ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20% - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-07-11, 19:44   #2341
wysoka blondynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: głucho... ciemno...
Wiadomości: 405
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

sweetpoison1991, u mnie jest tak:
- filtry zawsze, a jeśli AD, to 50+ jest konieczne (inaczej zabawa w kwasy nie ma sensu)
- nie mam naczynek, ale mam skłonność do dużego rumienia i AD nigdy mnie aż tak nie podrażnił. Czasami bezpośrenio po aplikacji jestem trochę zaczerwieniona, ale rano skóra jest jasna i blada.
- AD tylko na całą twarz - kiedyś przez kilka dni używałam go na pół policzka - chciałam dopiec kilku zaskórnikom - skóra bardzo mi się tam rozjaśniła
__________________
Maja
wysoka blondynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-12, 16:02   #2342
Dagome
Przyczajenie
 
Avatar Dagome
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

A ja stosowałam acne-derm przez jakieś pięć dni, po czym wpadłam na "genialny" pomysł i nałożyłam fluid plus puder. Już następnego dnia skóra zaczęła piec, czerwienić się.. powstały nowe wypryski!
Pomyślałam sobie, dobra- widocznie wina leży po stronie specyfiku, więc przestanę go stosować.
Jednak ostatnio do niego wróciłam, rzuciłam w kąt podkłady itp. i... chyba jest lepiej. To zbyt krótki czas, żeby widoczne były radykalne zmiany, ale co nieco mi się rozjaśniło.
Dagome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 17:10   #2343
tigrinha
Zadomowienie
 
Avatar tigrinha
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 323
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cześć dziewczynki! Poczytałam sobie o tym cudzie trochę i lecę do apteki zaraz po niego, a potem się smaruję i czytam dalej Mam niezbyt przyjemne ślady po trądziku na plecach , mam nadzieję, że wreszcie to mi pomoże. Trzymajcie kciuki
tigrinha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 17:46   #2344
szaramieta
Rozeznanie
 
Avatar szaramieta
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 786
GG do szaramieta
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez tigrinha Pokaż wiadomość
Cześć dziewczynki! Poczytałam sobie o tym cudzie trochę i lecę do apteki zaraz po niego, a potem się smaruję i czytam dalej Mam niezbyt przyjemne ślady po trądziku na plecach , mam nadzieję, że wreszcie to mi pomoże. Trzymajcie kciuki

Mam nadzieję, że Tobie pomoże
Jeśli chodzi o mnie, to niestety, smarowałam się AD gdzieś ponad 3 miesiące (już nie pamiętam nawet, kiedy dokładnie zaczęłam...) i nie pomogło nic a nic, a przebarwień wcale nie miałam takich nie do ruszenia, bo były kilkumiesięczne. Narazie odstawiłam i zaczynam kwasić się Effaclarem, potem zamierzam co 2 noc punktowo kłaść dodatkowo AD na przebarwienia. Jeśli to nie pomoże to już sama nie wiem co...

Dagome, AD w ogóle nie powinno się stosować na dzień, bo to w końcu kwasy. Lepiej na noc a wtedy na dzień możesz nakładać raczej już co chcesz, bo podkład na Acne Dermie może się wałkować no i potem jest wysyp, tak jak u Ciebie. Trzymam za twoją kurację kciuki

Edytowane przez szaramieta
Czas edycji: 2008-07-17 o 17:53 Powód: skleroza
szaramieta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 17:48   #2345
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Dagome Pokaż wiadomość
A ja stosowałam acne-derm przez jakieś pięć dni, po czym wpadłam na "genialny" pomysł i nałożyłam fluid plus puder. Już następnego dnia skóra zaczęła piec, czerwienić się.. powstały nowe wypryski!
Pomyślałam sobie, dobra- widocznie wina leży po stronie specyfiku, więc przestanę go stosować.
Jednak ostatnio do niego wróciłam, rzuciłam w kąt podkłady itp. i... chyba jest lepiej. To zbyt krótki czas, żeby widoczne były radykalne zmiany, ale co nieco mi się rozjaśniło.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale czy nakładałaś AD na dzień, a na to puder i fluid??

Latem nie trzeba rezygnować z AD, ale stosuje się go tylko na noc, i oczywiście z filtrami.
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 18:48   #2346
tigrinha
Zadomowienie
 
Avatar tigrinha
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 323
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez szaramieta Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że Tobie pomoże
Jeśli chodzi o mnie, to niestety, smarowałam się AD gdzieś ponad 3 miesiące (już nie pamiętam nawet, kiedy dokładnie zaczęłam...) i nie pomogło nic a nic, a przebarwień wcale nie miałam takich nie do ruszenia, bo były kilkumiesięczne. Narazie odstawiłam i zaczynam kwasić się Effaclarem, potem zamierzam co 2 noc punktowo kłaść dodatkowo AD na przebarwienia. Jeśli to nie pomoże to już sama nie wiem co...
Już się posmarowałam i czekam na efekty . Szaramieto, też nie wiem, co pomoże jak nie AD i Effaclar Hipnoza albo siła podświadomości chyba
tigrinha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 21:28   #2347
MagicDream
Raczkowanie
 
Avatar MagicDream
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Z domu xD
Wiadomości: 438
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez maja55 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale czy nakładałaś AD na dzień, a na to puder i fluid??

Latem nie trzeba rezygnować z AD, ale stosuje się go tylko na noc, i oczywiście z filtrami.
A jakby stosowac acne derm na noc,jesienia i zima i uzywac filtra niskiego 15-20 spf to stalo by sie cos ?
__________________
65...64...63...62...61...60...59 ...58...57




''Byles dla mnie wszystkim w co wierzylam...''
MagicDream jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-19, 09:31   #2348
szaramieta
Rozeznanie
 
Avatar szaramieta
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 786
GG do szaramieta
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez tigrinha Pokaż wiadomość
Już się posmarowałam i czekam na efekty . Szaramieto, też nie wiem, co pomoże jak nie AD i Effaclar Hipnoza albo siła podświadomości chyba

Też wierzę w wielką moc podświadomości , chwilami tylko to pozostaje. Ponoć pozytywne myślenie pomaga w leczeniu innych chorób, dlaczego przy tej nie?
szaramieta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-19, 10:11   #2349
anestet-ka
Wtajemniczenie
 
Avatar anestet-ka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 572
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

AD jest świetny, na mnie podziałał lepiej niż Eff i Lysanel
tigrinha, już czuj się uleczona
anestet-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-19, 10:26   #2350
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez MagicDream Pokaż wiadomość
A jakby stosowac acne derm na noc,jesienia i zima i uzywac filtra niskiego 15-20 spf to stalo by sie cos ?
Ja jesienią i zimą używam zazwyczaj o wiele mniej stabilnych i skutecznych filtrów np. koloryzujący estee lauder z filtrem 15 czy clinique z filtrem 25 (chyba że wyjeżdżam w góry na narty, to obowiązkowy jest wysoki filtr). Twarz mam przy takiej ochronie białą i bez przebarwień. Ale kiedy planuję przebywanie na dworze, tym bardziej wiosną czy latem to jednak zdecydowanie sięgam po filtry apteczne.
Wiadomo, że przebarwienia nie pojawią się zaraz po wyjściu bez filtra. Mogą ujawnić się dopiero po latach.

Ja, z rozsądku, polecam filtry stabilne, z apteki, wyższe niż 15-20.
Ale w praktyce, kiedy zostaję w domu czy wychodzę w pochmurny dzień jesienią czy zimą to używam znacznie niższego filtra.
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-26, 15:07   #2351
tyneczka
Wtajemniczenie
 
Avatar tyneczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 036
GG do tyneczka
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Jestem już zdesperowana.... Używam AcneDerm od marca, a te wszystkie przebarwienia jak były tak są nadal i co więcej pojawiają się nowe, bo ciągle jakieś nowe krostki Mam fatalną skórę. Co bym sobie nie zrobiła i gdziekolwiek, to zostają mi blizny na długie lata. Myślę żeby poddać się mikrodermabrazji, tylko strasznie kosztowna taka przyjemność...
__________________

tyneczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-26, 19:45   #2352
charpar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 29
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Acne-derm mi pomógł, ale jak go stosowałem regularnie przez około 4 miesiące. Jak teraz stosuje powiedzmy, ze regularnie punktowo na przebarwienia po większej niespodziance to nic a nic nie widze poprawy (podobno mam strasznie deliatną cerę i to dlatego). Dlatego chodze do dermatolog na peelingi lekkimi kwasami i mikrodermabrazje. Ale szczerze mówiąc juz się przyzwyczailem do 3 małych blizn na czole i już mnie to @!#@! i opinia innych
charpar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-26, 20:00   #2353
wysoka blondynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: głucho... ciemno...
Wiadomości: 405
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez tyneczka Pokaż wiadomość
Jestem już zdesperowana.... Używam AcneDerm od marca, a te wszystkie przebarwienia jak były tak są nadal i co więcej pojawiają się nowe, bo ciągle jakieś nowe krostki Mam fatalną skórę. Co bym sobie nie zrobiła i gdziekolwiek, to zostają mi blizny na długie lata. Myślę żeby poddać się mikrodermabrazji, tylko strasznie kosztowna taka przyjemność...
Od marca... Wiesz - ja używałam AD przez mniej więcej tyle, co Ty. Robiłam czasem przerwy - bo czasami za mało się nawilżałam i skóra robiła mi się podrażniona. Moje przebarwienia w dużej części znikły, ale to zapewne również dlatego, że od 3 lat się nie opalałam, uciekałam przed słońcem. Nowe pryszcze były i są, ale jeśli są, to dość szybko się goją, no i nie mam już takich ogromniastych, które siedzą na twarzy tydzień czy dwa.

Jak się zrobi chłodniej, to możesz dorzucić np. 3 razy w tygodniu tonik migdałowy. Pięknie rozjaśnia, ma wybitnie antybakteryjne działanie i przy małym tonikowym stężeniu (5%) nie ma efektu suchych skórek na twarzy. Oczywiście po takim przygotowaniu możesz sobie zrobić peeling migdałowy (tak około 15% na początek), ale po informacje na ten temat odsyłam do właściwego wątku.
__________________
Maja
wysoka blondynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-27, 19:20   #2354
tyneczka
Wtajemniczenie
 
Avatar tyneczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 036
GG do tyneczka
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez wysoka blondynka Pokaż wiadomość
Od marca... Wiesz - ja używałam AD przez mniej więcej tyle, co Ty. Robiłam czasem przerwy - bo czasami za mało się nawilżałam i skóra robiła mi się podrażniona. Moje przebarwienia w dużej części znikły, ale to zapewne również dlatego, że od 3 lat się nie opalałam, uciekałam przed słońcem. Nowe pryszcze były i są, ale jeśli są, to dość szybko się goją, no i nie mam już takich ogromniastych, które siedzą na twarzy tydzień czy dwa.

Jak się zrobi chłodniej, to możesz dorzucić np. 3 razy w tygodniu tonik migdałowy. Pięknie rozjaśnia, ma wybitnie antybakteryjne działanie i przy małym tonikowym stężeniu (5%) nie ma efektu suchych skórek na twarzy. Oczywiście po takim przygotowaniu możesz sobie zrobić peeling migdałowy (tak około 15% na początek), ale po informacje na ten temat odsyłam do właściwego wątku.
Dziękuję za informacje Będę musiala sobie poczytać o tym toniku
Na razie postaram się być jeszcze trochę cierpliwa i zobaczymy jakie będą efekty. Pobawię się maseczką ogórkową, z witaminą c i innymi pierdułami domowymi, które rozjasniają cerę. Mam nadzieję, że nie zaszkodzę cerze za bardzo...
__________________

tyneczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-27, 20:30   #2355
wysoka blondynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: głucho... ciemno...
Wiadomości: 405
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez tyneczka Pokaż wiadomość
Dziękuję za informacje Będę musiala sobie poczytać o tym toniku
Na razie postaram się być jeszcze trochę cierpliwa i zobaczymy jakie będą efekty. Pobawię się maseczką ogórkową, z witaminą c i innymi pierdułami domowymi, które rozjasniają cerę. Mam nadzieję, że nie zaszkodzę cerze za bardzo...
no problem

Maseczka ogórkowa? Czy ja o czymś nie wiem? Jak to działa?
__________________
Maja
wysoka blondynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-27, 20:48   #2356
edynka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 731
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Witajcie, jesli padło już gdzieś takie pytanie, to wybaczcie, forum acnedermowe czytam od 2 dni a i tak jestem na saaaaaamym początku. Nie, nie zamierzam zadawać pytania typu "Czy jak stosuję AD to muszę KONIECZNIE stosować filtry Moje pytanie jest nieco bardziej specyficzne:
ponieważ jestem po operacji tarczycy, biorę hormony, konkretnie Euthyrox. Czy to ma jakiś wpływ na stosowanie AD? Czy może mnie od tego np przebarwić, mimo stosowania aptecznych filtrów albo ma jakies inne, niekorzystne działanie? Może ktoś coś wie na ten temat, byłabym wdzięczna za rozwianie wątpliwości
edynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-28, 08:30   #2357
tyneczka
Wtajemniczenie
 
Avatar tyneczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 036
GG do tyneczka
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez wysoka blondynka Pokaż wiadomość
no problem

Maseczka ogórkowa? Czy ja o czymś nie wiem? Jak to działa?
Musisz wiedzieć o niej Robisz papkę z ogórka i żeby łatwiej było aplikować na twarz możesz dodać trochę mąki ewentualnie same plasterki ogórka na twarz i siedzisz z nimi jakieś 15 min Podobno sok z ogórka ma właściwości rozjaśniające skórę i faktycznie potem cera jest delikatna, jasna ale i lekko zaróżowiona. Fajna sprawa
__________________

tyneczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-28, 11:24   #2358
szaramieta
Rozeznanie
 
Avatar szaramieta
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 786
GG do szaramieta
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Ja odstawiłam już AD całkowicie. Po Effaclarze mniejsze przebarwienia zeszły po 2 tydogniach, jeszcze tylko dwa wytrwałe się trzymają, ale myslę, że już niedługo. Niestety, cały czas walczę jeszcze z trądzikiem, ale przebarwienia mam już właściwie z głowy
szaramieta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-28, 12:01   #2359
wysoka blondynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: głucho... ciemno...
Wiadomości: 405
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez edynka Pokaż wiadomość
Witajcie, jesli padło już gdzieś takie pytanie, to wybaczcie, forum acnedermowe czytam od 2 dni a i tak jestem na saaaaaamym początku. Nie, nie zamierzam zadawać pytania typu "Czy jak stosuję AD to muszę KONIECZNIE stosować filtry Moje pytanie jest nieco bardziej specyficzne:
ponieważ jestem po operacji tarczycy, biorę hormony, konkretnie Euthyrox. Czy to ma jakiś wpływ na stosowanie AD? Czy może mnie od tego np przebarwić, mimo stosowania aptecznych filtrów albo ma jakies inne, niekorzystne działanie? Może ktoś coś wie na ten temat, byłabym wdzięczna za rozwianie wątpliwości
Moim zdaniem powinnaś zapytać o to swojego lekarza. Albo najpierw poczytaj w sieci o swoim leku.
Cytat:
Napisane przez tyneczka Pokaż wiadomość
Musisz wiedzieć o niej Robisz papkę z ogórka i żeby łatwiej było aplikować na twarz możesz dodać trochę mąki ewentualnie same plasterki ogórka na twarz i siedzisz z nimi jakieś 15 min Podobno sok z ogórka ma właściwości rozjaśniające skórę i faktycznie potem cera jest delikatna, jasna ale i lekko zaróżowiona. Fajna sprawa
Właśnie nie wiedziałam jak to zrobić, żeby mi ta woda nie spływała... Jeśli rozjaśnia, to na pewno sobie zrobię.
__________________
Maja
wysoka blondynka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-28, 12:24   #2360
kolejnawsciekla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 56
Smile Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Witam wszytskie kobietki z problemami skórnymi.Mam duze przebarwienia i wczoraj przegladalam to forum i dotyczące atredermu-ten ostatni tylko na recepty a ten od ręki.Jestem ciekawa czy mozna tez smarowac nim szyje by ja złuszczyc? i piersi?atredermem tak robia celem odbudowy struktury i pobudzenia produkcji kolagenu.Mam ponad 40 lat i dopiero zczynam myslec o sobie stad te pytania.bo moze jakies kwasy typowe np.migdalowy byly by dla mnie lepsze?Chociaz po hormonach+slonce mam plany i te tez chce usunac.Sama nie wiem co robic a wizyty u kosmetyczki to nie koszt dla mnie.Pozdrawiam wszystkich.
kolejnawsciekla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 09:34   #2361
elem3nt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1
Angry Dot.: Acne - derm

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Acne derm nie jest tak mocnym środkiem, by mógł porobić Ci białe plamy na skórze

i tu sie nie zgodze uzywalem go jeden raz jedna tubke! i na skorze pojawila mi sie biala plama w miejscu stosowania!! teraz nie moge nic z tym zrobic ani opalic ani nim nikomu nie radze uzywania tego srodka!!!! lepiej pozadnie sie zastanowcie zanim go kupicie...
elem3nt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 23:56   #2362
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: Acne - derm

Dam ci dobra rade: jesli chcesz sie pozbyc przebarwien to sie nie opalaj w ogole. Filtr na twarz codziennie 365 dni w roku. A stosujac acne derm to juz w ogole zapomnij o sloncu!
madulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-04, 11:34   #2363
samotna w sieciiiiiii
Raczkowanie
 
Avatar samotna w sieciiiiiii
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 224
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

wszyscy tu mówia ze przy acne-dermie konieczne sa filtry
a co sie stanie jak ktos nie bedzie uzywal filtrów?

Edytowane przez samotna w sieciiiiiii
Czas edycji: 2008-08-04 o 17:47
samotna w sieciiiiiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-05, 11:43   #2364
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Witam,

czy ACNE DERM dziala takze na ropne pryszcze i na stany zapalne...??
Mowiac krocej-czy on leczy tradzik...???

samotna w sieci - z tego co wiem acne derm jest o tyle wyjatkowy ze mozna sie przy nim opalac...tak czytalam na jakiejs broszurce.
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 23:02   #2365
drei
Rozeznanie
 
Avatar drei
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 549
GG do drei
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

hmm... potrzebuję porady
NIGDY nie miałam problemów z cerą, nawet w okresie dojrzewania... a teraz od jakiegoś czasu zaczęły mi wyskakiwać ogromne, czerwone, bolące pryszcze... co jakiś czas (kilkakrotnie w miesiącu) jeden wielki pryszcz tu lub tam... wszystko byłoby dobrze i nie martwiłabym się tym, gdyby nie to że:
1) pryszcze te nie mają żadnego związku z cyklem miesięcznym, bo wyskakują w różnym czasie, nie tylko przed samym okresem, no i w ogóle kiedy chcą czyli nie ma żadnego związku...
2) są naprawde duże i co gorsza dłuuuuuuuuuuuugo schodzą... i zostawiają po sobie czerwone blizny, które znikają jeszcze dłużej, a po niektórych plamy mi jeszcze w ogóle nie zeszły
staram sobie z tym radzić właśnie acne dermem i to już pare miesięcy, i nic...
może to jednak środek nie na taki problem? bo w zasadzie ja mam te wypryski punktowo, no ale z drugiej strony wszelkie środki punktowe są na to zdecydowanie za słabe.

chciałabym Was spytać czy spotkałyście się kiedyś z czymś takim i nie tylko, co ewentualnie mogłabym jeszcze na to wypróbować, ale i również jakie mogą być tego przyczyny?

z góry dziękuję
drei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 23:17   #2366
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość

samotna w sieci - z tego co wiem acne derm jest o tyle wyjatkowy ze mozna sie przy nim opalac...tak czytalam na jakiejs broszurce.
Otóż nie moża, bo ma w składzie kwas. Wystawianie się na słońce po acne zaowocuje pięknymi przebarwieniami.
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 23:29   #2367
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
Otóż nie moża, bo ma w składzie kwas. Wystawianie się na słońce po acne zaowocuje pięknymi przebarwieniami.

kurcze to czemu tak pisali
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-11, 08:02   #2368
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
Otóż nie moża, bo ma w składzie kwas. Wystawianie się na słońce po acne zaowocuje pięknymi przebarwieniami.
Szczerze mówiąc na ulotce dołącoznej do Acne dermu oraz w wielu wątkach można znaleźć informację, że AD nie jest fotouczulający i można się przy jego używaniu wystawiac na słońce, ale podobnie na opakowaniu Effaclaru napisane jest, aby stosowac go na noc i na dzień (kto to widział, kwas na dzień?), dlatego inc0rect nalezy brać poprawke na wszelkie informacje, które się widzi i słyszy, bo logicznie biorąc - kwas uwrażliwia skórę, która staje się bardziej podatna na wszelkie podrażnienia, przebarwienia itd.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-11, 08:16   #2369
odada
Rozeznanie
 
Avatar odada
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 958
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Używałam Acne Dermu przez jakieś 6 tygodni. Czasem co noc a czasem na zmianę z Effaclarem K. Miałam mnóstwo świeżych śladów i przebarwień, które teraz są dużo mniej widoczne. Wiem, że aby pozbyć się ich całkowicie potrzeba znacznie więcej niż 6 tygodni, ale przy ostatniej wizycie do dermatolog dostałam na przebarwienia Differin i raz w tygodniu 20% AHA. Mam nadzieję, że poradzi sobie jeszcze lepiej niż Acne Derm.
W czasie stosowania Acne Dermu nie pojawiały mi sie praktycznie w ogóle nowe pryszcze, chyba, że czasem jakieś malutkie znikające po 2 dniach nie zostawiające śladu
Wskazane jest żeby Acne derm stosować na suchą skórę po 20 minutach od jej umycia. Ja używałam na skórę przetartą tonikiem 3% AHA i nie czułam żadnego pieczenia, zaczerwienienia. Czasem tylko przez minutkę w jednym miejscu po swędziało i to wszystko.
odada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-11, 11:03   #2370
tyneczka
Wtajemniczenie
 
Avatar tyneczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 036
GG do tyneczka
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez drei Pokaż wiadomość
hmm... potrzebuję porady
NIGDY nie miałam problemów z cerą, nawet w okresie dojrzewania... a teraz od jakiegoś czasu zaczęły mi wyskakiwać ogromne, czerwone, bolące pryszcze... co jakiś czas (kilkakrotnie w miesiącu) jeden wielki pryszcz tu lub tam... wszystko byłoby dobrze i nie martwiłabym się tym, gdyby nie to że:
1) pryszcze te nie mają żadnego związku z cyklem miesięcznym, bo wyskakują w różnym czasie, nie tylko przed samym okresem, no i w ogóle kiedy chcą czyli nie ma żadnego związku...
2) są naprawde duże i co gorsza dłuuuuuuuuuuuugo schodzą... i zostawiają po sobie czerwone blizny, które znikają jeszcze dłużej, a po niektórych plamy mi jeszcze w ogóle nie zeszły
staram sobie z tym radzić właśnie acne dermem i to już pare miesięcy, i nic...
może to jednak środek nie na taki problem? bo w zasadzie ja mam te wypryski punktowo, no ale z drugiej strony wszelkie środki punktowe są na to zdecydowanie za słabe.

chciałabym Was spytać czy spotkałyście się kiedyś z czymś takim i nie tylko, co ewentualnie mogłabym jeszcze na to wypróbować, ale i również jakie mogą być tego przyczyny?

z góry dziękuję
Możliwe, że masz jakąś bakterię we krwi, która takie ropne wypryski powoduje. Uważam, że powinnam pójść na wymaz. Znajdą bakterię i odpowiednio do niej lekarz dobierze Ci antybiotyk. Rada - takich gul ropnych najlepiej w ogóle nie ruszać, bo są one umiejscowione głęboko pod skórą, więc przebarwienia po nich jest bardzo ciężko usunąć... Jak pojawi się taka to najlepiej przypalać spirytusem lub wodą utlenioną, smarować maścią cynkową albo tormentiolem. Po kilku dniach powinno zejść.

Acne Derm Ci raczej w tym nie pomoże. Niby leczy trądzik, a tak naprawdę tego nie robi. Według mnie działa tylko na przebarwienia.
__________________


Edytowane przez tyneczka
Czas edycji: 2008-08-11 o 11:04 Powód: skleroza ;p
tyneczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-22 11:09:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:34.