przygotowanie jedzenia - ile wam to zajmuje? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-06, 20:47   #1
karinka90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 3

przygotowanie jedzenia - ile wam to zajmuje?


Cześć Wam wszystkim!
chciałam się zapytac ile czasu Wam zajmuje przygotowanie jedzenia. Dzisiaj gotowałam obiad, coś na kolacje i coś na jutro do pracy. Miałam ochote pogotować i przyłożyłam do wszystkiego ale powiem Wam że mi to strasznie dużo czasu zajęło. Dokładnie nie liczyłam (robiłam jakieś przerwy) ale chyba wyszło tego ze 3 godziny. Ta dieta mnie wykończy... staram się przygotowywać wszystkie posiłki sama. Zastanawiam się czy to ja jestem taka wolna czy to tyle zajmuje i nie odkryłam ameryki.

Pozdrawiam!
karinka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 21:58   #2
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: przygotowanie jedzenia - ile wam to zajmuje?

Cytat:
Napisane przez karinka90 Pokaż wiadomość
Cześć Wam wszystkim!
chciałam się zapytac ile czasu Wam zajmuje przygotowanie jedzenia. Dzisiaj gotowałam obiad, coś na kolacje i coś na jutro do pracy. Miałam ochote pogotować i przyłożyłam do wszystkiego ale powiem Wam że mi to strasznie dużo czasu zajęło. Dokładnie nie liczyłam (robiłam jakieś przerwy) ale chyba wyszło tego ze 3 godziny. Ta dieta mnie wykończy... staram się przygotowywać wszystkie posiłki sama. Zastanawiam się czy to ja jestem taka wolna czy to tyle zajmuje i nie odkryłam ameryki.

Pozdrawiam!
szkoda, że nie napisałaś konkretnie co przygotowałaś. byłoby łatwiej ocenić.

obiad zwykle robię przez godzinę, półtorej(zupa i zazwyczaj jakieś drugie danie) plus dodatkowe 30 minut jak mam zmywać, czego nie cierpię.

ale potrafię też zrobić obiad, tzn same drugie danie w 15 minut.

więc zakładajac, że to coś specjalnego robiłaś to trzy godziny na trzy posiłki to raczej nie jest dużo. zważywszy, że pewnie non stop przy garach nie stałaś. a był czas, kiedy Twoje jedzenie musiało np. się gotować czy piec. Ty wtedy nic nie robilaś, chyba.
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 08:21   #3
AiShinigami
Raczkowanie
 
Avatar AiShinigami
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 244
Dot.: przygotowanie jedzenia - ile wam to zajmuje?

Mnie przygotowanie codziennych posiłków w tygodniu zajmuje najwyżej 10-15 minut tuż przed jedzeniem ;P (i wcale, że się nie odżywiam jakimiś tam fast foodami - ino zdrowe naturalne jadło ;])

Najwięcej czasu jeszcze zabiera mi przygotowywanie weekend'owych obiadów - bo ok.1,5 godziny (wliczając czas, kiedy samo się gotuje/piecze)... ale to i tak nic w porównaniu z tym co było wcześniej, kiedy się dopiero uczyłam 'obracać w kuchni', haha xD

Teraz nabrałam wprawy i tnę czas przy np.sprawianiu warzyw czy mięs... no i nic po drodze nie rozsypuję ni nie zasyfiam, na bieżąco zaraz sprzątam, coby potem nie trza było wielce się z tym paprać...
a po posiłku - talerz przepłukać i sztućce i tyle... (gar obtoknięty wcześniej).

Grunt to właśnie wprawa, organizacja i dobre prędkie przepisy
__________________
Oglądając się lecz nigdy nie cofając - naprzód~!

AiShinigami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 08:42   #4
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: przygotowanie jedzenia - ile wam to zajmuje?

Na co dzień obiad to średnio 30 minut (45 jeżeli dodać czas potrzebny na wyjęcie wszystkiego z lodówki, wypłukanie, krojenie, o ile dany obiad wymaga takich czynności). W weekendy nieraz poświęcamy na obiad więcej czasu - godzinę - półtorej. Na kolację niewiele, bo jemy wtedy coś w rodzaju porcji owoców lub np. serek. Śniadanie to ok. 10 minut.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 13:06   #5
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: przygotowanie jedzenia - ile wam to zajmuje?

Zauważyłam, że dosyć długo przygotowuję do jedzenia mięso- karkówkę, polędwiczki. Natomiast niemięsne potrawy typu naleśniki, jakieś warzywne zapiekanki ok. 30 minut + ewentualnie pieczenie w piekarniku. Generalnie w tygodniu pracy mam mało czasu na przygotowanie, więc robię to szybko.
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 19:56   #6
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: przygotowanie jedzenia - ile wam to zajmuje?

Zalezy co przygotowywalas. Jak robie warzywa, kurczaka, rybe czy cos prostego to okolo 1h-1,5h. Ale jesli wieprzowine czy wolowine czy cos bardziej skomplikowanego (zapiekanki gdzie trzeba czesciowo wszystko ugotowac przed zapiekaniem) to czasem nawet ze 3, 4 godziny tyle ze to samo sie gotuje a ja co 10-15 minut sprawdzam jedynie. I czesto robie tak zeby miec na dwa dni
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 20:24   #7
michalina11
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 42
Dot.: przygotowanie jedzenia - ile wam to zajmuje?

niestety przygotowanie jedzenia kosztuje dużo czasu, energii i serca! nie ty pierwsza, nie ostatnia
michalina11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-09, 21:33   #8
marshmallows
Raczkowanie
 
Avatar marshmallows
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 80
Dot.: przygotowanie jedzenia - ile wam to zajmuje?

Cytat:
Napisane przez karinka90 Pokaż wiadomość
Cześć Wam wszystkim!
chciałam się zapytac ile czasu Wam zajmuje przygotowanie jedzenia. Dzisiaj gotowałam obiad, coś na kolacje i coś na jutro do pracy. Miałam ochote pogotować i przyłożyłam do wszystkiego ale powiem Wam że mi to strasznie dużo czasu zajęło. Dokładnie nie liczyłam (robiłam jakieś przerwy) ale chyba wyszło tego ze 3 godziny. Ta dieta mnie wykończy... staram się przygotowywać wszystkie posiłki sama. Zastanawiam się czy to ja jestem taka wolna czy to tyle zajmuje i nie odkryłam ameryki.

Pozdrawiam!

Musisz sobie to wszystko zorganizowac, wszystko zalezy jaki to rodzaj obiadu.
Mi taki zwyklak codzienny dla siebie i narzeczonego zajmuje od 30min do godziny(ale on zmywa!)

Zupa gotuje sie praktycznie sama jakies 2h(od czasu do czasu sie zamiesza i cos dorzuci) ale potem starcza na 2-3dni.
Tak samo wychodzą mielone, zawsze staram sie robic obiad zeby zostal jeszcze na drugi dzien bo gotowanie dzien w dzien jest meczace i pracohcłonne a nie kazdy ma czas(mówie Ci to ja, kucharka z zamiłowania).

Standardowy obiad;
schabowy+ziemniaki+sałatk a= niecałe 30 min

Najlepiej uzbroic sie w dobry sprzet; maszynka do mielenia, malakser i mixer to podstawa szybkiej organizacji

---------- Dopisano o 21:33 ---------- Poprzedni post napisano o 21:29 ----------

Cytat:
Napisane przez marshmallows Pokaż wiadomość
Musisz sobie to wszystko zorganizowac, wszystko zalezy jaki to rodzaj obiadu.
Mi taki zwyklak codzienny dla siebie i narzeczonego zajmuje od 30min do godziny(ale on zmywa!)
Ale wczesniej grzebałam sie godzinami, z czasem doszłam do perfekcji:pazurk i:haha

Zupa gotuje sie praktycznie sama jakies 2h(od czasu do czasu sie zamiesza i cos dorzuci) ale potem starcza na 2-3dni.
Mięsa, pieczyste ,itd, wystarczy dobrze zamarynowac dzien wczesniej, dolewac bulionu w czasie pieczenia i...robi sie samo.
Tak samo wychodzą mielone, zawsze staram sie robic obiad zeby zostal jeszcze na drugi dzien bo gotowanie dzien w dzien jest meczace i pracohcłonne a nie kazdy ma czas(mówie Ci to ja, kucharka z zamiłowania).

Standardowy obiad;
schabowy+ziemniaki+sałatk a= niecałe 30 min

Najlepiej uzbroic sie w dobry sprzet; maszynka do mielenia, malakser i mixer to podstawa szybkiej organizacji
Na poczatek mozesz robic dania typu wszystko w jednym; np zapiekanki
Na gołąbki i sztufady przyjdzie czas
No i jak są goscie ale to inna para kaloszy
__________________
szczęśliwa żonka, jeszcze szczęśliwszy mąż

WŁOSOMANIA;

Blondowy schizolec
marshmallows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 00:11   #9
karinka90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 3
Dot.: przygotowanie jedzenia - ile wam to zajmuje?

Dziękuję wam za odpowiedzi! Widzę że nie jestem sama w spostrzeżeniach!
Ja przygotowałam sobie sałatkę grecką czyli pomidory, feta i parę innych drobiazgów. Potem upiekłam kurczaka (pieczołowicie nadziewałam go czosnkiem) razem z młodymi ziemniaczkami. Zrobiłam szparagi (miałam straszą ochotę jak tylko zobaczyłam, że sie pojawiły!) I do tego ugotowałam cały garnek rosołu.
To prawda ze muszę dojść do wprawy poza tym tak jak pisałyście ważne jest co się robi i jak się do tego przygotowuje...

A na jutro będę miała malutką sałatkę i makaron z pesto (prosto, szybko i smacznie ), bo już na więcej dzisiaj nie miałam siły!



Pozdrawiam!!!
karinka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:25.