Studencka moda - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-07, 13:19   #1
PrincePolo
Przyczajenie
 
Avatar PrincePolo
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 16

Studencka moda


Hej

Ciekawi mnie, jaka moda panuje u Was na wydziałach? Jakiś szczególny styl? U mnie - prywatna uczelnia ekonomiczna jest stereotypowo w dużej mierze: sporo "lasek" dbających o siebie do przesady, no i na wiecznej diecie

A gdzie indziej?
__________________
Puchatek spojrzał na obydwie łapki. Wiedział, że jedna z nich jest prawa, i wiedział jeszcze, że kiedy już się ustaliło, która z nich jest prawa, to druga była lewą, ale nigdy nie wiedział, jak zacząć.
PrincePolo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 18:36   #2
tajlaa
Wtajemniczenie
 
Avatar tajlaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 024
Dot.: Studencka moda

Cytat:
Napisane przez PrincePolo Pokaż wiadomość
Hej

Ciekawi mnie, jaka moda panuje u Was na wydziałach? Jakiś szczególny styl? U mnie - prywatna uczelnia ekonomiczna jest stereotypowo w dużej mierze: sporo "lasek" dbających o siebie do przesady, no i na wiecznej diecie

A gdzie indziej?
trochę bez sensu ten wątek
tajlaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 19:27   #3
Amillka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 253
Dot.: Studencka moda

Cytat:
Napisane przez tajlaa Pokaż wiadomość
trochę bez sensu ten wątek
A mi się podoba, też mnie to ciekawi... sama niestety jeszcze na studiach nie jestem, więc nie mogę odpowiedzieć, ale już niedługo, niecały rok
__________________
Miłość i nienawiść są dwoma obliczami tego samego.
Witold Gombrowicz
Amillka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 19:34   #4
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Studencka moda

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 17:15   #5
Amillka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 253
Dot.: Studencka moda

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
w ten sposób o tym nie pomyślałam
__________________
Miłość i nienawiść są dwoma obliczami tego samego.
Witold Gombrowicz
Amillka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 20:58   #6
carpaibex
Zakorzenienie
 
Avatar carpaibex
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 407
Dot.: Studencka moda

Mi idea wątku się bardzo podoba i mam nadzieję, że się rozkręci
carpaibex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 08:35   #7
Ofca w Wielkim Miescie
Rozeznanie
 
Avatar Ofca w Wielkim Miescie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 509
Dot.: Studencka moda

Ja studiuję na państwowej uczelni administrację. Ludzie ubierają się bardzo przeciętnie, typu bluza, jeansy, żadnych szaleństw... Często chciałabym się ubrać bardziej elegancko, w sukienkę, ale czułabym się dziwnie Zresztą raz byłam w sukience (słynnej z Zary z pagonami) i tak właśnie się czułam... A szkoda, chciałabym, żeby było kolorowiej, żeby ludzie ubierali się bardziej oryginalnie, wtedy ja też bym się odważyła częściej to robić ;p A wydawałoby się, że jak administracja to urzędnicy, jak urzędnicy to raczej elegancki styl. A u mnie nawet na egzaminy przychodzą w bluzach czy zwykłych sweterkach. Na jednym z egzaminów byłam chyba jedyną (na 220 osób) osobą w koszuli i marynarce
Ofca w Wielkim Miescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-11, 08:48   #8
Mion
Raczkowanie
 
Avatar Mion
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 283
Dot.: Studencka moda

Ja studiuję na uniwersytecie. Ludzie poubierani totalnie zwyczajnie, kompletnie nikt nie zwraca uwagi na wygląd. Może jak zrobi się cieplej to się trochę zmotywujemy do jakiś sukienek... U nas akurat jak ktoś ubierze się bardziej elegancko to nie jest to nic dziwnego, po prostu ciuchy jakoś przechodzą bez echa. Ale chyba co kierunek to inaczej - np. dziewczyny z prawa przeważnie widuję w szpilkach i sukienkach, choć nie chciałabym uogólniać
Mion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 11:33   #9
blekitne_niebo
Zakorzenienie
 
Avatar blekitne_niebo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Studencka moda

Z jednej strony chciałabym widzieć na uczelni więcej oryginalności, ale z drugiej strony rozumiem że w natłoku zajęć studenci decydują się na wygodny, prosty strój bez szaleństw - T-shirt, dżinsy i adidasy. Zresztą dobór stroju do okazji, figury i trybu życia to prawdziwe wyzwanie i nic dziwnego że dużo osób nie ma czasu i pomysłu jak się za to zabrać

Z drugiej strony jakoś dziwnie mi się patrzy na dziewczyny, które są bardzo ładne a jednocześnie krzywdzą się strojem - mogłyby wyglądać cudownie i pięknie, mają niesamowity potencjał, a jednocześnie nie potrafią tego podkreślić. Ale to już ich decyzja.
blekitne_niebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 11:38   #10
Brangien
Rozeznanie
 
Avatar Brangien
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 725
Dot.: Studencka moda

U mnie na wydziale (geografia+pochodne) dziewczyny zwykle widywało się normalnie ubrane, typu dżinsy i koszulka, od czasu do czasu jakiś motyl się trafił, ale ogólnie bez szaleństw. Za to bardzo częste były buty górskie od wczesnej jesieni do późnej wiosny. To chyba charakterystyczny element krajobrazu u nas Ale może to tylko dla mnie, może tylko ja na nie zwróciłam uwagę, bo mnie się te buty nie podobają i w życiu bym ich normalnie po mieście nie nosiła.
Poza tym mieliśmy wydziałowe bluzy i koszulki. Bluzy były na suwak, z kieszeniami i kapturem, ciepłe, wygodne. Też często się je obserwowało.
__________________
Brangien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 13:13   #11
kamilaza
Rozeznanie
 
Avatar kamilaza
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 695
Dot.: Studencka moda

Ciekawy wątek faktycznie można chyba zauważyć zróżnicowanie w ubieraniu się w zależności od wydziału, na którym się studiuje i na roku, na którym się jest. Ja akurat już jestem niemalże "na wylocie" studiów, ale zauważyłam, że u mnie na prawie prędzej spotka się kogoś elegancko ubranego, niż w przysłowiowych dresach. Dziewczyny z plecakami czy w trampkach jeszcze może chodzą na pierwszych latach, podobnie faceci, jednak im później, tym strój jest jakby bardziej stonowany. Może związane jest to z tym, że coraz więcej studentów na wyższych latach pracuje (czy też ma praktyki zwane tanią siła roboczą;p) pomiędzy zajęciami na uczelni, a jednak odpowiedni strój w kancelarii czy sądzie jest wymagany i mile widziany?
kamilaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-16, 21:18   #12
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Studencka moda

u mnie panuje styl "na H&M" bądź Zara od stóp do głów.
Czasem się znajdą osoby ubrane w bluze i jeansy ale to są pojedyncze przypadki.

Większość ludzi jest bardzo zadbana, wyższe roczniki ubierają się "wizytowo".

Uniwerek.
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 08:42   #13
katarina070
Raczkowanie
 
Avatar katarina070
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 106
Dot.: Studencka moda

U mnie panuje luz, blues, każdy nosi to co che w czym się czuje najlepiej
katarina070 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 09:39   #14
MadSyndrome
Zadomowienie
 
Avatar MadSyndrome
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 358
Dot.: Studencka moda

Studentki dzielą się na studentki dobrze ubrane i na studentki politechniki
__________________

MadSyndrome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 11:25   #15
Eroll
Wtajemniczenie
 
Avatar Eroll
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 272
Dot.: Studencka moda

Cytat:
Napisane przez MadSyndrome Pokaż wiadomość
Studentki dzielą się na studentki dobrze ubrane i na studentki politechniki
Że co?
Eroll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 17:08   #16
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Studencka moda

Cytat:
Napisane przez MadSyndrome Pokaż wiadomość
Studentki dzielą się na studentki dobrze ubrane i na studentki politechniki
Chyba sobie żartujesz. Równie dobrze może być podział studentki z politechniki i te co nie mają pracy .
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 17:46   #17
Cygaretka888
Raczkowanie
 
Avatar Cygaretka888
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 409
Dot.: Studencka moda

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Chyba sobie żartujesz. Równie dobrze może być podział studentki z politechniki i te co nie mają pracy .

świetna uwaga
wszelkie podziały typu kierunki ścisłe to same zaniedbane studentki a humanistyczne to same zadbane, można włożyć między bajki dla grzecznych dzieci
wszędzie są osoby fajnie ubrane jak i takie, które nie przywiązują do tego większej wagi, kierunek moim zdaniem nie ma tu nic do rzeczy.
Sama studiowałam prawo, wiele osób uważa, że wszystkie studentki prawa to kujony w grubych szkłach... owszem były i takie przypadki, ale większość dziewczyn nie różniło się od tych z innych kierunków...
To jakie kto ma zdolności i predyspozycje ma się nijak do tego, jaki ma gust
__________________
'Nie uzależniaj nic od czasu jaki na to poświęcisz. Czas i tak upłynie'
Cygaretka888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 18:06   #18
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Studencka moda

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 09:38   #19
MadSyndrome
Zadomowienie
 
Avatar MadSyndrome
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 358
Dot.: Studencka moda

Oczywiście studentki politechniki poczuły się obrażone
od wieki wieków mówi się, że na politechnike chodzą brzydkie dziewczyny/dziewczyny z wąsami itp. Wszyscy się z tego śmieją, to tylko taki głupi żart chłopaków wiem, że mało to się ma do rzeczywistości w dzisiejszych czasach, bo na każdej uczelni można znaleźć babo-chłopów ale tak już się przyjęło, że na politechnice jest ich najwięcej, nie ma co się obrażać, studentki politechniki
__________________

MadSyndrome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-18, 09:51   #20
Eroll
Wtajemniczenie
 
Avatar Eroll
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 272
Dot.: Studencka moda

Tak, jest takie powiedzenie, ale myślałam, że normalni ludzie nie łączą go z rzeczywistością. "A blondynki są głupie" (żeby była jasność, to nie jest uwaga do Ciebie, nie wiem jaki masz kolor włosów)
Żart chłopaków? Czy ja wiem, czy akurat chłopaków

Kurczę, studiuję na polibudzie, ale nie uważam, że na mojej uczelni widuje się najwięcej babo-chłopów. Wprost przeciwnie. Z tego względu, że na niektórych wydziałach jest mniej dziewczyn, właśnie chcą się podobać chłopakom, dlatego o siebie dbają, a na takim położnictwie na przykład są prawie same kobiety, więc nie przywiązują większej uwagi na to, jak wyglądają. W końcu komu mają się tam pokazywać? Wiem, głupie gadanie, ale tak mogłoby to logicznie wynikać.
U mnie, na typowo babskim kierunku na politechnice, bardzo rzadko widuje się typowe tapeciary, barbie, z wielkimi szpilkami i wyzywającymi ciuchami. Dziewczyny ubierają się normalnie. Pół elegancko, pół sportowo.
Eroll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 20:26   #21
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Studencka moda

Cytat:
Napisane przez MadSyndrome Pokaż wiadomość
Oczywiście studentki politechniki poczuły się obrażone
od wieki wieków mówi się, że na politechnike chodzą brzydkie dziewczyny/dziewczyny z wąsami itp. Wszyscy się z tego śmieją, to tylko taki głupi żart chłopaków wiem, że mało to się ma do rzeczywistości w dzisiejszych czasach, bo na każdej uczelni można znaleźć babo-chłopów ale tak już się przyjęło, że na politechnice jest ich najwięcej, nie ma co się obrażać, studentki politechniki
Też nie wiem skąd sie to wzięło bo nigdy takiej u siebie nie widziałam .
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 20:49   #22
paulina3553
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 489
Dot.: Studencka moda

u mnie część męska to przeważnie koszule i sweterki - te bardziej eleganckie
a część żeńska to zależy od dziewczyny, jedna typ h&m od stóp do głów jak już jedna koleżanka napisała a druga jakby rano w lustrze się nie widziała :p
Dziewczyn może dlatego nie umiem określić bo jest ich stosunkowo mało, studiaje budownictwo
__________________
Nie trzeba słów żeby bolało wystarczy widzieć jak patrzy na inną....
paulina3553 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 21:40   #23
NuFCia
Zadomowienie
 
Avatar NuFCia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 886
Dot.: Studencka moda

Studiuję na politechnice. Na moim kierunku około 80-90% to dziewczyny. Ubierają się przeróżnie. I nie ma żadnej reguły
__________________
interior designer
food lover
NuFCia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 07:30   #24
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Studencka moda

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 08:21   #25
MadSyndrome
Zadomowienie
 
Avatar MadSyndrome
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 358
Dot.: Studencka moda

Cytat:
Napisane przez Eroll Pokaż wiadomość
Tak, jest takie powiedzenie, ale myślałam, że normalni ludzie nie łączą go z rzeczywistością. "A blondynki są głupie" (żeby była jasność, to nie jest uwaga do Ciebie, nie wiem jaki masz kolor włosów)
Nikt nie łączy tego z rzeczywistością bo to tak samo jak powiedzieć, że na śląsku jedzą węgiel (jestem ze śląska )
__________________

MadSyndrome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 11:50   #26
szarri
Wtajemniczenie
 
Avatar szarri
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 2 096
Dot.: Studencka moda

Cytat:
Napisane przez Eroll Pokaż wiadomość
Wprost przeciwnie. Z tego względu, że na niektórych wydziałach jest mniej dziewczyn, właśnie chcą się podobać chłopakom, dlatego o siebie dbają, a na takim położnictwie na przykład są prawie same kobiety, więc nie przywiązują większej uwagi na to, jak wyglądają. W końcu komu mają się tam pokazywać? Wiem, głupie gadanie, ale tak mogłoby to logicznie wynikać.
Coś może w tym jest...

Ja studiuję polonistykę na uniwersytecie na j., mam chyba z ośmiu chłopaków na roku (w tym żadnego interesującego) i powiem Wam, że kojarzyła mi się ta polonistyka jakoś tak... no nie wiem, myślałam, że będą ciekawiej poubierane dziewczyny, a mam głównie takie szare myszki (ze sobą na czele). Jest kilka osób ubranych zawsze interesująco, ale raczej bez żadnych ekstrawagancji. Wydaje mi się, że ogólnie polonistki to dość niezadbane kobietki - zero makijażu (albo rzęsy machnięte starym tuszem), tłustawe włosy związane w kucyk, ubrania, których nie widać w tłumie - myślę, że to by wyszło, gdyby wyciągnąć medianę z moich koleżanek z roku. Dopiero kiedy ruszę się gdzieś dalej na miasto zaczynam widzieć (niektóre) sławetne trendy, bo u mnie miętowych rurek ani torby-shoppera z Zary nie uświadczysz Myślę, że z moją puderniczką wciśniętą między książki mieszczę się w "najbardziej wytapetowanych" 30% Przesadzam oczywiście, ale oczekiwałam więcej od osób na tym kierunku, tzn. bardziej "artystycznego" wyglądu

Edytowane przez szarri
Czas edycji: 2012-03-19 o 11:56
szarri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 15:25   #27
PaulinaMigotka
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinaMigotka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 289
Dot.: Studencka moda

Ja studiuję na uniwerku dwa kierunki i zdecydowanie widzę róznicę pomiędzy tymi kierunkami (wydziałami). Na jednym jest więcej szarych myszek, ciuszki zwyczajne, bez szaleństw i trendów, na drugim więcej lasek, ubranych w zarę, znających trendy (wspomniane shoppery i pastele, itd) na wysokich szpilkach, pięknie umalowane, uczesane itd.
Jednak na każdym z wydziałów można znaleźć babo-chłopy i dziunie więc nie ma reguły.
Co do politechniki, to mam jedną koleżanke, która tam studiuje i wygląda okropnie. Ciuchy jak po babci, bezkształtne, byle jakie, zero makijażu, tłuste włosy. Czasem koleżanka nosi jednocześnie plecak i torbę na ramię. Jednak trudno stwierdzić, czy ona się tak ubiera bo studiuje na polibudzie, czy ma taki styl i tyle i gdyby była na uniwerku też by się tak ubierała.
__________________
Mówiła, że wyszła tego dnia z bukietem żółtych kwiatów właśnie po to, bym ją wreszcie odnalazł. Gdyby tak się nie stało otrułaby się, bo jej życie było pozbawione sensu...
M&M


Instagram http://instagram.com/paulinamigotka
PaulinaMigotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 15:56   #28
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Studencka moda

A z tymi kierunkami to coś jest na rzeczy, to sie chyba wiąże z charakterem i sposobem bycia, bo rzeczywiscie są kierunki na ktorych dziewczyny ubierają sie fatalnie... i przeważnie są to kierunki ścisłe.
Nie chce uogólniać, ale odwiedzając czasem budownictwo, oczom nie dowierzam jak bardzo tamte dziewczyny różnią się od tych z mojego kierunku.

I nie wiem od czego to zależy, że ten "ogólny look" jest tak różny. Może po prostu umysły ścisłe nie przejmuja sie tak wyglądem, zwracaja uwage na inne dziedziny życia. Tak to sobie tłumaczę ;]
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 17:17   #29
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Studencka moda

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
A ja właśnie jestem po budownictwie i takie dziewczyny to ułamek tych z mojego wydziału .
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:06.