j. szwedzki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-13, 22:51   #1
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309

j. szwedzki


czy któraś z was uczy sie może języka szwedzkiego?chcialam zaczac nauke sama , kupilam sobie samouczek i chcialam zapytac was o rade..z jakich ksiazek najlepiej korzystac, jakie sa najbardziej znane kanały tv szedzkiej, prosic o jakies wskazowki...odpiszcie prosze..
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 09:12   #2
Lee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lee
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 121
Dot.: j. szwedzki

moja siostra mieszkała w szwecji i tam uczyła się jezyka chodzila na specjalne kursy. A u nas w Polsce? hmm jest to mało popularny język, bedzie za pewne ciężko. Programy pewnie są jakies na kablowce... moze sprobuj poszukac jakis gazet szwedzkim moze w Empiku?

A moge zapytac dlaczego akurat ten jezyk? Chcesz tam wyjechac?
__________________
if i'm not wasted, then the day is.
Lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 11:09   #3
ahinsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 278
Dot.: j. szwedzki

Cytat:
Napisane przez Lee
A u nas w Polsce? hmm jest to mało popularny język, bedzie za pewne ciężko.
Wcale nie taki mało popularny. Ja tam wszędzie widuje i słowniki i płytki CD (w empiku takie były+ksiązeczki) i swego czasu miałam na kablówce szwedzka telewizję... Moja uczelnia (UG) ogranizuje kursy języków skandynawskich z rabacikami
Ja ise natomiast samopas zaczynam uczyć chorwackiego - TO jest mało popularny język w polsce. Słownika jeszcze żadnego nie widziałam (same "rozmówki") A i kursy to tylko indywidualnie, bo się szkołom językowym nie opłaca taniej i w grupie...
__________________
ahinsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 15:34   #4
mary poziomkowa
Zakorzenienie
 
Avatar mary poziomkowa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 3 847
Dot.: j. szwedzki

hej! nie polecam uczenia się samemu. Gramatyka jest prosta i do nauczenia, ale najważniejsza jest fonetyka, a bez nauczyciela raczej ciężko załapać))

ja się uczę szwedzkiego drugi rok, korzystam z książki Svenska Utifran i jestem zadowolona

polecam radia szwedzkie na www.sr.se
__________________
Nutka-Hanutka is in town <3 03.05.2011

Janutek is coming to town <3

vege!
mary poziomkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 19:07   #5
arda
Raczkowanie
 
Avatar arda
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 57
Smile Dot.: j. szwedzki

Mary poziomkowa dobrze Ci radzi, wymowa jest baaaardzo trudna, istnieje wiele dźwieków których w polskim nie ma, w szwedzkim jest ponad 20 różnych samogłosek jesli chodzi o wymowę, to mówi wszystko chyba to pewnie sprawia że jest taki melodyjny
arda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 19:50   #6
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: j. szwedzki

Cytat:
Napisane przez Lee

A moge zapytac dlaczego akurat ten jezyk? Chcesz tam wyjechac?
od wielu lat fascynuje mnie ten jezyk i kultura krajów skandynawskich po za tym mam głęboka nadzieje ze jako studentka kierunku medycznego bede mogla wyjechac tam pozniej do pracy.. na razie nie stac mnie na kurs jezykowy wiec zaczynam uczyc sie sama..w pozniejszej perspektywie mam zapisanie sie na kurs, ale chcialam jakos zaczac dzieki za wszystkie informacje..gdybyscie mialy jeszcze jakies rady, chetnie posłucham
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 20:34   #7
olusia...
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 644
GG do olusia...
Dot.: j. szwedzki

ja ostatnio myślałam o języku norweskim, aby w przyszłości pracować w Norwegii, ale niestety nie wyobrażam sobie tam życia
a jaki kierunek studiujesz?
olusia... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-14, 21:02   #8
carmen_rsl
Raczkowanie
 
Avatar carmen_rsl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 41
GG do carmen_rsl Wyślij wiadomość przez MSN do carmen_rsl
Dot.: j. szwedzki

Aaach, ja tez tak strasznie chcę się uczyć szwedzkiego!
Próbowałam nawet zdawać na filologię szwedzką na UJ, ale kierunek był tak oblegany, że zdołałam się znaleźć tylko na liście rezerwowej;/ Poza tym, jak się nie mylę to przyjmowali tylko 20 osób, z czego tylko 7 ze starą maturą <a w tym przedziale się znajduję>.
No cóż, na razie germanistyka musi mi wystarczyć, chociaz gdyby w następnym roku był znowu nabór na szwedzką, to czemu nie?:P
O kursie tez myślę, ale na to potrzeba troche kasy, a na razie czekaja mnie inne wydatki;/
carmen_rsl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 21:31   #9
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: j. szwedzki

Ech, też chcialabym uczyć się tego języka Mam nadzieję, że kiedys się wreszcie za to zabiorę
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 08:16   #10
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: j. szwedzki

Cytat:
Napisane przez olusia...
ja ostatnio myślałam o języku norweskim, aby w przyszłości pracować w Norwegii, ale niestety nie wyobrażam sobie tam życia
a jaki kierunek studiujesz?
na razie fizjoterapie, ale planuje zdawac na medycynetez marzy mi sie filologia szwedzka, ale za słabo znam niemiecki, a w krakowie na ezg wstepnym trzeba zdawac z niego testwole wiec zostac przy kursach jezykowych..tyle ze chwilowo funduszy brak
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 11:49   #11
olusia...
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 644
GG do olusia...
Dot.: j. szwedzki

Cytat:
Napisane przez kaileight
na razie fizjoterapie, ale planuje zdawac na medycynetez marzy mi sie filologia szwedzka, ale za słabo znam niemiecki, a w krakowie na ezg wstepnym trzeba zdawac z niego testwole wiec zostac przy kursach jezykowych..tyle ze chwilowo funduszy brak
to fizjoterapia Ci się nie podoba? Jak dla mnie bomba lekarzy już jest za dużo, a fizjoterapeutów?
olusia... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-15, 14:30   #12
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: j. szwedzki

Cytat:
Napisane przez olusia...
to fizjoterapia Ci się nie podoba? Jak dla mnie bomba lekarzy już jest za dużo, a fizjoterapeutów?
nie no..podoba mi sie.. bardzo miły i ciekawy kierunek. tyle ze mam strasznie duzo wolnego czasu (czytaj nie jest zbyt obciazajacy) a mimo wszystko typowo medyczne przedmioty podobaja mi sie najbardziej.wiec pewnie bede probowac na medycyne
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 14:33   #13
olusia...
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 644
GG do olusia...
Dot.: j. szwedzki

Cytat:
Napisane przez kaileight
nie no..podoba mi sie.. bardzo miły i ciekawy kierunek. tyle ze mam strasznie duzo wolnego czasu (czytaj nie jest zbyt obciazajacy) a mimo wszystko typowo medyczne przedmioty podobaja mi sie najbardziej.wiec pewnie bede probowac na medycyne
więc życzę powodzenia i trzymam kciuki
olusia... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:26.