Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-01, 14:50   #4531
tajik girl
Raczkowanie
 
Avatar tajik girl
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 423
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

A co myślicie o tym filtrze? Gdzieś przeczytałam, że Shiseido ogólnie nie ma fotostabilnych filtrów, ale chciałabym poznać wasze zdanie Obecnie to mój ulubiony filtr, jedyną jego wadą jest to, że leciutko tłuści, jednak spokojnie mogę nakładać na niego makijaż - oczywiście bez talku, miki itd.

Shiseido Urban Enviroment UV Protection Cream Plus SPF50
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...us-spf-50.html
Skład: Water, Diisopropyl Sebacate, Octocrylene, Dipropylene Glycol, Triethylhexanoin, Polysilicone-15, Alcohol, Glycerin, Xylitol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butyl Methoxydibenzoylmethane, VP/Eicosene Copolymer, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexylbenzoate, Pentaerythrityl Tetraethylexanoate, Behenic Acid, Behenyl Alcohol, Phenoxyethanol, Triethanolamine, Butylene Glycol, Fragrance (Parfum), Polybutylene Glycol/PPG-9/1 Copolymer, Trisodium EDTA, Methyl Gluceth-10, PEG/PPG-14/7 Dimethyl Ether, Xanthan Gum, Cellulose Gum, Magnesium Aluminum Silicate, Limonene, Linalool, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Benzoate, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Eugenol, Geraniol, Syzygium Jambos Leaf Extract, Arginine HCI, Ononis Spinosa Root Extract, Ectoin, Sodium PCA, Tocopherol.
tajik girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 16:24   #4532
chabrowykocyk
Raczkowanie
 
Avatar chabrowykocyk
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 145
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

To prawda, że jeśli na opakowaniu filtra jest podkreślone, żeby ponownie nakładać filtr np. co 1-2 godziny jak w przypadku kremu Soraya SPF 30, trzeba to zrobić koniecznie, ponieważ po tym czasie nasza skóra jest narażona na jeszcze większe promieniowanie niż bez użycia filtra? Znajoma była u kosmetyczki, która 'sprzedała' jej tą informację i zastanawiam się jak to jest?
chabrowykocyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 16:56   #4533
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez chabrowykocyk Pokaż wiadomość
To prawda, że jeśli na opakowaniu filtra jest podkreślone, żeby ponownie nakładać filtr np. co 1-2 godziny jak w przypadku kremu Soraya SPF 30, trzeba to zrobić koniecznie, ponieważ po tym czasie nasza skóra jest narażona na jeszcze większe promieniowanie niż bez użycia filtra? Znajoma była u kosmetyczki, która 'sprzedała' jej tą informację i zastanawiam się jak to jest?
Brzmi głupio
Promieniowanie to coś co pochodzi od zewnątrz - od słonca, zimą czy nad wodą są jeszcze refleksy od śniegu, wody, ale o jakiej długosci to nie wiem?
Może chodzi o to ze niektóre składniki w filtrze sie rozkładają/utleniają pod wpływem słońca i mogą działać np. prooksydacyjnie na skóre? Niewiem, ale jestem przekonana że żaden składnik nie generuje prom. UV
Co do tego powtarzania, to niektóre filtry są destabilizowane, inne sie ścierają itp. ale nie wydaje mi sie zeby to było konieczne, to raczej prewencja
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 17:08   #4534
sarita1307
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: mazuurYY
Wiadomości: 264
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Hej, chce zakupić sobie filterek do twarzyy na lato- mam cere mieszana, z zaskórnikami , pękającymi naczynkami no ogólnie wrażliwa ona jest. Czytałam pochlebne opinie o kremie soraya. Co powiecie o tym??
http://allegro.pl/soraya-krem-ochron...610090594.html
__________________
" Dlaczego mężczyźni wola kobiety ładniejsze niż mądrzejsze..?
- bo łatwiej przychodzi im patrzenie niż myślenie... ;]"



Edytowane przez sarita1307
Czas edycji: 2011-06-01 o 17:15
sarita1307 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-02, 00:08   #4535
samajka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 60
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

hey , podziwiam Twoją wiedzę ,dlatego serdecznie prosiłabym Cię o analizę tego filtra pod kątem zapychania

Bioderma-Photoderm AR SPF50+/UVA 33

Skład: water (aqua), dicaprylyl carbonate, octocrylene, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, alcohol denat., cyclomethicone, dimethiconol behenate, glycerin, potassium cetyl phosphate, glyceryl stearate, peg-100 stearate, hydrogenated vegetable oil, glycyrrhetinic acid, ginkgo biloba extract, glycine soya (soybean) germ extract, tocopheryl acetate, ectoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides, laminariaochroleuca extract, propylene glycol, decyl glucoside, ammonium acryloyldimethyltaurate/vp copolymer, xanthan gum, iron oxides (ci 77492), titanium dioxide (ci 77891), disodium edta, trilinolein, bht, iron oxides (ci77491), iron oxides (ci 77499), citric acid, trilinolenin, triolein, tripalmitin, caprylic/capric trigyceride, tristearin, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben. ethylparaben

producent deklaruje , że nie zapycha porów, ale nie ufam producentom, czy są tam jakieś zapychające składniki????
szukałam sama , ale wielu nazw nie mogę odczarować;(

Jeśli możesz - proszę o pomoc

Edytowane przez samajka
Czas edycji: 2011-06-02 o 00:15
samajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-02, 07:13   #4536
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez samajka Pokaż wiadomość
hey , podziwiam Twoją wiedzę ,dlatego serdecznie prosiłabym Cię o analizę tego filtra pod kątem zapychania

Bioderma-Photoderm AR SPF50+/UVA 33

Skład: water (aqua), dicaprylyl carbonate, octocrylene, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, alcohol denat., cyclomethicone, dimethiconol behenate, glycerin, potassium cetyl phosphate, glyceryl stearate, peg-100 stearate, hydrogenated vegetable oil, glycyrrhetinic acid, ginkgo biloba extract, glycine soya (soybean) germ extract, tocopheryl acetate, ectoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides, laminariaochroleuca extract, propylene glycol, decyl glucoside, ammonium acryloyldimethyltaurate/vp copolymer, xanthan gum, iron oxides (ci 77492), titanium dioxide (ci 77891), disodium edta, trilinolein, bht, iron oxides (ci77491), iron oxides (ci 77499), citric acid, trilinolenin, triolein, tripalmitin, caprylic/capric trigyceride, tristearin, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben. ethylparaben

producent deklaruje , że nie zapycha porów, ale nie ufam producentom, czy są tam jakieś zapychające składniki????
szukałam sama , ale wielu nazw nie mogę odczarować;(

Jeśli możesz - proszę o pomoc
Dzięki za komplement, ale mojej wiedzy jeszcze wiele brakuje

A teraz do rzeczy, nigdy nei uzywałam filrów z Biodermy, wiec nie jestem w tanie na 100% jakie są pod względem użytkowym, ale składowo podobają mi sie, a co dokładnie:
dicaprylyl carbonate -chyba stosunkowo nowy, "suchy emolient" dający gładkie, silikonowe wykończenie, poprawia "smarowalność" dlatego dobry w kremach z filtrami
octocrylene - stabilizator Parsolu 1789 (mieszanka 10% octocrylene + 3% Parsolu jest stabilna i najskuteczniejsza, ale nie wiem czy stosowana poza koncernem L'oreal, moze Bioderma kupiła?)
Tinosorb M (methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol)
Parsol 1789 czyli butyl methoxydibenzoylmethane, mozliwe że w stęż. 3%
Dalej już alkohol jako rozpuszczalnik, troszke składników kondycjonujących, emulgatorów, troche ładnych nawilżaczy (alkohole cukrowe, cukry), ekstrakty z miłorzębu i soi o właściwościach antyoksydacyjnych i wzmacniających naczynia krwionośne, dodatki. Nic z tych składników nie powinno zapchać. Na końcu pigmenty mineralne, czyli barwione to to jest.
Nie wiem jak same filtry, ale wydaje mi sie ze ze strony pozostałych składników nie powinnaś sie obawiać zapychania. Wygląda mi to na filtr nadajacych sie do cer w kierunku tłustej, bo bez żadnych ciężkich składników

---------- Dopisano o 08:13 ---------- Poprzedni post napisano o 08:02 ----------

Cytat:
Napisane przez tajik girl Pokaż wiadomość
A co myślicie o tym filtrze? Gdzieś przeczytałam, że Shiseido ogólnie nie ma fotostabilnych filtrów, ale chciałabym poznać wasze zdanie Obecnie to mój ulubiony filtr, jedyną jego wadą jest to, że leciutko tłuści, jednak spokojnie mogę nakładać na niego makijaż - oczywiście bez talku, miki itd.

Shiseido Urban Enviroment UV Protection Cream Plus SPF50
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...us-spf-50.html
Skład: Water, Diisopropyl Sebacate, Octocrylene, Dipropylene Glycol, Triethylhexanoin, Polysilicone-15, Alcohol, Glycerin, Xylitol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butyl Methoxydibenzoylmethane, VP/Eicosene Copolymer, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexylbenzoate, Pentaerythrityl Tetraethylexanoate, Behenic Acid, Behenyl Alcohol, Phenoxyethanol, Triethanolamine, Butylene Glycol, Fragrance (Parfum), Polybutylene Glycol/PPG-9/1 Copolymer, Trisodium EDTA, Methyl Gluceth-10, PEG/PPG-14/7 Dimethyl Ether, Xanthan Gum, Cellulose Gum, Magnesium Aluminum Silicate, Limonene, Linalool, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Benzoate, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Eugenol, Geraniol, Syzygium Jambos Leaf Extract, Arginine HCI, Ononis Spinosa Root Extract, Ectoin, Sodium PCA, Tocopherol.
Wygląda w porządku, jest mieszanka Parsolu i Octocrylene, jest Tinosorb S, jest jeszcze kilka innych stabilnych filtrów. Justy na LU pisała, że Shiseido ma słabe filtry ale ten jest wyjatkiem. Ten bez destabilizującego makijażu jest stabilny
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-06-02 o 07:16
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-02, 08:39   #4537
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Hey pokusilas mnie tym opisem biodermy. a juz bylam zdecydowana na antheliosa..)
teraz szukam filtra pod oczy ktory ma najwieksze UVA-PPD. narazie uzywam probki tego http://www.laroche-posay.pl/produkty...rzy-p4166.aspx
ma 42 PPD, znacie cos wiekszego?

probowalam go tez na cala twarz, ale sie strasznie roluje(mam tlusta cere wiec dla mnie to byla masakra)

Edytowane przez AliMa5
Czas edycji: 2011-06-02 o 10:21 Powód: pomylka w nazwie nicka
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-02, 09:59   #4538
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
Hej pokusilas mnie tym opisem biodermy. a juz bylam zdecydowana na antheliosa..)
teraz szukam filtra pod oczy ktory ma najwieksze UVA-PPD. narazie uzywam probki tego http://www.laroche-posay.pl/produkty...rzy-p4166.aspx
ma 42 PPD, znacie cos wiekszego?

probowalam go tez na cala twarz, ale sie strasznie roluje(mam tlusta cere wiec dla mnie to byla masakra)
Mam próbki tego anteheliosa, ale mnie strasznie bieli i w ogóle wyglądam jak w masce. O tłustości nie wspomnę... Wykorzystam go w górach, bo na co dzień po mieście na razie nic nie przebija u mnie Sorayi 45. Używam jej codziennie od miesiąca i jestem bardzo zadowolona.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-02, 10:26   #4539
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

No to teraz ja atakuję składem, bardzo proszę - czy to lepsza opcja do twarzy niż Bielenda Bikini?

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...na.html&next=1
czyli
Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Butylene Glycol, Steareth-2, Diisopropyl Adipate, Steareth-21, Pvp/Hexadecene Copolymer, Cetearyl Alcohol, Sorbitol, Isodecyl Neopentanoate, Diisopropyl Sebacate, Lauryl Lactate, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Caprylyl Glycol, Tocopheryl Acetate, Decyl Glucoside, Parfum, Xanthan Gum, Methylparaben, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Imidazolidinyl Urea, Propylparaben, Disodium Edta, Hexyl Cinnamal, Linalool, Glycine Soja Oil, Propylene Glycol, Butylphenyl Methylpropional, Phenoxyethanol, Bht, Citronellol

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2011-06-02 o 15:56
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-02, 11:53   #4540
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Przestałam używać na razie Lysalpha 50 i wróciłam do Iwostinu 30 dla naczynkowców. Jak do tej pory okazał się najlepszy. Niby 30 a po chodzeniu po dworze w upał nie mam czerwonej buzi, nie zapycha, jest tłusty ale nie lepki. Po Lysalphie mam takie samo odczucie jak po Avene pomarańczowej. Zbyt intensywnie pachnie, szczypie w oczy, buzia ma jakis taki brzydki kolor. Coś mnie ostatnio zapchało na policzkach, co jest dziwne, bo tu nigdy mi nic nie wyskakuje. Myślę, że prawie na pewno jest to wina Lysalphy.
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-02, 14:00   #4541
samajka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 60
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

hey , dzięki wielkie

jak będziesz mieć czas prosiłabym jeszcze o rzucenie okiem na ten flitr Biodermy ( bo waham sie miedzy tym , a tamtym AR, który już zanalizowałaś)

Bioderma- Photoderm MAX Ultra-Fluide Teintee
Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Cyclopentasiloxane, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Isonoyl Isinonanoate, Propylene Glycol, PEG-30 Dipolhydroxystearate, Bis-Ethyklexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Titanium Dioxide (CI 77891), Lauryl PEG/PPG-18/18 Methicone, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Decyl Glucoside, Iron Oxides (CI 77492), Sodium Citrate, Stearalkonium Hectorite, Xanthan Gum, Iron Oxides (CI 77499), Lactic Acid, Hydrogenated Lecithin, Propylene Carbonate, Iron Oxides (CI 77499), Caprylic/Capric Triglyceride, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Chlorphenesin.

zapychać pewnie nie powinien , bo jest ultra lekki , ale czy będzie coś pielęgnował? , a przynajmniej czy nie wysuszy ?
nie lubię nic nakładać pod filtr , dlatego zależy mi żeby była ochrona przed słońcem i pielęgnacja w jednym
( im więcej nakładam na twarz tym gorzej , więc szukam niezbędnego minimum ), mam wredna problematyczną cerę , więc ciągle muszę uważać , żeby jakoś nawilżyć , a też nie zapchać , no i oczywiscie nie wysuszyc , bo wtedy to już jest tragedia

Edytowane przez samajka
Czas edycji: 2011-06-02 o 14:08
samajka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-02, 14:08   #4542
alice'
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 110
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Zakupiłam chwalony ostatnio Melascreen 50+ Ducray. Walorami jestem zachwycona. Nie bieli, minimalnie się świeci, nie lepi się, wręcz wchłania, a nakładam przepisowe 1,2 ml. Nie ma parsolu, więc moge pudrować się zamiast uzywania dry-flo.
Boję się tylko, czy nie jest za słaby. Ze składu wynika mi, że zawiera Tinosorb S i tinosorb M i żadnego filtra mineralnego.
Dotąd używałam Antheliosa XL 50+ La Roche i chętnie bym się przerzuciła na Ducray, tylko czy nie jest za słaby ?
Co o nim myślicie ?
alice' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-02, 14:12   #4543
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez samajka Pokaż wiadomość
hey , dzięki wielkie

jak będziesz mieć czas prosiłabym jeszcze o rzucenie okiem na ten flitr Biodermy ( bo waham sie miedzy tym , a tamtym AR, który już zanalizowałaś)

Bioderma- Photoderm MAX Ultra-Fluide Teintee
Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Cyclopentasiloxane, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Isonoyl Isinonanoate, Propylene Glycol, PEG-30 Dipolhydroxystearate, Bis-Ethyklexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Titanium Dioxide (CI 77891), Lauryl PEG/PPG-18/18 Methicone, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Decyl Glucoside, Iron Oxides (CI 77492), Sodium Citrate, Stearalkonium Hectorite, Xanthan Gum, Iron Oxides (CI 77499), Lactic Acid, Hydrogenated Lecithin, Propylene Carbonate, Iron Oxides (CI 77499), Caprylic/Capric Triglyceride, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Chlorphenesin.

zapychać pewnie nie powinien , bo jest ultra lekki , ale czy będzie coś pielęgnował? , a przynajmniej czy nie wysuszy ?
( nie lubię nic nakładać pod filtr , dlatego zależy mi żeby była ochrona przed słońcem i pielegnacja w jednym )
Hmmm, cięzko powiedzieć czy bedzie bardziej czy mniej pielęgnujący, skład jest bardzo podobny, tylko silikonu jest tu wiecej, kóry z jednej strony daje bardziej jedwabiste i lzejsze wykończenie, ale sam w sobie jest okluzyjny, ochronny, czyli zatrzyma wode. A są w nim wartościowe humektanty i składniki pielęgnujace (pogrubione, coś mogłam pominąć)

EDIT; ja tu pare razy pisałam że ten i ten filtr są stabilne, ale same w sobie, nie przy makijazu min.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-06-02 o 14:30
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-02, 14:16   #4544
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

w biodermie AR masz UVA33, a w tej drugiej UVA40. Wiec lepszy ultra-fluide teintee
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-02, 15:38   #4545
samajka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 60
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dzięki dziewczyny
samajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-02, 18:17   #4546
chabrowykocyk
Raczkowanie
 
Avatar chabrowykocyk
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 145
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Brzmi głupio
Promieniowanie to coś co pochodzi od zewnątrz - od słonca, zimą czy nad wodą są jeszcze refleksy od śniegu, wody, ale o jakiej długosci to nie wiem?
Może chodzi o to ze niektóre składniki w filtrze sie rozkładają/utleniają pod wpływem słońca i mogą działać np. prooksydacyjnie na skóre? Niewiem, ale jestem przekonana że żaden składnik nie generuje prom. UV
Co do tego powtarzania, to niektóre filtry są destabilizowane, inne sie ścierają itp. ale nie wydaje mi sie zeby to było konieczne, to raczej prewencja
Też wydawało mi się to dziwne, dlatego wolałam zapytać Dzięki!
chabrowykocyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-02, 20:36   #4547
asiaer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 31
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Czy któraś z Was wie, co się stało z żółtą Lirenką family? - w sensie, że jakoś nie mogę jej dostać. W aptekach stacjonarnych widzę Lirenki tylko mineralne, w sieci też trudno - zamówiłam w aptece pod Pegazem, ale otrzymałam właśnie mail, że jednak nie mają, na all nie ma, w sklepie firmowym Lirene - nie ma A tak dobrze mi z nią było
asiaer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-03, 00:35   #4548
tajik girl
Raczkowanie
 
Avatar tajik girl
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 423
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Dzięki za komplement, ale mojej wiedzy jeszcze wiele brakuje

A teraz do rzeczy, nigdy nei uzywałam filrów z Biodermy, wiec nie jestem w tanie na 100% jakie są pod względem użytkowym, ale składowo podobają mi sie, a co dokładnie:
dicaprylyl carbonate -chyba stosunkowo nowy, "suchy emolient" dający gładkie, silikonowe wykończenie, poprawia "smarowalność" dlatego dobry w kremach z filtrami
octocrylene - stabilizator Parsolu 1789 (mieszanka 10% octocrylene + 3% Parsolu jest stabilna i najskuteczniejsza, ale nie wiem czy stosowana poza koncernem L'oreal, moze Bioderma kupiła?)
Tinosorb M (methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol)
Parsol 1789 czyli butyl methoxydibenzoylmethane, mozliwe że w stęż. 3%
Dalej już alkohol jako rozpuszczalnik, troszke składników kondycjonujących, emulgatorów, troche ładnych nawilżaczy (alkohole cukrowe, cukry), ekstrakty z miłorzębu i soi o właściwościach antyoksydacyjnych i wzmacniających naczynia krwionośne, dodatki. Nic z tych składników nie powinno zapchać. Na końcu pigmenty mineralne, czyli barwione to to jest.
Nie wiem jak same filtry, ale wydaje mi sie ze ze strony pozostałych składników nie powinnaś sie obawiać zapychania. Wygląda mi to na filtr nadajacych sie do cer w kierunku tłustej, bo bez żadnych ciężkich składników

---------- Dopisano o 08:13 ---------- Poprzedni post napisano o 08:02 ----------


Wygląda w porządku, jest mieszanka Parsolu i Octocrylene, jest Tinosorb S, jest jeszcze kilka innych stabilnych filtrów. Justy na LU pisała, że Shiseido ma słabe filtry ale ten jest wyjatkiem. Ten bez destabilizującego makijażu jest stabilny

Bardzo dziękuję za odpowiedź Już się bałam, że moja buzia nie ma wystarczającej ochrony (reszta ciała wysmarowana avenką ). W takim razie serdecznie polecam shiseido, dla mnie to 2w1 krem pielęgnujący plus filtr!! Tylko ta cena
tajik girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-03, 06:14   #4549
daryjka1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Teraz jestem zadowolona z Clinique SPF 30, ale muszę pomyśleć o mocniejszym filtrze, chyba skuszę się SVR po przeczytaniu forum.
daryjka1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-03, 07:22   #4550
Sephinrot
Wtajemniczenie
 
Avatar Sephinrot
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Czarny Śląsk
Wiadomości: 2 734
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

dziewczyny a miała któraś ten filterek https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ii.html&next=1 ? czy on jest w ogóle stabilny i jak ze składem?

Skład: Aqua, Octocrylene, Silica, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Mineral Oil, Ceteareth-20, Isopropyl Myristate, Theobroma Cacao (Cacao) Seed Buter, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Hyaluronic Acid, Krameria Triandra Extract, Amber Extract, Hydrolyzed Wheat Protein, Daucus Carota Sativa (Carrot) Seed Oil, Glycerin, Propylene Glycol, Juglans Regia(Walnut) Shell Extract, Polyacrylamid/ C13-14 Isoparaffin, Polysorbate20, Linalool, Limonene, Hydroxycitronellal, Fragnance, Disodium EDTA, Butylphenyl, DMDM Hydantoin, Propylparaben.

Po Avence i Sorayi mam ochotę na jakąś zmianę

__________________
Funny, we're all one, but one also means that we are lonely...

Sephinrot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-03, 20:46   #4551
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dziewczyny a ja mam pytanie trochę z innej beczki...

Gdyż ja się dość ładnie opalam, mimo iż blada cały pozostały rok który nie jest latem I interesuje mnie działanie takich kremów/balsamów przyspieszających opalanie nałożonych pod filtry??

Czy jest sens czy to działa że skóra się szybciej bedzie opalać a zarazem bedzie chroniona filtrami?? Czy nie bedzie to działało bo filtry zablokują proces opalania??

Walczę ze starymi przebarwieniami i w sumie używam Anthelios z LPR... ale w zeszłym roku mi jakoś ta bladzizna totalna w lecie nie odpowiadała, ale postawiłam na ochronę

Jak ktoś wie coś na ten temat to bede wdzięczna zauświadomienie
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-03, 20:53   #4552
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Z jednej strony nawet jak się opalasz to powinnas używac filtra, żeby się nie poparzyć. Opalisz się wolniej. Z drugiej jednak strony opalenizna to sposób w jaki organizm się broni przed słońcem, powiedzmy jest to efekt uboczny przebywania na słońcu, więc jak opalenizna wystąpi to znaczy, ze byłaś słabo chroniona. Po to używamy filtrów, żeby uzyskać ochronę, a tym samym nie opalić się. Dlatego twoja chęć posiadania opalenizny kłóci sie w znacznym stopniu z idea stosowania filtrów. A olejek przyspieszajacy opalanie i filtr to moim zdaniem niepotrzebna kombinacja.

Edytowane przez Loouisse
Czas edycji: 2011-06-03 o 20:55
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-04, 10:15   #4553
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Tak mówi każdy jak koleżanka powyżej. Uwielbiam być opalona, ale jednocześnie stosuję filtry by się nie poparzyć, bo wiem, że za dużo słońca - nic dobrego dla skóry... Nie mam tendencji do poparzeń w zasadzie więc stosuję tylko 10stkę/20stkę na ciało. Na buzię ten sam, jak wpsominałam Bielenda.
Nie odpisałyście mi, więc kolejny raz wklejam tutaj skład kremu przeciwstarzeniowego oriflame do twarzy - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...na.html&next=1
Prosze o analize!
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-04, 11:21   #4554
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Nie odpisałyście mi, więc kolejny raz wklejam tutaj skład kremu przeciwstarzeniowego oriflame do twarzy - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...na.html&next=1
Prosze o analize!
Stabilny, ale tradycyjnie nie przy makijażu, a sam Ethylhexyl Methoxycinnamate nie ma najlepszej opinii, ze względu na mozliwość przenikania (ale może poglądy na ten temat sie zmieniły? )
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-04, 12:52   #4555
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Nie przy makijażu? Cóż złego będzie się działo?
Dużo się nie maluję, stosuję ten podkład/fluid Oriflame spf15 ... ale to troszkę mała ochrona. sptawdzcie swoja droga jego sklad, zaraz wklepię, wyedytuję

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...az.html&next=1

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2011-06-04 o 12:54
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-04, 14:10   #4556
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Ja jestem na dziś dzień w kropce - nie mogę znaleźć za Chiny filtra dla mnie po wycofaniu starej wersji AKN MAT 40 z Biodermy.

Szukam czegoś dla osoby z ŁZS + Naczynka - cera bardzo jasna. Co jest waszym zdaniem w miarę Lekkie? Po Phenome mam gule, po Avene mineralnej - Hiroszima - gul na guli, mnóstwo pryszczy. SPF 40 lub więcej potrzebne.

Sylwia - filtry się kłócą z podkładami - trzeba nakładać coś co je odseparuje od makijażu - puder np Jedwabny Hauschuka czy jedwabny z Biochemii. Zawierają Talk a on kłóci się z filtrem - a w szczególności jeśli mamy do czynienia z tym mniej stabilnym, to wtedy praktycznie ochrony nie ma.

Edytowane przez 201605090956
Czas edycji: 2011-06-04 o 14:19
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-04, 14:35   #4557
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez slodka_kicunia_17_wera Pokaż wiadomość
... on kłóci się z filtrem - a w szczególności jeśli mamy do czynienia z tym mniej stabilnym, to wtedy praktycznie ochrony nie ma.
Aż tak źle nie jest, Parsol to nie jedyny filtr, a też całkowicie nei jest destabilizowany , wiec zawsze jakaś ochorna pozostanie, ale ile?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-04, 14:39   #4558
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Aż tak źle nie jest, Parsol to nie jedyny filtr, a też całkowicie nei jest destabilizowany , wiec zawsze jakaś ochorna pozostanie, ale ile?
Minimalna.. może SPF 5, może więcej... ale nie sądzę by dużo więcej. Raczej koło SPF 10, niż SPF 15.
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-04, 14:50   #4559
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez slodka_kicunia_17_wera Pokaż wiadomość
Minimalna.. może SPF 5, może więcej... ale nie sądzę by dużo więcej. Raczej koło SPF 10, niż SPF 15.
Nie sądze zeby można było podawać jakieś wartosci bez odnośnika (nie wiadomo ile mamy Parsolu i le pigmentu, czy pigment jest w otoczkach, itp.), poza tym Parsol 1789 to filtr anty UVA, a SPF odnosi sie do ochorny przeciw UVB
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-04, 16:01   #4560
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Nie czuję potrzeby walenia filtru 50. , być może dlatego, że po prostu takowego nie mam. Musi mi wystarczyć ten najwyżej.. Domówię puder bambusowy, gdyby on jeszcze był cholerka z lusterkiem jak moje ulubione z Oriflame!

A co sądzicie hey i werka o tym, by pod ten fluid ochronny nałożyć minimalnie jeszcze, tak dla wzmocnienia trochę innego filtru
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:19.