Zdjęcia! Czy to trądzik różowaty? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-16, 22:10   #1
Uliarra
Przyczajenie
 
Avatar Uliarra
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 1

Zdjęcia! Czy to trądzik różowaty?


Pomóżcie, proszę... Moja cera zawsze była wrażliwa, rozszerzone pory, wągry na nosie, ale od dawna przede wszystkim dokucza mi rumień... Męczę się z nim od bardzo dawna. Postanowiłam zaopiekować się nim w tym tygodniu zaopatrzyłam się w krem Ziaja med kuracja wyciszająca rumień, emulsję Bielenda do mycia cery naczynkowej a także wszelkiego rodzaju maseczki do cery naczynkowej, jednak stan mojej twarzy się pogorszył... Okropna czerwona twarz, bolesne gule na brodzie i te dziwne krostki na policzkach... Moje główne utrapienie to czerwona, sucha twarz. Najgorzej wygląda po myciu (dodaję zdjęcia tuż po umyciu, ale z przeźroczystą maseczką Bielendy). Postanowiłam zapisać się do dermatologa, ale może Wy coś doradzicie? Czy to trądzik różowaty? W wieku 18 lat? Trochę chyba dziwne... Ale wszystko na niego wskazuje. Proszę o pomoc! A najlepiej rady w jakie kosmetyki do pielęgnacji się zaopatrzyć... większośc kremów powoduje u mnie szczypanie i poczerwienienie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0306.jpg (69,9 KB, 252 załadowań)
Uliarra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 06:30   #2
Baszka85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4
Dot.: Zdjęcia! Czy to trądzik różowaty?

Ale już byłaś u tego dermatologa czy się wybierasz? Czy dopiero zamierzasz się zapisać? Dermatolog to podstawa, ja na tych zdjęciach nic nie widzę... Ty pewnie widzisz, bo wiesz jak wyglądasz w lustrze. Trzeba być świetnym dermatologiem, żeby komuś pomóc, nie sądzę aby po zdjęciach dało się coś wywnioskować.
Baszka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 06:45   #3
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Zdjęcia! Czy to trądzik różowaty?

Idź do dermatologa tylko dobrze popytaj się wśród ludzi żeby była na PRAWDĘ dobry, bo to różni bywa.
Moim okiem nie dermatologa to gule na brodze wyglądają jak problemy z hormonami (może zespół politeistycznych jajników?).
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 19:06   #4
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Zdjęcia! Czy to trądzik różowaty?

Cytat:
Napisane przez Lowczyni Pokaż wiadomość
Idź do dermatologa tylko dobrze popytaj się wśród ludzi żeby była na PRAWDĘ dobry, bo to różni bywa.
Moim okiem nie dermatologa to gule na brodze wyglądają jak problemy z hormonami (może zespół politeistycznych jajników?).
Nie wiedziałam, że jajniki mogą wyznawać politeizm
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 19:14   #5
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Zdjęcia! Czy to trądzik różowaty?

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam, że jajniki mogą wyznawać politeizm
przepraszam, przejęzyczyłam sie chodziło mi oczywiście o zespół policystycznych jajników. Chciałam coś doradzić a w pracy w międzyczasie parę osób o coś mnie pytało.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 06:27   #6
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: Zdjęcia! Czy to trądzik różowaty?

jesli chodzi o produkty, ktorych uzywasz- sa bardzo dobre, mialam ta emulsje bielendy kiedy mialam silny tradzik i mega delikatna skore i swietnie sie sprawdzala, krostki szybciej sie goily wiec wydaje mi sie ze powinnas uzywac tego co teraz- emulsja i krem ok, ale moze zrezygnuj z tak czestego nakladania maseczek?- zbyt czeste nakladanie nie jest dobrym pomyslem... skora nie jest przyzwyczajona a nagle w ciagu tygodnia dostaje spora dawke nowych kosmetykow. postaw na podstawowa pielegnacje w postaci emulsji i kremu. dorzuć jakis tonik po umyciu twarzy dla wyrównania pH skory. zdecydowanie powinnas isc do dermatologa, ktory fachowo oceni stan twojej skory i zaleci odpowiednie leki dermatologiczne i pewnie doradzi Ci cos w kwestii kosmetykow do pielegnacji. nie lecz sie na wlasna reke, im wczesniej pojdziesz do lekarza, tym lepiej dla twojej skory + wg mnie nie masz tradziku różowatego...

Edytowane przez adri_
Czas edycji: 2014-03-18 o 06:29
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 08:52   #7
Figure09
Rozeznanie
 
Avatar Figure09
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Puste ściany
Wiadomości: 536
Dot.: Zdjęcia! Czy to trądzik różowaty?

Wg mnie to nie jest trądzik różowaty, tylko jakiś wyprysk alergiczny. To nie musi być kwestia jakiegoś "złego produktu" tylko jego składu, być może jest w nich coś co Cię uczula.
Osobiście przetestowałam dziesiątki żeli do mycia twarzy i polecam mydło afrykańskie, jest wykonywane ręcznie z nierafinowanych olejów i maseł roślinnych z dodatkiem wypiekanych strąków drzewa kakaowego. Świetnie się pieni, nie ściąga skóry (!) i jest przy okazji antybakteryjne. Spróbuj czegoś bardziej naturalnego niż te wszystkie kosmetyki detaliczne.
__________________
Tylko ten, kto ma odwagę mówić to, co myśli,
zasługuje na pełne zaufanie.
Być może człowiek taki wyrazi się czasem niezręcznie,
a nawet niegrzecznie, ale nie będzie mnie oszukiwał.



Figure09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-20, 11:38   #8
Martka72
Zadomowienie
 
Avatar Martka72
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kujawy i Pomorze
Wiadomości: 1 102
Dot.: Zdjęcia! Czy to trądzik różowaty?

skoro Masz rumień od dawna to jesteś w grupie ryzyka jesli chodzi o trądzik różowaty ale z drugiej strony jesteś za młoda, trądzik w wersji grudkowo-krostkowej dotyczy najczęściej osób po 30 roku życia.

Kolejne pytanie...któreś z rodziców tez ma problem z rumieniem? masz rumień na stałe czy pojawia się w określonych sytuacjach?

Podstawa to oczywiście wizyta u dermatologa. Właściwa diagnoza...

Na suchą skórę polecam apteczne produkty Cetaphil. Unikanie wody do mycia skóry, lepiej płyn micelarny. Kosmetyki do skóry naczynkowej.
__________________

Rudzielec o farbowaniu i pielęgnacji skóry wrażliwej...


Początkująca włosomaniaczka

www.red-head-rules.blogspot.com
Martka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 18:48   #9
canivoria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 57
Dot.: Zdjęcia! Czy to trądzik różowaty?

Prawdopodobnie masz trądzik pospolity ale jak sama wiesz cerę naczynkową i wrazliwą, więc musisz bardzo o nią dbać. ja od siebie polecam krem Iwostin Rosaclin na noc - pomógł bardzo na mój rumień.
canivoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 18:02   #10
milenka322
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4
Dot.: Zdjęcia! Czy to trądzik różowaty?

Jeżeli chodzi o rumień występujący przy różowatym to można się go normalnie pozbyć.

Edytowane przez goooosienka
Czas edycji: 2014-10-29 o 18:04 Powód: reklama
milenka322 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 15:52   #11
moni_czkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 10
Dot.: Zdjęcia! Czy to trądzik różowaty?

proszę o wypełnienie
http://www.ankietka.pl/ankieta/21484...ologiczny.html
moni_czkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-29, 21:50   #12
Agnieszka_02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 253
Dot.: Zdjęcia! Czy to trądzik różowaty?

Nie wygląda to na trądzik różowaty, raczej na zwykły albo na alergię na jakieś kosmetyki. Najlepiej poradzić się dermatologa.
Agnieszka_02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-29 22:50:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:25.