lasagne - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-30, 19:07   #151
szanowna_gyal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 7
Dot.: lasagne

ja dziś robię dla mojej siostrzyczki bo przyjeżdża w odwiedziny , a nie widziałam jej od kwietnia
Plastry makaronu chwilkę obgotowuję bo jakoś zawsze na brzegach makaron mi się nie robił miękki....
beszamel za to zrobiłam gęstszy niż zwykle i oprócz sera goudy dodaje tym razem jeszcze mozarellę, a do sosu mięsnego dodałam kilka pieczarek
Lubię eksperymenty
__________________
I stało się tak jak sobie to wymarzyłam
kocham.Cię
szanowna_gyal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 09:35   #152
Essentiales
Raczkowanie
 
Avatar Essentiales
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 282
Dot.: Lasagne -obgotować makaron czy nie???

dobra wersja lasagne jest tzw. weget czyli ze szpinakiem podam przepis jak to robi moja mama
Krok 1. Czosnek szklimy na klarowanym maśle na niewielkim ogniu.
Krok 2. Do czosnku dodajemy szpinak i podsmażamy na średnim ogniu, aż zmniejszy objętość i odparuje. Można też dusić całość pod przykryciem.
Krok 3. Doprawiamy szpinak z czosnkiem solą, białym pieprzem i tartą gałką muszkatołową. Można też dodać odrobinę suszonej bazylii. Dokładnie mieszamy.
Krok 4. Formę do lasagne smarujemy masłem lub oliwą z oliwek, a na dno wylewamy kilka łyżek sosu beszamelowego.
Krok 5. Układamy na sosie beszamelowym płatki makaronu lasagne, a na nich część szpinaku.
UWAGA: W lasagne ze szpinakiem powinno znajdować się 4-5 warstw szpinaku, dlatego warto wcześniej podzielić go na odpowiednie porcje.
Krok 6. Szpinak posypujemy tartym parmezanem i przykrywamy kolejną warstwą płatków lasagne, które polewamy sosem beszamelowym.
Powtarzamy czynności aż do położenia ostatniej warstwy szpinaku z parmezanem, która powinna być przykryta płatkami lasagne i polana sosem beszamelowym.
Krok 7. Wstawiamy formę do lasagne do piekarnika, przykrywamy i zapiekamy zgodnie z instrukcją na opakowaniu makaronu do lasagne. Moja mama lasagne zapiekała przez 20 minut w temperaturze 220 st. C.
__________________
Nie ma kobiet brzydkich,
Są tylko kobiety zaniedbane


Coco Chanel

Wybrałam figlarną Sugar Baby!

Edytowane przez Essentiales
Czas edycji: 2012-06-10 o 09:38
Essentiales jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 12:52   #153
bartoldzik
Raczkowanie
 
Avatar bartoldzik
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 134
Dot.: lasagne

Ja właśnie uwielbiam lasagne ze szpinakiem. Dodaję do niej jednak jeszcze leśne grzyby:
lasagne z podgrzybkami i szpinakiem
__________________
Nigdy nie mów nigdy... Ugotuj to - BLOG Facet Na Talerzu
bartoldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 10:04   #154
znawczyni9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 365
Dot.: lasagne

kilka razy podchodzilam do robienia lasagne ale mi nie wychodzilo wiec nie jestem chyba najlepszym nauczycielem;P
znawczyni9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:54.