Minera³y które pogorszy³y mi cere - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pog³êbiæ swoj± wiedzê? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2013-03-15, 10:23   #1
jolkas1paula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 308

Minera³y które pogorszy³y mi cere


otoz niestety nie wiem jak to mozliwe moze powie mi ktos bardziej obeznany, ze mineraly potrafia jednak pogorszyc stan cery, tak bylo u mnie w przypadku annabelle minerals czego bardzo zaluje bo wszytsko jest w nich na plus, stosuje je od pponad pol roku i wlasnie najgorszy sgtan cery zauwazylam po formule kryjacej, neistety matujaca tez zapycha mnie ale po pewnym czasie, dlaczego tak sie dzieje ze sklad niby przyjazny dla skory a jednak zapycha(cere mam mieszana, sklonna do zapychania) czy ktos z was tez tak mial? aha i dodam ze annabell zaczela mnie zapychac dppiero po zastosowaniu formuly kryjacej
jolkas1paula jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-22, 07:23   #2
Anadiyaa
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 19
Dot.: Minera³y które pogorszy³y mi cere

Zdarza siê i tak
Anadiyaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-22, 21:10   #3
jolkas1paula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 308
Dot.: Minera³y które pogorszy³y mi cere

nie pojmuje tego jak podklad AM ktory ma sklad krotki zapycha cere? nie chce siac paniki no ale uzywalam chociazby sephory pseudo minerala i buzie mialam piekna, a kurcze po AM (mam je odkad wyszly na swiat) jest coraz gorzej;/ patrze po ich stronkach nie maja zandych certyfikatow kurcze,ktos tez tak mial z nimi??? smutno mi bo bardzo mi pasowaly pod wzgledem koloru,wytrzymalosci,ceny i dostepnosci,ech;/
jolkas1paula jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-22, 23:01   #4
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomo¶ci: 2 946
Dot.: Minera³y które pogorszy³y mi cere

Cytat:
Napisane przez jolkas1paula Poka¿ wiadomo¶æ
nie pojmuje tego jak podklad AM ktory ma sklad krotki zapycha cere? nie chce siac paniki no ale uzywalam chociazby sephory pseudo minerala i buzie mialam piekna, a kurcze po AM (mam je odkad wyszly na swiat) jest coraz gorzej;/ patrze po ich stronkach nie maja zandych certyfikatow kurcze,ktos tez tak mial z nimi??? smutno mi bo bardzo mi pasowaly pod wzgledem koloru,wytrzymalosci,ceny i dostepnosci,ech;/
Ka¿dy kosmetyk wprowadzany na rynek UE musi byæ przebadany i oceniony przez specjalistê pod wzglêdem bezpieczeñstwa. Nie stosuje siê ¿adnych certyfikatów, chyba ¿e masz na my¶li ekocertyfikaty. AM wysy³a³o nawet skany dokumentów do jednej z Wiza¿anek (klik), tak¿e nie ma powodów, aby martwiæ siê jako¶ci± surowców.

Owszem, zdarza siê, ¿e minera³y "zapychaj±". Niektóre formu³y mog± mieæ wiêkszy potencja³ pod tym wzglêdem ni¿ inne. Z mojego do¶wiadczenia wynika, ¿e problem dotyczy zw³aszcza formu³ kremowych, ciê¿kich, daj±cych b³ysk ju¿ na starcie. Ale nie tylko, ka¿dy podk³ad przytrzymany zbyt d³ugo na twarzy powoduje u mnie zanieczyszczenie porów +/- drobne krostki. Podk³ady bogate w mikê potrafi± spowodowaæ wysyp bardzo szybko po na³o¿eniu. Byæ mo¿e "zapychanie" jest efektem mieszania siê sebum i minera³ów. Byæ mo¿e ostre drobinki miki dzia³aj± dra¿ni±co na mieszki. Mo¿na siê tylko domy¶laæ. Grubo¶æ warstwy podk³adu te¿ mo¿e mieæ znaczenie (oczywi¶cie im mniej, tym lepiej).

Je¶li podk³ad Ci ewidentnie szkodzi, to nie ma siê co zastanawiaæ. Trzeba szukaæ innego.
Lorri jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-23, 11:00   #5
jolkas1paula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 308
Dot.: Minera³y które pogorszy³y mi cere

bardzo dziekuje za odpowiedz,nie znam sie dlatego pytam ale bardzo mi pomoglas czyli wychodzi na to ze lepiej suchy podklad? fakt ten kryjacy jest bardziej kremowy i pewnie dlatego zapycha. lily lolo byl taki suchawy dla mnie ale efekt sredni;/ teraz zamowilam meow i barefaced zobaczymy jak one sie sprawdza.
jolkas1paula jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-23, 15:05   #6
Kleik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomo¶ci: 191
Dot.: Minera³y które pogorszy³y mi cere

A ja siê tak zastanawiam czy minera³y mog± mieæ z³y wp³yw na rozszerzanie i zanieczyszczanie porów. Przy drogeryjnych podk³adach byæ mo¿e tego po prostu nie widzia³am, bo nigdy nie mia³am problemów z uwidocznionymi przez podk³ad porami, a przy u¿ywaniu minera³ów jest to wielki problem. Na dodatek bez podk³adu skóra te¿ ma olbrzymie te pory i bardzo brudne, wygl±da na tak± "rozpulchnion±". Wydaje mi siê, ¿e przed regularnym u¿ywaniem kosmetyków mineralnych tego nie by³o. Czasem siê zastanawiam czy sobie nie¶wiadomie bardziej nie szkodzê?
Kleik jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-25, 21:56   #7
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomo¶ci: 2 946
Dot.: Minera³y które pogorszy³y mi cere

Cytat:
Napisane przez jolkas1paula Poka¿ wiadomo¶æ
czyli wychodzi na to ze lepiej suchy podklad? fakt ten kryjacy jest bardziej kremowy i pewnie dlatego zapycha. lily lolo byl taki suchawy dla mnie ale efekt sredni;/ teraz zamowilam meow i barefaced zobaczymy jak one sie sprawdza.
Odno¶nie korelacji kremowo¶ci i zapychania to tylko moja obserwacja. Moja cera generalnie lepiej siê dogaduje z "suchymi" podk³adami (mogê poleciæ Meow FF). Jak bêdzie u Ciebie - sama siê przekonasz.

Cytat:
Napisane przez Kleik Poka¿ wiadomo¶æ
A ja siê tak zastanawiam czy minera³y mog± mieæ z³y wp³yw na rozszerzanie i zanieczyszczanie porów. Przy drogeryjnych podk³adach byæ mo¿e tego po prostu nie widzia³am, bo nigdy nie mia³am problemów z uwidocznionymi przez podk³ad porami, a przy u¿ywaniu minera³ów jest to wielki problem. Na dodatek bez podk³adu skóra te¿ ma olbrzymie te pory i bardzo brudne, wygl±da na tak± "rozpulchnion±". Wydaje mi siê, ¿e przed regularnym u¿ywaniem kosmetyków mineralnych tego nie by³o. Czasem siê zastanawiam czy sobie nie¶wiadomie bardziej nie szkodzê?
Ka¿dy podk³ad mineralny daje u Ciebie taki efekt?

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-03-25 o 22:00
Lorri jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-03-26, 09:37   #8
Kleik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomo¶ci: 191
Dot.: Minera³y które pogorszy³y mi cere

Cytat:
Napisane przez Lorri Poka¿ wiadomo¶æ
Ka¿dy podk³ad mineralny daje u Ciebie taki efekt?
Tak. Testowa³am Meow- wszystkie formu³y, BareFaced, Amilie, Lumiere Cashmere i VV, Lauress te¿ wszystkie formu³y poza Sassy, Lucy Light, EDM - ale to by³a tragedia, lampa od razu po na³o¿eniu, Annabelle Minerals matuj±c± i kryj±c±, (ta formu³a przez jaki¶ czas nie wchodzi³a w pory, czym by³am zachwycona, niestety potem mnie zapcha³a, spróbowa³am matuj±cej, pó¼niej znów kryj±cej i teraz ju¿ w pory wchodzi) Nie wykluczam, ¿e ja robiê co¶ ¼le, ale testujê na ró¿nych kremach, z ró¿nymi primerami i podk³ady wchodz± w pory i mam wra¿enie, ¿e je rozpychaj±... Z drugiej strony nie bardzo chcia³abym wracaæ do tradycyjnych podk³adów.
Kleik jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-26, 13:59   #9
jolkas1paula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 308
Dot.: Minera³y które pogorszy³y mi cere

W£A¦NIE DOWIEDZIA£AM SIÊ ¯E DWUTLENFK TYTANU ZAPYCHA I PODRA¯NIA JEJU TO JAK TO WKOÑCU JEST Z TYMI MINERA£AMI ?
jolkas1paula jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-26, 14:40   #10
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomo¶ci: 2 946
Dot.: Minera³y które pogorszy³y mi cere

W testach na uszach króliczych (bardziej podatne na komedogenno¶æ ni¿ skóra ludzka) nie stwierdzono tworzenia siê zaskórników pod wp³ywem wype³niaczy i pigmentów mineralnych, takich jak talk, kaolin, dwutlenek tytanu, tlenki ¿elaza. Stearyniany cynku i magnezu w po³±czeniu z kwasami t³uszczowymi mog± przeciwdzia³aæ ich komedogennemu dzia³aniu.

J. E. Fulton, Comedogenicity and irritancy of commonly used ingredients in skin care products, J. Soc. Cosmet. Chem. 1989, 40(6)
Lorri jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-26, 20:12   #11
jolkas1paula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 308
Dot.: Minera³y które pogorszy³y mi cere

Bar do dziêkuje za uspokojenie mnie : ) lorri ¶lfdzê twe wpisy ichylê czo³a dla twej wiedzy. Bardzo ciê proszê aby¶ napisa³a w skróce czego u¿ywasz w pielêgnacji cery? Wiem ¿e oleje z hu ciê zapychaj± jak i mnie . I jaki podk³ad polecasz ?

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:10 ----------

PRZEPRASZAM ZA BRAI POLSKICI LITER PISZÊ z TABLETA
jolkas1paula jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-27, 10:14   #12
joannanowa8019
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Minera³y które pogorszy³y mi cere

nie wiem teraz czy kupic kosmetyki tej marki?
joannanowa8019 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-27, 16:00   #13
nandadevir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 154
Dot.: Minera³y które pogorszy³y mi cere

Cytat:
Napisane przez joannanowa8019 Poka¿ wiadomo¶æ
nie wiem teraz czy kupic kosmetyki tej marki?
Je¶li masz t³usta cerê to spróbowa³abym z Amilie, s± podobno bardziej suche, mniej kremowe. Maj± te¿ próbki w niskich cenach ok 2 z³, bo cena annabelle to z tego co pamiêtam 7,50. Ka¿dy misi przetestowaæ na sobie, jednym bardzo odpowiada Annabelle, mi np a innym nie.
nandadevir jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-27, 16:56   #14
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomo¶ci: 2 946
Dot.: Minera³y które pogorszy³y mi cere

Jolkas1paula, odpowiem na pw.
Lorri jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-30, 08:55   #15
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 9 557
Dot.: Minera³y które pogorszy³y mi cere

Hmmm nie wiem czy czê¶æ tego "zapychania" nie siedzi w naszej g³owie.
Zanim zaczê³am ¶wiadom± pielêgnacje i makija¿ minera³ami mia³am zanieczyszczon± cerê, t³ust± z wieloma niespodziankami mniejszymi lub wiêkszymi, ale zawsze. Traktowa³am to jak nieprzyjemny stan ale normalny.
Zaraz po zmianie pielêgnacji i kolorówki nast±pi³ sza³, znaczna poprawa cery ale i zwiêkszenie moich oczekiwaæ teraz ka¿dy pryszcz to niespodzianka, wróg i powód do analizy wszystkiego co na twarz na³o¿y³am.

Kolejna sprawa, raz nie zmy³am makija¿u, mia³am tylko podk³ad i ró¿- rano na twarzy masakra! Tak ¿e mo¿e pogorszenie cery wynika z niewystarczaj±cego demakija¿u?
dacn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-30, 11:22   #16
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomo¶ci: 2 946
Dot.: Minera³y które pogorszy³y mi cere

Cytat:
Napisane przez dacn Poka¿ wiadomo¶æ
Hmmm nie wiem czy czê¶æ tego "zapychania" nie siedzi w naszej g³owie.
Zanim zaczê³am ¶wiadom± pielêgnacje i makija¿ minera³ami mia³am zanieczyszczon± cerê, t³ust± z wieloma niespodziankami mniejszymi lub wiêkszymi, ale zawsze. Traktowa³am to jak nieprzyjemny stan ale normalny.
Zaraz po zmianie pielêgnacji i kolorówki nast±pi³ sza³, znaczna poprawa cery ale i zwiêkszenie moich oczekiwaæ teraz ka¿dy pryszcz to niespodzianka, wróg i powód do analizy wszystkiego co na twarz na³o¿y³am.

Kolejna sprawa, raz nie zmy³am makija¿u, mia³am tylko podk³ad i ró¿- rano na twarzy masakra! Tak ¿e mo¿e pogorszenie cery wynika z niewystarczaj±cego demakija¿u?
Widzê, ¿e zgadzasz siê ze mn±. Równie¿ uwa¿am, ¿e czynnik psychologiczny odgrywa znacz±c± rolê w postrzeganiu kosmetyków/substancji kosmetycznych jako "zapychaj±cych".

Co do drugiej kwestii - u mnie jest to na pewno zwi±zane z przet³uszczaniem cery. Je¶li np. zostawiê minera³y na twarzy na noc i pozwolê im siê swobodnie mieszaæ z sebum, rano efekt jest bardzo nieciekawy. Nie wyobra¿am sobie te¿ zmywania makija¿u samym micelem czy innym kosmetykiem, bez u¿ycia wody. Mo¿e osobom o g³adkiej cerze to wystarcza. Przy mojej porowatej nie mogê liczyæ na dok³adne oczyszczenie tak± metod± bez nadmiernego tarcia.
Lorri jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-03-30, 11:41   #17
jolkas1paula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 308
Dot.: Minera³y które pogorszy³y mi cere

zgadzam sie z tym! wczesniej no coz wyszlo cos i tylew a teraz jest buzia super i nagle cos sie dzieje i szal a moze to a moze tamto a moze cos zjadlam:P psychika bardzo wplywa na wiele rzeczy na wyglad rowniez
jolkas1paula jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-17, 19:23   #18
panna lucy
Raczkowanie
 
Avatar panna lucy
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 260
Dot.: Minera³y które pogorszy³y mi cere

jolkas1paula, pamiêtam Ciê z forum Anabelle Minerals... Zakupi³am sobie próbki ich podk³adu i jakie¿ by³o moje zdziwienie, gdy okaza³o siê, ¿e zamiast polepszyæ- pogarszaj±. Bardzo ¿a³owa³am, bo przez pierwsze dni by³am naprawdê zadowolona z efektów- wygl±da³am ¶wie¿o, naturalnie, odcienie idealnie stopi³y siê ze skór±. Niektóre z dziewczyn wypowiada³y siê, ¿e Meow nale¿y do tych podk³adów mineralnych, o którym jeszcze nikt tu podobno nie napisa³, ¿e zapcha³ pory. A jednak, tu podobnie jak z anabelle. Najpierw mia³am wra¿enie, ¿e nie pogarsza stanu cery. Im d³u¿ej jednak "nosi³am" na sobie ten podk³ad, tym by³o gorzej. Zmywa³am go i twarz by³a gorsza, ni¿ przed jego u¿yciem.
Szczerze mówi±c, bardzo siê rozczarowa³am kosmetykami "naturalnymi"- olejek z BU w po³±czeniu z eksperymentami z AM wyrz±dzi³ mi powa¿n± krzywdê. Teraz jeszcze baczniej przygl±dam siê sk³adom produktów, krew mnie zalewa, jak widzê jakiekolwiek oleje czy glicerynê (mam podejrzenie, ¿e ona te¿ mnie zapycha). Aktualnie zmieni³am znowu pielêgnacjê, przerzuci³am siê na Cetaphil no i ci±gle leczê te zaskórniki zamkniête, których przysporzy³y mi moje ekscesy kosmetyczne. Popad³am chyba w paranojê, bojê siê czegokolwiek u¿ywaæ. Stroniê od podk³adu, pudru. Skusi³am siê ostatnio na Pharmaceris matuj±cy, który wcale matuj±cym nie jest, dodatkowo wygl±da na mojej twarzy ró¿owo i przez to ¼le siê prezentuje.
Chcia³abym wiedzieæ, co zrobiæ, ¿eby nie pogarszaæ stanu cery, ale wygl±daæ zawsze promiennie, tak po prostu. Chodzi mi o podk³ad, który bêdzie siê dobrze sprawowa³ na cerze mieszanej, z du¿± (ju¿ teraz to wiem!) sk³onno¶ci± do zapychania, przet³uszczaj±c± siê w strefie T, g³ównie na nosie i brodzie. A piszê to akurat tutaj, bo wpad³am w³a¶nie na Was, dziewczyny. Jestem ciekawa, jolkas1paula, jak dalej potoczy³a siê Twoja przygoda z minera³ami? I wielka pro¶ba do Lorri- czytam Twoje posty i ak jak wiêkszo¶æ pewnie z nas tutaj chylê czo³a przed Twoj± wiedz± biochemiczn±. Chcia³abym, tak jak jolkas1paula, aby¶ podzieli³a siê ze mn± tym, jak pielêgnujesz swoj± cerê i jakich kosmetyków do makija¿u u¿ywasz? Z Twoich postów wnioskujê, ¿e mamy podobnie problematyczn± cerê... Byæ mo¿e takie informacje przyda³yby siê i mnie. Bêdê wdziêczna ogromnie
panna lucy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-18, 09:16   #19
jolkas1paula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 308
Dot.: Minera³y które pogorszy³y mi cere

wiec powiem tylko tye mialam to samo, nigdy nie mialam alergii czy czego takiego, a tu nie dosc ze zamkniete zaskorniki to jeszcze jakies dziwnie zaczerwieniona twraz(po hydrolacie oczarowym) serum lemon dla mnie porazka totalna(piekaca twarz) maslo jojoba rowniez zapchalo no a juz nie mowiac o przekletych annabell:/ sama mam problem nie wiem juz co nakladac na twarz stronie od caprylic a on jest w polowi kosmetykow mnie meow doslownie splywa z twarzy nigdy czegos takiego nie widzialam. obecnie testuje barefaced sa super jezeli chodz o twralosc, krycie i naturalny wyglad ale ciagle boje sie ze pogorsza buzie. wtedy nie wiem co bede uzywala rok temu stosowalam kremu babydream zielonego (nie ma go juz) i MAC fix studio i nie mialam krostki ponad pol roku! a jakos one do naturalnych nienalezaly!

---------- Dopisano o 10:16 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------

dodam jeszcze ze teraz mam oko na zel z flos leku nagietkowy, a co do podkladow to nie ma niestety bladego pojecia;/ a jezeli chodzi o oleje (konopny)tez go nie uzywam bo niepotrafie chyba go dawkowac i chyba to robi "zle" mojej twarzy. dolaczam link ktory SWIETNIE przedstawil moje poroblemy z cera i ujal w paru punktach czego sie wystrzegac chociaz mam cere mieszana to jednak swietnie przedstawia co szkodzi mojej cerze http://mazidla.com/biblioteka-mazide...ielgnacja.html
jolkas1paula jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-18, 14:34   #20
lilianatoja2
Rozeznanie
 
Avatar lilianatoja2
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomo¶ci: 562
Dot.: Minera³y które pogorszy³y mi cere

Mo¿e nie w temacie, ale proszê zwracajcie dziewczyny uwagê na to jak piszecie - bo posta powy¿ej nie idzie przeczytaæ (najlepiej wrzuæcie go najpierw do Word, a potem dopiero na Wiza¿)
lilianatoja2 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-18, 15:40   #21
jolkas1paula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 308
Dot.: Minera³y które pogorszy³y mi cere

ok,sorrki spieszylam sie a chcialam komus odpisac bo byc moze czekal na odpowiedz, poza tym to chyba nie szkola wiec bez przesady,mysle ze osoba zrozumiala o co chodzilo a skoro tak bardzo komus przesadza niepisanie polsich znakow to moze z pretensami do komos technicznego niech program poprawia bledy.
jolkas1paula jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-18, 18:33   #22
panna lucy
Raczkowanie
 
Avatar panna lucy
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 260
Dot.: Minera³y które pogorszy³y mi cere

Cytat:
Napisane przez jolkas1paula Poka¿ wiadomo¶æ
wiêc powiem tylko tye mialam to samo, nigdy nie mialam alergii czy czego takiego, a tu nie dosc ze zamkniete zaskorniki to jeszcze jakies dziwnie zaczerwieniona twraz(po hydrolacie oczarowym) serum lemon dla mnie porazka totalna(piekaca twarz) maslo jojoba rowniez zapchalo no a juz nie mówiac o przekletych annabell:/ sama mam problem nie wiem juz co nakladac na twarz stronie od caprylic a on jest w polowi kosmetykow mnie meow doslownie splywa z twarzy nigdy czegos takiego nie widzialam. obecnie testuje barefaced sa super jezeli chodz o twralosc, krycie i naturalny wyglad ale ciagle boje sie ze pogorsza buzie. wtedy nie wiem co bede uzywala rok temu stosowalam kremu babydream zielonego (nie ma go juz) i MAC fix studio i nie mialam krostki ponad pol roku! a jakos one do naturalnych nienalezaly!

---------- Dopisano o 10:16 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------

dodam jeszcze ze teraz mam oko na zel z flos leku nagietkowy, a co do podkladow to nie ma niestety bladego pojecia;/ a jezeli chodzi o oleje (konopny)tez go nie uzywam bo niepotrafie chyba go dawkowac i chyba to robi "zle" mojej twarzy. dolaczam link ktory SWIETNIE przedstawil moje poroblemy z cera i ujal w paru punktach czego sie wystrzegac chociaz mam cere mieszana to jednak swietnie przedstawia co szkodzi mojej cerze http://mazidla.com/biblioteka-mazide...ielgnacja.html
Dziêkujê za odzew, jolkas1paula
Hm. No w³a¶nie, w³a¶nie: te oleje. Tu, na mazid³ach te¿ pisz± o tym, ¿e powinno siê stosowaæ oleje w pielêgnacji... Przy jednej z wizyt w gabinecie kosmetycznym, te¿ us³ysza³am, ¿e oleje to cudowna sprawa. No najwyra¼niej nie dla mnie. Hydrolat oczarowy te¿ mam, niebawem skoñczê pierwsze opakowanie i w sumie muszê powiedzieæ, ¿e dzia³a na mnie jak toniki, których u¿ywa³am, czyli sprawia, ze twarz jest przez moment trochê zaczerwieniona i wydaje mi siê, ¿e gorzej wygl±da, ni¿ przed u¿yciem Na serum lemon te¿ siê czai³am, ale po przygodzie z olejkiem z drzewa herbacianego do mycia, niby stworzonego dla takiej cery jak moja, zrezygnowa³am. Zreszt± przegl±dam uwa¿nie posty dziewczyn w biochemicznym kwc etc. Stwierdzi³am, ¿e straty znów mog± byæ gorsze ni¿ zyski.
Ci±gle stosujê Duac, to ju¿ chyba moje uzale¿nienie i pewnie nie powinno tak byæ. U¿ywam te¿ od czasu do czasu kremu z serii DLA na noc z AHA (cera tr±dzikowa); w sumie ten na dzieñ ¶rednio lubiê, bo ma³o matowi, kiedy cera jest w normalnym stanie i jednocze¶nie kiepsko nawil¿a, gdy jest przesuszona ma¶ci±. Dodatkowo oba- na dzieñ i na noc- zawieraj± olejek jojoba, do którego te¿ jestem ju¿ sceptycznie nastawiona. A tak w ogóle, to pewnie znowu polecê na mikrodermabrazjê, chyba nie wytrzymam... Zawsze tak siê to koñczy- potrafiê sobie odmówiæ wielu rzeczy, ¿eby móc wygl±daæ tak, by samej siebie siê nie wstydziæ. Próbowa³a¶ kiedy¶ jaki¶ zabiegów u kosmetyczki? A co do Meow- faktycznie, zachowuje siê dziwnie. Dzisiaj zmiesza³am swoje próbki Manxa, kolor wyszed³ nawet, nawet. By³am strasznie ciekawa, jak zachowa siê przy takim s³oñcu. Mimo na³o¿enia kremu DLA, jak zwykle, w niektórych partiach pojawi³a siê susza. Znowu to dziwne uczucie nieco zatalkowanej twarzy no i brak ukrycia porów. Jak wróci³am wieczorem, podk³ad najlepiej wygl±da³ chyba na nosie- nos zawsze mi siê b³yszczy, a Meow to nieco ograniczy³.
No. Ale siê rozpisa³am, jak zwykle. Ale szlag mnie po prostu trafia, kiedy widzê, jak osoby, które nie dbaj± o swoj± skórê w szczególny sposób, nie maj± minimalnego pojêcia o sk³adach, kupuj± co popadnie, nie czyszcz± przyborów do makija¿u i trzymaj± je w ³azience, przy samym wc, ot tak sobie, ciesz± siê nieskaziteln± cer±... (tak, tak, znam takie!) Ech.

Edytowane przez panna lucy
Czas edycji: 2013-04-18 o 18:37
panna lucy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-19, 13:33   #23
jolkas1paula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 308
Dot.: Minera³y które pogorszy³y mi cere

doskonale ie rozumiem byc moze mamy podobna cere i kolor (tez mam manxa) manx dzis polecial do kosza no to co robi z twarza to jakas porazka,schodzi miejscami,wlazi strasznie w pory strasznie! ja teraz uzywam na noc kremu z kolorowki z liposomami do tardzikowej (olej z pachnotki,tamanu i lniany,wszytskie do cery sklonnej do zapychania) a na dzien zel z nagietka i problem z mineralami no, teraz mam pixie bo barefaced bardzo widac jak jest cieplo ciastoli sie troche. a chyba kupie wkoncu podklad ten z LRP do cery suchej i bardzo suchej. olej jojoba i arganowy mnie tak zapchal ze szok!
jolkas1paula jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-11, 17:38   #24
Kimiko666
Zadomowienie
 
Avatar Kimiko666
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 1 534
Dot.: Minera³y które pogorszy³y mi cere

Cytat:
Napisane przez jolkas1paula Poka¿ wiadomo¶æ
doskonale ie rozumiem byc moze mamy podobna cere i kolor (tez mam manxa) manx dzis polecial do kosza no to co robi z twarza to jakas porazka,schodzi miejscami,wlazi strasznie w pory strasznie! ja teraz uzywam na noc kremu z kolorowki z liposomami do tardzikowej (olej z pachnotki,tamanu i lniany,wszytskie do cery sklonnej do zapychania) a na dzien zel z nagietka i problem z mineralami no, teraz mam pixie bo barefaced bardzo widac jak jest cieplo ciastoli sie troche. a chyba kupie wkoncu podklad ten z LRP do cery suchej i bardzo suchej. olej jojoba i arganowy mnie tak zapchal ze szok!
Z olejami trzeba uwaaæ i badaæ jak kazdy z osobna dzia³a, na mnie tamanu dzia³a³ pocz±tkowo dobrze wiec jak pare razy nalozylam na noc na twarz to zrobi³ mi mini masakre (pe³n gul itp) - ale miejscowo/punktowo na niespodzianki sprawdza siê znakomicie ^^ wiec wg mnie to tezmetoda prób i b³êdów z wnikliw± obserwacj± jak nasza skóra reaguje.

A stosujesz primery jakie¶? I jaki¶ krem/filtr pod minera³y?
Bo np u mnie minera³y bez zadnego primera to po godzince katastroofffa a jak cos pod naloze to wszystko gra i sie dobrze nosi
__________________


Kimiko666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-01-18, 12:41   #25
Kornka
Rozeznanie
 
Avatar Kornka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Minera³y które pogorszy³y mi cere

Ja niestety po AM te¿ mia³am problem, ale tylko z podk³adami - bardzo wysusza³y mi skórê. Ró¿e te¿ nie s± dla mnie, s± za suche jakie¶, ale za to korektor najja¶niejszy s³u¿y mi ju¿ od roku, mieszam go z Lily Lolo i jest git.
__________________
Grudniowy wszystkow±tek -> https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post87412851
Kornka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-23, 11:53   #26
lenaa88
Przyczajenie
 
Avatar lenaa88
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomo¶ci: 15
Dot.: Minera³y które pogorszy³y mi cere

Witajcie dziewczyny
Pisze w tym watku bo nie chce zakladac osobnego. Czy zdarzylo sie wam tak ze po uzyciu kosmetyku mineralnego zauwazylyscie zapychanie?
Mam ogromny problem z rozami i bronzerami. Zauwazylam ze te kosmetyki zapychaja mi cere dokladnie w miejscach ich nalozenia. I wieczorem mam kilka malutkich czerwonych mini pryszczy np na kosciach policzkowych. Probowalam joppa Annabelle minerals i meow cosmetics. Podkladu meow uzywam codziennie wiec nie rozumiem dlaczego bronzer i roz powoduja takie problemy Spotkalyscie sie z czyms takim?

Edytowane przez lenaa88
Czas edycji: 2014-05-23 o 11:55
lenaa88 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-16, 20:09   #27
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomo¶ci: 2 755
Dot.: Minera³y które pogorszy³y mi cere

Cytat:
Napisane przez lenaa88 Poka¿ wiadomo¶æ
Witajcie dziewczyny
Pisze w tym watku bo nie chce zakladac osobnego. Czy zdarzylo sie wam tak ze po uzyciu kosmetyku mineralnego zauwazylyscie zapychanie?
Mam ogromny problem z rozami i bronzerami. Zauwazylam ze te kosmetyki zapychaja mi cere dokladnie w miejscach ich nalozenia. I wieczorem mam kilka malutkich czerwonych mini pryszczy np na kosciach policzkowych. Probowalam joppa Annabelle minerals i meow cosmetics. Podkladu meow uzywam codziennie wiec nie rozumiem dlaczego bronzer i roz powoduja takie problemy Spotkalyscie sie z czyms takim?
Ja sporadycznie stosujê ró¿e, ale jak nak³adam mam dok³adie taki problem jak ty.Policzki, które s± normalne , nie ma na nich tr±dziku, wystarczy pomalowaæ ro¿em i potem mam tam pryszcze.
__________________
wymiana nowy w±tek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Kosmetyki mineralne


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-06-16 21:09:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:35.