Studio Fix Fluid i kilka cieni Mój Ojciec jak usłyszał cenę pędzla 182 i 187 mało z krzesła nie spadł, zobaczył moje MACi i też "po co Ci to", po tygodniu jednak "wiesz tak na Ciebie patrzę ostatnio i faktycznie różnica w makijażu jest kolosalna". Nawet mój znajomy, facet! stwierdził, że on tylko chce mnie w MACu widzieć bo wyglądam z klasą. Oczywiście to nie tylko zasługa cieni, ale również niesamowitych pędzli i dni spędzonych na youtube. Kocham MACa i wiem, że to jest miłość po grób. I z jednej strony się cieszę, że nie ma sklepu MAC w moim mieście, bo bym chyba nie jadła byle co dzień tam coś kupować także jeśli ktoś się jeszcze zastanawia niech przestanie i niech kupi chociaż jeden cień na próbę - uzależnienie gwarantowane.
NiceKitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 18:59   #1252
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Jak już jesteśmy przy chwaleniu MACa w porównaniu do kosmetyków wysokopółkowych, to chciałam jeszcze zwrócić uwagę na świetne składy
Odkąd używam różów i pudrów wyłącznie MACa to nie dostałam żadnego uczulenia, ani innych mało twarzowych niespodzianek, a wcześniej to różnie bywało (przeklęte "kulki" Guerlain ).
No i jeśli dodają jakieś naturalne składniki, to w dość znacznej ilości, bo z reguły są wymienione na początku składu. Uwielbiam Brow Set z woskiem pszczelim - świetnie porządkuje brwi i cudownie pachnie.
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 20:53   #1253
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
Słuchajcie, tak myślę, że powinni ogólnie zakazać rezerwowania. To $chore jest, myślę, że jak by nie było takich akcji, to każdy miałby równe szanse. Fakt, osoby spoza miejsc, gdzie jest MAC, miałyby gorzej, ale z drugiej strony, co z tego, że prawie mieszkam we Wrocławiu, jak nie mam szans kupić tego, co chcę? Albo niech zrobią sklep internetowy i nie będzie problemu.
TAK!!!!
Cytat:
Napisane przez Tanyia Pokaż wiadomość
Mi również nie podoba sie rezerwowanie kosmetyków, czajenie się itd, ale póki co dystrybutor nie widzi potrzeby zwiększania dostaw tak niestety będzie

Napiszmy petycje
Napiszmy!! Czy oni nie czytają forum? nie zdają sobie sprawy ile z nas oczekuje z napięciem na te kosmetyki??? pojawiają się trzy cienie jednego rodzaju z limitowanki i schodzą zaraz po otwarciu sklepu, pojawiłoby się ich 10 też by zeszły szybko - a zysk zwielokrotniony. CHCEMY WIĘCEJ SKLEPÓW MACa!!!

Cytat:
Napisane przez UmbraDomini Pokaż wiadomość
Szminka, szminka. Ja ze swojej strony chciałbym wszystko z czarnej kolekcji , ale najbardziej trzy mineralki i błyszczyki .
I uważam, że to jest genialny pomysł, żeby napisać jakiś buntowniczy list otwarty do MACa, nie dość, że płacimy o wiele wiele więcej niż na przykład w Stanach, czy chociażby Anglii, to do tego jeszcze niedługo będziemy walczyć o te kosmetyki!
Koniecznie trzeba tam napisać!


Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
We Wro na LTL tez parcia nie było. Poza tym mam wrażenie że tylko my i osoby 'z branży' rzucają się na MACa - reszta osób woli sobie kupić coś w drogerii bo 66 to za cień nie dadzą albo iść do Sephory i kupić sobie Chanel bo to Szanel a nie jakaś szminka w czarnym opakowaniu.

Do SB mam mieszane uczucia - niby "moje kolory" ale cienie mineralne a tych nie lubię, wic jedynie może jakiś Glimmerglass lub Night Violet. I ciekawa jestem czarnego Glimerglassa - sam to oczywiście nie ale zastanawia mnie efekt na czymś. Kiedyś czarny błyszczyk też LE miał Lancome (bodajże którejś jesieni i teraz na wiosnę repromote) i jakoś go przegapiłam.
Zgadzam się - ale z drugiej strony ilu ludzi kupuje Chanel czy Guerlain, też nie każdy. A kupują go może więcej niż MACa bo i są one lepiej dostępne. Jakby MAC był w Poznaniu to nie kupowałabym żadnych innych kosmetyków chyba. Bardzo lubię błyszczyki Clinique i Chanelki, ale jeśli chodzi o cienie żadna inna firma nie równa się MACowi. Clinique ma też trwałe cienie, ale to już nie profesjonalizm MACa. Chociaż ja mam słabość i do MACa i do Clinique... A że InStyle jest w Poznaniu to i Clinique lubię...
Co do opakowań - mi minimalizm MACa też nie przeszkadza. Kocham tę czerń

Cytat:
Napisane przez Myszołapka Pokaż wiadomość
To co piszesz o Chanel to jest prawda, kiedys spedziłam dośc duzo czasu w MAC i przy okazji patrzyłam kto wchodzi, wiekszosc osób jedynie z ciekawosci, nic nie wybierajac, ale były jednostki, które dobrze znały ta firme i wiedziały czego chca
A tak BTW to te minimalistyczne opakowania strasznie mi sie podobaja
bo jak ktoś wie że MAC jest świetny to wejdzie i kupi. Jak dla mnie za mało jest rozreklamowany. Ale w sumie może i dobrze bo wtedy po limitowanki by stali jak po lodówki w Media markt. ja do MACa bez listy nie wchodzę.
Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
mysle ze w Gdańsku, Łodzi ,Katowicach i Poznaniu powinny się pojawić sklepy, ale pewnie to odległa przyszłość, w pozostałych miastach mysle że nie pojawią sie nigdy
MAC w Poznaniu... Marzenia, dobrze że one nie kosztują...
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 22:19   #1254
martaboy
Zakorzenienie
 
Avatar martaboy
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 869
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez ewelinkka20 Pokaż wiadomość
A słyszałyście coś o zniżkach dla wizażystów?Ja będąc któregoś razu w Mac-u w Arkadii zostałam zapytana przez jedna z Pan czy nie jestem wizażystką,ponieważ jeśli bym była to dostałabym kartę uprawniająca do 20% zniżki...nie wiem czy dobrze,zrozumiałam bo wizażystka nie jestem i nie wypytywałam dokładnie o co chodzi....
No to niefajnie, bo ja co jakiś czas pytam o te zniżki i ciągle słyszę, że u nas nie ma i na razie nie będzie... denerwujące, czy jak?

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
Już wrzucam, ale drugi link mi nie działa.
Bo oczywiście namieszałam...moja pamięć jest dziurawa tu jest prawidłowy:
http://www.cocktailcosmetics.co.uk/

Cytat:
Napisane przez UmbraDomini Pokaż wiadomość
Szminka, szminka. Ja ze swojej strony chciałbym wszystko z czarnej kolekcji , ale najbardziej trzy mineralki i błyszczyki .
I uważam, że to jest genialny pomysł, żeby napisać jakiś buntowniczy list otwarty do MACa, nie dość, że płacimy o wiele wiele więcej niż na przykład w Stanach, czy chociażby Anglii, to do tego jeszcze niedługo będziemy walczyć o te kosmetyki!
Koniecznie trzeba tam napisać!
Z USA jest inaczej, u nich wszystkie kosmetyki są tańsze, bo nie mają wliczonego VATu 22%, więc jakby się uprzeć to cena USA + 22%(powinno)=cena PL...ale się nie równa. Trzebaby zobaczyć na stronie MACa, które kraje mają sklep w necie. Na pewno USA, UK, nie wiem, czy Niemcy mają sklep...Może za mało MACów u nas jest, żeby to się opłacało...
__________________
Free to be
Blog

Strona z portfolio - makijażowo
martaboy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 22:47   #1255
martiryb
Wtajemniczenie
 
Avatar martiryb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez Kaska86 Pokaż wiadomość
Szkoda jest coprawda na ebay ale cena około $50 + koszty przesyłki (jakoś nie mam zaufania do takich zakupów).
A nie wiesz może czy ten 182 dobry jest do nakładania podkładu i jaka jest jego cena
182 w Polsce kosztuje 210 zł, w Anglii 31 GBP, a na lotnisku Stansted kupiłam za 26,20 GBP

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
Trzebaby zobaczyć na stronie MACa, które kraje mają sklep w necie. Na pewno USA, UK, nie wiem, czy Niemcy mają sklep...Może za mało MACów u nas jest, żeby to się opłacało...
Australia
Kanada
Francja
UK
USA
martiryb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 22:53   #1256
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
No jasne że lepiej A możesz mi podać nazwę tej farbki bo Kryolan trochę tego typów farbek ma. Dziękuję bardzo za dobrą radę


Już mi nawet nie chodzi o opakowania ale jakość - badziew to ja sobie mogę Bell kupić za paręnaście złotych a nie "bezkolorowe" 4 Chanel za 10 razy tyle.

A jeśli chodzi o estetykę opakowań to już taki mam gust że wolę czarny minimalizm niż jakieś złote niewiadomoco.


Haha... kulki Guerlain też mam i jest to chyba jedyny produkt wysokopółkowy którego używam - cudów nie ma, po prostu ładnie pachnący puder w kulkach (ale w promocji 30% był to się skusiłam ). No i z kosmetyków nieMACowych to czasami po róże Clinique siegnę bo mają ten plus że mają dobre lusterko w opakowaniu więc na podróż w sam raz.
Fabka nazywa się SupraColor, smolista kryjąca czerń, ja uzywam jej podobnie jak Lip Mix z MAC, dodaje dosłownie ociupinkę jak chce wyszarzyc jakąs pomadke, albo do czarnych ust właśnie, pytaj o małe opakowanie bo jest w różnych pojemnościach, jest bardzo wydajna prędzej wyrzucisz ze starości niz zuzyjesz

Cytat:
Napisane przez NiceKitty Pokaż wiadomość
Akcja recyklingowa jest świetna, właśnie zbieram moją drugą "szóstkę" w życiu
wiesz tylko ze wydaje mi się ze to nie chodzi o ochrone srodowiska, ot zwykły chwyt marketingowy słuzący przywiązaniu klienta do marki, ale miły to fakt

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
Jak już jesteśmy przy chwaleniu MACa w porównaniu do kosmetyków wysokopółkowych, to chciałam jeszcze zwrócić uwagę na świetne składy
Odkąd używam różów i pudrów wyłącznie MACa to nie dostałam żadnego uczulenia, ani innych mało twarzowych niespodzianek, a wcześniej to różnie bywało (przeklęte "kulki" Guerlain ).
No i jeśli dodają jakieś naturalne składniki, to w dość znacznej ilości, bo z reguły są wymienione na początku składu. Uwielbiam Brow Set z woskiem pszczelim - świetnie porządkuje brwi i cudownie pachnie.
W Brow Setcie wosk pszczeli nie jest w celach pielęgnacyjnych, poprostu wosk ten daje tepy efekt i dyscyplinuje brwi, w Brow Set Clear który ma inna konsystencję juz go nie ma.

MAC ma dobre składy, ale moim zdaniem nie powalające, z resztą tak naprawdę żadna kolorówka nie będzie miała specjalnych włąściwości pielęgnacyjnych, bo nie od tego jest, a pozatym im więcej w nie składników pielęgnacyjnych tym mniej jest trwała, natomiast wazne jest żeby nie szkodziła skórze a reszte załatwia pielęgnacja.

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
No to niefajnie, bo ja co jakiś czas pytam o te zniżki i ciągle słyszę, że u nas nie ma i na razie nie będzie... denerwujące, czy jak?
zniżka juz jest, ale tylko 20%, ale za to nie ma ołaty rocznej, w wawie są juz formularze, pewnie we wrocławiu tez trzeba przedstawić trzy dowody ze jest się aktywnym w zawodzie

wolałbym znizkę 35% jak w UK czy 40% jak w UE z opłatą roczną, póki co 20% mnie nie kręci

---------- Dopisano o 23:53 ---------- Poprzedni post napisano o 23:48 ----------

Cytat:
Napisane przez martiryb Pokaż wiadomość
182 w Polsce kosztuje 210 zł, w Anglii 31 GBP, a na lotnisku Stansted kupiłam za 26,20 GBP


Australia
Kanada
Francja
UK
USA
tylko w UK i usa ceny są nizsze nieco niż w polsce bo ostatniu funt i dolar się dobrze trzyma, w strefie euro niestety przy obecnym kursie są takie jak w polsce, albo bardzo mało się róznią
__________________


Edytowane przez KNK
Czas edycji: 2009-08-26 o 22:55
KNK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 22:53   #1257
fraise26
Rozeznanie
 
Avatar fraise26
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 591
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

to ja tylko powiem, że ja się postanowiłam wyleczyć z kombinowania/rezerwowania. Wiadomo, że mamy ochotę na wszystkie nowe kolekcje, ale po jakimś czasie okazuje się, że właściwie nie ma wielkiego bólu, że nie udało nam się kupić 15 fioletu, bez którego życie się kończyło lub pięknej żółci, której się nie używa, bo jest troche zbyt szalona. Dzięki temu, że nie rezerwuje w portfelu zostaje więcej pieniędzy, a w stałej sprzedaży jest tyle pięknych kolorów, że i tak mi wystarczy
Ale nie przyjmujcie tego do siebie jako obrażanie osób rezerwujących kosmetyki...

Moglibyście wypowiedzieć się na temat cienia club? Niektóre swatche wyglądają bardzo zielone, inne znowu szaro i sama już nie wiem co o nim myśleć :/
fraise26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 22:57   #1258
martaboy
Zakorzenienie
 
Avatar martaboy
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 869
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
zniżka juz jest, ale tylko 20%, ale za to nie ma ołaty rocznej, w waie są juz formularze, pewnie we wrocławiu tez trzeba przedstawić trzy dowody ze jest się aktywnym w zawodzie

wolałbym znizkę 35% jak w UK czy 40% jak w UE z opłatą roczną, póki co 20% mnie nie kręci
No ale lepiej na wszelkie wypadki mieć to 20%...tylko co znaczy dowody, że się działa w zawodzie?

---------- Dopisano o 23:57 ---------- Poprzedni post napisano o 23:54 ----------

Cytat:
Napisane przez fraise26 Pokaż wiadomość
to ja tylko powiem, że ja się postanowiłam wyleczyć z kombinowania/rezerwowania. Wiadomo, że mamy ochotę na wszystkie nowe kolekcje, ale po jakimś czasie okazuje się, że właściwie nie ma wielkiego bólu, że nie udało nam się kupić 15 fioletu, bez którego życie się kończyło lub pięknej żółci, której się nie używa, bo jest troche zbyt szalona. Dzięki temu, że nie rezerwuje w portfelu zostaje więcej pieniędzy, a w stałej sprzedaży jest tyle pięknych kolorów, że i tak mi wystarczy
Ale nie przyjmujcie tego do siebie jako obrażanie osób rezerwujących kosmetyki...

Moglibyście wypowiedzieć się na temat cienia club? Niektóre swatche wyglądają bardzo zielone, inne znowu szaro i sama już nie wiem co o nim myśleć :/
Masz rację
Club jak dla mnie jest okropny. To jest w sumie brąz, który opalizuje na zielono, co dla mnie jest niedopuszczalne, bo o ile kolory opalizujące na jakieś ludzkie kolory dają głębię, to ten mi się potwornie nie podoba. Ale to tylko moje zdanie

Cytat:
Napisane przez martiryb Pokaż wiadomość
Australia
Kanada
Francja
UK
USA
No to lipa straszna. Chyba długo jeszcze nie będzie sklepów internetowych...
__________________
Free to be
Blog

Strona z portfolio - makijażowo
martaboy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 22:59   #1259
martiryb
Wtajemniczenie
 
Avatar martiryb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
tylko w UK i usa ceny są nizsze nieco niż w polsce bo ostatniu funt i dolar się dobrze trzyma, w strefie euro niestety przy obecnym kursie są takie jak w polsce, albo bardzo mało się róznią
no zdecydowanie zakupy w strefie euro nie są opłacalne.. jedyne szaleństwo na jakie sobie pozwoliłam w Irlandii, to pędzel 226 z obawy, że później go już nigdzie nie dostanę i sporo przepłaciłam wszystko inne tylko Anglia

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
No ale lepiej na wszelkie wypadki mieć to 20%...tylko co znaczy dowody, że się działa w zawodzie?
chyba jakieś imienne publikacje.. z tego co kojarzę

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
Myślę, że można wrzucić w wątek na początku kilka adresów stron:
allcosmeticswholesale.com (z notką, że nie wszystkie produkty mogą być oryginalne, jak mówią dziewczyny na specktrze)
cocktailcosmetics.com
http://www.love-makeup.co.uk/


Dzięki Estello droga
można im zaufać? sprzedają oryginały?

Edytowane przez martiryb
Czas edycji: 2009-08-26 o 23:03
martiryb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 23:00   #1260
martaboy
Zakorzenienie
 
Avatar martaboy
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 869
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez martiryb Pokaż wiadomość
chyba jakieś imienne publikacje


można im zaufać? sprzedają oryginały?
To niefajnie...

Allcosmetics nie wiem, niektóre rzeczy mają oryginalne, niektóre podobno nie do końca, reszta jest baaaardzo chwalona na spectrze. Cocktail trochę droższy chyba, love całkiem przyzwoity
__________________
Free to be
Blog

Strona z portfolio - makijażowo
martaboy jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:39.