cassia vs rzewień vs rumianek a rozjaśniane chemicznie włosy - czy można i co lepsze? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-16, 21:54   #1
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923

cassia vs rzewień vs rumianek a rozjaśniane chemicznie włosy - czy można i co lepsze?


Witajcie, jestem pościąganiu czerni z włosów (naturalne -> bardzo ciemny blond). Obecnie mam naturalny odrost i bardzo jasne pasma na długości po tej całej serii dekoloryzacji i jeszcze rozjaśniania.

Chciałabym wrócić do naturalnej pielęgnacji. Kiedyś ciemna henna się u mnie sprawdziła, miałam lśniące czarne włosy i zdrowe. Jedyna wada - niesamowicie szybko się zmywała, ogółem wszelkie farby na moich włosach są nietrwałe. Chyba tylko lichy Szwarckop trzyma mi twardo kolor.

Teraz chcę być jednak blondynką.

Chciałabym nieco wyrównać całość a zarazem uzyskać efekt rozjaśnienia wraz z cudownym złocistym blaskiem. Który z tytułowych ziół da najmocniejszy efekt? A może jakoś je połączyć? Cassia + sproszkowany rzewień rozrobione naparem z rumianku i soku z cytryny?

Co sądzicie? Macie porównanie jak się sprawdzają te składniki? Jakich efektów mogę oczekiwać? Mnie trochę zaskoczyło, że u pewnej blogerki Cassia przyciemniła włosy: http://kascysko.blogspot.com/2014/06...09846673901856
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 22:35   #2
aguleekk
Zakorzenienie
 
Avatar aguleekk
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Powiśle
Wiadomości: 7 324
Dot.: cassia vs rzewień vs rumianek a rozjaśniane chemicznie włosy - czy można i co l

Rumianek, cytryna, miód i inne tego typu rzeczy jeśli rozjaśnią Ci włosy to w bardzo niewielkim stopniu. Poza tym są to raczej metody dla naturalnych blondynek, chcących zrobić sobie jaśniejsze refleksy. Na ciemniejszych włosach jeśli efekt będzie to raczej w stronę rudego niż blondu.

Mi też się zachciało ostatnio jaśniejszych refleksów i mimo, że włosy mam ciemne to i tak uparcie pryskałam je rumiankiem z cytryną (obficie jako mgiełka przed myciem i odrobinę po myciu). Po kilku dniach zauważyłam, że włosy nieco się wysuszyły, bardziej się plątały. Nie wiem czy to faktycznie wina wspomnianej mieszanki czy coś innego, ale zioła mają to do siebie, że mogą wysuszać także ostrożnie
__________________
Instagram

20.08.2016

Edytowane przez aguleekk
Czas edycji: 2014-06-16 o 22:36
aguleekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 14:04   #3
Joa_Aga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 78
Dot.: cassia vs rzewień vs rumianek a rozjaśniane chemicznie włosy - czy można i co l

Ja kładę na wilgotne włosy miód z dodatkiem cynamonu i trzymam pod folią 2 godziny. Po kilku takich zabiegach są rozjaśnione (farbowane też rozjaśnia) ale uwaga niszczy włosy.
Joa_Aga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-17 15:04:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:11.