Maść na blizny - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-12, 19:16   #61
aguni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6
Dot.: Maść na blizny

Witam ja też mam blzny dwie po oparzeniach żelaskiem ale są nietety juz stare bo jakieś 7-10 letnie. Mam pytanko czy cokolwiek z maści jeszcze jest w stanie je usunąć, (są ciemniejsze niż moja skóra) - rozjaśnić. Mam też jasną bliznę też się odróżnia od mojej skóry zrobiłam ją jakieś 2 miesiące temu czy ona zciemnieje mi troche, bo jest jasna koszmar z tymi bliznami pomocy!!!

---------- Dopisano o 20:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

A wie może ktoś jak rozjeśnić strego 4 miesięcznego siniaka na goleni czy jakiś krem rozjaśniający pomoże?? Lekarz powiedział że to jest coś takiego jak tetułaż. Jak to cholerstwo rozjaśnić, nie mogę już patrzeć na te moje nogi a lato już tuż tuż, a przecież w takim stanie nie założę spudnicy dajcie mi choć cień nadzieji na zniknięcie tych blizn i siników
aguni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 22:36   #62
listopadowa80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: dwie ryby przebite srebrnym mieczem
Wiadomości: 5 297
Dot.: Maść na blizny

Cytat:
Napisane przez aguni Pokaż wiadomość
Witam ja też mam blzny dwie po oparzeniach żelaskiem ale są nietety juz stare bo jakieś 7-10 letnie. Mam pytanko czy cokolwiek z maści jeszcze jest w stanie je usunąć, (są ciemniejsze niż moja skóra) - rozjaśnić. Mam też jasną bliznę też się odróżnia od mojej skóry zrobiłam ją jakieś 2 miesiące temu czy ona zciemnieje mi troche, bo jest jasna koszmar z tymi bliznami pomocy!!!

---------- Dopisano o 20:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

A wie może ktoś jak rozjeśnić strego 4 miesięcznego siniaka na goleni czy jakiś krem rozjaśniający pomoże?? Lekarz powiedział że to jest coś takiego jak tetułaż. Jak to cholerstwo rozjaśnić, nie mogę już patrzeć na te moje nogi a lato już tuż tuż, a przecież w takim stanie nie założę spudnicy dajcie mi choć cień nadzieji na zniknięcie tych blizn i siników

Z reguły chodzi właśnie o to, aby blizna była biała. Blizna może być ciemniejsza jeśli będziesz opalać świeżą bliznę (promienie słoneczne).
Siniak sam powinien zejść. Na rozjaśnienie skóry możesz używać no-scar.
Lekarz zasugerował ci, żeby zakryć siniaka tatuażem?
listopadowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 22:49   #63
CzekoladowyMus
Zadomowienie
 
Avatar CzekoladowyMus
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska, PN
Wiadomości: 1 117
Dot.: Maść na blizny

Ja mam po oparzeniu na nodze. Boje się, że już nie zejdzie mam ją około 10 lat i niezbyt się zmieniła ..,ma około 7cm :/
__________________
25 październik 2o1or - AVONujemy
1o maj 2o12r - jeździmy
22 grudzień 2o12r -kochamy
_____________

http://papuzki.webd.pl/forum/index.php KLIK! chcesz się poradzić? FORUM O PAPUGACH

KOTY TO MIĘSOŻERCY!!!
-czytaj skład karmy
CzekoladowyMus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 12:55   #64
aguni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6
Dot.: Maść na blizny

Nie lekarz powiedział że ten siniak to tak jak tetułaż taki mikoro wylew podskórny ale podobno ma zejąś pod wpływem promieni słonecznych. Myślałam że może ktoś zna jakiś mocny krem rozjaśniający , może on szybciej zadziała niż słońce którego jest teraz jak na lekarstwo.
A co do blizny jasnej to ona jest bradzo jasna, za bardzo. Przyciemniam ją na razie balsamem brązującym ale wiadomo że nie wygląda to zbyt estetycznie
A czy ten no-scar jest naprawdę skuteczny?? I czy długo trzeba czekać na jakąś zmianę?? Te blizny są stare i boję się że nie podziała
aguni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 15:18   #65
Louise777
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 82
Dot.: Maść na blizny

Stosuję ten Contracctubex...
Od niecałych dwóch tygodni dzień w dzień po kilka razy smaruję nim bliznę i póki co, nie widzę żadnej różnicy.
Nie ściemniała ani nie zjaśniała, no nic.
Nie jest duża, ma kilka milimetrów średnicy....

Nie wiem jak się jej pozbędę. Skończę tę tubkę Contracctubexu i mykam po Cepan. A później znów Contracctubex i znów Cepan, do oporu. Kiedyś zadziała.
Louise777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 12:33   #66
lee308
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 104
Dot.: Maść na blizny

a ja polecam na bilzny (nawet te stare) mikrodermabrazję laserową.Pomaga,ale to spory koszt.Jeden zabieg kosztuje 150 zł.Ja usuwam nią rozstępy i blizny na nodze po wypadku.
lee308 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 13:32   #67
Violette_24
Zakorzenienie
 
Avatar Violette_24
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 266
Dot.: Maść na blizny

ja jestem 7 miesiecy po cc, tez mi sie tak robi, po bokach bledni, srodek blizny jeszcze czerwony ale to minie ja smarowałam cepanem ale nie mam przekonania, teraz stosuje olej tamanu eco, doi kupienia w biochemii urody ( tzw mazidła), bardzo dobra rzecz, polecam z czystym sumieniem
Violette_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-17, 18:28   #68
Louise777
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 82
Dot.: Maść na blizny

To skuszę się pewnie na ten olej, bo powoli przestaję ufać wszelkim chemikaliom na rzecz naturalnych specyfików.
Louise777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 17:42   #69
Louise777
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 82
Dot.: Maść na blizny

Ufff, dzieje się !!!
Contracctubex zaczął działać - albo mam omamy wzrokowe!
Jacie, blizna zrównała się, stała się gładka! Tylko kolor... nadal czerwona...
nic, może i to się zmieni
Louise777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 15:12   #70
klaaudiaa6
Przyczajenie
 
Avatar klaaudiaa6
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5
Dot.: Maść na blizny

pomoże mi ktoś?
prosze powiedzcie, czy ktoś miał taką samą sytuacje jak ja (blizny po żyletce) i czy pomogą na to jakieś maści, a jak tak - to jakie ?
A czy jeśli będę stosować na ranę wodę utlenioną to pomoże ?
I jeszcze słyszałam coś o wazelinie podobno też pomaga.
Ja chciałabym rozjaśnić bliznę i żeby nie była taka wypukła, tylko wklęsła ...

błagam pomóżcie !
__________________
you'll be the prince and I'll be the princess
it's a love story ... </33
klaaudiaa6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 21:46   #71
listopadowa80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: dwie ryby przebite srebrnym mieczem
Wiadomości: 5 297
Dot.: Maść na blizny

Cytat:
Napisane przez klaaudiaa6 Pokaż wiadomość
pomoże mi ktoś?
prosze powiedzcie, czy ktoś miał taką samą sytuacje jak ja (blizny po żyletce) i czy pomogą na to jakieś maści, a jak tak - to jakie ?
A czy jeśli będę stosować na ranę wodę utlenioną to pomoże ?
I jeszcze słyszałam coś o wazelinie podobno też pomaga.
Ja chciałabym rozjaśnić bliznę i żeby nie była taka wypukła, tylko wklęsła ...

błagam pomóżcie !
Woda utleniona to służy do odkażania ran, więc nie pomoże w blednięciu blizny.
Preparatów o jakie pytasz jest wiele: począwszy od najtańszych - np. Cepan czy Contratubex (są to wyciągi z cebuli), No-scar (masa perłowa), czy droższych - silikonowych np. Veraderm czy Dermatix (lub plastrów silikonowych). Co do skuteczności -zależy od reakcji danego człowieka, rodzaju blizny, 'wieku' blizny... Niektórzy chwalą sobie np. tani Cepan, inni drogie preparaty silikonowe, a jeszcze innym nic nie pomaga Generalnie zasada jest prosta: maści trzeba stosować systematycznie (wg ulotki producenta lub zaleceń lekarza) i często przez wiele miesięcy
Czasami bliznę trzeba wyciąć i 'stworzyć' nową bardziej 'estetyczną'.
Czasami pomaga 'ostrzykiwanie' blizny sterydem lub naświetlanie lampą bioptron...

Edytowane przez listopadowa80
Czas edycji: 2009-04-29 o 16:38
listopadowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-29, 14:00   #72
klaaudiaa6
Przyczajenie
 
Avatar klaaudiaa6
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5
Dot.: Maść na blizny

dziękuję listopadowa80.
chyba kupię cepan ...
spróbuje może zadziała. : (
__________________
you'll be the prince and I'll be the princess
it's a love story ... </33
klaaudiaa6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 17:15   #73
listopadowa80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: dwie ryby przebite srebrnym mieczem
Wiadomości: 5 297
Dot.: Maść na blizny

Cytat:
Napisane przez klaaudiaa6 Pokaż wiadomość
dziękuję listopadowa80.
chyba kupię cepan ...
spróbuje może zadziała. : (
Nie ma za co Cieszę się, że choć troszkę mogłam Ci pomóc. Pamiętaj tylko, aby stosować go systematycznie i nie zniechęcać się nawet jeśli nie będzie ewidentnej poprawy po np. 2 m-cach.
listopadowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 20:48   #74
czarna248
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 098
Dot.: Maść na blizny

Czesc Wam.

Rozciełam sobie luk brwiowy niezbyt mocno i głęboko wiatrówką ;-)))
no i zrobil sie strupek który w sobote w nocy odpadł i teraz mam tam ślad czerwony taka kreskę troszeczke wgłębioną ale minimalnie no i nie wiem czy juz teraz zastosować maść na blizny czy jeszcze czekać czy w ogóle nie stosować - jak myślicie ??? bo nie mam pojęcia co począć
czarna248 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 12:35   #75
Sophia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 86
Dot.: Maść na blizny

Witajcie,
Ja mam ranę po cc. Poród miałam trzy miesiące temu, blizna się ładnie goi. Zamarzyło mi się jednak zrobić w miejscu intymnym tatuaż no i w tym momencie blizna zaczyna przeszkadzać. Prześledziłam różne fora, popytałam w aptekach i jutro idę kupić Cepan. We wszystkich aptekach polecano mi Contratubex bądź Cepan. Cepan jest jednak tańszy.
Cepan 35g - 17pln
Contratubex 20g - 28pln
Contratubex 50g - 55pln
Skład niemal identyczny mimo to farmaceuci polecają bardziej Contratubex. Doszłam jednak do wniosku, że cenowo jest spora róznica i będę kupować i stosować te maści na zmianę.
__________________
"...Człowiekowi,który lubi siebie,żyje się łatwiej..."

http://www.sophia-30.blogspot.com/



Sophia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 16:17   #76
brioszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 16
Dot.: Maść na blizny

Mam bliznę pooperacyjną pod kolanem, operację małam już wieki temu, jeszcze jako dziecko, a blizna jest naprawdę ogromna i wypukła. Nigdy dotąd niczym jej nie smarowałam, bo nie wiedziałam, że są takie specyfiki. Czy w moim przypadku warto się zdecydować na jakieś maści, czy ta narośnięta skóra na bliznie może zrobić się cieńsza pod wpływem maści?
brioszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 10:00   #77
lee308
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 104
Dot.: Maść na blizny

Cytat:
Napisane przez brioszka Pokaż wiadomość
Mam bliznę pooperacyjną pod kolanem, operację małam już wieki temu, jeszcze jako dziecko, a blizna jest naprawdę ogromna i wypukła. Nigdy dotąd niczym jej nie smarowałam, bo nie wiedziałam, że są takie specyfiki. Czy w moim przypadku warto się zdecydować na jakieś maści, czy ta narośnięta skóra na bliznie może zrobić się cieńsza pod wpływem maści?
Witaj.
Ja też posiadam bliznę pod kolanem.Kilka lat temu robiłam opertację plastyczną na tą bliznę,ale niestety po operacji blizna jest taka sama.Przez te kilka lat smarowałam bliznę różnymi kremami i maściami,a efekt nie jest do końca zadowalający.Najbardziej zadowolona jestem z mikrodermabrazji ,którą wykonuje u kosmetyczki
lee308 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 10:09   #78
brioszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 16
Dot.: Maść na blizny

Mogłabyś mi wytłumaczyć na czym polega mikrodembrazja, jak często trzeba ją wykonywać i ile taki zabieg kosztuje?
brioszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 19:17   #79
lee308
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 104
Dot.: Maść na blizny

Cytat:
Napisane przez brioszka Pokaż wiadomość
Mogłabyś mi wytłumaczyć na czym polega mikrodembrazja, jak często trzeba ją wykonywać i ile taki zabieg kosztuje?
MIKRODERMOBRAZJA to zabieg robiony u kosmetyczki.To głębokie ścieranie naskórka.Ceny są różne.Za rozstępy na brzuchy od 100 zł do 150.Usuwanie blizn jest tańsze ja płacę (zależy od gabinetu kosmetycznego) 30 zł lub 50zł.Potrzebnych jest kilka zabiegów
lee308 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-26, 15:43   #80
smokwa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9
Dot.: Maść na blizny

Ja stosuję Contatubex od 2008-07-12 i nie było by widać, gdzie blizna jest jakby nie to że został czerwony ślad... Co na to proponujecie?
smokwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 23:02   #81
listopadowa80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: dwie ryby przebite srebrnym mieczem
Wiadomości: 5 297
Dot.: Maść na blizny

Ja mam niestety problem ze swoją długą i szeroką blizną. Od stycznia stosuję dermatix i niestety nie widzę efektów (a w czerwcu mojej bliźnie stuknął roczek). Nadal jest sino-czerwona i przerosła.
Generalnie jestem zdegustowana, bo już sama nie wiem co robić. Czekać jeszcze, bo może zblednie? Czy podjąć bardziej radykalne kroki - skorzystać z terapii laserem czy innej (tylko przeraża mnie koszt tych zabiegów). A może ostrzykiwanie sterydem - czy ktoś wie jak się to wykonuje - czy ostrzykuje się bliznę od zewnątrz, czy też igłę wprowadza się w bliznę
listopadowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 23:47   #82
listopadowa80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: dwie ryby przebite srebrnym mieczem
Wiadomości: 5 297
Dot.: Maść na blizny

A to moja szpetna blizna (7cm długości, 1,5 -1cm szerokości, o nierównym przebiegu). Na zdjęciu wygląda lepiej niż w rzeczywistości. I cóż tu począć...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg blizna1.jpg (12,7 KB, 117 załadowań)
listopadowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 19:18   #83
subslex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4
Dot.: Maść na blizny

no ladnie, ladnie... a takie blizny?
wszyscy twierdza, ze po laparoskopii beda / sa malutkie i ze prawie ich nie widac
te sa twarde, bardzo mocno zgrubiale od wewn. brzucha
i raczej widoczne
wyrostek mialem wycinany ponad m-c temu
pierwsza umiejscowiona jest 2mm nad pepkiem
druga powyzej wysokosci wyrostka; to otwor, przez ktory po zabiegu / operacji wsadzony byl dren [3 ciecia - gdyby jeszcze byly 2 to mialbym jak w plusie - 5 ciec ]
trzecia nad big johnem
pytanie: ktos dysponowal czyms podobnym i skutecznie sie tego pozbawil?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pepek.jpg (16,5 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg drenowe.jpg (22,9 KB, 50 załadowań)
subslex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 21:19   #84
listopadowa80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: dwie ryby przebite srebrnym mieczem
Wiadomości: 5 297
Dot.: Maść na blizny

Cytat:
Napisane przez subslex Pokaż wiadomość
no ladnie, ladnie... a takie blizny?
wszyscy twierdza, ze po laparoskopii beda / sa malutkie i ze prawie ich nie widac
te sa twarde, bardzo mocno zgrubiale od wewn. brzucha
i raczej widoczne
wyrostek mialem wycinany ponad m-c temu
pierwsza umiejscowiona jest 2mm nad pepkiem
druga powyzej wysokosci wyrostka; to otwor, przez ktory po zabiegu / operacji wsadzony byl dren [3 ciecia - gdyby jeszcze byly 2 to mialbym jak w plusie - 5 ciec ]
trzecia nad big johnem
pytanie: ktos dysponowal czyms podobnym i skutecznie sie tego pozbawil?
Ale różnica jest taka, że ty masz bardzo świeże blizny - czyli większe pole działania
listopadowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 21:35   #85
subslex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4
Dot.: Maść na blizny

swieze czy nie, sprobujmy tego cepana... i za m-c porownamy fot
___
generalnie to przy okazji chcialbym uzyskac info czy po laparoskopii inni tez maja po drenie tak fatalnie pozszywane brzucho...
subslex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 22:07   #86
listopadowa80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: dwie ryby przebite srebrnym mieczem
Wiadomości: 5 297
Dot.: Maść na blizny

Cytat:
Napisane przez subslex Pokaż wiadomość
swieze czy nie, sprobujmy tego cepana... i za m-c porownamy fot
___
generalnie to przy okazji chcialbym uzyskac info czy po laparoskopii inni tez maja po drenie tak fatalnie pozszywane brzucho...
Moja rada - daruj sobie cepan i kup maść bądź żel silikonowy - np. maść Veraderm koszt ok 70-80zł, żel - Dermatix - droższy -140-180zł. Tubki starczają na ok. miesiąc niestety, ale są o niebo skuteczniejsze niż cepan i inne cebule. Ja niestety przerobiłam chyba wszystkie te mazidła - zaczęłam niestety od tych tanich, które można zacząć stosować po wygojeniu się rany (czyli po 6 tyg.). Żałuję, że od razu nie kupiłam preparatu silikonowego (który można stosować od razu po zdjęciu szwów - czyli po paru dniach od zabiegu) - Dermatix zaczełąm stosować niestety po 8 miesiącach i to już nie to samo. Prawda też jest taka, że blizny mogą blednąć nawet do 2 lat, więc wcieram i czekam...mam nadzieję, że w ogóle zbledną. A jak nie to chyba mnie laser czeka.
Pozdrawiam
listopadowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 06:43   #87
subslex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4
Dot.: Maść na blizny

ok przetestuje te masci silikonowe
listopaduffko80 powiedz, czy masz od kogos potwierdzenie, ze ww powoduja zmiekczanie blizn operacyjnych? one sa okrutnie twarde i mam wrazenie, ze ciagna sie bardzo gleboko...
pozdr
subslex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 10:26   #88
listopadowa80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: dwie ryby przebite srebrnym mieczem
Wiadomości: 5 297
Dot.: Maść na blizny

Cytat:
Napisane przez subslex Pokaż wiadomość
ok przetestuje te masci silikonowe
listopaduffko80 powiedz, czy masz od kogos potwierdzenie, ze ww powoduja zmiekczanie blizn operacyjnych? one sa okrutnie twarde i mam wrazenie, ze ciagna sie bardzo gleboko...
pozdr
Moje zaczęły robić się miękkie dopiero jak zaczęłam stosować Dermatix. Ale i tak każdy z preparatów należy smarować kilka miesięcy, no i na gojenie ran i blednięcie blizn ma wpływ reakcja osobnicza. Generalnie jak mi cebule nie pomagały to trochę pogooglowałam i poczytałam różne wątki o bliznach na rozmaitych forach - z reguły internauci polecali właśnie silikony, choć niektórych cepan i contratubex też pomógł. Wiesz, musisz sam spróbować, bo i tak nikt nie da ci gwarancji, że droga maść pomoże...

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:15 ----------

Dodam jeszcze, że mam bliznę pod piersią po usunięciu dodatkowego sutka () i ona też ma rok i jest prawie niewidoczna, a ta akurat była bardzo brzydko zszyta i na początku wyglądała fatalnie i nie smarowałam jej żadnym preparatem - jednak sama zbledła

To też umiejscowienie blizny ma duże znaczenie - ta moja druga blizna - ta ze zdjęcia jest z boku pod kolanem, a tam jest spore naprężenie tkanek - wiadomo - kończyna ciągle 'pracuje'. I dlatego nadal wygląda fatalnie, jest szeroka, czerwona, ale już prawie na całej jej długości miękka.

Sądzę dlatego, że u ciebie te blizny na brzuchu, mimo iż teraz wyglądają źle, szybko zrobią się naprawdę ładne.
listopadowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 12:23   #89
subslex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4
Dot.: Maść na blizny

no obiecuje za jakis czas udostepnic swoje fot
[jesli sie cos zmieni]
i mam tez nadzieje, ze ze swojej blizny tez bedziesz zadowolona
w sumie i tak najwazniejsze co bysmy zdrowi byli, a kosmetyczne spraffki to juz bardziej drugoplanowo traktujmy
thx za inf
pozdr
subslex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 09:34   #90
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Maść na blizny

Mam na twarzy przebarwienia. Blizny, ale nie po trądziku, nie są tak mocne, ale jednak mam plamki, ktorych chciałabym się pozbyć.
Znacie jakis krem, maść , którąmożna by było smarować buzię?
No i cos efektywnego i tanszego..
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-07 12:54:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:37.