Jaki podkład- suche skórki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-30, 13:04   #1
Laloka90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4

Jaki podkład- suche skórki


mam problem próbowałam już różnych podkładów, obecnie w kosmetyczce mam Astor Skin Match oraz Paese Ideal Matte. Jednak nie mogę dobrać odpowiedniego. Skóra na mojej twarzy jest mieszana, nos, czoło, broda po krótkim czasie od nałożeniu podkładu świecą się i są naprawdę tłuste. Kolejny problem to suche skórki, zwłaszcza na czole i policzkach- OCHYDA!!!! nakładam podkład, na wcześniej nawiżoną buzię i porażka...To przede wszystkim mnie dobija!!! Stosuję peeling 2 razy w tygodniu, oraz nawilżający krem. Ale żadnej poprawy. Czasami wstydze się mojego makijazu, bo choć staram się, wygląda beznadziejnie. Na twarzy mam plamy z podkladu i wygląda jak nierównomiernie rozprowadzony. Dodatkowo walczę z przebarwieniami, zaskórnikami,mam piegi i wiecznie czerwony nos - chyba przemarznięty. Pomóżcie dobrać coś naprawdę dobrego, jestem w stanie wydać około 100 złotych, byle był zadowalający efekt. Nie piszcie odpowiedzi typu- "Ja nie wiem , bo nie mam z tym problemu...." pozdrawiam wszystkie, które znają ten problem
Laloka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 13:07   #2
gabka9
Zadomowienie
 
Avatar gabka9
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Żywiec / Warszawa
Wiadomości: 1 662
GG do gabka9
Dot.: Jaki podkład- suche skórki

Myślę, że trzeba próbować likwidować problem, a nie maskować go podkładem. Czym myjesz twarz? Jakich używasz kremów?
__________________

Siedzę i zastanawiam się co robi pozostałe 6 cudów świata


Bloguję:

WrzosowiskoMakeUp




gabka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 13:11   #3
Laloka90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4
Dot.: Jaki podkład- suche skórki

uzywam żelu z pillingiem Perfecta, codziennie. Kremów mam kilka - Oriflame pure nature z jagodami Acai na noc, na dzień Pure skin Shine Control cream, i nawilżający z Perfecty 20+
Laloka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 15:09   #4
gabka9
Zadomowienie
 
Avatar gabka9
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Żywiec / Warszawa
Wiadomości: 1 662
GG do gabka9
Dot.: Jaki podkład- suche skórki

A słyszałaś może o oczyszczaniu twarzy olejami (OCM)? U mnie co prawda suche skórki powstają zazwyczaj tylko na nosie (nozdrzach) ale po tygodniu stosowania OCM problem prawie całkowicie zniknął Jako szmatki używam najzwyklejszej ściereczki z mikrofibry. Żele do mycia są dosyć agresywne dla skóry twarzy, pozbawiają ją naturalnej warstwy ochronnej. Peelingi wbrew pozorom również nie są skuteczne przy problemie suchych skórek.

Po drugie- zapomnij o tym kremie Shine Control, już na początku składu ma alkohol denat. a to wysuszacz jakich mało. Od siebie mogę polecić emulsję Olay, o taką: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...nej-spf15.html , jest to bardzo fajny lekki kremik, delikatnie nawilża, nie zapycha, nie wysusza, a do tego ma filtr.

Wypróbuj mycie olejami, nie podrażniaj twarzy alkoholem, nawilżaj od wewnątrz (dużo wody, warzyw, owoców) i powinno się poprawić

Tu jeszcze dobry artykuł do przeczytania: http://www.alinarose.pl/2013/03/such...i-radziam.html - ten krem Sylveco też polecam- jest genialny
__________________

Siedzę i zastanawiam się co robi pozostałe 6 cudów świata


Bloguję:

WrzosowiskoMakeUp




gabka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 15:14   #5
Laloka90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4
Dot.: Jaki podkład- suche skórki

dobrze, a w jakich proporcjach używać olejków i oleju bazowego? i jakiego olejku?

Edytowane przez Laloka90
Czas edycji: 2013-04-30 o 15:23
Laloka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 16:03   #6
gabka9
Zadomowienie
 
Avatar gabka9
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Żywiec / Warszawa
Wiadomości: 1 662
GG do gabka9
Dot.: Jaki podkład- suche skórki

Ja zrobiłam sobie mieszankę oliwy z oliwek z olejem rycynowym tak na oko, mniej więcej 80% oliwy i 20% rycynowego, dodałam też do tego kilka kropel olejku z drzewa herbacianego, ale nie jest to konieczność
__________________

Siedzę i zastanawiam się co robi pozostałe 6 cudów świata


Bloguję:

WrzosowiskoMakeUp




gabka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 20:43   #7
nielegalnaa
Rozeznanie
 
Avatar nielegalnaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 864
Dot.: Jaki podkład- suche skórki

Nawilżasz skórę kremami a i tak ją wysuszasz podkładem matującym (chodzi o Paese). Poza tym jeśli Twoje wszystkie zabiegi nawilżające nie dały rezultatu to może być jeszcze jedna przyczyna. Ile pijesz wody? Być może za mało i dlatego Twoja cera jest wciąż nieodpowiednio nawilżona. Należy się nawilżać zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz.
I tak jak gabka9 napisała, zrezygnuj z kremu Pure skin shine control, jeśli używasz jakiegoś toniku to także zwracaj uwagę na skład.
I ja też to powtórzę, z peelingami nie można przesadzać, więc do codziennego mycia twarzy wybrałabym coś delikatniejszego.
__________________


nielegalnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-01, 13:56   #8
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Jaki podkład- suche skórki

Również się powtórzę i napiszę, że bardziej sobie szkodzisz tym codziennym peelingiem niż pomagasz. Na suche skórki spróbuj mikrodermabrazji u kosmetyczki, powinna również pomóc na przebarwienia i zaskórniki. Czasami skóra intensywnie się przetłuszcza z powodu kosmetyków matująych więc zamień je na nawilżające. I jeżeli używasz toniku do twarzy z alkoholem to również go wymień na bezalkoholowy.
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 20:58   #9
mamaNiu
Rozeznanie
 
Avatar mamaNiu
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 515
Dot.: Jaki podkład- suche skórki

Też miałam problem ze skórkami i podkładem. Nie możesz używać podkładów matujących. Ja już doszłam do takiego wniosku, że lepiej się troszkę świecić i wybrać podkład rozświetlający niż martwić się o wygląd skóry która złuszcza się z podkładem matującym. Moja pielęgnacja:

- po oczyszczeniu twarzy (akurat ja stosuję najczęściej Physiogel bo jestem alergikiem) zamiast toniku używam hydrolatu różanego,
- peeling raz w tygodniu,
- na przesuszone miejsca - maść z wit. A - nawet rano i wieczorem
- od czasu do czasu kupuję suplementy typu Oeparol lub Belissa Hydro (kupuję je gł w zimie, kiedy mniej piję).
- raz na jakiś czas odę do gabinetu na oxydermabrazję.

Podkłady które u mnie się sprawdziły to Max Factor Colour Adapt i ostatnio - sama jestem zdziwiona - Oriflame Giordai Gold Mineral Therapy. Myślę jednak że dobór podkładu to sprawa indywidualna - pamiętaj aby kolor nie był za jasny i spróbuj sobie jakiś rozświetlający.
mamaNiu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 08:11   #10
madziula240295
Wtajemniczenie
 
Avatar madziula240295
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 271
Dot.: Jaki podkład- suche skórki

Hej mam te same problemy (oprócz suchych skórek ) . Nie uzywam matujacych podkladów bo te sa do skóry tlustej i maja za zadanie zmniejszac wydzielanie sebum. Najlepsze są te nawilzajace, rozswietlajace do cery suchej. Jezeli swiecisz się w niektorych miejscach to nie znaczy ze musisz uzywaj matujacego podkladu , kup sobie bibulki matujące np . Sephora wg mnie sa dobre lub ew. sprobuj pudru Kryolan utrwalajacego makijaz i zapobiegajacego swieceniu. Co do podkladu ... probowalas moze kremy BB ? moze lepiej by sie sprawdzily u ciebie niz podklad. Ja stosuje podklad Collistar. Ladnie nawilza mi buzię
__________________
zapraszam na wymianę


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post76243851
madziula240295 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 15:17   #11
Laloka90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4
Dot.: Jaki podkład- suche skórki

Cytat:
Napisane przez gabka9 Pokaż wiadomość
Ja zrobiłam sobie mieszankę oliwy z oliwek z olejem rycynowym tak na oko, mniej więcej 80% oliwy i 20% rycynowego, dodałam też do tego kilka kropel olejku z drzewa herbacianego, ale nie jest to konieczność
czytałam na temat metody OCM, wydaje mi się, że oliwa jako olejek bazowy bedzie za ciężka. Dużo dziewczyn daje propozycję Oliwki Hipp, lub Babydream. Czy taka będzie odpowiednia? do tego 20 % olejku rycynowego i kilka kropel herbacianego. Mam zamiar kupić również tonik bezalkoholowy, najlepiej z dodatkiem róży, krem Sylveco, a do makijażu zostawię ten podkład Astor Skin Match, dokupię Manhatan Soft Loose - sypki puder z koalinem, oraz bazę pod makijaż Verona Ingrid. Czy to zestawienie wystarczy???
Laloka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-02, 20:46   #12
gabka9
Zadomowienie
 
Avatar gabka9
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Żywiec / Warszawa
Wiadomości: 1 662
GG do gabka9
Dot.: Jaki podkład- suche skórki

Myślę, że na początek dobrze jest użyć jednego oleju zamiast mieszanki, żebyś wiedziała co Ci służy. Ja mam duże skłonności do zapychania, ale oliwa tego nie robi. Jeżeli obawiasz się, że będzie zbyt ciężko, zawsze po OCM możesz przemyć twarz hydrolatem. Jeżeli tylko masz w domu oliwę to nic nie tracisz, warto spróbować. Możesz też zastosować np. olejek z pachnotki, z krokosza bawarskiego albo ze słodkich migdałów. Oczywiście co do oliwek, które wymieniłaś- jak najbardziej możesz spróbować

Zamiast toniku polecam Ci hydrolat (woda różana, hydrolat oczarowy albo taki płyn Fitomedu : https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...mieszanej.html strasznie śmierdzi, ale fajnie działa ) Krem Sylveco jest ekstra, tego podkładu nie znam, więc nie pomogę. Z pudrem i bazą musisz być ostrożna, nie wiem jaki mają skład, ale matująca baza może wysuszać a pudry lubią uwidaczniać skórki.

No i jak zauważyła madziula240295 dobrze jest nabyć bibułki matujące, naprawdę się sprawdzają do poprawek w ciągu dnia. Ja lubię te z Inglota.
__________________

Siedzę i zastanawiam się co robi pozostałe 6 cudów świata


Bloguję:

WrzosowiskoMakeUp





Edytowane przez gabka9
Czas edycji: 2013-05-02 o 20:48
gabka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 14:26   #13
201711281122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 17 591
Dot.: Jaki podkład- suche skórki

Też miałam z tym problem. Wszystko zostało tutaj już wypowiedziane. Od siebie dodam, żebyś nakładała na buzię przed podkładem bardzo treściwe kremy, żele, nawet kilka warstw. Wtedy tych suchych skórek po prostu nie będzie widać.
201711281122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 21:20   #14
raczkiraczki
Przyczajenie
 
Avatar raczkiraczki
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Dębica
Wiadomości: 18
Dot.: Jaki podkład- suche skórki

ja polecam tonik domowej rooty z soku z cytryny ( sok rozcieńczony wodą) według mnie bardzo oczyszcza skórę i ją odświeża a co do podkładu to z firmy Pharmaceris
raczkiraczki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 20:27   #15
tinanosaur
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki podkład- suche skórki

Olej kokosowy- witamina A i E, antybakteryjny i nawilżający, regenerujący. Mialam ten sam problem a to moje wybawienie. 0 chemii, 0 szkód i dobra cena. Trraz gdy naniose podkład, nie widać NIC, bo nic NIE MA ! <3
tinanosaur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-07 21:27:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:58.