Staż, a doświadczenie zawodowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-25, 16:30   #1
Sweet Sue
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Nowy Świat
Wiadomości: 42

Staż, a doświadczenie zawodowe


Witam

Mam mały problem związany ze stażem. Chciałabym się zgłosić do rekrutacji na płatny staż, ale mam pewien problem z rubryką "doświadczenie zawodowe"(wg wymogów nie może ono przekraczać 6 miesięcy). Będąc w LO (to było 3 lata temu) pracowałam w wakacje na umowę zlecenie w jednym z supermarketów. Byłam zatrudniona przez jedną z agencji pracy tymczasowej. Pracowałam niecały miesiąc (było mało zleceń), ale pamiętam, ze byłam w bazie pracowników do końca roku (pani tłumaczyła, że gdybym jeszcze chciała pracowac na weekendy "mogę przyjść" - ale z tego nie skorzystałam). Problem jest niestety w tym, że wcześniej nie pisałam w CV nic o tym doświadczeniu zawodowym, a teraz muszę wpisać w rubrykę, a nie mam żadnej umowy, oprócz druku do US. Nie mogę też skontaktować sie z agencją, by wydali mi jakieś zaświadczenie czy odpis, nikt nic nie wie. Czy do rubryki doświadczenie zawodowe powinnam wpisać tyle ile przepracowałam tj. miesiąc, czy tyle ile byłam zatrudniona (prawdopodobnie 5 miesięcy)? Wiem, ze dałam ciała, ale bardzo zależy mi na stażu (to nie jest staż z urzędu). Nie chce pisać bzdur, bo mogą to jakoś zweryfikować. Boję sie też, że jeśli udałoby mi się załapać na ten staż, kazaliby przynieść jakieś dokumenty i będzie lipa. Bardzo prosze o radę. Z góry dzięki.

P.S. Przepraszam, ze tak chaotycznie, ale rekrutacja rozpoczyna się niebawem. Ja jestem całkowicie zielona w tych sprawach.

Edytowane przez Sweet Sue
Czas edycji: 2011-07-25 o 18:02
Sweet Sue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 17:41   #2
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: Staż, a doświadczenie zawodowe

Jeżeli wymogiem jest brak doświadczenia to lepiej nic nie wpisuj w CV że gdzieś pracowałaś, zresztą jak to było na zlecenie to tym bardziej, i tak nie ma świadectwa pracy po tym.
__________________
wisienka na torcie
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 12:45   #3
platyna1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 93
Dot.: Staż, a doświadczenie zawodowe

jeśli zalezy Ci na stażu teraz i w przyszłości najlepiej nic nie wpisuj
platyna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 16:26   #4
Sweet Sue
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Nowy Świat
Wiadomości: 42
Dot.: Staż, a doświadczenie zawodowe

Ale mogą to jakoś sprawdzić? Mam NIP i rozliczałam się z tej pracy w Urzędzie Skarbowym (pracowałam niecały miesiąc).
Sweet Sue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 16:45   #5
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Staż, a doświadczenie zawodowe

Cytat:
Napisane przez Sweet Sue Pokaż wiadomość
Ale mogą to jakoś sprawdzić? Mam NIP i rozliczałam się z tej pracy w Urzędzie Skarbowym (pracowałam niecały miesiąc).
to wpisz miesiąc - masz rozliczenie z miesiąca; brak rozliczenia z dłuższego okresu jest dowodem na to, że pracowałaś tylko miesiąc
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 13:22   #6
Anette7
Raczkowanie
 
Avatar Anette7
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 45
Dot.: Staż, a doświadczenie zawodowe

Nie przejmuj się tak bardzo tą rubryką. Jeśli nic nie wpiszesz to nic się nie stanie przecież W końcu to jest staż, a staż jest po to by zdobyć owo doświadczenie, którego w tej chwili Ci brakuje Pracodawca i tak jest tu wszystko jedno bo za staz płacić Ci będzie Twój UP, a nie owy pracodawca więc spokojnie możesz nic nie wpisywać w tej rubryce
Anette7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 17:59   #7
ikonka10
Raczkowanie
 
Avatar ikonka10
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 344
Dot.: Staż, a doświadczenie zawodowe

Cytat:
Napisane przez Sweet Sue Pokaż wiadomość
Nie chce pisać bzdur, bo mogą to jakoś zweryfikować.
mogą najwyżej poprosić cie o dokumenty poswiadczające. nic sami nie sprawdzą bo nie mają prawa takiego i nikt im takich informacji o tobie nie udzieli.
__________________
Zielona Wyspa

ikonka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:47.