Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-06-22, 14:49   #1591
aileenn
Mother of Cats
 
Avatar aileenn
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 6 813
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
W ogóle się nie przejmuj złotymi refleksami we włosach ani zielonymi żyłami - to nie są oznaki bycia ciepłym czy chłodnym typem.
Uffff!

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Tez bym obstawiała raczej jakąś chłodną porę roku, dla pewności zrób przymiarkę:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html
Szczególną uwagę zwróć na palety lata i zimy. Lato wydaje się bardziej prawdopodobne, ale są pewne szanse na zimę.
Dziękuję Pobawię się więc w przymierzanie
__________________

aileenn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-22, 23:37   #1592
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Vegetus Pokaż wiadomość
I ja bym prosiła o pomoc. W ogóle nie rozróżniam typów urody.
Musisz zacząć od przymiarki:

http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-01, 21:51   #1593
magdus125
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 11
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

;)

Edytowane przez magdus125
Czas edycji: 2014-07-01 o 22:19
magdus125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-01, 22:01   #1594
magdus125
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 11
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Chciałabym się dowiedzieć jakim typem urody jestem, myślę że chłodne lato lub jesień. Sama tego nie potrafię określić więc dodałam zdjęcie :brwi ogólnie mam jaśniejsze, tu są po hennie, naturalny kolor włosów to ciemny blond, cera bardzo jasna raczej się nie opalam, piegi . Może Wy mi pomożecie. Z góry dziękuję
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P7010129.jpg (62,0 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P6230128.jpg (21,5 KB, 32 załadowań)

Edytowane przez magdus125
Czas edycji: 2014-07-01 o 22:22
magdus125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-02, 07:45   #1595
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez magdus125 Pokaż wiadomość
Chciałabym się dowiedzieć jakim typem urody jestem, myślę że chłodne lato lub jesień. Sama tego nie potrafię określić więc dodałam zdjęcie :brwi ogólnie mam jaśniejsze, tu są po hennie, naturalny kolor włosów to ciemny blond, cera bardzo jasna raczej się nie opalam, piegi . Może Wy mi pomożecie. Z góry dziękuję
Napisze ci to, co napisano mnie : na podstawie zdjęcia się nie da. Tym bardziej że wprowadziłaś zmiany do swojego wizerunku Sama po sobie wiem, że kolor włosów zaburza ocenę. Jestem typem urody, w którym nieduża zmiana robi sporą różnicę (opinia znajomych).

Nikt ci nie pomoże na podstawie tych zdjęć. Wejdź na bloga http://barwyurody.blogspot.com/. Jest trochę rewolucyjny, bo autorka odrzuca metodę oceny typu na podstawie koloru włosów, oczu itp. Moim zdaniem jej sposób jest bardziej pracochłonny ale pozwala wykluczyć wiele pomyłek i jest bardziej praktyczny.

Wahasz się między chłodnym latem a jesienią - to dość duże wahanie. Spróbuj na początek określić chociaż temperaturę (typ chłodny/ciepły) bo to chyba najłatwiejsze.


Edit: Przyjrzałam się obu zdjęciom i przypominasz mi mnie po przefarbowaniu na blond. Nie chcę cię obrazić, więc jeśli źle się poczujesz, to z góry przepraszam, ale moim zdaniem, podobnie jak ja, w tym kolorze wyglądasz mdło i widać, że to nie jest twój naturalny kolor włosów. Możliwe, że tak jak ja potrzebujesz większego kontrastu. W każdym razie jest coś nie tak z tym kolorem. Możliwe, że powinnaś go trochę ochłodzić albo przyciemnić.

Edytowane przez Loouisse
Czas edycji: 2014-07-02 o 07:52
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-02, 09:32   #1596
magdus125
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 11
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziękuję bardzo za odpowiedź, jeśli chodzi o typ to myślę, że chłodny. Tylko te piegi mnie trochę mylą.
magdus125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-02, 14:55   #1597
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez magdus125 Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za odpowiedź, jeśli chodzi o typ to myślę, że chłodny. Tylko te piegi mnie trochę mylą.
piegi mogą być i ciepłe i chłodne, ale w twoim przypadku prędzej bym obstawiała typ chłodny.
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-02, 15:41   #1598
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez magdus125 Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za odpowiedź, jeśli chodzi o typ to myślę, że chłodny. Tylko te piegi mnie trochę mylą.
Piegi faktycznie moga mylić.

Ale zdjęcia niestanowią nawet małej wskażówki, bo sa nieodpowiednie - na pierwszym jest słabe światło a drugie jest małe i niewyraźne.

Imho nie powinnaś się od poczatku nastawiać na jakąś porę roku. Piszesz lato i jesień, a dlaczego wykluczasz wiosnę?

Sprawdź w jakich kolorach ci jest lepiej, w jakich gorzej, to ci więcej powie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-02, 16:15   #1599
shiza91xx
Raczkowanie
 
Avatar shiza91xx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 256
GG do shiza91xx
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - opalam sie szybko na zloto-brazowy kolor

2. Kolor oczu - zielone, a oprawa troche ciemniejsza , jest to taka oliwkowa zielen i teczowka ma posrodku tej zieleni taka bursztynowa otoczke jeszcze brwi i rzesy mam ciemne ale malowyrazne, nie zdecydowana czern

3. Piegi - nie posiadam

4. Cera
- chyba rozowy a rumienie sie na rozowo tak mysle.. dodam ze mam pajaczki, popekane naczynka krwionosne na policzkach i szaro-bezowe worki pod oczami


5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond, jasny-sredni braz hmm ciezko okreslic. odcien raczej taki popielaty, napewno nie zloty

6. Kolor ust rozowy jasny


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? mysle ze zle wygladam w zgnilej zieleni i szarosciach a tak to wszystkie inne kolory nosze

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? wydaje mi sie ze jest okej


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
?nosze kolory rozne, nawet fluo i uwazam ze mi ladnie


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
mysle ze w tych mi brzydko

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? ja sie nie znam na tym tak jak mowilam wszystkie nosze i nie zauwazylam zeby zle mi bylo w kolorach tych ktorych nie wymienilam jako nietwarzowe (zgnila zielen, szarosci)


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
-hm mysle ze tak
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez☠tytułu.jpg (40,7 KB, 24 załadowań)
shiza91xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-02, 21:40   #1600
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez shiza91xx Pokaż wiadomość
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? mysle ze zle wygladam w zgnilej zieleni i szarosciach a tak to wszystkie inne kolory nosze

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? wydaje mi sie ze jest okej


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
?nosze kolory rozne, nawet fluo i uwazam ze mi ladnie


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
mysle ze w tych mi brzydko

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? ja sie nie znam na tym tak jak mowilam wszystkie nosze i nie zauwazylam zeby zle mi bylo w kolorach tych ktorych nie wymienilam jako nietwarzowe (zgnila zielen, szarosci)


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
-hm mysle ze tak
Najpierw przymiarka:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html

A potem kwestionariusz co do kolorów wypełnij jeszcze raz
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-04, 09:56   #1601
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A ja chyba już sklasyfikowałam swój typ Jestem czystą wiosną
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-04, 10:38   #1602
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
A ja chyba już sklasyfikowałam swój typ Jestem czystą wiosną
Gratulacje!
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-04, 21:38   #1603
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny, a powiedzcie czy jest sens kupic sobie np takie kolo kolorow dla 3 roznych lat, zeby potem w sklepie wyszukac wlasciwy kolor I poprzymierzac?
Mam jeszcze pytanie odnosnie makijazu. Sklaniam sie ku temu, ze jestem TS (chyba) ale np pomadki pasuja mi w kolorze rozu ale lekko przelamanego w strone ciepla (cos jak arbuz, grapefruit) albo taki brazowy jasny roz albo bladorozomy mleczny blyszczyk jak milkshake. Chlodne, fioletowawe odcienie robia ze mnie trupa, ciemniejsze roze czy wisnie sa za ciemne I daja za duzy kontrast. Cienie raczej jasne, ale albo naturalne + ochlodzone, albo bardzo delikatna sliwka. Ogolnie nie moge dojsc z tym do ladu.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-05, 14:35   #1604
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a powiedzcie czy jest sens kupic sobie np takie kolo kolorow dla 3 roznych lat, zeby potem w sklepie wyszukac wlasciwy kolor I poprzymierzac?
Mam jeszcze pytanie odnosnie makijazu. Sklaniam sie ku temu, ze jestem TS (chyba) ale np pomadki pasuja mi w kolorze rozu ale lekko przelamanego w strone ciepla (cos jak arbuz, grapefruit) albo taki brazowy jasny roz albo bladorozomy mleczny blyszczyk jak milkshake. Chlodne, fioletowawe odcienie robia ze mnie trupa, ciemniejsze roze czy wisnie sa za ciemne I daja za duzy kontrast. Cienie raczej jasne, ale albo naturalne + ochlodzone, albo bardzo delikatna sliwka. Ogolnie nie moge dojsc z tym do ladu.
Raczej nie, bo do tego potrzeba by dużej paletki kolorów, a one są drogie.

Bo się gubię... obstawiasz lato czy wiosnę?

Jeśli jest ci ładnie w cieplejszych kolorach, no to chłodne są złe, wiadomo. Weź po uwagę, że wiele kosmetyków jest w mniejszym lub większym stopniu transparentna, stąd efekt na skórze może być inny.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-05, 14:45   #1605
Jazgotek
Rozeznanie
 
Avatar Jazgotek
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 600
Smile Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cześć dziewczyny, ja również prosiłabym o pomoc, bo nie umiem tego sama określić i specjalnie założyłam konto by móc o to zapytać

1. Jak się opalasz - Dosyć szybko na ramionach i klatce piersiowej, wolniej na nogach i brzuchu. Opalam się na brązowo, nigdy nie zdarzyło mi się być czerwoną, nawet gdy się spiekłam (wtedy jestem raczej mahoniowa)


2. Kolor oczu - Są dziwne. Czasami są wręcz czekoladowo-brązowe w całości, a czasem orzechowo-brązowe tylko przy źrenicy, a na zewnątrz robią się zielonkawo-niebieskie.


3. Piegi - Nie mam.


4. Cera - Brzoskwiniowa, rumienię się na coś pomiędzy różem i czerwienią (ani jedno, ani drugie, po prostu pośrodku)


5. Naturalny kolor włosów - Mysi blond z miodowo-rudym przebłyskiem, momentami wpadały w brąz, momentami bardziej w rudość, momentami bardziej w blond Tak jak oczy, są nie do końca określone.


6. Kolor ust - Ciemno różowe.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - Lubię czerwony kolor. Mam czerwony płaszcz, kiedyś czerwone trampki, kilka bluzek (w których dobrze się czuję). Lubię też khaki, granat, beże, miętę i biel.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? - Szerości i brązy nie pasują mi wcale, bardziej właśnie biel i czerń lub wyraziste kolory.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? - Ja uważam, że pasują i lubię ubierać w takie kolory, problemem bardziej jest to "czy przystoi". Ostatnio kupiłam bardzo jaskrawą, świecącą wręcz w ciemności limonkową koszulkę i wyglądam w niej dobrze


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? - Raczej nie, a przynajmniej źle się w nich czuję.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem? - Ciepłe kolory raczej mi pasują. Jak wspominałam, lubię czerwony i często słyszę, że dobrze w nim wyglądam. Podobnie jest z beżem, koralami, brzoskwiniami. Z zimnych kolorów jedynie granat (choć też nie zawsze mi podpasuje) i zieleń typu khaki, ewentualnie mięta czy jasny zielony (wpadający w seledyn). Niebieskości i szarości odpadają, przygaszone żółcie i fiolety również. Srebra i złota w ubraniach nienawidzę, więc nawet nie zakładam i omijam, jeśli chodzi o biżuterię to bardziej pasuje mi złoto.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe - dzikie wzory i mocne kontrasty raczej nie pasują. Jak wspominałam, lubię wyrazisty czerwony, ale gaszę go czarnymi spodniami i ciemnymi butami. Jeśli zakładam zieloną/khaki bluzkę, to żeby nie było zbyt smętnie łamię ją jakimś jasnym sweterkiem.

Bardzo będę wdzięczna za odpowiedź
Jazgotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-05, 15:39   #1606
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wiosna albo Zima. Możesz być Intensywną Zimą (pasuje ci biel i czerń i oczobijne kolory) albo Intensywną Wiosną (lepiej ci w czystych ciepłych barwach niż czystych chłodnych? czerwień, o której piszesz, jaki ma odcień?)
Właśnie takie typy źle wyglądają w kolorach złamanych szarością albo brązach (ja jestem Intensywną Wiosną i nie pasują mi prawie żadne brązy), jeśli już, to jasny szary, ale czysty, neutralny.
Beże, brzoskwinie i korale wyglądają ładnie na Intensywnej Wiośnie (szminki też), ALE na Jasnej Wiośnie są zabójczo piękne!
Przejrzałaś paletki? Masz jakąś, której kolory najlepiej ci pasują?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-05, 20:40   #1607
Jazgotek
Rozeznanie
 
Avatar Jazgotek
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 600
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Wiosna albo Zima. Możesz być Intensywną Zimą (pasuje ci biel i czerń i oczobijne kolory) albo Intensywną Wiosną (lepiej ci w czystych ciepłych barwach niż czystych chłodnych? czerwień, o której piszesz, jaki ma odcień?)
Właśnie takie typy źle wyglądają w kolorach złamanych szarością albo brązach (ja jestem Intensywną Wiosną i nie pasują mi prawie żadne brązy), jeśli już, to jasny szary, ale czysty, neutralny.
Beże, brzoskwinie i korale wyglądają ładnie na Intensywnej Wiośnie (szminki też), ALE na Jasnej Wiośnie są zabójczo piękne!
Przejrzałaś paletki? Masz jakąś, której kolory najlepiej ci pasują?
Czerwień, o której piszę raczej również jest wyrazista i "oczobijna", moja ukochana wiosenna parka jest jasną, energiczną czerwienią. Mam również swój ulubiony seledynowy sweterek, jest jasny i typowo wiosenny, wszyscy mówią że mi w nim ładnie więc raczej pasuje, ale to dwa różne odcienie, więc znów nie pasuje nic Dodatkowo moje brwi są ciemne, prawie czarne i przez to oczy wyglądają na jeszcze ciemniejsze, ale cera oliwkowa nie jest, jest właśnie brzoskwiniowo opalona, więc może masz rację z tą Intensywną Wiosną? Bo koralowe i beżowe szminki pasują mi bardziej, niż czerwone i mocno różowe.
Jazgotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-05, 21:11   #1608
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Jazgotek Pokaż wiadomość
Czerwień, o której piszę raczej również jest wyrazista i "oczobijna", moja ukochana wiosenna parka jest jasną, energiczną czerwienią. Mam również swój ulubiony seledynowy sweterek, jest jasny i typowo wiosenny, wszyscy mówią że mi w nim ładnie więc raczej pasuje, ale to dwa różne odcienie, więc znów nie pasuje nic Dodatkowo moje brwi są ciemne, prawie czarne i przez to oczy wyglądają na jeszcze ciemniejsze, ale cera oliwkowa nie jest, jest właśnie brzoskwiniowo opalona, więc może masz rację z tą Intensywną Wiosną? Bo koralowe i beżowe szminki pasują mi bardziej, niż czerwone i mocno różowe.
Ale zacznij od przymiarki:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html
Sprawdź na ile kolory mają być ciepłe i na ile czyste. Ja bym się na twoim miejscu nie nastawiała od razu na konkretny typ, bo trzeba kolory porównać z innymi. Poza tym nawet jeśli pasują ci kolory raczej cieplejsze, to wchodzą jeszcze w grę typy jesienne.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-05, 22:36   #1609
Mymmeli
Przyczajenie
 
Avatar Mymmeli
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 24
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz- ciężko się opalam, zawsze na różowo bądź czerwono, rzadko kiedy moja opalenizna brązowieje, muszę uważać na słońce, nawet czasem wysokie filtry mi nie pomagają,

2. Kolor oczu- sama nie wiem, uważam,że mam zielone, ale niektórzy twierdzą, że szare, więc powiedzmy, że zielono-szare, brwi i rzęsy jasno brązowe,

3. Piegi- mam, szaro-brązowe

4. Cera - bardziej ciepła, jasna, nie rumienie się,

5. Naturalny kolor włosów- bardzo jasny brąz z połyskami rudego, dawniej bardziej wpadały mi w rudy odcień,

6. Kolor ust-jasny róż,

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?- czerwony, karmelowy, jasny brąz, zielony,

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?- te kolory zdecydowanie nie pasują do mojej karnacji,

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?- kolory intensywne, czerwień, zieleń, róż,

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? - nie

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? -pasują mi kolory ciepłe,

Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - nie pasuje mi takie zestawienia kolorów, lepiej mi w monochromatycznych ubraniach,
__________________


dbam o włosy 5.08

"Dziś zrób to, czego innym się nie chce
a jutro będziesz mieć to, o czym inni tylko marzą "

Mymmeli jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-05, 23:20   #1610
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Mymmeli Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz- ciężko się opalam, zawsze na różowo bądź czerwono, rzadko kiedy moja opalenizna brązowieje, muszę uważać na słońce, nawet czasem wysokie filtry mi nie pomagają,

2. Kolor oczu- sama nie wiem, uważam,że mam zielone, ale niektórzy twierdzą, że szare, więc powiedzmy, że zielono-szare, brwi i rzęsy jasno brązowe,

3. Piegi- mam, szaro-brązowe

4. Cera - bardziej ciepła, jasna, nie rumienie się,

5. Naturalny kolor włosów- bardzo jasny brąz z połyskami rudego, dawniej bardziej wpadały mi w rudy odcień,

6. Kolor ust-jasny róż,

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?- czerwony, karmelowy, jasny brąz, zielony,

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?- te kolory zdecydowanie nie pasują do mojej karnacji,

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?- kolory intensywne, czerwień, zieleń, róż,

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? - nie

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? -pasują mi kolory ciepłe,

Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - nie pasuje mi takie zestawienia kolorów, lepiej mi w monochromatycznych ubraniach,
Wychodziłby jakiś cieplejszy typ, zrób przymiarkę:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html
i będziemy mieć lepsze dane.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-06, 08:59   #1611
Mymmeli
Przyczajenie
 
Avatar Mymmeli
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 24
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

waham się pomiędzy ciepłą wiosną a jesienią.
__________________


dbam o włosy 5.08

"Dziś zrób to, czego innym się nie chce
a jutro będziesz mieć to, o czym inni tylko marzą "


Edytowane przez Mymmeli
Czas edycji: 2014-07-06 o 09:11
Mymmeli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-06, 14:22   #1612
magdus125
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 11
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Proszę o pomoc w ustaleniu jakiegoś typu myślę, że będzie to odcień chłodny. Myślałam nad latem,ale nie wiem do końca.

1. Jak się opalasz - bardzo ciężko, na czerwono- różowo, wystarczy tylko wyjść na słońce a buzia jest bardzo czerwona.


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?Oczy niebiesko- zielono-szare trochę widoczne żółte plamki,obwódka oka wpada w kolor niebieski, rzęsy dosyć jasne, brwi ciemny blond(aktualnie farbuję henną)


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Mam chyba szaro-brązowe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy? Kolor cery bardzo jasny,widoczne naczynka, skóra bardzo cienka zwłaszcza na powiekach i pod oczami, widoczne cienie, rumienię się bardzo szybko na czerwono


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate? Naturalne mysie, szare ciemny blond


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Jasne różowe

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Źle się czuję w ciemnych kolorach np. bordo, dobrze się czuję w kremowych, delikatnych odcieniach, niebieskich,rózowych.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? Nie pasuje. Lepiej wyglądam w kremowym, szarym nie za ciemnym,czarny.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Chyba nie, wolę jednak delikatne odcienie.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy. Raczej tak. Trochę szarawe.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.
Chyba raczej zimne kolory.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów? Lepiej mi w mniej drastycznych zestawieniach kolorów

Edytowane przez magdus125
Czas edycji: 2014-07-07 o 13:57
magdus125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-06, 21:06   #1613
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Mymmeli Pokaż wiadomość
waham się pomiędzy ciepłą wiosną a jesienią.
No to już jest wynik dobry, teraz możesz sobie dać trochę czasu, obejrzysz jakieś ciuchy, wypróbujesz kosmetyki i powinno się wyklarować.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-06, 21:45   #1614
Mymmeli
Przyczajenie
 
Avatar Mymmeli
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 24
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

dzięki za pomoc
__________________


dbam o włosy 5.08

"Dziś zrób to, czego innym się nie chce
a jutro będziesz mieć to, o czym inni tylko marzą "

Mymmeli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-09, 08:16   #1615
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ciekawa sprawa. Zidentyfikowałam się jako bright winter, świetną szminką była np. lustering, plumful. Ostatnio się opaliłam i znacznie lepiej wygląda na mnie np. hot tahiti MAC, która wcześniej była taka sobie (może być, ale bez szału). Opalenizna "ociepliła" mój look?
Też kolory, które mi obecnie pasują trochę się zmieniły.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-09, 18:10   #1616
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ciekawa sprawa. Zidentyfikowałam się jako bright winter, świetną szminką była np. lustering, plumful. Ostatnio się opaliłam i znacznie lepiej wygląda na mnie np. hot tahiti MAC, która wcześniej była taka sobie (może być, ale bez szału). Opalenizna "ociepliła" mój look?
Też kolory, które mi obecnie pasują trochę się zmieniły.
Może tak być, często opalenizna jest trochę cieplejsza niż nieopalona skóra, ale też kontrasty się zmieniają.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-10, 07:03   #1617
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Może tak być, często opalenizna jest trochę cieplejsza niż nieopalona skóra, ale też kontrasty się zmieniają.
Zmniejszyły włosy mi spopielaciały od słońca
Ciężko znaleźć fajne ubrania w kolorach dla BW
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-10, 13:23   #1618
magdus125
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 11
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Proszę o pomoc w ustaleniu jakiegoś typu myślę, że będzie to odcień chłodny. Myślałam nad latem,ale nie wiem do końca.

1. Jak się opalasz - bardzo ciężko, na czerwono- różowo, wystarczy tylko wyjść na słońce a buzia jest bardzo czerwona.


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?Oczy niebiesko- zielono-szare trochę widoczne żółte plamki,obwódka oka wpada w kolor niebieski, rzęsy dosyć jasne, brwi ciemny blond(aktualnie farbuję henną)


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Mam szaro-brązowe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy? Kolor cery bardzo jasny,widoczne naczynka, skóra bardzo cienka zwłaszcza na powiekach i pod oczami, widoczne cienie, rumienię się bardzo szybko na czerwono


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate? Naturalne mysie, szare ciemny blond


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Jasne różowe

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Źle się czuję w ciemnych kolorach np. bordo, dobrze się czuję w kremowych, delikatnych odcieniach, niebieskich,rózowych.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? Nie pasuje. Lepiej wyglądam w kremowym, białym ale nie czystym, takim bardziej ecru, szarym nie za ciemnym,czarny.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Jaskrawe chyba nie, intensywne i czyste.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy. Raczej tak. Trochę szarawe.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.
Chyba raczej chlodne kolory,chociaż nie wiem czy twarz nie zlewa mi się z tymi odcieniami chłodnymi.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów? Lepiej mi w mniej drastycznych zestawieniach kolorów

Edytowane przez magdus125
Czas edycji: 2014-07-10 o 13:30
magdus125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-15, 12:50   #1619
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez magdus125 Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc w ustaleniu jakiegoś typu myślę, że będzie to odcień chłodny. Myślałam nad latem,ale nie wiem do końca.
Zrób najpierw przymiarkę, link jest gdzieś wyżej, i zastanów się nad tymi kolorami.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-28, 14:35   #1620
fitnesswoman
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 266
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Proszę bardzo o ocenę mojego typu kolorystycznego. Z góry dziękuję!

1. Jak się opalasz - raczej ciężko, kolor taki przykurzony

2. Kolor oczu
- zielone z domieszką piwnego, obwódka ciemniejsza, brwi bardzo ciemne, rzęsy też raczej ciemnobrązowe


3. Piegi - mam piegi, chyba chłodne...


4. Cera - jasny, chłodny, zaróżowiony, raczej się rumienię na różowo

5. Naturalny kolor włosów - ciemny brąz, ma przebłyski


6. Kolor ust - jasny roż, chłodny


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? ecru, brudny chłodny róż, granat, wrzosowy, beżowy, szary

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? najlepiej kremowy i ciemny szary


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? nie czuję się w takich kolorach dobrze, chyba, że to są dodatki


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
wydaje mi się że pasują mi kolory zgaszone takie jak zgaszony róż, wrzos, granat.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Pasują mi kolory dość zimne.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo -najlepiej się czuję w drobnych wzorach, i kolorach monochromatycznych

Poniżej moje zdjęcia. Drugie zdjęcie z lekkim makijażem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0064.jpg (73,1 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0584.jpg (42,2 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0069.jpg (64,9 KB, 8 załadowań)

Edytowane przez fitnesswoman
Czas edycji: 2014-07-28 o 14:38
fitnesswoman jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:27.