Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-07-07, 12:07   #1231
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez pozycja77 Pokaż wiadomość
Dotarl moj sok 100% z granatu. Mam lekko podrazniona sloncem skórę.w mogę go na wieczór nałożyć czy lepiej poczekać?
Szczerze mówiąc nie wiem Może poczekaj jednak a jaki sok kupiłaś, mogę prosić o link?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-07, 12:15   #1232
pozycja77
Zadomowienie
 
Avatar pozycja77
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: miasteczko w PL
Wiadomości: 1 303
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Moj L mi kupil stacjonarnie( wiem tylko tyle ze sa to małe butelki po 250ml ) i ze juz są w lodowce. Poszukam wieczorem w necie
__________________
40 42 44 46 .... 64 66
zapuszczam włosy

Szczęściem jednego człowieka jest drugi człowiek.L&Ł

Edytowane przez pozycja77
Czas edycji: 2014-07-07 o 12:20
pozycja77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-07, 20:26   #1233
npm_
Raczkowanie
 
Avatar npm_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 169
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja się właściwie zawsze budzę z tłustą cerę, nieważne czego użyję, lub nie użyję.

Chyba jednak zafunduję sobie migdała, zbieram się do złożenia zamówieni aw necie.
Ja tez tylko kwestia czy wyglada to jak lekko zwilzona skora czy smalec

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
npm_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-08, 16:30   #1234
pozycja77
Zadomowienie
 
Avatar pozycja77
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: miasteczko w PL
Wiadomości: 1 303
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

http://sokinadziendobry.pl/PL/produkty/premium-granat cos takiego mam.
__________________
40 42 44 46 .... 64 66
zapuszczam włosy

Szczęściem jednego człowieka jest drugi człowiek.L&Ł
pozycja77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-09, 09:40   #1235
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez pozycja77 Pokaż wiadomość
Strasznie mnie to zastanawia, dlaczego na niektórych sokach pisze, że można spożyć od otwarcia w ciągu 24 godzin, a na innych, że w 21 dni Teoretycznie to takie same są, pasteryzowane i 100% bez żadnych dodatków. Może to taki "chłyt matetingowy", żeby szybko wypić i następny kupić

A sok wygląda ok i cenowo z tego co patrzę, to też nieźle, szkoda, że nie spotkałam takiej pojemności, to bym nie musiała rozlewać do mniejszych butelek i zamrażać swojego litrowego
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-09, 10:22   #1236
pozycja77
Zadomowienie
 
Avatar pozycja77
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: miasteczko w PL
Wiadomości: 1 303
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Strasznie mnie to zastanawia, dlaczego na niektórych sokach pisze, że można spożyć od otwarcia w ciągu 24 godzin, a na innych, że w 21 dni Teoretycznie to takie same są, pasteryzowane i 100% bez żadnych dodatków. Może to taki "chłyt matetingowy", żeby szybko wypić i następny kupić

A sok wygląda ok i cenowo z tego co patrzę, to też nieźle, szkoda, że nie spotkałam takiej pojemności, to bym nie musiała rozlewać do mniejszych butelek i zamrażać swojego litrowego
Ja szukalam wlasnie taki sok o niedużej pojemności żeby wykorzystać a mam wiecznie zajęta zamrazarke. Dopiero dzis go będę nakładać zobacze czy jest to coś warte czy nie(chodzi o ten konkretny sok)
I szczerze mówiąc to jeszcze nie spotkalam soku o przydatnosci 21 dni ale tez nie przygladalam się np. aloesowym itp.v
__________________
40 42 44 46 .... 64 66
zapuszczam włosy

Szczęściem jednego człowieka jest drugi człowiek.L&Ł

Edytowane przez pozycja77
Czas edycji: 2014-07-09 o 10:29
pozycja77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-15, 12:19   #1237
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dzisiaj zaczynam kurację migdałem, na początek zrobiłam sobie tonik 5%. Tylko zagapiłam się i nie zamówiłam sobie do niego papierków lakmusowych. Mam tylko dwa, które mi zostały z jakiegoś innego zamówienia w ZSK i muszę je ciąć na mini paseczki, bo przecież stacjonarnie nie kupię, a samych nie opłaca się zamawiać, bo koszty wysyłki przewyższają ich wartość.

No i muszę zacieśnić znajomość z filtrem, bo do tej pory nakładam go tylko, jak mam wolne i wychodzę na dwór, czyli kiedy jestem w bezpośrednim nasłonecznieniu dłużej niż kwadrans.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-15, 15:14   #1238
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dzisiaj zaczynam kurację migdałem, na początek zrobiłam sobie tonik 5%. Tylko zagapiłam się i nie zamówiłam sobie do niego papierków lakmusowych. Mam tylko dwa, które mi zostały z jakiegoś innego zamówienia w ZSK i muszę je ciąć na mini paseczki, bo przecież stacjonarnie nie kupię, a samych nie opłaca się zamawiać, bo koszty wysyłki przewyższają ich wartość.

No i muszę zacieśnić znajomość z filtrem, bo do tej pory nakładam go tylko, jak mam wolne i wychodzę na dwór, czyli kiedy jestem w bezpośrednim nasłonecznieniu dłużej niż kwadrans.
o tu mam odpowiedź

ja też jestem w trakcie tonikowania sie migdałem
z tym że ja robie 10 %

a z papierków sama nie zawsze korzystam po prostu daje na oko zazwyczaj jak sprawdzę potem jednak papierkiem to wychodzi dobre ph
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-15, 16:55   #1239
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
o tu mam odpowiedź

ja też jestem w trakcie tonikowania sie migdałem
z tym że ja robie 10 %

a z papierków sama nie zawsze korzystam po prostu daje na oko zazwyczaj jak sprawdzę potem jednak papierkiem to wychodzi dobre ph
Z tego, co kojarzę, to chyba nie masz za bardzo skłonności do łuszczenia się i przesuszy, prawda? Ja mam, ale chcę sobie peelingiem takie kontrolowane złuszczanie zrobić. Bo do tej pory zawsze pękałam, jak tylko trochę zaczynała mi skóra złazić i bałam się podrażnień. Ale bardzo zachęciła mnie wizja, którą niedawno tu roztoczyła Korah, czyli sebum wypływające ze skóry Tym bardziej, że teraz prawie w ogóle nie używam podkładów, więc problem z tym, że trudno zrobić makijaż na łuszczącej się skórze mnie nie dotyczy. Przyklepię to filtrem po prostu

Do robienia na oko jeszcze mi daleko. Dzisiaj 5 razy musiałam dodawać sodę, żeby pH wyszło coś w okolicy 4. I wcale nie była to szczypta na czubku noża
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-15, 17:11   #1240
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Z tego, co kojarzę, to chyba nie masz za bardzo skłonności do łuszczenia się i przesuszy, prawda? Ja mam, ale chcę sobie peelingiem takie kontrolowane złuszczanie zrobić. Bo do tej pory zawsze pękałam, jak tylko trochę zaczynała mi skóra złazić i bałam się podrażnień. Ale bardzo zachęciła mnie wizja, którą niedawno tu roztoczyła Korah, czyli sebum wypływające ze skóry Tym bardziej, że teraz prawie w ogóle nie używam podkładów, więc problem z tym, że trudno zrobić makijaż na łuszczącej się skórze mnie nie dotyczy. Przyklepię to filtrem po prostu

Do robienia na oko jeszcze mi daleko. Dzisiaj 5 razy musiałam dodawać sodę, żeby pH wyszło coś w okolicy 4. I wcale nie była to szczypta na czubku noża
nie mnie cięzko bardzo złuszczyć


po artre się troch łuszczyłam, ale nie byłam podrazniona, fakt na luszczacej cerze trudniej zrobic makijaż, ale tez się da


mnie się jescze chyba nie zdazyło dodawac sody, a mnp nie wolisz zeby zrobic tonik jecsze raz by nie dodaac tyle tej sody?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-15, 17:27   #1241
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
nie mnie cięzko bardzo złuszczyć


po artre się troch łuszczyłam, ale nie byłam podrazniona, fakt na luszczacej cerze trudniej zrobic makijaż, ale tez się da
A jakie najpozytywniejsze strony kuracji zaliczałaś? Ja bym chciała oczyścić i zwęzić pory. Ani Zorac, ani gotowe kremy z kwasami Biodermy, Uriage, Triacneal, Glyco-A tego nie dokonały.

Malowanie twarzy pełnej suchych skórek to był mój koszmar ubiegłego roku, tyle że te suche skórki akurat były skutkiem zbyt silnego oczyszczania a nie kuracji kwasowej.


Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
mnie się jescze chyba nie zdazyło dodawac sody, a mnp nie wolisz zeby zrobic tonik jecsze raz by nie dodaac tyle tej sody?
Dodawałam sody, bo pasek włożony do toniku za pierwszym razem był wściekle czerwony, czyli miał pH około 1, a nie powinno takie być, jeśli kierować się zasadą z wątku o tonikach i peelingach kwasowych
Żeby kwasy efektywnie regulowały złuszczanie naskórka, muszą mieć średniokwaśne pH (AHA: 3-4,5) ale nie za niskie - nie wiem wprawdzie, na ile tracą wtedy na skuteczności, ale przekwaszenie destabilizuje rónowagę skóry.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-15, 18:57   #1242
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Chimay, ja mam chyba podobną skórę do Twojej, tłustą, z zaskórnikami i z rozszerzonymi porami, obecnie trądzik w zaniku, raz na dwa tygodnie coś małego wyskoczy. Kwaszę się od końca stycznia kwasem glikolowym, doszłam do 40%, przy których zaczęłam się łuszczyć, obecnie zeszłam do 25% i jest ok. Trądzik jak pisałam w zaniku, cera promienieje ostatnio jak na moją cerę, ale zaskórniki i rozszerzone pory jak były tak są, może mniej widoczne, ale są. Przerabiałam w ciągu ostatnich 5 lat Atrederm przez rok, peelingi salicylowe, toniki mlekowe i salicylowe, Acne Derm, i nic nie ruszyło moich zaskórników. Pory najładniej wyglądały przy Atredermie (wyższe stężenie stosowałam codziennie), ale niestety więcej w tej materii nie udało mi się osiągnąć.
Czy kwas migdałowy rokuje lepiej jeśli chodzi o walkę z zaskórnikami i rozszerzonymi porami? Bo jeszcze go nie testowałam.

Też muszę zawsze sporo tej sody wsypać do toniku, żeby podnieść pH, szczypta to to na pewno nie jest.
__________________



Edytowane przez Patryka
Czas edycji: 2014-07-15 o 19:00
Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-15, 20:58   #1243
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dzisiaj zaczynam kurację migdałem, na początek zrobiłam sobie tonik 5%. Tylko zagapiłam się i nie zamówiłam sobie do niego papierków lakmusowych. Mam tylko dwa, które mi zostały z jakiegoś innego zamówienia w ZSK i muszę je ciąć na mini paseczki, bo przecież stacjonarnie nie kupię, a samych nie opłaca się zamawiać, bo koszty wysyłki przewyższają ich wartość.

No i muszę zacieśnić znajomość z filtrem, bo do tej pory nakładam go tylko, jak mam wolne i wychodzę na dwór, czyli kiedy jestem w bezpośrednim nasłonecznieniu dłużej niż kwadrans.
Koniecznie daj znać, czy masz efekty, u mnie po kilku tygodniach od ostatniego zabiegu z migdałem jest kosmiczna zmiana, moja skóra zachowuje się tak, jakbym znów miała 17 lat, tzn w miejscach gdzie miałam zawsze takie dziwne pryszcze, których się nie dało wycisnąć za nic w świecie, ale było widać ich korzeń, jak się bliżej przyjrzało teraz robią się takie białe grudki, które wyciskam w sekundę, bez krwi, bez mocnego uciskania. Wszystko samo wychodzi na wierzch, pory są ewidentnie odetkane. Stany zapalne w ogóle się nie pojawiają, wszystko co ewentualnie jakoś bardziej naruszę goi się w ciągu jednej doby, a jeszcze 3 miesiące i dalej temu trwałoby to tygodniami i się babrało. Jedyne co zauważyłam dziwnego, to zaczęły mi wychodzić dziwne gulki na podbrudku, nigdy czegoś takiego nie miałam i odrobinę też na szyi, ale, że jest to mało widoczne, to staram się nie ruszać tego, delikatnie tam pouciskam i potem samo wychodzi. Jestem bardzo zadowolona z tego kwasu. Łuszczyłam się ogromnie, ale to dlatego może, że nie zaprawiałam się kwasami jakoś bardzo i z drugiej strony u mnie łuszczenie było bardzo potrzebne.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ale bardzo zachęciła mnie wizja, którą niedawno tu roztoczyła Korah, czyli sebum wypływające ze skóry

Do robienia na oko jeszcze mi daleko. Dzisiaj 5 razy musiałam dodawać sodę, żeby pH wyszło coś w okolicy 4. I wcale nie była to szczypta na czubku noża
Po pierwszym zabiegu było pełno tego ale tak jak pisałam- mocno przedobrzyłam i to też mogło być powodem.

Jak robiłam tonik kilka lat temu (moje pierwsze podejścia do kwasów) to też musiałam sypać dużo sody. Bardzo się dziwiłam, bo właśnie miało niby być w ilości na czubku noża (tak gdzieś wyczytałam w recepturze), a o ile dobrze pamiętam, zużyłam chyba pół paczki sody (saszetka) i potem bałam się to nakładać.

Bardzo szybko jednak zrezygnowałam z toniku i w ogóle z kwasow wtedy, bardzo mi się nie podobały efekty po toniku, moja skóra szalała po nim. Wniosek wyciągnęłam taki, że po prostu tonik 5% był zbyt silny, aby cerę nawilżyć i nie podrażnić, a jednocześnie zbyt słaby, aby całkowicie usunąć zanieczyszczenia, które na początku pobudził do ujawnienia się pod postacią mnóstwa wyprysków. Straciłam do niego cierpliwość po 2 tygodniach, ale to moje osobiste odczucia, większość osób chwali jego działanie. Podeszłam też wtedy do kwasów troszkę od d..y strony, wiadomo pierwsze kroki...
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-15, 23:23   #1244
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A jakie najpozytywniejsze strony kuracji zaliczałaś? Ja bym chciała oczyścić i zwęzić pory. Ani Zorac, ani gotowe kremy z kwasami Biodermy, Uriage, Triacneal, Glyco-A tego nie dokonały.

Malowanie twarzy pełnej suchych skórek to był mój koszmar ubiegłego roku, tyle że te suche skórki akurat były skutkiem zbyt silnego oczyszczania a nie kuracji kwasowej.




Dodawałam sody, bo pasek włożony do toniku za pierwszym razem był wściekle czerwony, czyli miał pH około 1, a nie powinno takie być, jeśli kierować się zasadą z wątku o tonikach i peelingach kwasowych
Żeby kwasy efektywnie regulowały złuszczanie naskórka, muszą mieć średniokwaśne pH (AHA: 3-4,5) ale nie za niskie - nie wiem wprawdzie, na ile tracą wtedy na skuteczności, ale przekwaszenie destabilizuje rónowagę skóry.
miałam kilka pryszczy a po zastosowaniu po nocy prawie znikneły


tak tak wiem, wiem o co chodzi z ph

po kwasach nie łuszczyłam sie wiec nie wiem jakie tu wystepuje łuszczenie
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-16, 06:54   #1245
npm_
Raczkowanie
 
Avatar npm_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 169
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Nienawidzę mojej wiecznie tłustej skóry, szczególnie latem. Musiałam się wyżalić tłuściochom którzy mnie zrozumieją

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
npm_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-16, 09:13   #1246
Bella2212
Zadomowienie
 
Avatar Bella2212
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Legnica, Wrocław
Wiadomości: 1 009
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez npm_ Pokaż wiadomość
Nienawidzę mojej wiecznie tłustej skóry, szczególnie latem. Musiałam się wyżalić tłuściochom którzy mnie zrozumieją

.
Oj ja rozumiem! Też nie znoszę tego że latem mam dosłownie smalec na twarzy i nawet nie idzie tego przypudrować bo się robi ciasto :-(


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Bella
Bella2212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-16, 09:51   #1247
npm_
Raczkowanie
 
Avatar npm_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 169
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Bella2212 Pokaż wiadomość
Oj ja rozumiem! Też nie znoszę tego że latem mam dosłownie smalec na twarzy i nawet nie idzie tego przypudrować bo się robi ciasto :-(


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Co za ulga! Walczysz z tym w jakiś sposób? Muszę poszukać różnic pomiędzy pudrami bambusowymi, ryżowymi.itd,.gdzieś coś takiego widziałam, może coś pomoże :P

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
npm_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-16, 12:31   #1248
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

próbowałyscie skrobi z mazideł? Puder bambusowy sie chowa przy niej. Swietnie mauje i niewiedzialna jest na twarzy.
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-16, 12:41   #1249
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Bella2212 Pokaż wiadomość
Oj ja rozumiem! Też nie znoszę tego że latem mam dosłownie smalec na twarzy i nawet nie idzie tego przypudrować bo się robi ciasto :-(


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja próbuję pudrować, bo inaczej tragedia
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-16, 14:09   #1250
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Czy kwas migdałowy rokuje lepiej jeśli chodzi o walkę z zaskórnikami i rozszerzonymi porami? Bo jeszcze go nie testowałam.
Mam taką nadzieję, generalnie to chyba kwestia indywidualna, jak co na kogo działa.


Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Koniecznie daj znać, czy masz efekty, u mnie po kilku tygodniach od ostatniego zabiegu z migdałem jest kosmiczna zmiana, moja skóra zachowuje się tak, jakbym znów miała 17 lat, tzn w miejscach gdzie miałam zawsze takie dziwne pryszcze, których się nie dało wycisnąć za nic w świecie, ale było widać ich korzeń, jak się bliżej przyjrzało teraz robią się takie białe grudki, które wyciskam w sekundę, bez krwi, bez mocnego uciskania. Wszystko samo wychodzi na wierzch, pory są ewidentnie odetkane. Stany zapalne w ogóle się nie pojawiają, wszystko co ewentualnie jakoś bardziej naruszę goi się w ciągu jednej doby, a jeszcze 3 miesiące i dalej temu trwałoby to tygodniami i się babrało. Jedyne co zauważyłam dziwnego, to zaczęły mi wychodzić dziwne gulki na podbrudku, nigdy czegoś takiego nie miałam i odrobinę też na szyi, ale, że jest to mało widoczne, to staram się nie ruszać tego, delikatnie tam pouciskam i potem samo wychodzi. Jestem bardzo zadowolona z tego kwasu. Łuszczyłam się ogromnie, ale to dlatego może, że nie zaprawiałam się kwasami jakoś bardzo i z drugiej strony u mnie łuszczenie było bardzo potrzebne.



Po pierwszym zabiegu było pełno tego ale tak jak pisałam- mocno przedobrzyłam i to też mogło być powodem.
Przypomnij mi, ile robiłaś peelingów i w jakich odstępach czasowych? Chyba o tym pisałaś, ale nie pamiętam.

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
próbowałyscie skrobi z mazideł? Puder bambusowy sie chowa przy niej. Swietnie mauje i niewiedzialna jest na twarzy.
Dry-Flo to dla mnie najlepszy puder świata. Niestety moja skóra się do niego przyzwyczaja, jak i do wszystkiego, co dobre.

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ja próbuję pudrować, bo inaczej tragedia
Ja sobie nie wyobrażam egzystencji bez pudrów matujących. Generalnie mam kilka opakowań skrobi z różnymi dodatkami (głównie krzemionki), i małe pędzle/gąbeczki. Takie zestawy noszę w torebkach, bez tego na dłużej z domu nie wychodzę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-16, 15:11   #1251
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Przypomnij mi, ile robiłaś peelingów i w jakich odstępach czasowych? Chyba o tym pisałaś, ale nie pamiętam.
Robiłam 4 razy 15% tak co 2-3 tygodnie
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-16, 15:32   #1252
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja sobie nie wyobrażam egzystencji bez pudrów matujących. Generalnie mam kilka opakowań skrobi z różnymi dodatkami (głównie krzemionki), i małe pędzle/gąbeczki. Takie zestawy noszę w torebkach, bez tego na dłużej z domu nie wychodzę.
Ja tak samo latem mam tak tłustą cerę (ALE odwodnioną, choć już się nie przesusza (policzki) jak zimą), że mogę nie używać kremu, bo nawet najlżejszy (ten, co jesienią i wiosną jest idealny) zapycha (z kwasem hialuronowym i czymś tam...). Wiem, że to źle, ale wystarczy mi tylko tonik. Czasem się zastanawiam, czemu latem to przetłuszczanie się tak mocno daje się we znaki... No i staram się oczyszczać skórę, przecieram naparem z ziółek (chyba nawilża), robię parówki (mam rozszerzone i zapchane pory), ale regularnie pojawiają się pryszcze, niedużo, ale jednak. Cholera no.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-16, 15:41   #1253
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Robiłam 4 razy 15% tak co 2-3 tygodnie
Dumam, czy wystartować od 10 czy 15% , z założeniem, że skóra już się oswoiła z kwasem przez użycie toniku.

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ja tak samo latem mam tak tłustą cerę (ALE odwodnioną, choć już się nie przesusza (policzki) jak zimą), że mogę nie używać kremu, bo nawet najlżejszy (ten, co jesienią i wiosną jest idealny) zapycha (z kwasem hialuronowym i czymś tam...). Wiem, że to źle, ale wystarczy mi tylko tonik. Czasem się zastanawiam, czemu latem to przetłuszczanie się tak mocno daje się we znaki... No i staram się oczyszczać skórę, przecieram naparem z ziółek (chyba nawilża), robię parówki (mam rozszerzone i zapchane pory), ale regularnie pojawiają się pryszcze, niedużo, ale jednak. Cholera no.
Dlaczego źle? Ja zostałam w tym wątku nawrócona na pielęgnację opartą na serum zamiast kremu i bardzo sobie chwalę. Krem leży w szufladzie tylko na wypadek dużego przesuszu przy kwasach, bo tutaj beztłuszczowe sera sobie mogą nie poradzić. Ale do nawilżenia na dzień i noc są rewelacyjne i nie wiem, co to suche skórki (wcześniej miałam je permanentnie).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-16, 18:10   #1254
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dumam, czy wystartować od 10 czy 15% , z założeniem, że skóra już się oswoiła z kwasem przez użycie toniku.

Dlaczego źle? Ja zostałam w tym wątku nawrócona na pielęgnację opartą na serum zamiast kremu i bardzo sobie chwalę. Krem leży w szufladzie tylko na wypadek dużego przesuszu przy kwasach, bo tutaj beztłuszczowe sera sobie mogą nie poradzić. Ale do nawilżenia na dzień i noc są rewelacyjne i nie wiem, co to suche skórki (wcześniej miałam je permanentnie).
Chyba bym się skłaniała ku 15, ale 10 to nie głupi pomysł.

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ja tak samo latem mam tak tłustą cerę (ALE odwodnioną, choć już się nie przesusza (policzki) jak zimą), że mogę nie używać kremu, bo nawet najlżejszy (ten, co jesienią i wiosną jest idealny) zapycha (z kwasem hialuronowym i czymś tam...). Wiem, że to źle, ale wystarczy mi tylko tonik. Czasem się zastanawiam, czemu latem to przetłuszczanie się tak mocno daje się we znaki... No i staram się oczyszczać skórę, przecieram naparem z ziółek (chyba nawilża), robię parówki (mam rozszerzone i zapchane pory), ale regularnie pojawiają się pryszcze, niedużo, ale jednak. Cholera no.
Aż się prosi o serum wodne zamiast kremu
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-16, 19:07   #1255
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja z tych wyznawczyń starej pielęgnacji ale ciągle szukam, szukam i szukam. Pasuje mi olej kokosowy (choć podobno tłustą cerę zapycha), ale przedtem muszę czymś nawilżyć, no i sprawdza się tylko zimą.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-16, 19:17   #1256
npm_
Raczkowanie
 
Avatar npm_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 169
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja mam zawsze ze sobą bibułki matujące i puder matujący ale ostatnio jakąś tragedia sie dzieje. Jak wcześniej w pracy wystarczyło mi 1 do 2 razy użyć bibułki to teraz maksymalnie co godzinę musze koszmar. Chyba ta skrobię spróbuje. Muszę popatrzeć ile to cudo kosztuje :P

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
npm_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-16, 19:59   #1257
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ja z tych wyznawczyń starej pielęgnacji ale ciągle szukam, szukam i szukam. Pasuje mi olej kokosowy (choć podobno tłustą cerę zapycha), ale przedtem muszę czymś nawilżyć, no i sprawdza się tylko zimą.
Spróbuj ograniczyć emolienty, a nuż to będzie strzał w dziesiątkę

Cytat:
Napisane przez npm_ Pokaż wiadomość
Ja mam zawsze ze sobą bibułki matujące i puder matujący ale ostatnio jakąś tragedia sie dzieje. Jak wcześniej w pracy wystarczyło mi 1 do 2 razy użyć bibułki to teraz maksymalnie co godzinę musze koszmar. Chyba ta skrobię spróbuje. Muszę popatrzeć ile to cudo kosztuje :P

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Skrobia jest tania i bardzo wydajna. 13, 37 + przesyłka. No i trzeba sobie naszykować na nią jakiś słoiczek od pudru, bo opakowanie w którym przychodzi nie nadaje się do codziennego, normalnego użytku.

Moja cera się do niej niestety już dawno przyzwyczaiła i muszę ją matowić co 4-5 godzin (jak mam makijaż, to nawet co 2-3), ale niczego lepszego póki co nie znalazłam.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-07-16 o 20:00
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-16, 20:22   #1258
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ja z tych wyznawczyń starej pielęgnacji ale ciągle szukam, szukam i szukam. Pasuje mi olej kokosowy (choć podobno tłustą cerę zapycha), ale przedtem muszę czymś nawilżyć, no i sprawdza się tylko zimą.
Ależ wcale nie jesteś zmuszona do rezygnacji ze swojego wyznania Wyobraź sobie, że serum, to przy cerze tłustej po prostu idealny krem do twarzy, tyle, że z niewielką ilością emulgatorów, emolientów i olejów, a z zawartością głębiej nawilżających humektantów. Wystarczy, że do takiego serum dodano by emulgator i więcej oleju i już powstałby krem o białym kolorze, w rezultacie jednak mogłoby to spowodować powstawanie wyprysków, biorąc pod uwagę, że niektóre emulgatory wiążą sebum w skórze, oleje są komedogenne, a emolienty zostawiają na skórze śliską lub lepką powłokę
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-16, 21:12   #1259
npm_
Raczkowanie
 
Avatar npm_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 169
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Spróbuj ograniczyć emolienty, a nuż to będzie strzał w dziesiątkę



Skrobia jest tania i bardzo wydajna. 13, 37 + przesyłka. No i trzeba sobie naszykować na nią jakiś słoiczek od pudru, bo opakowanie w którym przychodzi nie nadaje się do codziennego, normalnego użytku.

Moja cera się do niej niestety już dawno przyzwyczaiła i muszę ją matowić co 4-5 godzin (jak mam makijaż, to nawet co 2-3), ale niczego lepszego póki co nie znalazłam.
Faktycznie tania. Szkoda że już jestem w łóżku, zamowilabym :P pojemnik mam, jeszcze jakieś resztki primera z kolorowki jeszcze tam są :P ustawie sobie przypomnienie! Dziękuję

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
npm_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-16, 21:18   #1260
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Chimay dry flo chyba ty mi poleciła i u mnie się sprawdził, mam nadzieję że moja skóra się nie przyzwyczai.
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:51.