strucla - pytanie laika - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-11, 20:17   #1
tenzin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 76

strucla - pytanie laika


Witam,
jutro robię makowca, ale chciałbym go w formie strucli.
W wielu przepisach jest informacja o tym jak ciąć gotową "roladę" - zwinięte ciasto. Nie rozumiem tego. Czy wystarczy ułożone na blasze ciasto (przed pieczeniem) - przeciąć na pół czy robi się coś jeszcze?

W jednym przepisie jest: "posmarować go przygotowanym nadzieniem i zwinąć rulon wzdłuż dłuższego boku. Ułożyć tak, aby szew był pod spodem, ostrym nożem przeciąć rulon na pół, a następnie obie połówki owinąć dookoła siebie." Co to znaczy dookoła siebie?
Tutaj jest ten przepis:
http://www.gotujmy.pl/strucla-orzech...sy,128070.html
Wiem, że to strucla orzechowa, ale chodzi mi tylko o sposób cięcia surowego ciasta, przed pieczeniem.

Pozdrawiam,
tenzin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 20:29   #2
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: strucla - pytanie laika

Cytat:
Napisane przez tenzin Pokaż wiadomość
Witam,
jutro robię makowca, ale chciałbym go w formie strucli.
W wielu przepisach jest informacja o tym jak ciąć gotową "roladę" - zwinięte ciasto. Nie rozumiem tego. Czy wystarczy ułożone na blasze ciasto (przed pieczeniem) - przeciąć na pół czy robi się coś jeszcze?

W jednym przepisie jest: "posmarować go przygotowanym nadzieniem i zwinąć rulon wzdłuż dłuższego boku. Ułożyć tak, aby szew był pod spodem, ostrym nożem przeciąć rulon na pół, a następnie obie połówki owinąć dookoła siebie." Co to znaczy dookoła siebie?
Tutaj jest ten przepis:
http://www.gotujmy.pl/strucla-orzech...sy,128070.html
Wiem, że to strucla orzechowa, ale chodzi mi tylko o sposób cięcia surowego ciasta, przed pieczeniem.

Pozdrawiam,
podejrzewam, ze chodzi o coś takiego jak na zdjeciach przedstawionych w linku- w ten sposób rozcięte- tylko u CIebie bedzie to 1 rulon, no i chyba Ty masz jeszcze te boki właśnie wywinąć chyba pod spód to wtedy będzie "dookoła siebie"

http://mojewypieki.blox.pl/2009/07/S...powidlami.html
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:13.