Jaki rytuał z pielęgnacją twarzy dla faceta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-08, 15:54   #1
pingwin8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5

Jaki rytuał z pielęgnacją twarzy dla faceta


Witam,

Mam cerę tłustą i trądzik. Jestem facetem dlatego proszę o poradę jak ułożyć sobie rytuał pielęgnacji twarzy. Obecnie stosowałem mycie twarzy mydłem, tonik Clean & Clear przeciw wągrom i tonik Clean & Clear głęboko oczyszczający. Ale stosowałem to wtedy jak twarz robiła się strasznie tłusta i w losowej kolejności. Teraz kupiłem sobie jeszcze krem antybakteryjny matujący Siarkowa Moc (o ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-matujacy.html), żeby zapobiegać świeceniu twarzy.

Mam do Was dziewczyny pytanie i prośbę jak ułożyć sobie ten rytuał pięlęgnacji twarzy z tymi kosmetykami + mydło. W jakiej kolejności i kiedy.

Mam też pytanie odnośnie tego kremu matującego. Stosować go tylko wtedy jak wychodzę? I jak jest upał z 25-30 stopni to też go można stosować?


Myślałem jeszcze o takiej maseczce: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ep-masque.html
Jak często ją stosować?

Z góry dzięki za pomoc
pingwin8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 16:14   #2
Soulfly
Rozeznanie
 
Avatar Soulfly
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 622
Dot.: Jaki rytuał z pielęgnacją twarzy dla faceta

Cytat:
Napisane przez pingwin8 Pokaż wiadomość
Witam,

Mam cerę tłustą i trądzik. Jestem facetem dlatego proszę o poradę jak ułożyć sobie rytuał pielęgnacji twarzy. Obecnie stosowałem mycie twarzy mydłem, tonik Clean & Clear przeciw wągrom i tonik Clean & Clear głęboko oczyszczający. Ale stosowałem to wtedy jak twarz robiła się strasznie tłusta i w losowej kolejności. Teraz kupiłem sobie jeszcze krem antybakteryjny matujący Siarkowa Moc (o ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-matujacy.html), żeby zapobiegać świeceniu twarzy.

Mam do Was dziewczyny pytanie i prośbę jak ułożyć sobie ten rytuał pięlęgnacji twarzy z tymi kosmetykami + mydło. W jakiej kolejności i kiedy.

Mam też pytanie odnośnie tego kremu matującego. Stosować go tylko wtedy jak wychodzę? I jak jest upał z 25-30 stopni to też go można stosować?


Myślałem jeszcze o takiej maseczce: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ep-masque.html
Jak często ją stosować?

Z góry dzięki za pomoc

Może najpierw wybierz się do dermatologa po poradę
jeśli masz trądzik to napewno nie wolno używać Ci mydła (ma pH zasadowe i wysusza skórę,a ta broniąc się wydziela jeszcze więcej sebum) ani preparatów z alkoholem z tego co wiem to clean & clear go ma. Taka skóra jest bardzo wrażliwa i trzeba traktować ją delikatnie. Najlepiej oczyszczaj twarz 2 razy dziennie jakimś łagodnym żelem z apteki, ja Ci polecam Eucerin Dermo Purifyer (sama go używam i wogóle nie wysusza) potem tonik a na koniec krem nawilżający specjalny do skóry tłustej i trądzikowej lub tak jak piszesz matujący. Na noc możesz nałożyć krem o silniejszym działaniu np. Benzacne, ale tylko miejscowo tam gdzie pojawiają sie wypryski..raz w tygodniu zrobiłabym peeling, a jeśli chcesz po peelingu możesz nałożyć maseczke z zielonej glinki, też jest bardzo dobra do skóry tłustej
__________________

Take me to the magic of the moment...





Soulfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 16:38   #3
pingwin8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki rytuał z pielęgnacją twarzy dla faceta

To jeśli mam nie używać mydła to mam się w ogóle nie myć? Trochę to dziwne ;P

No i ten, żel, tonik i krem matujący mam używać jedno za drugim? Bez odstępów czasowych?

Co polecasz do peelingu?

I jeszcze mam pytanie, jak często chodzić do kosmetyczki na usuwanie trądziku?
pingwin8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 16:51   #4
Soulfly
Rozeznanie
 
Avatar Soulfly
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 622
Dot.: Jaki rytuał z pielęgnacją twarzy dla faceta

Cytat:
Napisane przez pingwin8 Pokaż wiadomość
To jeśli mam nie używać mydła to mam się w ogóle nie myć? Trochę to dziwne ;P

No i ten, żel, tonik i krem matujący mam używać jedno za drugim? Bez odstępów czasowych?

Co polecasz do peelingu?

I jeszcze mam pytanie, jak często chodzić do kosmetyczki na usuwanie
trądziku?
ciało raczej możesz myć mydłem, ale skóra twarzy jest wrażliwsza i nie powinno sie używać mydła...najpierw żel, tonik a potem krem.. bez żadnych odstępów..wogóle to myślę, że zamiast do kosmetyczki, powinneś wybrać się do dermatologa, bo postacie trądziku są różne, a dermatolog dobierze Ci odpowiednie kosmetyki i leki
__________________

Take me to the magic of the moment...





Soulfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 19:17   #5
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Jaki rytuał z pielęgnacją twarzy dla faceta

Też uważam jak powyżej wizażanki że powinieneś odstawić mydło Rzeczywiscie, zwykłe mydło ma inne ph, niż skóra dlatego więcej może zdziałąć złego niż dobrego Skóra twarzy ma też inną budowę, jest bardziej skłonna do zapychania, podrażnień dlatego trzeba ją inaczej traktować niż resztę ciała. Mydło jest przydatne do oczyszczania dłoni czy ewentualnie ciała (jesli nie przeszkadza Ci osad jaki pozostawia), ale do twarzy lepszy jest delikatny zel. Kolejność używania kosmetyków: to mycie żelem twarzy, potem przetarcie tonikiem od razu po osuszeniu umytej buzi, i od razu nałożenie kremu. Podałeś 2 toniki, czy dobrze zrozumiałam że używasz jeden po drugim? To bez sensu, lepiej skończyć jeden kosmetyk- zobaczyc po pewnym czasie jego efekty, niż stosować 2 dosyć silne i przesuszyć sobie twarz.
Clean clear są bardzo drażniące, mają w składzie alkohol który wysusza twarz, (przez co skóra broni się przed wysuszeniem i produkuje więcej sebum, i koło się zamyka...), podrażnia, dlatego lepiej stosować jak już to alkoholowy tonik punktowo.
Ja od siebie polecam olejek z drzewa herbacianego punktowo. Delikatny żel (ziaja med Kuracja antybakteryjna na przykład) i delikatny tonik bez żadnego alkoholu- może być z odblokowującym pory kwasem salicylowym, albo może być nawet do cery wrażliwej hypoalergiczny. Im delikatniej tym lepiej Krem lubię ziaja med również, ale wiadomo mi może służyć, a ty musisz się sam przekonać do kosmetyku. Mi np eucerin nie służy
Co do peelingu... nie polecam z drobinkami (także żadnych żeli!)... rozdrapują krostki, rozsiewają bakterie na buzi Chyba że będziesz go stosować z ominięciem skóry z trądzikiem jesli możesz (np na czole).
W twoim przypadku lepsze będą pelingi enzymatyczne.
Maseczkę możesz stosować raz na tydzień po umyciu żelem buzi (lub użyciu pelingu (jedne są całonocne- to maska po żelu; inne 10 minutowe to maska po takim pelingu). I potem tonik i krem. Krem powinieneś stosować codziennie, bo musi zadziałać- po ok. 2 tygodniach regularnego stososwania widać efekty, nie ma sensu stosować raz na jakis czas Się rozpisałam Jeśli masz jakieś pytania, albo coś zagmatwałam to pisz
Dodam jeszcze że wg mnie najlepszy nawilżacz na noc zamiast kremu to oliwka dla dzieci hipp:tak: Jeśli masz, lub będziesz miał przesuszoną cerę potrzebującą regeneracji i nawilżenia możesz smarować kilka kropel w buzię po umyciu jej i po 10 min to co się nie wchłonęło zetrzeć chusteczką. Bardzo polecam

Jesli mam polecić jeszcze jeden żel (w twojej sytuacji- skóra tłusta) żeby usunął dobrze sebum to polecam ten:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...#review-632462

Tamten ziaja med jest bardzo łagodny, ale skoro masz skórę tłustą może nie dać rady z dobrym usunięciem sebum. Ten dobrze oczyszcza (masuję skórę twarzy dłuższą chwilę pod prysznicem i jest efekt oczyszczenia jak po masce), wystarczy kropla żeby się pienił, trochę zasusza krostki, nie wysusza skóry i nie trzeba stosować po jego uzyciu toniku. Starczy krem.

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2012-07-09 o 16:36
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 16:23   #6
kudlik_kk
Zakorzenienie
 
Avatar kudlik_kk
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 26 724
Dot.: Jaki rytuał z pielęgnacją twarzy dla faceta

A ja Ci powiem jak ja robię a też mam okropne problemy z trądzikiem i to mi pomaga.
Jeżeli chodzi o pielęgnację twarzy to mój rytuał jest następujący:
1. rano: przemywam twarz żelem głęboko oczyszczającym Dermedic Acne Expert (w aptece około 30 zł, na allegro 20 z przesyłką) lub żelem VICHY Normaderm. Następnie przecieram twarz tonikiem oczyszczającym z tej samej serii Dermedic (w aptece i na Allegro podobne ceny jak w przypadku żelu) lub w tej chwili mam Corine do Farme. Bardzo dobrym tonikiem jest też tonik Soraya Care&Control antybakteryjny (w Rossmannie około 12 zł). Następnie co drugi dzień smaruję twarz maścią Benzacne 5% (w aptece około 10 zł) lub kremem Brevoxyl 4% (około 19 zł).
2. wieczorem: przemywam twarz żelem, następnie przecieram tonikiem i to wszystko. Dwa razy na tydzień nakładam maseczkę Perfecta oczyszczającą za 1,79 zł z Rossmannu (saszetkę mam na 2 - 3 aplikacje) z tego linku https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...adzikowej.html
3. w ciągu dnia: przemywam twarz tonikiem w razie potrzeby
4. Dwa lub trzy razy w tygodniu: maseczka Perfecta ta z linku oraz peeling twarzy np peelingiem Joanna za 4 zł
Czasem brałam tabletki ale one niestety nie pomagały, co nie znaczy, że Tobie mogą nie pomóc, więc zawsze możesz kupić Dermacos albo Visaxinum.
I to cała moja pielęgnacja twarzy i muszę Ci powiedzieć, że naprawdę pomaga. A mam bardzo duże problemy z trądzikiem.
__________________





21. 10. 2015 - teoria: podejście pierwsze i ostatnie: 74 / 74
03. 12. 2015 - praktyka: podejście pierwsze i ostatnie


kudlik_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 19:20   #7
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Jaki rytuał z pielęgnacją twarzy dla faceta

Żadne mydło! A już na pewno nie siarkowa moc. Przesuszenie na maksa to samobójstwo przy cerze trądzikowej.
Zainteresuj się apteczną serią Bioderma Sebium.
Clean& clear to też okropność bo jest na alkoholu.
Odstaw to i sięgnij po coś innego.
Możesz sięgnąć po serię AA Help, jest bardzo łagodna.
Z łagodnych osuszaczy polecam maski na bazie glinek- szczególnie białej i różowej.
Z kosmetyków gotowych z glinką w składzie mogę polecić Garnier Czysta Skóra 3 w 1.
A mydło to jest dobre do prania a nie do ludzkiego ciała bo ma szkodliwe pH i niszczy warstwę ochronną skóry.
Mam cerę wrażliwą, normalnego mydła nie używam od dziecka (jak byłam mała mogłam stosować tylko mydło glicerynowe z apteki) i wierz mi i jestem czysta i żyję.
Mój TŻ też nie używa zwykłego mydła i jakoś mu to nie szkodzi.
A cerę ma mieszaną. I trądzik się go jakoś nie ima.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-14, 22:39   #8
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Jaki rytuał z pielęgnacją twarzy dla faceta

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Żadne mydło! A już na pewno nie siarkowa moc. Przesuszenie na maksa to samobójstwo przy cerze trądzikowej.
Zainteresuj się apteczną serią Bioderma Sebium.
Clean& clear to też okropność bo jest na alkoholu.
Odstaw to i sięgnij po coś innego.
Możesz sięgnąć po serię AA Help, jest bardzo łagodna.
Z łagodnych osuszaczy polecam maski na bazie glinek- szczególnie białej i różowej.
Z kosmetyków gotowych z glinką w składzie mogę polecić Garnier Czysta Skóra 3 w 1.
A mydło to jest dobre do prania a nie do ludzkiego ciała bo ma szkodliwe pH i niszczy warstwę ochronną skóry.
Mam cerę wrażliwą, normalnego mydła nie używam od dziecka (jak byłam mała mogłam stosować tylko mydło glicerynowe z apteki) i wierz mi i jestem czysta i żyję.
Mój TŻ też nie używa zwykłego mydła i jakoś mu to nie szkodzi.
A cerę ma mieszaną. I trądzik się go jakoś nie ima.
Garnier też za łagodny to nie jest
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 00:51   #9
pingwin8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki rytuał z pielęgnacją twarzy dla faceta

OK, byłem u dermatologa i przypisał mi antybiotyk bo powiedział, że w moim wieku (22 lata) nie ma sensu już leczyć zachowawczo. I to działa

Nie mniej jednak potestuje sobie jeszcze te kosmetyki. Bede stosowal ten zel antybakteryjny ziaji i potem tonik ogórkowy też ziaji

A powiedzcie mi, czym sie myjecie ogólnie pod prysznicem? Mydłem czy żelem bo ma lepsze PH i nie zostawia osadu?
A jeśli tak to jakim?
pingwin8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 16:17   #10
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Jaki rytuał z pielęgnacją twarzy dla faceta

Cytat:
Napisane przez pingwin8 Pokaż wiadomość
OK, byłem u dermatologa i przypisał mi antybiotyk bo powiedział, że w moim wieku (22 lata) nie ma sensu już leczyć zachowawczo. I to działa

Nie mniej jednak potestuje sobie jeszcze te kosmetyki. Bede stosowal ten zel antybakteryjny ziaji i potem tonik ogórkowy też ziaji

A powiedzcie mi, czym sie myjecie ogólnie pod prysznicem? Mydłem czy żelem bo ma lepsze PH i nie zostawia osadu?
A jeśli tak to jakim?

Uzywam Luksję, ziaję, nivea, palmolive... przeróżne

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2012-12-14 o 09:39
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 10:47   #11
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Jaki rytuał z pielęgnacją twarzy dla faceta

Ja też używam tylko żelu pod prysznic. Nie stosuję mydła, bo wysusza mi skórę. Żel pod prysznic to w sumie jakikolwiek
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:25.